22-11-2018 Kaisa Ling Thing - "Nii kole mees" plaadiesitlus

Kes:
Kaisa Ling Thing
Burlesque Estonia
Kus:
Von Krahl, Tallinn
Millal:
22-11-2018
Palju:
10€/8€
Lisainfo:
https://fienta.com/et/blues-estonia-kaisa-ling-thing-plaadiesitlus
Kes tulevad?
Kes käis (1):
fleik
Lisas: andresa 18-11-2018 kell 00:03
andresa
18-11-2018
kell 00:11

Kaisa Ling esitleb neljapäeval Von Krahlis oma debüütalbumit Nii kole mees


Kaisa Ling Thing on ellu kutsutud, et tutvustada ning väärtustada muusikat, mida esitasid 1920ndatel ja 30ndatel USA mustad bluusilauljad nagu Ma Rainey, Bessie Smith, Alberta Hunter, Ida Cox ja paljud teised. Rääkida nende naiste saavutustest ning saatustest. Tegu oli halastamatu ning keerulise ajastuga, mil mustad naised olid ühiskonna kõige represseeritum lõige. See jättis neile aga ootamatult suure vabaduse öelda välja see, mida teised ei saanud või ei julgenud.

Kauamängival "Nii kole mees" leidub laule, mis räägivad seksist, rassismist ja vägivallast - seda kõike vodevillile omase ümberütleva huumori prisma läbi.

Projekti eestvedaja ja laulja Kaisa Maria Ling on pühendunud naisbluusi uurimisele ning koondanud enda ümber hulga muusikuid ja kaasamõtlejaid eesotsas Blues Estonia pealiku, pianist Rene Pauli ning laulusõnade tõlkija ja bluusimuusiku Aapo Ilvesega. Koosseisu kuuluvad lisaks kontrabassist Silver Sirp ning trummar Rait Ress. Plaadil teevad kaasa aga Peep Kallas, Argo Toomel, Jason Hunter, Vello Annuk, Erki-Andres Nuut ning Rene Paul.

Lavale tulevad:

Kaisa Ling - laul
Rene Paul / Erki-Andres Nuut - pianiino
Argo Toomel - kontrabass
Peep Kallas - trummid
Jason Hunter - trompet

Vaatemängule lisavad särtsu BURLESQUE ESTONIA tantsijatarid.

Uksed: 20:30
Ürituse algus: 21:05
Piletid: 10€/8€ siit
FB event: Kaisa Ling Thing - "Nii kole mees" plaadiesitlus

andresa
20-11-2018
kell 10:36

Blues Estonia sai sel kiirel ajal Lingu Kaisal sabast kinni ja uuris mis värk on.

???? Millal ja kuidas jõudsid bluusini?

Bluusini viis mind, nagu ikka noori naisi, üks õnnetu, aga tulemusrikas suhe ühe soome rokkariga, sest ta armastas väga Led Zeppelini ja Rolling Stones’i bluusikavereid. Robert Johnsoni “Traveling Riverside’i” juurest Memphis Minnie ja sealt Ma Rainey’ni oli siis tõesti vaid tibusamm. Aga miks vodevillibluus - sellest sain aru alles siis, kui plaadi valmis tegin. Kümme aastat kahtlesin, aga jõudsin sel aastal ikkagi arusaamale, et olen tegelikult feminist. Hindan huumorit, roppust, vabadust ja üle kõige tervet mõistust. Ja nii elutervet ja võimestavat muusikat teist mina ei tea.

???? Kui ladusalt kulges plaaditegu? Mõni tagasilöök ja naljakas seik?

Eks nalja ikka sai: Toomeli Argo keeldus bassisoolot mängimast, mille peale kamandasin kohale Vello Annuki, kes jällegi lugu väga hästi ei teadnud, lõpuks tuli kokku siiski äge pala. Sony keelas nelja Aapo tõlke kasutamise, sest neile ei “sobinud kontekst” - jumal teab, mida see siis tähendab. Vilho viienda korruse stuudios oli soojal suveajal (loe: aprilli lõpus) nii kuum, et tehnika ülekuumenemise hirmus pidime salvestust aina edasi lükkama. Aga kokkuvõtteks võib öelda, et need olid minu elu parimad viisteist tundi koos nende meestega. Tegime ju laivsalvestuse, millest on mul siiamaani selline heldimus, et hoia ja keela. Lisaks veel õndsad hetked, kui terve bändiga õhtul minu saunalaval istusime ja tulevikuplaane valmistasime. Ühesõnaga: äärmiselt ladus ja helge!

