25-03-2019 kuni 31-03-2019 Tallinn Music Week 2019

Kes:
3PEAT (CA)
Aigar Vals
Akute (BY)
Alex Kelman (RU)
Alyona Alyona (UA)
Åmnfx (RU)
Anna Kaneelina
Apey & The Pea (HU)
Artemiev (RU)
Artur Lääts
Barren Womb (NO)
Besty Fritz (NL)
Bisweed
BlackBoxRed (NL)
Blasfemen
Bratři (CZ)
Brokenchord (LT)
Captain Kirke and the Klingons (EE/LT)
Cätlin Mägi
Ceremony (US)
Chikiss (RU)
Culpas
Cumbeast (FI)
Daniel Levi
Demonic Death Judge (FI)
Denis Punch
Detalji (FI)
Dread
dRUMELODY (BA)
Duo Ruut
EFDEMIN (DE)
Eisi
ekke
Erki Pärnoja
F# feat. Ivi & Laura
Fractale (IT)
Fränder (SE)
Funeral Pop (FI)
Genotype (UK)
Geuxx (UA)
GHLOW (SE)
GON (LT)
Gram-Of-Fun
Happyendless (LT)
HeadRead
HEKDIK
HEKLA (IS)
Hello Delaware (CA)
Henne Emilia & Houreet (FI)
Huiabella Fantastica
Iris Gold (DE)
Itoa (UK)
J.M.K.E.
Jasperino
Jimmy Winkles (UK)
JT Conception
Kadri Voorand In Duo With Mihkel Mälgand
Kali Briis
Kannabinõid
Karina (FI)
Kaschalot
Kask
KEETAI
Kirill Richter (RU)
KnightKnights (RU)
Kosmonavt (BY)
Lakker (IL)
Little Fury (DE)
M8N (PL)
MA
Maarja Nuut & Ruum
Madis Muul Hextet
Maian
MänguPoi$$ Käru
Mari Kalkun
Maria Korepanova (RU)
Maz (LU)
Mees Inc.
Megan Nash (CA)
Melby (SE)
Merilin (SE)
Micaela Saraceno
Modern Disease
Modest Intentions
MOJA (JP)
MOL (DE)
Molchat Doma (BY)
Mother (UK)
Motoblok (UA)
myspacebabe
Nick Faye (CA)
Nikolajev
Noid (RU)
NRCSSST (LT)
Ocean Districts
Okra Playground (FI)
Out-Or
Palberta (UK)
Pastis (FI)
Pelle Miljoona United (FI)
Perforator Cerebral Party (RU)
PhuturePhil (US)
PK
Pompeya (RU)
Port Cities (CA)
Protokoll 0
Psychoterror
PTF1987
Puuluup
R=A
Ratkiller
Red Brut (NL)
Red Telephone (UK)
Respectfulchild (CA)
Rick Feds (LV)
Riffarrica
ROKKY (IS)
Romm & Moose
rosemary loves a blackberry (RU)
Ruslan PX
Ruth Koleva (BG)
Sado Opera (RU)
San Hani
Sansibar (FI)
SEN (TW)
Shabat Quartet
Sibyl Vane
Siksa (PL)
Sny Matildy
Sooäär/Yaralyan/Ounaskari
Stromboli (IT)
Super Collection Orchestra (RU)
Tapecut (BY)
Tapes (UK)
Tautumeitas (LV)
TechHead (SE)
Teemu & The Deathblows (FI)
TerrorDisco (IS)
The Kitchen Brothers
The Queen Of Spades
Thing
Tokyo Taboo (UK)
Too Slow (FI)
Torama (RU)
Trad.Attack!
Trees (FI) Trio Heinz Herbert (CH)
Triptofan
Triskele
TRPTYCH (IS)
Tuulikki Bartosik
Up The Sky
Vassvik (NO)
Vera Vice
VillemDrillem
Vymvn (CA)
WCKD Nation (SI)
Wyldest (UK)
Yasmyn
Yegor Zabelov (BY)
YOHAN
Zahir
Kus:
(täpsemat asukohta pole märgitud) Tallinn
Millal:
25-03-2019
Lõpp:
31-03-2019
Lisainfo:
Tallinn Music Week 2018 numbrites:

262 esinejat 31 riigist
34 170 festivalikülastajat
1330 delegaati, neist 870 välisriikidest
150 välisajakirjanikku
83 festivali toimumispaika
Kes tulevad?
Kes käis (1):
Hambapasta
Kes mõtles minna (1):
tank
Lisas: Rada7.ee 06-09-2018 kell 21:15
Rada7.ee
06-09-2018
kell 21:18

