10-02-2019 Shining (NOR) + support

Kes:
Shining (NOR)
Four Stroke Baron (USA)
Kus:
Tapper, Tallinn
Millal:
10-02-2019
Palju:
15/20/25
Lisainfo:
Damn.Loud Booking esitleb :
Jazz-metaliga tuntuks saanud Shining (NOR) esitleb veebruaris Tallinnas uut rokenroll albumit.

10. veebruaril jõuab Shining (NOR) Euroopa tuuri raames Tallinna klubisse Tapper esitlema oma uut albumit “Animal”. Piletid on saadaval Ticketeris (www.ticketer.ee/shining-tallinn), soodsamad erikujundusega piletid on müügil kaupluses Stanford Music (Raua 1) ja pubis Woodstock (Tatari 6).

Shining (NOR)
10.02.2019
Klubi Tapper, Tallinn
Piletid:www.ticketer.ee/shining-tallinn
Soodsamad erikujundusega piletid on müügil kaupluses Stanford Music (Raua 1) ja pubis Woodstock (Tatari 6).
Korraldab Damn.Loud.
Kes tulevad?
Kes käis (2):
bloodvoice, roman_d
Lisas: roman_d 10-12-2018 kell 09:56
Rada7.ee
10-12-2018
kell 10:03

Jazz-metaliga tuntuks saanud Shining (NOR) esitleb veebruaris Tallinnas uut rokenroll albumit


10. veebruaril jõuab Shining (NOR) Euroopa tuuri raames Tallinna klubisse Tapper esitlema oma uut albumit “Animal”. Kontserdi korraldab Damn.Loud. Soodsamad erikujundusega piletid on müügil kaupluses Stanford Music (Raua 1) ja pubis Woodstock (Tatari 6), veebis on piletid on saadaval Ticketeris: www.ticketer.ee/shining-tallinn.

Võid näha teda puhumas tuld läbi saksofoni koos endise Megadethi kitarrilegendiga Marty Friedmaniga, kütmas soolosid Taani big bandis Blood Sweat Drum ‘n’ Bass, klahvide taga legendaarses Norra black metal bändis Emperor või hoopiski mäletada teda Norra electro-jazz ansambli Jaga Jazzist helilooja ja flöödimängijana – just nii mitmekülgne tegelane on bändi Shining hing – eestvedaja, laulja, kitarrist, saksofonimängija ja lugudekirjutaja - Jørgen Munkeby, kui loetleda vaid mõned ta tegemised.

Shining ise, olles 1999 alustanud hoopiski esoteerilise ja mõistatusliku left-field jazz-bändina, vallutas jõuliselt kuulajate ning kriitikute tähelepanu “blackjazz” seeria albumitega, kus varasem jazzikogemus kõlab täpselt parajalt veidralt ekstreem-metalis. Albumid “Blackjazz” (2010), “One One One” (2013) ning “International Blackjazz Society” (2015) kirjutasid bändi kindlasti metalmuusika ajalukku, samas kõnetasid laiemalt obskuursema ning pahelisema poole avant-garde muusika kuulajaid.

Nüüd, äsja oktoobris avaldatud tuliuue albumiga “Animal”, on Shining teinud taaskord peadpööritava pöörde ning taasleiutanud end kui pööraselt kaasahaarav rockbänd. “Meil oli 360 kraadi valikuks suunamuutusel. Küsisime endalt, ega me ei lähe liiga kaugele oma varasemast muusikast, aga ka seda, kas see on piisavalt radikaalne muutus? On tõsi, et stuudios muutusid lood aja jooksul tavapäraselt vähem veidraks ning rohkem ligipääsetavaks. Uus plaat on pigem Muse kui Meshuggah, pigem Ghost kui Gojira või pigem Biffy Clyro kui Burzum,” räägib Munkeby. “Animal” on korralik üllatus fännidele, kuid samas äratuntavalt Shiningu album, mis samal ajal lubab bändil end tõestada taas uues stiilis.

madness
01-01-2019
kell 14:26

Kes läheb?
Kui keegi mulle viitsiks sealt plaadiletist Blackjazzi CD rabada (kui nad muidugi selle on kaasa võtnud), oleks väga tänulik.
Muidu ehk tuleks ka, aga see viimane album on väga pettumustvalmistav.

roman_d
03-01-2019
kell 21:11

Ehk plaate tuleb välja erinevaid. Kontserdil mängitakse ka "Blackjazz"-i loomingut kindlasti.

madness
04-01-2019
kell 01:50

Eks tegelikult hakkas juba see Blackjazzi kontsept ära vajuma niikuinii. Lood olid küll stiili esindavad, aga väga ühte auku ja kindla konstruiga. Küll aga oli tsüklist esimene album kõige tugevam.
Siiski - pean parimaks Grindstone, mida vat et polegi kuskilt võtta. Vast ka ainuke, mis vinüülpressi vääriks.

Kuigi Animal on ajas muutuva bändi ehk isegi loogiline jätk, ei pea ma seda tugevaks plaadiks ja leian, et see punt on ujunud suunas, mis enam huvi ei tekita.

krissirge
04-01-2019
kell 13:25

Kas jazz-metal bänd rippimas maha Nickelback'i on mainstream sellout või täielik punk-rock?

roman_d
04-01-2019
kell 14:03

krissirge kirjutas:
Kas jazz-metal bänd rippimas maha Nickelback'i on mainstream sellout või täielik punk-rock?


pray

madness
10-01-2019
kell 00:42

On mis ta on, aga väga halb on.
Tõesti. Ma kuulaks Musta Hunti UUESTI ennemini, kui Animali.
Kõlab nagu millegi paroodia, aga ei tea mille.
Kahju, et Shining(NOR) lahkus meie hulgast.

ivo
10-01-2019
kell 10:08

madness kirjutas:
Tõesti. Ma kuulaks Musta Hunti UUESTI ennemini, kui Animali.


Ouch

Rada7.ee
11-01-2019
kell 10:45

Shiningu soojendaja on USA tõusev proge-rocki täht Four Stroke Baron


10. veebruaril esitleb jazz-metaliga tuntuks saanud Shining (NOR) Tapperis oma uut rokenroll albumit “Animal”. Euroopa tuuri ametlik soojendaja on Ameerika tõusev proge-rocki täht Four Stroke Baron!