16-02-2019 Eesti Laul 2019

Kes:
Kus:
Saku Suurhall, Tallinn
Millal:
16-02-2019
Lisainfo:
Poolfinaalidesse pääsenud laulude nimed, autorid ja esitajad avalikustatakse 15. novembril, laulud hiljemalt 4. detsembril 2018.

Eesti Laul 2019 poolfinaalid toimuvad 26. jaanuaril ja 2. veebruaril.
Eesti Laul 2019 finaalkontsert toimub Saku Suurhallis 16. veebruaril.

Piletid Eesti Laulu poolfinaalidele ja finaalidele tulevad müügile novembris.

Eesti Laulu täismahus reglement ja kogu osalemiseks vajalik informatsioon on leitav veebikeskkonnas eestilaul.ee.

Eesti Laul 2019 võitja sõidab Eestit esindama Eurovisiooni lauluvõistlusele, mis toimub maikuus Tel Avivis.
Kes tulevad?
Lisas: Rada7.ee 01-10-2018 kell 09:02
Rada7.ee
01-10-2018
kell 09:05

Eesti Laulu konkurss on tänasest avatud


Eesti suurim muusikakonkurss Eesti Laul 2019 on tänasest avatud ning värskenduskuuri läbivale võistlusele tuleb esmakordselt laulud saata eestilaul.ee veebikeskkonna kaudu.

Võistluslaulude esitamise viimane võimalus on tänavu 6. novembril kell 23:59 ja kasutusel on selleks Rahvusringhäälingus spetsiaalselt loodud uhiuus veebikeskkond. „Rahvusringhääling peab olema kõiges suunanäitaja ja minu arvates on mõistlik, et aega kulutatakse muusika loomisele ja arendamisele, mitte paberitega ringi jooksmisele. Nii saavad autorid kõik vajaliku ühes kohas hõlpsasti ära teha ja osalejad ei pea vaid paariks minutiks Tallinna kesklinna sõitma,“ põhjendab värske peaprodutsent Tomi Rahula oma esimest suuremat tehnilist muudatust.

Eesti Laulu poolfinaalides hakkavad omavahel mõõtu võtma 24 laulu, varasema 20 asemel. “Antud muudatus suurendab osavõtjate edasipääsu tõenäosust ning teeb võistluse kõigile põnevamaks ja mitmekesisemaks. Loodan, et paljud laulud on juba valmimas ja need laaditakse üles aegsasti“, räägib Rahula. “Ootan konkursile väga head, omanäolist ja konkurentsivõimelist muusikat. Soovin, et osa võtaksid ka värsked laulukirjutajad ja artistid, kes pakuksid konkurentsi tuntud tegijatele ning miks mitte kirjutaksid end jäädavalt Eesti muusikamaailma.”

Alates sellest aastast võib üks muusika autor või autorite kollektiiv osaleda Eesti Laul 2019 konkursil maksimaalselt viie lauluga. Samuti tohib üks artist esitada võistlusele kuni viis laulu. Laulu pikkus ei tohi ületada kolme minutit.

Laulu kirjutamisse tohib kaasata välisautoreid, kuid eelmise aastaga sarnaselt peavad antud juhul vähemalt pooled laululoojatest olema Eesti kodanikud või residendid. Esmakordselt Eesti Laulu ajaloos võivad esitajad olla ka mitteresidendid. “Välismaised lauljad lisavad Eesti Laulule mitmekesisemat vokaali ja annavad Eesti laulukirjutajate loomingule veelgi suurema väljundi”, kommenteerib muudatust Rahula.

Alates sellest aastast on Eesti Laulul osalustasu, mille suurus sõltub esitatava loo keelest. Ühe eestikeelse laulu osavõtumaks on 25 eurot ja võõrkeelsel 50 eurot. Kogu konkursile laekunud laulude osalustasu kantakse Eurovisioonile jõudva Eesti Laulu võiduloo lavashow fondi.

Eesti Laulu täismahus reglement ja kogu osalemiseks vajalik informatsioon on leitav veebikeskkonnas eestilaul.ee.

Rada7.ee
30-10-2018
kell 16:26

Eesti Laul 2019 võistluslugusid saab üles laadida veel viimast nädalat

Foto: Andrei Ozdoba / ERRFoto: Andrei Ozdoba / ERR
Eesti Laul 2019 ootab viimast nädalat võistluslaule. Tänaseks on üles laaditud 24 muusikapala. Võistluslaulude esitamise tähtaeg on 6. novembril kell 23:59.