Algas tulevase aasta Tallinn Music Weeki festivali esinejate taotlusvoor

Maria Minerva, TMW 2018, CryptoMakret Pt.2. Foto: Alesja Stavitskaja.Maria Minerva, TMW 2018, CryptoMakret Pt.2. Foto: Alesja Stavitskaja.
Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) toimub tuleval kevadel 25.–31. märtsini. Festivali muusikaprogrammi artistide taotlusvoor käivitus täna TMW kodulehel aadressil artist.tmw.ee. Nädala jooksul, kuni 12. septembrini on TMW festivalipass saadaval soodushinnaga 35 eurot.

6. septembrist kuni 1. novembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor muusikutele, kes soovivad tuleval kevadel TMW festivalil üles astuda. Avaldused on oodatud mistahes muusikastiilide esindajatelt; nii sooloartistidelt kui ka suurematelt kooslustelt, nii interpreetidelt kui ka heliloojatelt üle kogu maailma.

Tuleva aasta märtsi tervet viimast nädalat katva linnafestivali keskmes on kolm päeva vältav muusikaprogramm, mille koostab 1. novembriks laekuvate esinemistaotluste põhjal TMW korraldustiim, kuhu kuuluvad nii Eesti kui ka rahvusvaheliste muusikaettevõtete esindajad, ürituste korraldajad ja erinevate žanrite asjatundjad.

Kümne tegutsemisaasta jooksul on TMW festival kujunenud lisaks Eesti artistidele oluliseks väljundiks ka üleilma muusikakogukondadele. Tänavu kevadel toimunud juubelifestivalile laekus esinemistaotlusi ligi 1500 artistilt enam kui 50 riigist ning programmi kinnitati üle 260 artisti 30 riigist, teiste seas põhjanaabrite legendid Ismo Alanko ja Kimmo Pohjonen, Islandi alternatiivmuusika keskseid tegelasi Högni, USA ska veteranid The Toasters, Inglismaa alternatiivroki uus tulija Suzi Wu, India indierocki täht Alluri ning paljud Venemaa ja Ida-Euroopa põnevaimad artistid.

Eesti artiste kinnitati kavasse ligi 130. TMW partnerite Telia ja Telliskivi Loomelinnaku poolt välja pandud ning festivali delegaatide ja publikuhääletuse tulemusena välja selgitatud artisti-auhinnad võitsid tänavu Mart Avi, Mari Kalkun ja Holy Motors.

Esinemisavalduste esitamine TMW 2019 festivalile kestab kuni 1. novembrini 2018 TMW veebilehel artist.tmw.ee.
Programmi kinnitatud artistid kuulutatakse välja 2019. aasta veebruari alguses.

TMW 2019 festivalipassid on kuni 12. septembrini müügil soodushinnaga 35 eurot festivali veebipoes tmw.ee/store.
Festivalipass tagab pääsu kõikidele TMW muusikaprogrammi kontsertidele ning sisaldavad eripakkumisi muude festivaliosade raames.

Rada7.ee
26-10-2018
kell 14:18

Tulevase aasta Tallinn Music Weeki festivali esinejate taotlusvooru pikendati kuni 12. novembrini

Foto eelmise aasta TMW metal-lavalt. Pildistas Kersti Saumann.Foto eelmise aasta TMW metal-lavalt. Pildistas Kersti Saumann.
Tuleval kevadel 25.–31. märtsini toimuva festivali keskmes on kolm päeva vältav muusikaprogramm. Laekuvatest esinemisavaldustest valitakse muusikaprogrammi kuni 200 esinejat, kes kuulutatakse välja 2019. aasta veebruaris.

Oktoobrikuu jooksul on rahvusvahelises muusikapressis ilmunud kaks mahukat artiklit Eesti uuemast otsingulisest muusikast. Briti muusikaveebi The Quietus loos „Eeestirocksampler“ teeb ajakirjanik Richard Foster ülevaate Eesti otsingulisema muusika juurtest, hetkeseisust ja tulevikustsenaariumidest. Muuhulgas tunnustab autor ka TMW festivali „seikluslike kohalike artistide esitlemise“ eest.
http://thequietus.com/articles/25491-welcome-to-new-weird-estonia

