16-11-2018 Jozef Van Wissem (NL) + Mauno Meesit

Kes:
Jozef Van Wissem
Mauno Meesit
Kus:
Sveta Baar, Tallinn
Millal:
16-11-2018
Palju:
15, 18, 20
Lisainfo:
jozef van wissem
Jozef Van Wissem on New Yorkis elav Hollandi avant-garde helilooja ja lautomängija. Tema 24-keelse instrumendiga esitatud loomingus kohtuvad minimalism, barokk ja müstitsism. Van Wissemi kontserte on kirjeldatud kui hüpnootilisi ja vahetuid elamusi, mis sunnivad aja aeglasemalt liikuma.
Ta on mänginud üle tuhande soolokontserdi nii suurtes kontsertklubides kui kirikutes. Sealhulgas üles astunud nimekatel rokkfestivalidel nagu ATP ja Primavera Sound, mängides oma üleni musta, spetsiaalselt talle ehitatud lautot.

Üks Van Wissemi enim tuntud töödest on muusika Jim Jarmusch’i filmile “Only Lovers Left Alive”, mis võitis 2013. a Cannes'i filmifestivalil parima soundrack-i tiitli. Jarmuschiga koostöös on ta avaldanud ka kaks albumit. Tema albumitel on kaasa teinud ka Zola Jesus ja Tilda Swinton.
2011 aastal välja tulnud arvutimängu Sims Medieval taustamuusika lautopartiid olid Wissemi mängitud.

Sel novembril ilmub Jozef Van Wissemi uus album "We Adore You, You Have No Name", mille annab välja Belgia plaadifirma Consouling Sounds.

http://www.jozefvanwissem.com
VIDEO: https://youtu.be/kOiTS76FeZ4

Mauno Meesit
Helilooja ja kitarrist Mauno Meesit esitab minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale kasutades efektiplokke, 1940ndate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre.

Ta on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel, kirjutanud muusikat mitmele teleseriaalile ja teatrilavastusele ning teinud koostööd paljude Eesti ja välismaiste muusikutega. Meesiti minimalistlikule- ja ambient muusikale keskendunud butiiklabeli Grainy Records all on ilmavalgust näinud ka albumid artistidelt The Gentleman Losers, V4R1 ja Viktor's Joy.
Avalikkuse tähelepanu alla tõusis Mauno Meesit projektiga Sinine, millega on seni avaldanud kaks albumit Saksamaal.

2015 aasta kevadel avaldas ta esimese enda nime all ilmunud albumi "Closer", millega tutvustas loomingus uut minimalistlikku suunda. Selles vaimus on kirjutatud ka järgnevalt ilmunud "Varjudemaa" soundtrack album ja telesarja „Nukumaja“ muusika.
"Olen inspireeritud akustilistest instrumentidest ja mikroskoopilistest helidest, mida hakkad kuulma, kui hetkeks seisma jääd ja jälgid kuidas helid vaikusega mängivad. Vaikus ei ole tühjus. Tal on alati enda heli, mis hoiab kõike ümbritsevat koos.“

http://www.maunomeesit.com/
VIDEO: https://youtu.be/du6gtICHPrc
Kes tulevad?
Kes käis (2):
painkiller, Grullok
Lisas: roman_d 05-10-2018 kell 11:55
Rada7.ee
05-10-2018
kell 13:56

Jozef Van Wissem ja Mauno Meesit annavad Tallinnas kontserdi


16. novembril esineb Tallinnas Hollandi avant-garde helilooja ja lautomängija Jozef Van Wissem. Artist, kes on kirjutanud muusika Jim Jarmuschi filmile "Only Lovers Left Alive", teinud koostööd Zola Jesusega ning on ajakirja The Quietus poolt nimetatud läänemaailma tuntuimaks lautomängijaks. Wissemi hüpnootilistel kontsertidel kohtuvad tumeda tooniga barokkmuusika ja minimalistlik avant-garde.

Samal õhtul annab täispika soolokontserdi Mauno Meesit. Lisaks "Varjudemaa" ja "Closer" albumite muusikale saab esmakordselt kuulda ka midagi salvestusjärgus olevalt uuelt albumilt. Meesit esitab oma kontsertidel minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale kasutades efektiplokke, 1940ndate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre.

See saab olema esimene istekohtadega kontsert Svetas ja eelmüüki tuleb vaid 100 piletit, mis on tänasest müügil: Ticketer.ee

ivo
05-10-2018
kell 14:01

Loe: "Lautomunk. Vestlus Jozef Van Wissemiga." (2016)

ivo
05-10-2018
kell 14:05

Ja veel lisalugemist:

Mauno Meesiti "Varjudemaa" ja 7 lemmikplaati (2016)

Mauno Meesit Berliinist ja uuest oma nime alt avaldatud singlist "Blue Bird" (2014)

maunz
16-11-2018
kell 14:23

Jozef Van Wissemi esinemine täna Sveta Baaris on tühistatud! Mauno Meesiti kontsert toimub.

Kurbusega peame teatama, et Jozef Van Wissemi esinemine täna Sveta Baaris on tühistatud.
Nimelt, 2 tundi enne Jozefi lennukile vastu minemist saime informatsiooni tema agendi käest, et Jozef on haigestunud ning ei saa täna Tallinnas ning homme Riias esineda :
”Hello Roman! I have bad news. I just got a message from Jozef: "Unfortunately I have a bad flu with high fever, can't move, so have to cancel the shows. Sorry man." S.”

Kuna oleme oodanud seda õhtut põnevusega ja ettevalmistanud pikalt ning korralikult, on see loomulikult suur löök meile nii mentaalselt, kui ka finantsiliselt. Ning kuna me teame, et paljud on oodanud Mauno Meesiti soolo-kontserti juba pikemat aega, ning ürituse produktsioon oli selleks hetkeks, kui saime info kätte, juba enamasti valmis, otsustasime, et üritus ära ei jää ning Mauno Meesit esineb täna õhtul oma soolo-kontserdiga nagu lubatud.
Kontsert algab kell 21:30.

Võimalik, et proovime tuua teile Jozef Van Wissemi kontserdi tulevikus, aga praegu informatsioon selle kohta meil paraku puudub.

Kõik ostetud piletid kontserdile kehtivad ja nendega pääseb täna klubisse. Pakume kõigile kohale tulnutele soovi korral 50% refundi ostetud pileti hinnast. Piletihind uksel on 10€.

Soovijad saavad tagastada oma Ticketerist ostetud pileteid kuni 23.11 kirjutades help@ticketer.ee
Sveta Baarist ostetud pileteid saab tagastada kirjutades damn.loud.agency@gmail.com

Loodame mõistvale suhtumisele ja Teie toetusele.
Väga vabandame ebamugavuste pärast.
Teie Damn.Loud Agency ja Grainy Records

painkiller
16-11-2018
kell 14:53

:(