“Hetkel on konkursile 24 laulu juba üles laaditud! Nüüd on viimane aeg on oma parim looming sahtlitest üles soojendada või otse stuudiost üles laadida! Loodan näha uusi artiste ja helikeelt vana hea ja tuttava kõrval,” räägib Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula. “Olgu see artisti või laulukirjutaja esimene või kahesajas pala, pop-ballaad või metal - muusikaajalukku kirjutab hea laul end igal juhul. Loodan kohe esimesel aastal Eesti Laulu peaprodutsendina sattuda silmitsi positiivse murega, et suurepäraseid laule on väga-väga palju.”

Võistluslood tuleb esmakordselt üles laadida spetsiaalsesse eestilaul.ee keskkonda. Samalt lehelt on leitav ka täismahus reglement ja kogu osalemiseks vajalik informatsioon. “On hea meel tõdeda, et laulukirjutajad on uue keskkonna üles leidnud ning see töötab suurepäraselt. Samas loodan, et paljud autorid loo esitamist viimasele minutile ei jäta, sest veebikeskkond mõne minutilise hilinemise puhul silma kinni ei pigista“, paneb Rahula osalejatele südamele.

Rada7.ee
16-11-2018
kell 17:06

Eesti Laul 2019 poolfinalistid on selgunud

Tänavu laekus Eesti Laulu võistlusele 216 laulu millest žürii valis 24 edasipääsejat.

Edasipääsejad tähestikulises järjekorras:

1. “Believe”, esitaja Kadiah; muusika Kadi Poll; sõnad Kadi Poll.

2. “Cold Love”, esitaja Kerli Kivilaan; muusika Kerli Kivilaan, Egert Milder, Andres Kõpper; sõnad Kerli Kivilaan, Egert Milder, Andres Kõpper.

3. “Coming Home”, esitaja INGER; muusika Inger Fridolin, Karl-Ander Reismann; sõnad Inger Fridolin, Karl-Ander Reismann.

4. “Deep Water”, esitaja Sofia Rubina-Hunter; muusika Sofia Rubina-Hunter, Jaanika Tenn; sõnad Oljana Kallson.

5. “Follow Me Back”, esitaja Around The Sun; muusika Daniel Rukovitškin; sõnad Georg Eessaar.

6. “Halleluja”, esitaja Lacy Jay; muusika Ago Teppand, Lacy Nicole Jones, Hugo Martin Maasikas; sõnad Ago Teppand, Lacy Nicole Jones.

7. “High Heels In The Neighbourhood”, esitaja The Swingers; muusika Tanja Mihhailova, Timo Vendt, Mihkel Mattisen; sõnad Tanja Mihhailova, Mihkel Mattisen.

8. “Hold Me Close”, esitaja xtra basic & Emily J; muusika Andrei Zevakin, Igor Volhonski; sõnad Andrei Zevakin, Igor Volhonski.

9. “I'll Do It My Way”, esitaja Synne Valtri; muusika Sünne Valtri; sõnad Sünne Valtri.

10. “Kaks miinust”, esitaja Iseloomad; muusika Vilho Meier; sõnad Siim Randveer.

11. “Kui isegi kaotan”, esitaja Grete Paia; muusika Grete Paia, Mihkel Mattisen, Timo Vendt; sõnad Grete Paia, Mihkel Mattisen, Kerli Puusepp.

12. “Little Baby El”, esitaja Jennifer Cohen, muusika Chris Hierro, Jennifer Marisse Cohen, Luisa Lõhmus; sõnad Jennifer Marisse Cohen, Luisa Lõhmus.

13. “Miks sa teed nii?”, esitaja Johanna Eendra; muusika Johanna Eendra; sõnad Johanna Eendra, Joosep Eendra.

14. “Milline päev”, esitaja Lumevärv ft. INGA; muusika Margus Piik, Kermo Hert; sõnad Jana Hallas.

15. “Parmumäng”, esitaja Cätlin Mägi & Jaan Pehk; muusika Cätlin Mägi; sõnad Jaan Pehk.

16. “Pretty Little Liar”, esitaja Uku Suviste; muusika Uku Suviste, Oliver Mazurtshak; sõnad Uku Suviste, Oliver Mazurtshak.

