26-10-2018 Jane Fitz (Night Moves, Freerotation / UK)

Kes:
Jane Fitz (UK)
Martin Aedla
Nebukat
Kus:
HALL, Tallinn
Millal:
26-10-2018
Palju:
10
Lisainfo:
JANE FITZ (NIGHT MOVES, FREEROTATION / UK)
https://www.residentadvisor.net/dj/janefitz
https://soundcloud.com/janefitz
https://www.facebook.com/JanefitzE9

For those in the know, Jane Fitz is a revered selector. A DJ for over 20 years, Jane is resident in her hometown of London at the Pickle Factory and her own party, Night Moves, as well as intimate rave Field Maneuvers (where Night Moves curate a tent) and at legendary and truly boutique UK festival Freerotation, for which she received a Best Resident award-nomination at the DJMag Best of British Awards 2016.

At home in the UK she’s often a guest at Oval Space, Secretsundaze, Percolate, Feel My Bicep, Butter Side Up and Just Jack and never fails to impress with her deep selections and great sense of narrative. She is also a regular at some of the world's most respected clubs, such as Concrete in Paris, Panoramabar in Berlin, Closer in Kiev and 20/44 in Belgrade.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 26-10-2018 kell 14:36
Rada7.ee
26-10-2018
kell 14:37

Technoklubis Hall astub üles juba 53. välisartist: täna esineb seal UK elektroonilise muusika staar Jane Fitz


Vaid aastajagu tegutsenud Tallinnas Noblessneri sadamas asuv technomuusika ööklubi Hall on muutumas Eesti ööelu visiitkaardiks: täna esineb seal UK elektroonilise muusika staar Jane Fitz, kes on klubis juba 53. välisesineja.

Fitz on DJ-na muusikat mänginud juba 20 aastat. Elektroonika-armastus on ilmselt suurim ühisnimetaja, mis tema muusikat iseloomustada võib, sest Fitzi stiil on pidevas muutumises ja lai on ka tema muusikaspekter: acid, deep house, kaasaegne psühhedeelne techno ja ambient. Eripäraseks muudab Fitzi ka see, et ta mängib vaid vinüülplaatidelt, tema kogus on neid üle 8500.

Fitz hakkas muusikat mängima juba 13-aastaselt ja on seda teinud väga erinevates maailma paigus. Ta on üles astunud Jaapanis, Montenegro randades, Birminghami laohoonetes ja Londoni keldrites, aga ka maailma kuulsaimates klubides nagu Concrete, Tresor, Closer ja Berliini Berghaini klubis asuvas Panorama Baris.

Tallinna klubi Hall, mida on nimetatud ka Berliini technomuusika katedraali Berghaini väikeseks vennaks, on toonud kohale ka paljusid teisi maailma technomuusika esinumbreid. Paar nädalat tagasi esines seal Berliinis elav USA DJ ja muusik The Horrorist, kes hiljem sotsiaalmeedia postituses Halli ja sealse seltskonna osas oma vaimustust avaldas. (Kes ei tea, siis The Horroristi lugu on näiteks kuulus „One Night in New York City”.)

„Sellest on nüüd kaks nädalat ja ma taban ennast ikka ikka vahel sellele õhtule mõtlemas,” kirjutas ta oma postituses. „Kui ma ühel päeval peaks oma eluloo avaldama, siis kirjutan kindlasti ka Hallist ja sellest, kuidas sealne elu päriselt käib.” Kõigil, keda Halli mängima kutsutakse, soovitab The Horrorist pakkumise vastu võtta.

Hall on ka teiste kuulsate DJ-de hulgas tuntust kogunud. Berliini Berghaini klubi resident Marcel Dettmann näiteks avaldas ise soovi Hallis mängida. Seal on ülesastunud ka Berliini Panorama Bari resident DJ Boris, Ellen Allien, DSV1 ja paljud teised maailmanimega DJ-d.