22-09-2018 Kulgruum #1: Mauno Meesit / V4R1 / Lauri Lest / Heinzwei

Kes:
Mauno Meesit
V4R1
Lauri Lest
Heinzwei
Kus:
Tartu Uus Teater, Tartu
Millal:
22-09-2018
Palju:
6€ / 8€
Lisainfo:
Kulgruum on Tartu Uues Teatris toimuv uus kontserdisari, mille eesmärgiks on tuua Tartu publikuni ambienti ja minimalistlikuma kõlaga seisundimuusikat viljelevate muusikute loomingut ning läbi muusika, valguse ja visuaalide luua meditatiivseks kulgemiseks sobilikku ruumi.

Esimesel kontserdil astuvad üles:

MAUNO MEESIT

Helilooja ja kitarrist Mauno Meesit esitab soolokontserdil minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale kasutades efektiplokke, 1940ndate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre.

Meesit on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel, kirjutanud muusikat mitmele teleseriaalile ja teatrilavastusele ning teinud koostööd paljude Eesti ja välismaiste muusikutega. Avalikkuse tähelepanu alla tõusis ta elektroonilise muusika projektiga Sinine, millega on seni avaldanud kaks albumit Saksamaal.

Vahepeal kaks aastat Berliinis elanud Meesit avaldas 2015 aasta kevadel esimese enda nime all ilmunud albumi "Closer", millega tutvustas oma loomingus uut minimalistlikku suunda, mille vaimus on kirjutatud ka järgnevalt ilmunud "Varjudemaa" soundtrack album ja telesarja „Nukumaja“ muusika.

"Olen inspireeritud akustilistest instrumentidest ja mikroskoopilistest helidest, mida hakkad kuulma, kui hetkeks seisma jääd ja jälgid kuidas helid vaikusega mängivad. Vaikus ei ole tühjus. Tal on alati enda heli, mis hoiab kõike ümbritsevat koos.“

http://www.maunomeesit.com/


V4R1

V4R1 on Taiwanil sündinud audiovisuaalne kooslus, mis ühendab endas helilooja Sander Saarmetsa ja visuaalkunstnik Virge Loo loomingut. Ajavahemikul 2012-2016 salvestatud materjal on inspiratsiooni ammutanud salapärasest Formosa saarest, selle öistest linnamaastikest ja massiivsetest loodusjõududest. 2017 ilmunud debüütalbumi (kunstiraamat-cd ja vinüüli) andis välja kodumaine leibel Grainy Records.

V4R1 muusika heidab kõrvale kõik mittevajaliku ja keskendub üksikutele helidele ning nende muutumisele ajas. Tugev aeglustatud pulss toimib gravitatsiooni keskmena, mille ümber tiirlevad erinevatel kiirustel liikuvad osakesed. Esmapilgul monotoonsetest helimaastikest joonistuvad aegamööda välja minimalistlikud, aga ekspressiivsed meloodialiinid.

Muusikaga sümbiootiline pildikeel järgib lähedalt selles toimuvaid arenguid. Kontrastina valdavalt elektroonilisele helimaailmale, pärineb visuaalne algmaterjal tušiga maalitud ja joonistatud pindadest.

http://www.v4r1.com/


LAURI LEST

Tantsisklev melanhoolia väljendatud läbi minimalistliku värvikülluse. Ürgne elektroonika. Live’s mängitud soolo-sündid. Meloodiad ja helid, mis mõjuvad kohati kargena, kohati palsamina su vaimu avarustes.

https://soundcloud.com/laurilest
https://www.facebook.com/LauriLestMusic


HEINZWEI

Heinzwei (Hannes Einpaul) on Tartu muusik, helikunstnik ja helisalvestustehnik, kes on tegutsenud Eestis, Reykjavikis ja
Haagis. Heinzwei loomingu inspiratsiooniallikaks on hetked ja helimaastikud, mida jäädvustades ja millele tõlgendusi lisades tekkivad meditatiivsed ja kulgevad heliteosed. Algselt akustilist kitarrimuusikat teinud Heinzwei vahenditeks on praegu põhiliselt helisalvestused (field recording) ning elektroonilised instrumendid ja efektid.

https://soundcloud.com/heinzwei


Visuaale teevad MIKK-MAIT KIVI ja VIRGE LOO
Parimat teed serveerib CHADO

Sissepääs 8€ / 6€ (eelmüügist ja FB osalen/going)
Piletid eelmüügis siin: https://pilet.uusteater.ee/event/139

Uksed 20.00
Esinejad 21.00
Kes tulevad?
Lisas: hannes 16-09-2018 kell 09:34
Rada7.ee
20-09-2018
kell 17:56

Tartu Uues Teatris alustab laupäeval uus seisundimuusika kontsertide sari Kulgruum

Mauno Meesit. Foto: Renee Altrov.Mauno Meesit. Foto: Renee Altrov.
Kulgruum on Tartu Uues Teatris toimuv uus kontserdisari, mille eesmärgiks on tuua Tartu publikuni ambienti ja minimalistlikuma kõlaga seisundimuusikat viljelevate muusikute loomingut ning läbi muusika, valguse ja visuaalide luua meditatiivseks kulgemiseks sobilikku ruumi. Kulgruumi esimene kontsert toimub laupäeval, 22. septembril Tartu Uues Teatris.

Sündmuse korraldaja muusik ja helisalvestustehnik Hannes Einpaul: “Meditatiivne kulgemine tee ja ambientmuusika seltsis on minu elus olulisel kohal olnud ja nii mõneski keerulises olukorras rahu ja selgust toonud. Sestap on kontserdiseeria lähtepunktiks just ruumi loomine ja sellest ka nimi Kulgruum. Teisalt on plaan tuua Tartusse natuke sarnast eksperimentaalset atmosfääri, nagu loodi Tallinnas MIM stuudio kontsertidel, samas hoidudes päris friigimuusikast. Esimesel Kulgruumi kontserdil on nii ambienti kui eksperimentaali ja lisaks saab ka parimat teed.”

Esimesel kontserdil astuvad üles helilooja ja kitarrist Mauno Meesit, Taiwanil sündinud audiovisuaalne kooslus V4R1, Lauri Lest ja Heinzwei. Visuaale teevad Mikk-Mait Kivi ja Virge Loo. Parimat teed serveerib Chado teepood.