Popkultuuriveebi Noisey artikkel koosneb intervjuudest viie Eesti artistiga, kelle seas on sarnaselt Quietuse loole esindatud ka TMW artistipreemia võitjaist Maarja Nuut ja Mart Avi.
https://noisey.vice.com/en_au/article/a3p9mk/estonian-experimental-music-scene-report

Esinemisavalduste esitamine TMW 2019 festivalile kestab kuni 12. novembrini 2018 TMW veebilehel artist.tmw.ee.

ivo
27-11-2018
kell 10:43

https://kultuur.err.ee/880029/tallinn-music-week-vahendab-esinejate-arvu-ja-programmimahtu

Rada7.ee
06-02-2019
kell 15:17

Eesti Kunstiakadeemia uues majas toimuv Tallinn Music Weeki konverents uurib kultuuri mõju majanduse käivitajana

Anna HildurAnna Hildur
Festivali Tallinn Music Week konverents leiab esimest korda aset Eesti Kunstiakadeemia uues hoones. Kahel päeval, 29.–30. märtsil peetava konverentsi arutlusteemade keskmes on kultuuri mõju majanduse käivitajana. Konverentsi programm valmib koostöös Music Estoniaga.

Loovuse ja kultuuri mitmetasandilist mõju uuriva konverentsi uus toimumispaik Eesti Kunstiakadeemia (EKA) on festivali juhi Helen Sildna sõnul nii TMW festivalile kui ka kogu Tallinnale ainulaadse tähtsusega maamärk. „EKA on meie kultuuriloos hindamatu väärtusega, siit pärineb põlvkondade kaupa mitte ainult kunstnikke, disainereid ja arhitekte, vaid ka meie muusikaskenede suunanäitajaid,“ tunnustab Sildna akadeemia pärandit, lisades: „Kuna TMW koondub tänavu Põhja-Tallinna piirkonda, saab EKA uuest majast vanalinna, Balti Jaama ja Kalamaja piiril mitte ainult meie konverentsi keskus, vaid kogu festivali oluline maamärk teiste võimsate kultuurikeskuste – Telliskivi Loomelinnaku ja Noblessneri – kõrval. Oleme põnevil võimalusest näidata meie külalistele Tallinna tulevast loov-linnaosa.“

Eesti Kunstiakadeemia rektori Mart Kalmu sõnul on TMW festivalil ja EKAl palju ühiseid väärtusi nagu loovus, koostöö ja võrdsus, mistõttu on ülikoolil hea meel võõrustada konverentsi enda uues hoones. „TMW on rahvusvaheliselt nähtav progressiivse mõtlemise kaubamärk, mille selleaastane fookus – kultuuri mõju majanduse käivitajana – on oluline teema ka EKA jaoks. Kultuur pole enam ammu pelgalt näituste külastamine, kontsertidel käimine või teatrietenduste nautimine, vaid harituse, julgeoleku ja maine küsimus kogu Eesti jaoks,“ lisas Kalm.

Tänavune TMW konverents uurib kultuuri mõju majanduse käivitajana ja novaatorlusel tugineva ühiskonna toimemehhanisme. Huviväärset pakutakse nii muusikavaldkonna tegijaile, kultuurisektori edendajaile kui ka erinevate valdkondade ettevõtjatele ja poliitikakujundajatele. Muuhulgas on arutluse all Eesti ettevõtluse ja kultuuri koostöömudelite tõhustamine ja kultuuriekspordi strateegilised eesmärgid ning Euroopa Nõukogu programmi „Loov Euroopa“ (2021–2027) rahastusplaanid. Kultuuri rolli linnade ja piirkondade arengus uuritakse võrdlevalt Tallinna kultuurikeskuste EKA ja Telliskivi Loomelinnaku ning Helsingi uue kunstikompleksi Amos Rex ja keskraamatukogu Oodi näiteil, samuti on kavas arutelud riikide ja linnade konkurentsieelistest ja oskuslikest kommunikatsioonivõtetest. Legendaarsete telesarjade „Top of The Pops“ ja „Pop Idol“ kommunikatsiooni eest vastutanud Michael Frohoff juhendab turunduse teemalist töötuba ja meediaväljade uusi tuuli uuritakse koostöös festivali esitleja Teliaga.

