17-10-2018 Kohtumisõhtu "Kitarristid"

Kes:
Tiit Paulus
Tiit Kõrvits
Raul Vaigla
Kus:
Maarjamäe lossi tallihoone, Tallinn
Millal:
17-10-2018
Palju:
10/15 €
Lisainfo:
Kolmapäeval, 17. oktoobril kell 19.00 astuvad Maarjamäe lossi tallihoones levimuusika näituse lavale legendaarsed kitarrimängijad Tiit Paulus, Raul Vaigla ja Tiit Kõrvits. Õhtut juhib Sten Teppan.

Optimistid, Tallinn 67, Kosmos 68, Mikronid, Teravik, Viljandi 76, Rock Hotell, Radar, Ultima Thule, VSP Projekt, Kukerpillid – ilma nende kolme meheta ei oleks Eesti levimuusika selline, nagu me tänasel päeval teame. Kõik need ansamblid ja olulised ajaloosündmused on nende kitarristide moodi. Ja vastupidi.
Kohtumisõhtu toob nende kolme muusiku abil kokku peaaegu kõik muusikastiilid - jazz, biit, rokk, popp, fusion, metal, kantri, rockabilly. Kõik nad alustasid sügava nõukogude aja (kitarri)defitsiitses muusikamaailmas, kus neile südamelähedane muusika oli avaliku ühiskonna sügava põlu all. Aga kui on soov, siis on ka võimalus.
Milline oli nende esimene kitarr? Kes oli Tiit Pauluse lemmikõpilane? Mis lugu neile ansamblite repertuaaris kõige rohkem meeldib? Kui kiirelt lippab nende näpp täna? Kohtumisõhtul saab vastused nendele ja ka paljudele teistele küsimustele.

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15 € ja 10 € (õpilased, tudengid, pensionärid) on müügil Piletilevis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Eesti Ajaloomuuseumis.


Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publikuni muusikud, kelle tegevus on mõjutanud Eesti levimuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ räägib Eesti levimuusika kujunemisest alates esimesest heliplaadist 1901. aastal kuni Eurovisiooni võiduni 2001. aastal. Saja aasta sisse mahuvad säravad staarid, „Horoskoop“, isetehtud pillid, „jazz luudel“, pungi kõrgaeg, laulev revolutsioon ja veel palju meenutamist väärt hetki, sündmusi ja inimesi.

Oktoober on levimuusika näitusel kitarrikuu – 30. septembrist 28. oktoobrini on avatud erinäitus „Kuuekeelsed“, kus saab näha 16 armastatud muusiku kitarri.

Kohtumisõhtu pilet kehtib samal päeval pääsmena Eesti levimuusika ajaloo näitusele „Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu“ ning kitarride erinäitusele „Kuuekeelsed“ Maarjamäe lossi tallihoones (Pirita tee 56).
Kes tulevad?
Lisas: andra 10-10-2018 kell 15:37