Kuula: WEK - "Mystery"

08-12-2018 Weedpecker (PL) + Liblikas

Kes:
Weedpecker (PL)
Liblikas
Sons of Stan
Kus:
Rockstar's, Tallinn
Millal:
08-12-2018
Palju:
7/10
Lisainfo:
Pilet ukselt. Esimene tund 7eurot, hiljem 10eurot.
Kes tulevad?
Kes käis (1):
ults
Kes mõtles minna (1):
Joshua
Lisas: Rada7.ee 04-10-2018 kell 15:53
Rada7.ee
04-10-2018
kell 15:58

Värske Poola stoner 8. detsembril Tallinnas - Weedpecker


Ühel külmal ja kõledal talveõhtul, laupäeval, 8. detsembril, tuleb esimest korda Tallinnasse Poola stoner rocki bänd Weedpecker. Asjatundjad peavad neid värskeks tuuleks kodumaises skenes, asetades nad samale pulgale Spacelugi või Dopelordiga. Weedpeckeri soundis on kuulda eksperimentaalsemaid noote, mis ei kammitse neid tavapärastesse stoneri helimustritesse.

Weedpecker sündis Varssavis 2012. aasta paiku, kui vennad Wyro and Bandos Dobry otsustasid unised psühhedeelse rocki meloodiad panna ühte patta koos raskete riffidega stoneriga. Veidi hiljem liitus nendega drummar Pan Falon, kes mängis eelnevalt üliaeglase doomi pundi Belzebong jaoks. Lineupi lisandus hispaania bassimees Jeso, kes kuulus varasemalt Antigama ja Looking for an Answer koosseisu. Aprillis 2013 lindistasid nad oma esimese omanimelise albumi ning kogusid kuulsust soojendades selliseid artiste nagu Elder, Naam või Mars Red Sky.

2014. aastal alustas Weedpecker uue kauamängiva jaoks materjali kirjutamist juba koos uue bassimehe Mrokuga, mis lindistati Satanic Audio poolt järgmise aasta alguses ning sai nimeks "II". Hiljuti ilmavalgust näinud kolmas album "III" sai alternatiivmuusika kriitikute käest kõrge hinnangu. Weedpecker on bänd, mis kõlades ühel hetkel äärmiselt nüüdisaegselt ning raskelt, olles Euroopa uuema sludge'i/stoneri lainel, kannab teisel tugevat 70ndate lõpu Sabbathi-Zeppelini vaibi.