Konverentsi mahukaima osa moodustavad tänavu aga taas muusikakesksed arutelud, töötoad ja mentorlus-sessioonid, mis valmivad koostöös Music Estoniaga. Aruteludel lahatakse muuhulgas muusikafestivalide ellujäämisvõimalusi tihedas konkurentsis nii meil kui ka mujal, kaardistatakse üleeuroopalise ööelu tulevikku gentrifikatsiooni tingimustes ning püütakse selgusele jõuda, kas artistimanageri töö on tänapäeval elujõuline ärimudel või pigem hobi. Samuti tutvustatakse, kuidas telejärgsel ajastul muusikavideost viimast võtta ja näidatakse, mida on sõltumatutel plaadifirmadel õppida influentserite põlvkonna netileiblitelt nagu NoCopyrightSounds ja Future House Music. Mõlemal konverentsi päeval leiavad aset ka kuulamispaneelid, kus rahvusvaheline muusikaekspertide seltskond kuulab ja hindab vastava õhtu esinejate loomingut.

Täiesti eraldi võetakse seekord luubi alla filmimuusika Reykjavikis ja Londonis tegutseva filmi- ja teletootmisettevõtte Tattarrattat kaasasutaja Anna Hilduri kureeritud erikavas. Muuhulgas avaneb võimalus osa saada Briti kunstnike-filmirežissööride tandemi Iain Forsyth & Jane Pollard vestlusest viimaste aastate hinnatuimate Briti filmide ja telesarjade muusikalise eest vastutava Lucy Brightiga, samuti jagavad kõik eelnimetatud oma ekspertnõu filmimuusika kiirsessioonidel.

TMW konverentsi programm ja kõnelejad kuulutatakse järk-järgult välja 2019. aasta veebruarikuus. Lisaks muusikafestivalile ja konverentsile on TMW kavas ka tasuta linnalava kontserdid, avalike vestluste sari „TMW jutud” ning erinevaid kunstivorme ja kodanikualgatust ühendavad ettevõtmised avalikus linnaruumis. Kogu festivali kava kuulutatakse välja veebruari ja märtsi jooksul.

TMW 2019 konverentsi ja festivali ühispassid on kuni 11. veebruarini (k.a.) müügil hinnaga 175 eurot TMW veebipoes shop.tmw.ee. Samuti on veebipoes müügil spetsiaalsed kahepäevased konverentsipassid hinnaga 100 eurot, festivalipassid hinnaga 55 eurot ja toetajapassid hinnaga 150 eurot.

Anika MottershawAnika Mottershaw
TMW 2019 konverentsi kinnitatud panelistid

Shanghais tegutsev Alessandro Pavanello on nii muusikatööstuse professionaal kui ka produtsent ja muusik, kes hetkel töötab Hiina peamise indie-turustaja Kanjian Music ridades. Alessandro on tegev olnud Electric Zoo Shanghai festivali juures ning teinud koostööd Grammyle nomineeritud artisti Zhu-ga ja indileiblitega nagu Hyperdub ja Ninja Tune. Produtsendi ja laulja-laulukirjutajana tegeleb ta Hiina plaadifirmade jaoks kirjutamisega, tuuritab kohalikes klubides oma d’n’b projektiga Fractale ja mängib trumme metal-bändis Alpaca.

Amanda Freeman on muusikapublitsistina töötanud üle 30 aasta nii suurte plaadihiidude kui ka väikeste sõltumatute leiblite heaks. Island Recordsi pressitiimis töötamise järel liitus Amanda RMP meeskonnaga, kus ta kajastas U2 tuuri esindajana bändi kaht maailmaturneed. Samuti töötas ta Bluri, PJ Harvey ja Smashing Pumpkinsiga ning liikus siis edasi agentuuri Sainted PR. Seal oli tema fookuses firma rock- ja indieartistide nimistu arendamine. 2017. aastal lõi Amanda enda suhtekorraldusfirma Freeman PR, seistes hea mh The Killsi ja Travise eest. Samal aastal võitis ta parima suhtekorraldaja auhinna indiemuusika valdkonnas.

Anna Hildur on produtsent ning Reykjavikis ja Londonis tegutseva filmi- ja teletootmisettevõtte Tattarrattat kaasasutaja. Anna Hilduri meediakarjäär sai alguse Islandi ringhäälingu raadio- ja telekorrespondendina Londonis, ühtlasi töötas ta NHK ja BBC ridades teaduri ja dokumentaalfilmide abiprodutsendina. Anna Hildur on töötanud nii artistimänedžerina kui ka Islandi muusikaekspordi tegevdirektorina ja Põhjala muusikaekspordi võrgustiku NOMEX projektijuhina. Ta on ühtlasi Euroopa muusikaekspordi kontorite võrgustiku esimene eesistuja.