???? Plaat on nüüd salves. Mis edasi saab?

Võimalusi on piiratud hulk: kohe maailmakuulsaks või autult pinsile, mistõttu oleks väga meeldiv, kui kõik tuleksid esitluskontsertidele. Ei tea, millal jälle seda bändi näha saab. Assooridele sel korral me ju ei pääsenud, kurrat. Tellige bänd jõulupeole!

???? Saladuskatte all saame lisada, et paanikaks pole põhjust - uus vinge õhtujuht on leitud. Infot tilgub õige pea.

andresa
21-11-2018
kell 11:36

Kaisa ja Rene käisid teisipäeval Vikerraadios Sten Teppanil külas. Lobiseti maa- ja linnabluusist, kahe ilmasõja vahelisest perioodist USA bluusiskenes, plaaditeost ja teistel aktuaalsetel ning põnevatel teemadel. Rahvusringhäälingu eetrisse pääses 3 lugu. Tsenseerimata. Saade on järelkuulatav:

???? https://vikerraadio.err.ee/875105/stuudios-on-sten-teppan-kulas-on-kaisa-ling-thing/901328

Tallinna plaadiesikas, kogu oma hiilguses, saabub juba homme. Hetkel ei oska öelda, kas kontsert on juba välja müüdud või pääsevad kiiremad ja tugevamad veel jaole. Eile enne saadet oli vabamüüki jäänud vaid 8 piletit. Kui ei pääse päälinna laivile, siis tule lõunaosariikidesse või saarele. Check it up!

???? Tallinna pääsmed: https://tinyurl.com/y75d8a6a
???? Tartu pääsmed: https://tinyurl.com/y9nuds7d
???? Orissaare pääsmed: https://tinyurl.com/ybszqd9z

#kaisalingthing #niikolemees #plaadiesikas #vonkrahl #kohekohesoldout #tallinn #tartu #orissaare #london #newyork #paris

andresa
22-11-2018
kell 12:57

???????????? Tallinna keikka on VÄLJA MÜÜDUD!

Täna on see kauaoodatud päev, mil Kaisa Ling Thing esitleb Von Krahlis oma debüütalbumit “Nii kole mees”. Uks 1920-ndatesse avaneb törts peale kaheksat. Bänd teeb 2 setti. Poolajal Burlesque Estonia kirglikud tantsunumbrid. Pidu aitab ohjes hoida Helina Risti.

???? Plaadist valmis 3 eksklusiivset ja haruldast käsitsi kraabitud ebaseaduslikku bootleg-atsetüülketast. Üks lugu ühel pool ja teine pöördel, nagu vanasti. Tallinnas läheb üks neist haamri alla. Oksjoni tulud kuluvad Lingu Kaisa pankroti vältimiseks. Kui nutsu peaks veidi üle jääma, siis saavad bändipoisid ka uued särgid.

???? Projektile hoogu andnud saavad oma kingitused kätte vaheajal või kontserdi lõpus. Plaati saab sularaha eest osta ja autogramme jagatakse lahkesti.

Õhtul Von Krahlis näeme, või muidu!

???? Kui Sa täna pittu ei pääse, siis tule Tartusse või Orissaarde. Need on nüüd eriti hinnas:

???? Tartu pääsmed: https://tinyurl.com/y9nuds7d
???? Orissaare pääsmed: https://tinyurl.com/ybszqd9z

#kaisalingthing #niikolemees #plaadiesikas #vonkrahl #soldout

ivo
22-11-2018
kell 13:00

Tallinna keikka on VÄLJA MÜÜDUD!

y

fleik
23-11-2018
kell 01:44

väga viis kontsert. Hingega tehtud ja mõnus kuulata. Kummardus sügav