23-11-2018 Jennie Abrahamson (SE) ja Anett

Kes:
Jennie Abrahamson (SE)
Anett
DJ Sander Sulane
Kus:
Kivi Paber Käärid, Tallinn
Millal:
23-11-2018
Palju:
7/10
Lisainfo:
Rootsi muusikaajakirja Sonic poolt 10 punkti vääriliseks hinnatud albumi "Reverseries" esitluskontsert Tallinnas. 2017. aastal Rootsi raadio poolt aasta popmuusika albumiks kuulutatud teose toob kuulajateni Jennie Abrahmson oma sügisese Euroopa tuuri raames. Peale Inglismaad, Saksamaad jõuab ta lõpuks Eestisse.

Külalisena astub üles Anett. Ta on tegutsenud nii bändi Wilhelm solistina kui sooloartistina. 2014. aastal jõudis Wilhelm Eesti Laulu finaali looga “Resignal” ja 2015. aastal poolfinaali looga “Light up your mind”. Seejärel jätkas Anett sooloartistina, andes välja esimese singli “Strong”, mis jõudis Eesti Laul 2016 poolfinaali. “Don’t Pretend” on Aneti teine soolosingel ja märgib laulja-laulukirjutaja jaoks stiililiselt uusi katsetusi. Nii jätkab ta muusika loomist, olles inspireeritud jazzi- ja soulivokaalidest, aga ka alternatiivsemast muusikast, seotuna R&B’ga. Hetkel on käsil uue materjali kirjutamine ja salvestamine.

Peale kontserti keerutab suurimatele tantsusõpradele plaate DJ Sander Sulane (jazz-funk, funk-soul, disco).

Uksed 22:00

Pilet: 7.- eelmüügist, 10.- ukse pealt
https://www.ticketer.ee/jennie-abrahmson-reverseries-solo-and-anett

----------

Jennie Abrahamsoni viies album „Reverseries" tuli välja 2017.aasta alguses ja sai kohe laialdase kriitikute heakskiidu osaliseks. Lisaks muudele ära märkimistele sai album Rootsi olulisimas muusikaajakirjas Sonic hinde 10/10. Tegemist on suursuguse ja uneleva albumiga, mida hinnati Rootsi Raadio P3 Guld Aasta Pop-album autasuga. Muusikaliselt on album ühelt poolt edasiarendus varasemate albumite loomingust ja teisalt ka kena kokkuvõte senisest stiilist: see on muusika, mille saatel kerkivad vaimusilmas soojade toonidega selged emotsionaalsed pildid; need on laulud erinevatest perspektiividest, mis seovad kokku isikliku kogemuse ja kaunistamata maailmavaatluse. Albumi väljaandmisele järgnenud aasta jooksul tuuritas Jennie oma bändiga ja Loney Dear'iga, osales mitmes projektis koos sümfooniaorkestriga ja esines Polar Prize laureaatidele. 2018.aasta sügisel alustas ta soolotuuriga, et kohtuda oma kuulajaskonnaga veelgi autentsemal moel.

"Midagi toimub nii minu kui ka minu lauludega, kui nende esitus keskendub ainult mulle ja mu pillidele. Tavaliselt on minu laulude produktsioonile omane suur muusikaline maailm ja me püüame seda live-esinemistel bändiga taasluua. Kui ma olen üksi, siis pean keskenduma ainult kõige olulisematele elementidele, mida ma suudan esitada oma kahe käe, kahe jala ja oma häälega. See tähendab, et ma pean laulud juppideks võtma ja vaatama, mida nendega teha annab... ja loodetavasti on need pärast justkui uuesti sündinud. Niimoodi muutuvad nad ka isiklikumaks ja seetõttu on veelgi olulisem kutsuda kuulajad sellele teekonnale kaasa... Sellistel kontserditel räägin ma sageli veidi rohkem. Ma juba ootan oma kuulajaskonnaga kohtumist just sellisel viisil!"
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 12-11-2018 kell 11:32
Rada7.ee
12-11-2018
kell 11:34

Anett avaldas video singlile “Don’t Pretend” ning esineb erikülalisena Jennie Abrahamsoni kontserdil Tallinnas

Foto: Mart Vares
Täna ilmus akustiline versioon Aneti singlist “Don’t Pretend”. Uue versiooni ja õdusa videopildi näol anti õhuline tunnetus suve alguses ilmunud loole, mille Anett koos NOËPi ja Jonas Kaarnametsaga (Frankie Animal) kirjutas.

“Kuulan alati elevusega akustilisi salvestusi oma lemmiklugudest, sest nii saab miski, mis mulle juba meeldib kuidagi uue hingamise. Vaatan samale loole täiesti uue pilguga peale ja tunnetan seda hoopis teisiti. Sellepärast tahtsin väga ka enda “Don’t Pretendist” teha sellise versiooni, kus paneme ta oma algsesse kitarr + laul võtmesse ja anname loo mõtte puhtalt nii video kui helipildi mõttes kuulajale kätte,” iseloomustab uut, akustilist versiooni Anett. Video valmis koostöös režissööri Laura Lisete Roosaare ja Mart Varesega.Juba järgmisel nädalal, 23. novembril astub Anett üles tunnustatud Rootsi artisti Jennie Abrahamsoni kontserdi erikülalisena Kivi Paber Käärides, Telliskivi Loomelinnakus.

“Don’t Pretend” on Aneti teine soolosingel ja märgib laulja-laulukirjutaja jaoks stiililiselt uusi katsetusi. Anett on inspireeritud jazzi- ja soulivokaalidest, mis seotud R&B elementide ja elektroonilise helimaastikuga. Anett kirjutab ja salvestab hetkel uut muusikat, mida on oodata uue aasta alguseks.

Anett on tegutsenud nii bändi Wilhelm solistina kui sooloartistina. 2014. aastal jõudis Wilhelm Eesti Laulu finaali looga “Resignal” ja 2015. aastal poolfinaali looga “Light up your mind”. Seejärel jätkas Anett sooloartistina, andes välja esimese singli “Strong”, mis jõudis Eesti Laul 2016 poolfinaali.