Anika Mottershaw on viimased üheksa aastat töötanud plaadileibli Bella Union projektijuhi ning A&R managerina, vastutades umbkaudu poolte leibli muusikute eest ning kaaskorraldades kümneid leibli kampaaniaid.

Ashraf el Gamal on Egiptuse juurtega ameeriklane, kes sündis ja kasvas üles San Francisco Bay Areas, kus ta hetkel ka töötab YouTube Music tiimis strateegiliste partnerite haldurina. Mõistagi on ta ka kirglik muusikasõber, olles suurema osa kümnendist hobikorras ka muusikablogimisega tegelenud. Hetkel valab ta oma lemmikleiud DJ-settidesse, mida kuuleb San Francisco eri paigus ja iganädalases saates kohalikus raadiojaamas BFF.fm

Iain Forsyth & Jane Pollard on kunstnikud ja filmitegijad, kes kasutavad erinevaid meediume: filmi, teledraamat, installatsiooni, performance'id ja heli. Nende koostöö algus ulatub üheksakümnendate keskpaika, mil paar kohtus Goldsmithsi kolledžis. Nüüdseks on nende töid eksponeeritud kogu maailmas ning soetatud muuhulgas Tate Gallery ja UK valitsuse kunstikogu kollektsioonidesse. Tellijateks on olnud ka Briti Filmiinstituut, BBC Radio ja Toronto linn, mis tellis kunstnikelt nende esimese suure töö avalikku ruumi.Duo film „20 000 päeva Maal" võitis Sundance'il kaks auhinda ning žürii sõnul oli tegu „vaieldamatult põnevaima filmiga konkurentsis“. Film nimetati parimaks dokumentaalfilmiks ka Spiriti auhindadel ja BAFTA-l. 2015. aastal pälvisid Iain & Jane Briti sõltumatute filmiauhindade galal preemia parima lavastajadebüüdi eest.

Valgustuse ja helidisaini kraadiga Jenni Kääriäinen on kunstniku ja visuaalkujundajana erinevate teatrilavastuste ja tantsukompaniide jaoks Soomes, Hispaanias ja Saksamaal ning pakkunud oma valgusoperaatori ja –tehniku oskusi mitmetele alternatiivroki bändidele. 2011. aastal sai tast värske idufirmadele keskenduva ürituse Slush visuaaldisaini ülem. 2018. aasta sügisel valiti ta hoolt kandma Finnish Metal Events Ltd. poolt legendaarse Tuska metal-festivali ürituste kujunduse eest.

Peale kümnendi jagu plaadifirmades Mute Records ja Warner Classics töötamist astus Lucy Bright aastal 2008 muusikakirjastuse ettevõtte Music Sales ridadesse, kus ta on filmi- ja teleosakonnas juhendanud erakordset filmiheliloojate koosseisu, kuhu kuulub teiste seas ka Philip Glass Lucy järelvalve all on valminud osade viimaste aastate kõige hinnatumate Briti filmide ja telesarjade muusikaline pool: „Slow West”, mis võitis 2015. aasta Sundance filmifestivalil maailmakino žürii peaauhinna draamakategoorias ja BAFTA auhindadega pärjatud „The Unloved” (2009). „Tema rahvusvaheliste projektide sekka kuuluvad hittfilm „Assassin’s Creed” (2016) Michael Fassbenderiga peaosas ja „Marjorie Prime” (2017), millele lõid muusika Arcade Fire liige Richard Reed Parry, Bryce Dessner The Nationalist ja Oscarile nomineeritud Mica Levi. Tema hiljutisimate projektid seast leiab mh tänavu ekraanile jõudva sarja „The Nest”, miiles peaosatäitjaks Jude Law.

Arhitektuuriajaloolane ja -kriitik Mart Kalm on Eesti Kunstiakadeemia rektor. Ta on kirjutanud raamatuid arhitektidest nagu Alar Kotli (1994) ja Olev Siinmaa (2011), Eesti funktsionalismi arhitektuurijuhi (1998) ja „Eesti 20. sajandi arhitektuuri” (2001). Aastal 2018 ilmus „Eesti arhitektuuri 100 aastat”. Professor Kalm on „Eesti kunsti ajaloo” V köite (1900–1940) koostaja ja üks peaautoreid. Aastatel 2010–13 oli ta UNESCO maailmapärandikomitees Eesti delegatsiooni kaasjuht. Aastal 2010 valiti ta Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikuks.