17. “Smile”, esitaja Marko Kaar; muusika Marko Kaar, Egert Kanep; sõnad Marko Kaar.

18. “Soovide puu”, esitaja Sandra Nurmsalu; muusika Priit Pajusaar, Sandra Nurmsalu; sõnad Aapo Ilves.

19. “Storm”, esitaja Victor Crone; muusika Stig Rästa, Vallo Kikas, Victor Crone; sõnad Stig Rästa, Victor Crone, Fred Krieger.

20. “Strong”, esitaja Sissi; muusika Karl-Ander Reismann, Sissi Nylia Benita; sõnad Sissi Nylia Benita.

21. “Supernova”, esitaja Ranele; muusika Marek Rosenberg, Lauri Lembinen, Marco Margna; sõnad Anne Loho.

22. “Without You”, esitaja Stefan; muusika Stefan Airapetjan, Karl-Ander Reismann; sõnad Stefan Airapetjan.

23. “Wo sind die Katzen?”, esitaja Kaia Tamm; muusika Kaia Tamm; sõnad Kaia Tamm.

24. “Öhuloss”, estitaja Öed; muusika Tuuli Rand, Kristel Aaslaid, Bert Prikenfeld, Egert Milder; sõnad Tuuli Rand, Kristel Aaslaid, Bert Prikenfeld, Egert Milder.

Eesti Laul 2019 eelžürii sai valitud Tomi Rahula sõnul kindla põhimõtte järgi. „Need inimesed on Eesti muusikatööstuses väga kaua tegutsenud ja teavad hästi, millistest lauludest saavad kauamängivad,“ rääkis Rahula. “Kõik žürii poolt edasi valitud laulud avalikustame ETV erisaates 1. detsembril”.

Eelžüriisse kuulusid:

Ivar Must - helilooja
Lenna Kuurmaa – muusik ja laulja
Kaupo Karelson – teleprodutsent
Leen Kadakas - Universal Music Baltics juht
Vaido Pannel – Raadio Sky Plus muusikatoimetaja
Allan Roosileht – Star FM saatejuht
Mari-Liis Männik – Raadio Elmar muusikatoimetaja
Andres Puusepp – Power Hit Radio saatejuht
Laura Põldvere – muusik ja laulja
Karl-Erik Taukar – muusik ja laulja
Dagmar Oja – laulja
Rolf Roosalu – muusik ja laulja
Renee Meriste – muusikamanager
Sten Teppan – Vikerraadio muusikatoimetaja

Eesti Laul 2019 poolfinaalid toimuvad 31. jaanuaril ja 2. veebruaril Tartu Ülikooli Spordihoones. Finaalkontsert toimub Saku Suurhallis 16. veebruaril. Piletid Tartus toimuvatele poolfinaalidele ja Tallinnas aset leidvale finaalile on müügil Piletilevis.

evertp
19-11-2018
kell 19:58

oak oak oak

betoonik
20-11-2018
kell 01:32

Rada7.ee kirjutas: „Need inimesed on Eesti muusikatööstuses väga kaua tegutsenud ja teavad hästi, millistest lauludest saavad kauamängivad,“ rääkis Rahula.

Umbes nagu Eesti muusikatööstus oleks väga kaua ja hullult tootnud maailmatasemel kauamängivaid

tont
20-11-2018
kell 09:45

Raadio Sky Plus
Star FM
Raadio Elmar
Power Hit Radio


nendest saavadki, mida need raadiod mängivad. Niiet tegemist on juhtumiga: "mina tean, mida mängitakse palju, sest ma ise mängin neid."

betoonik
20-11-2018
kell 12:55

See on muidugi eraldi teema, kas iga tüütu pinin on ikka muusika, aga kui vanad sõbrad tulevad kokku ja otsustavad ühiselt, millised nende sõbrad võiks maksumaksja raha potist alla lasta, siis see juhtum peaks Riigikontrolli ja Kapot huvitama

McWill
20-11-2018
kell 14:32

Kas ainult mulle tundub, aga selline Purga tulekuga lainetanud "hipsteriteema" on üsna ära lahustunud ja järgi on jäänud selline eriti random näotu pop, aga kuidagi veel tühjem kui Paadami ajal.

dokora
20-11-2018
kell 17:57

Kindlasti on suur hulk laule praegu moodsa minimalistliku plink-plonk põhjaga, kuhu on lisatud üks üldlevinud saund (meenutab väga kõrgeks keeratud häält).

betoonik
28-11-2018
kell 17:50

Eesti Laulu eelžüriisse kuulus 14 inimest, neist üks ERR-ist, Vikerraadio muusikajuht Sten Teppan. Rahula ei arva, et erameedia on seega Eesti Laulu kaaperdanud. "Mul on suva, kas erameedia või kellegi teise meedia. Oluline on see, et žürii, kelle mina kokku panin, on kompetentne, keda mina usaldan," põhjendas Rahula valikut.

