07-12-2018 nublu Tartu Kammivabrikus

Kes:
nublu
Orelipoiss
Kus:
Tartu Kammivabrik, Tartu
Millal:
07-12-2018
Palju:
alates 15
Lisainfo:
Räppar nublu selle aasta viimane kontsert toimub 7. detsembril Tartu Kammivabriku tehasehoones aadressil Teguri 28A. Kontserti korraldab PS Music Events koostöös Kroonikaga. Piletid alates hinnaga 15€ tulevad müüki neljapäeval, 1. novembril kell 10.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 30-10-2018 kell 16:12
Rada7.ee
30-10-2018
kell 16:13

nublu lõpetab aasta võimsa kontserdiga Tartu Kammivabrikus

Foto: Rauno LiivandFoto: Rauno Liivand
Vaid aastaga eesti muusikamaastikul võimsa debüüdi teinud nublu annab 7. detsembril taasavatud Tartu Kammivabriku tehasehoones suursuguse kontserdi. Räpparile omaselt on õhtult oodata kaasahaaravat lavashow’d ja üllatusi.

„Ta valitseb aastat 2018 nii nagu keegi poleks arvata julenud. Kaasa arvatud ta ise,“ kirjutab Siim Nestor septembri alguses ilmunud Eesti Ekspressi külgedel. Salapärane räppar nublu, kes andis vaid paar nädalat tagasi Tallinnas, Kultuurikatlas karjääri seni suurima soolokontserdi, rõõmustab jõulude eel Lõuna-Eesti fänne kontserdiga Tartu Kammivabriku tehasehoones. Kroonika esitletud kontsert on nublu viimane ülesastumine sel aastanumbril ning jõulukuule omaselt ei puudu esinemiselt ka magusad üllatused.

Ajalooline kontsertkoht, kus eelmisel sajandil hoogsalt kamme, kilekotte, lauatennisepalle ja palju muud põnevat toodeti, on täna värskelt avatud sündmuskeskus, mis on septembri keskpaigast võõrustanud mitmeid külalisi, ent nublu kontsert on esimene suur avalik sündmus.

„Meil on väga hea meel, et nublu valis oma esinemiskohaks just Tartu Kammivabriku. Ülikoolilinna uus sündmuskeskus oma industriaalse interjööriga sobib selleks ideaalselt ning olen kindel, et publikul jätkub meie juures avastamisrõõmu,“ lausus Tartu Kammivabriku tegevjuht Kätriin Seli.

Rada7.ee
20-11-2018
kell 19:52

Nublu Tartu Kammivabiku kontserdi soojendusesineja on Orelipoiss

Foto: Mait Jüriado
7. detsembril esineb räppar nublu taasavatud Tartu Kammivabrikus, kus annab selle aasta viimase kontserdi. Peaesineja eel astub lavalaudadele Jaan Pehk, muusikasõpradele tuntud kui Orelipoiss.

Jaan Pehk on musafännidele tuttav juba eelmise sajandi lõpust, mil liitus 1998. aastal kitarristina Claire’s Birthray koosseisuga, kus mängis kuni bändi laialiminemiseni viis aastat hiljem. Seejärel loodi Vaiko Eplikuga uus kollektiiv Koer, mille tuntuima hiti, „Maiu on piimaauto“ sõnade autor ja esitaja on Pehk ise. Lisaks on muusik kaasa löönud ansamblite Ruffus ja Eliit ridades. Alates 2004. aastast tegutseb ta elektroonilise popi kollektiivi Köök ridades ning on viimased kuus aastat ansambli Kõrsikud liige.

Pehki soolokarjäär Orelipoisina algas sarnaselt nublule. „Saatsin paarile sõbrale toonase MSNi kaudu oma palasid ja need läksid liikvele. Mingil hetkel hakati mulle neid juba uute inimeste poolt tagasi saatma, et kuula, päris huvitav, keegi Orelipoiss. Suurt saladust ma sellest ei teinud ja olin peatselt paljastatud,“ meenutab muusik. 2007. aastal, mil tema lugu „Minu Pruut“ sai endale vaimuka video, võitis Orelipoiss eestlaste südamed. Samal aastal nägi ilmavalgust Orelipoisi kolmele kodusalvestatud albumile järgnenud kauamängiv „Üheksakümmendüheksa“.

Sel kevadel ilmus muusikul järjekorras kuues album „Sünnipäev“. „Ilus aasta on olnud. Reisisin seljakotiga Aasias. Siis ilmus uus helikandja. Vahepeal tuli kevad. Suvel andsin mitmeid kontserte ja puhkasin Eesti saartel. Septembrikuu veetsin Gotlandil, hiljuti käisin Vilsandil ja hetkel olen Aafrikas,“ vaatab Orelipoiss tegusale ja seiklusterohkele aastale tagasi.

Mida arvab Orelipoiss nublust, kellega detsembris lava jagatakse? „Tean mitmeid nublu lugusid ja tänu Siim Nestori iganädalastele popmuusikaülevaadetele Facebookis olen kursis, et nublu on populaarne,“ räägib artist. „Kuniks tuleb uusi häid laule, ei huvitagi kedagi väga, kes sa oled, peaasi, et sa oled nublu,“ räägib Orelipoiss artistinime all esinemisest.