Michael Frohoffi 2001. aastal asutatud agentuur Kruger Media hoolitses mh legendaarsete teleprogrammide Top of The Pops ja Pop Idol kommunikatsiooni eest. Telekanali RTL II saates At The Dome astusid Saksamaal üles Lady Gaga ja Rihanna, ZDF kanali Echo Klassik auhinnagalal aga jalutasid punasel vaibal Placido Domingo ja Lang Lang Lang võtma vastu ikoonilisi MTV muusikaauhindu. Täna nõustab Berliinis asuv agentuur eksperdina muusika- ja elustiili kommunikatsiooni alal selliseid kliente nagu Viacom, Deutsche Telekom/T-Mobile, Kia Motors, Uber, Soundcloud ja Casio. Firma pädevus ulatub avalikest suhetest, sotsiaalmeediast ning suhtlusest influentseritega kuni häid lugusid edastava sisuloomeni.

Sarah Stam on Amsterdamis resideeruv muusikavaldkonna edendaja, kes on keskendunud peamiselt elektroonilise muusika skene turundusele, brändingule ja suhtekorraldusele. Varem Spotify ja Armada Musicu heaks töötanud Sarah nõustab artiste ja plaadifirmasid brändingu, identiteedi ja turundusstrateegite alal ettevõttes Set The Tone, lisaks töötab ta turundus- ja suhtekorraldusjuhina Londonis asuva AEI Group heaks. Sarah juhib ka üleilmse muusikatööstuse võrdsust ja mitmekesisust edendava liikumise SheSaidSo Hollandi haru.

Rada7.ee
13-02-2019
kell 11:48

Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi esinejad ja toimumispaigad

Tokyo TabooTokyo Taboo
Tallinn Music Week avalikustas festivali muusikaprogrammi. Kavasse kinnitati 170 esinejat 28 riigist, neist 72 Eestist.

Tänavu neljapäevast, 28. märtsist kuni laupäeva, 30. märtsini vältav TMW muusikaprogramm pakub taas valikut eksperimentaalsetest helidest tabelipopini, tantsubiitidest metalini ja folgist nüüdismuusikani. Tänaseks on kavasse kinnitatud 170 esinejat 28 riigist, neist enim ehk 72 Eestist Järgnevad Venemaa 15 artistiga, Soome 13 artistiga, Ühendkuningriik 8, Kanada 7 ja nii Valgevene kui ka Rootsi 5 artistiga. Kaugemate regioonide esindajatena leiab kavast muuhulgas Taiwani ja Jaapani muusikuid.

Kogu maailma helisid ja kõikvõimalikke žanreid ühendava TMW eesmärgiks on aga tänavu pakkuda võimalikult kompaktset ja keskendunud festivalikogemust. Muusikaprogrammi lõplik artistide nimistu ei ületa seekord 200 piiri ning kontserdisaalid ja klubid asuvad üksteisest lühikese jalutuskäigu kaugusel Kalamaja lähistel, peamisteks fookuspunktideks Telliskivi Loomelinnak, Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uus hoone ja Noblessneri linnak. Kolme päeva jooksul toimub 10 klubis ja kontserdisaalis kokku 21 esitlusõhtut.

GHLOWGHLOW
Nagu juba TMW traditsiooniks saanud, on Telliskivi Vaba Lava ka tänavu džässi ja folgi päralt. Reedel, 29. märtsil esitlevad Eesti Jazzliit ja festival Jazzkaar seal oma kava, teiste seas põnevaid koostööprojekte nagu Eesti kitarristi Jaak Sooääre, Armeenia-Eesti bassisti Ara Yaralyani ja Soome trummari Markku Ounaskari triot, tuliuut Eesti-Leedu-Prantsusmaa kooslust Captain Kirke and the Klingons, aga ka juba välismaal festivale vallutavat Kadri Voorandit. Laupäeval toimub Vaba Laval Viljandi pärimusmuusika festival / Kultuuride ristmik õhtu, kus kohtuvad nii meie folgi tippnimed Trad.Attack! ja Mari Kalkun kui ka Noortebändi konkursi võitja Duo Ruut.

TautumeitasTautumeitas
Telliskivi F-Hoone Mustas Saalis toimub muusikafestivali avaõhtul Soome plaadimärgi Stupido 30. sünnipäeva pidu, kus müristavad nii meie punk-igiliikur J.M.K.E. kui ka põhjanaabrite endi punklegendi Pelle Miljoona uus bänd. Reedel esitlevad Made In Baltics & Sony Music F-hoone Mustas Saalis tuntud Eesti muusikute nagu TMW 2017 artistiauhinna võitjast multiinstrumentalisti Erki Pärnoja ja peagi debüütalbumi üllitava Anna Kaneelina kõrval ka Briti dreampopi triot Wyldest. Laupäeval esineb F-hoone massiivse ja meeleoluka artistiriviga hiphopi õhtul ka looga „Sinise leegiga” kuulsust kogunud noor lauljatar Maian ja Ukraina räpi värvikaim uustulnuk alyona alyona.