Juba on kerkinud ka probleem, et žüriis olnud Karl-Erik Taukar on suhtes ühe Eesti Laulu edasipääseja Kerli Kivilaanega. Rahula sõnul on selliseid olukordi varemgi olnud. "Enne kui ma Taukarile esitasin palve, kas ta on nõus eelžüriis osalema, ütles ta kohe, et Kerli võtab osa. Ma ütlesin, et vahet ei ole, las ta võtab. Lihtsalt sellele loole hindeid ära anna," ütles Rahula.

Rahula sõnul oli ka selles eelžüriis liikmeid veel, kellel oli osalejate seas lähedasi. "Neile sai žüriis ilusasti öeldud, et oma lähedastele hindeid ei anna. Seal olid mingid veel, kes jätsid hindamata mingid lood. Järelikult oli neil mingi seos, asi oli väga aus ja ma ei kahtle nendes inimestes, keda ma julgesin valida sinna," lausus Rahula.
betoonik kirjutas:
See on muidugi eraldi teema, kas iga tüütu pinin on ikka muusika, aga kui vanad sõbrad tulevad kokku ja otsustavad ühiselt, millised nende sõbrad võiks maksumaksja raha potist alla lasta, siis see juhtum peaks Riigikontrolli ja Kapot huvitama

betoonik
28-11-2018
kell 17:54

Viide kah

tont
29-11-2018
kell 03:28

betoonik kirjutas:
Rahula: [...]"Mul on suva" [...]


Sobib, tunne on vastastikune

Rada7.ee
01-02-2019
kell 11:08

Tartu Ülikooli Spordihoones toimunud Eesti Laul 2019 esimesest poolfinaalist said finaali edasi The Swingers Tanja ja Birgitiga, STEFAN, Victor Crone, INGER, Sandra Nurmsalu ja xtra basic & Emily J.

Žürii ja publikuhääletuse tulemusel pääsesid finaali The Swingers, Tanja & Birgit “High Heels In The Neighbourhood”, STEFAN “Without You”, Victor Crone “Storm” ja INGER “Coming Home”. Rahva häälte tulemusena lisandusid finalistide sekka Sandra Nurmsalu lauluga “Soovide puu” ja xtra basic & Emily J looga “Hold Me Close”.

Eesti Laul 2019 esimeses poolfinaalis hääletati kokku üle 30 000 korra. Žüriisse kuulusid Tanel Padar, Sven Lõhmus, Maiken, Toomas Olljum, Luisa Rõivas, Ott Lepland, Berk Vaher, Kristjan Hirmo ja Margus Kamlat.

Eesti Laul 2019 teine poolfinaal toimub juba sel laupäeval, 2. veebruaril Tartu Ülikooli Spordihoones algusega kell 19.00. Poolfinaali kannavad üle ETV, ETV+ ja ERR.ee portaal.

Teise poolfinaali artistid esinemisjärjekorras:
1. Synne Valtri “I’ll Do It My Way”
2. Iseloomad “Kaks miinust”
3. Lumevärk ft. INGA “Milline päev”
4. Sissi “Strong”
5. Cätlin Mägi & Jaan Pehk “Parmumäng”
6. Kadiah “Believe”
7. Kaia Tamm “Wo sind die Katzen?”
8. Kerli Kivilaan, “Cold Love”
9. Grete Paia, “Kui isegi kaotan”
10. Lacy Jay “Halleluja”
11. Around The Sun “Follow Me Back”
12. Uku Suviste “Pretty Little Liar”

andrs
02-02-2019
kell 01:08

Sattusin telerist nägema seda õnnetust. Nii halba helirežiid polegi kogenud varem. Ehk keegi siin teab, keda selle eest tänama peaks?