29-12-2018 Ansambel U: vana-aasta uue muusika kontsert

Kes:
Ansambel U:
Kus:
EMTA kammersaal, Tallinn
Millal:
29-12-2018
Palju:
5/3
Lisainfo:
L 29. detsember, kell 18:00
EMTA kammersaal (Rävala pst 16, IV korrus)
Kavas:
Andrus Kallastu muusikaline müsteerium “Šamaani surm” (2018, esiettekanne)
Sissepääs 5/3 kohapeal enne algust.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 28-12-2018 kell 16:05
Rada7.ee
28-12-2018
kell 16:06

U: ja Andrus Kallastu muusikaline müsteerium laupäeval EMTA kammersaalis


Juba üheksandat aastat järjest toimuv ansambel U: vana-aasta uue muusika kontsert on seekord teiseilmeline - ettekandele tuleb helilooja Andrus Kallastu enam kui tunnipikkune muusikaline müsteerium "Šamaani surm”. Teos kasvas välja iseäranis viljakatest ning sügavalt loomingulistest töötubadest sarjas "Residentuu:r" aasta esimeses pooles.

U: liige Tarmo Johannes on esiettekandele tuleva teose kohta öelnud: “Kui päris aus olla, siis arutades ansambliga, keda valida 2018. a Residentuu:ri heliloojaks, alustasime tõdemusest "Andrus - ta on hull". Loomulikult kõige paremas mõttes. Residentuu:ri üks kõravaleesmärke on hoida ansambel arenemises, püstitada küsimusi, vaielda, võibolla nihutada paigast mingeid piire. Peab tunnistama, et piiride paigast lükkamisega ei olnud Andrusel abosluutselt mitte mingisuguseid probleeme - esimestes Residentuu:ri kohtumistes küsisime endilt "Mis see on? Miks nii?". Tasapisi erinevaid komponeerimise tahkusid uurivates õpitubades nihkus kõik paika, kujunes välja äärmiselt loominguline koostöö, mis on suubumas peatselt välja tulevasse enam kui tunni pikkusesse oopusesse "Šamaani surm".
Residentuu:r ja valminud teos on täiesti otseses seoses - suur osa õpitubades U: liikete ning ka publiku poolt loodud materjali on jõudnud teosesse. Et sellisel moel, ei osanud me tõesti ette näha... Ning esiettekande eel oleme täpselt samas seisus nagu aasta alguses - "Mis asi see on? Mida ta tahab?". Usun, et staažikamad U: kuulajad teavad selle koha peal täpselt - kui miski on raskesti määratletav, tasub tähelepanelik olla.”