Demonic Death JudgeDemonic Death Judge
Telliskivi Rohelises Saalis tutvustab Intsikurmu Festival neljapäeval oma valikartiste, kelle seas on nii Eesti Muusikaauhindade aasta folkalbumi laureaati Puuluup kui ka Soome folkpopi tulevikulootus Karina. Reedel toimub Rohelises Saalis drum’n’bassi öö, kus lisaks kodumaistele residentidele nagu Thing ja Protokoll 0 on puldis ka tuntud Londoni produtsent Genotype. Laupäeval on maja aga Damn.Loud agentuuri metalit ja muid raskema muusika alaliike ühendava päralt, laval teiste seas sisisevaid vokaale uneleva shoegaze’iga ristav MØL Taanist ja mullu ühe parima Eesti albumi üllitanud müraroki bänd Zahir.

Anna KaneelinaAnna Kaneelina
Ka Erinevate Tubade Klubi (ETK) võõrustab kolme TMW õhtut. Neljapäeval leiab seal aset Kanada muusika programm, kus vahtralehemaa festival BreakOut esitleb teiste seas räpi-ründekolmikut 3PEAT. Reedel toimub ETK-s meie hõimurahvaste pärimusest kantud Fenno-Ugria õhtu, kus esinevad nii ersa meestelauluansambel Toorama kui ka Soome maailmamuusika menubänd Okra Playground. Laupäeval pakub Eesti idapoolseima linna festival Station Narva ETK-s Ida ja Läänt ühendavat kava, millest leiab Los Angeleses kuulsaks saanud Vene new wave’i bändi Pompeya, Berliinis laineid lööva Vene queer-kollektiivi Sado Opera ja Eesti sarmikaima pungibande Psychoterrori.

YASMYNYASMYN
Sveta Baaris toimub neljapäeval noortele tulevikutegijatele pühendatud õhtu „The Kids Are All Right", laval teiste seas uudsel moel R&B-d ja träppi ühendav YASMYN ning Tallinna hämaraimates saalides karastunud 18-aastane produtsent ja DJ myspacebabe. Reedel võtab Sveta üle Eesti muusikaveebi Rada7 spektaakel, menüüs nii välkkiire tempoga Jaapani müra-duo MOJA kui ka „Talsinki segopungi” bänd Huiabella Fantastica. Laupäeval esitleb plaadipood World Clinic sealsamas Taiwani ikoonilist post-punk bändi SEN ja Soome garaažiroki tulevikulootust Teemu & The Deathblows.

ZahirZahir
Kopli tänava klubis Kauplus Aasia on neljapäeval plaadileibli Päästevest residentide Kask ja Nikolajev kõrval esinemas ka Briti produtsent Mother. Reedesel bassimuusika õhtul esinevad seal teiste seas Eesti elektroonika veteran Out-Or ja dubstepi edendaja Dread. Laupäeval jõuab Kauplus Aasias järg Kalana Saundi esitlusõhtuni, kavas nii Eesti uuekooli räpi põnevamaid tegijaid Mängupoi$$ Käru kui ka popstaari kuvandit ümber mõtestav Saksamaal resideeruv venelanna Galina Ozeran ehk Chikiss.

Sibyl VaneSibyl Vane
Lokaalis Kivi Paber Käärid (KPK) esitleb Manka Boutique festival reedel oma lemmikuid, teiste seas kohalikku post-punk bändi Sny Matildy ja Valgevene sündipopi gruppi Molchat Doma. Laupäeval vallutavad KPK kraadi võrra kangemad kitarribändid nagu meie postrocki nelik Kaschalot ja USA müraroki kooslus Ceremony. Noblessneri technomuusika klubi HALL vallutavad reedel peosarja Mürk residendid, laupäeval aga “Kasaganaan” maratoni tantsutajad, teiste seas bassimuusikat italo-temaatikaga sobitav islandlane Terrordisco ja Peterburi psühhedeelse “somatik” laine lipulaev Perforated Cerebral Party.

Duo RuutDuo Ruut
TMW muusikaprogramm ulatub oma finaalis, laupäeval, 30. märtsil ka kahte täiesti erilisse ja uudsesse toimumispaika. Kalamajas Tallinna Kalju Baptistikoguduse kiriku postklassika kontserdil teeb etteaste Vene nüüdismuusika uus särav tegija, pianist ja helilooja Kirill Richter, kelle portfoliosse kuuluvad nii klaveriteosed, draama- ja ulmeteoste heliribad kui ka FOX Sports telekanali 2018 MMi ülekannete ametlik taustamuusika. TMW tänavuse konverentsikeskuse Eesti Kunstiakadeemia (EKA) kolmel laval rullub aga laupäeval lahti meie Üle Heli festivali ja Briti plaadimärgi 130701 / FatCat seikluslik nüüdishelide programm. Teiste seas kuuleb EKAs duot Maarja Nuut & Ruum, kelle mullust debüütalbumit „Muunduja“ nimetas Briti muusikaveeb The Quietus „kauniks rännakuks sise- ja avakosmose vahel", Kanada päritolu elektroonika-eksperimentaatorit respectfulchild ja bassirohkete industriaalbiitidega Iiri audiovisuaal-duot Lakker.

evertp
14-02-2019
kell 08:46

Mnjaa

Rada7.ee
21-02-2019
kell 16:58

TMW konverentsil multitalent Barry Adamson, rockibiograaf Zoë Howe ja Helsingi kultuurivedur Gunvor Kronman

Barry AdamsonBarry Adamson
TMW avalikustas festivali raames 29.–30. märtsil toimuva konverentsi uued kõnelejad. Teiste seas saavad sõna mõjukas Briti muusik ja helilooja Barry Adamson, uue aastatuhande parimaid rockibiograafe Zoë Howe ning Soome pealinnas kultuuri majandust vedama pannud Gunvor Kronman.

Kahel päeval Eesti Kunstiakadeemia uues hoones toimuva TMW konverentsi arutlusteemade keskmes on kultuuri mõju majanduse käivitajana. Eraldi võetakse seekord luubi alla filmimuusika ning kultuuri roll linnade ja piirkondade arengus.

Konverentsi filmimuusika programmi nimekaimaks tegelaseks on Briti muusik, helilooja, kirjanik, fotograaf ja filmitegija Barry Adamson – mees, kes suudab oma kuulajate pähe värvikaid kujutelmi istutada. Ta on mänginud bassi mõjukas Manchesteri postpungi grupis Magazine ja Nick Cave’i bändis The Birthday Party ning tema diskograafiast leiab nii Mercury auhinna nominendist albumi „Soul Murder“ (1992) kui ka turbulentset elektroonikat, džässi, musta huumorit ja eksistentsialismi ristava „Oedipus Schmoedipuse“ (1996), millel lõid kaasa Jarvis Cocker, Nick Cave ja The Associatesi laulja Billy McKenzie. Adamson on teinud koostööd filmimaailma intrigeerivaimate isemõtlejatega nagu Derek Jarman, David Lynch, Oliver Stone ja Danny Boyle. Ka on ta oma film noir käekirja ja musta huumorit rakendanud mitme lühifilmi ja video stsenaariumi loojana.

Multitalendist Barry Adamsoni intervjueerib mitte vähem andekas kirjanik, kunstnik ja muusik Zoë Howe, keda peetakse üheks uue aastatuhande parimaks rockibiograafiks. Howe on kirjutanud teiste seas sellistest artistidest nagu The Jesus and Mary Chain, Fleetwood Maci Stevie Nicks, Florence + Machine ja The Slits. Trummarina on ta musitseerinud nii mõnegagi oma raamatute tegelastest – The Slitsi Viv Albertine’ist, The Clashi Mick Jonesini – kui ka popstaari Charli XCX-iga. Just TMW ajal, 28. märtsil ilmub tema sulest uus raamat, punkbändi X-Ray Spex liidri Poly Styrene’i biograafia „Dayglo: The Poly Styrene Story”.

Zoë HoweZoë Howe
Zoë Howe modereerib ka filmimuusika teemalist vestlust, milles lisaks Barry Adamsonile osalevad juba eelnevalt välja kuulutatud filmitegijate ja kunstnike tandem Iain Forsyth & Jane Pollard ning viimaste aastate hinnatuimate filmide ja telesarjade muusika eest vastutav Lucy Bright. Lycy järelevalve all on heliriba saanud hulk hittfilme („This is England ‘90”, „Assassin’s Creed”, „Marjorie Prime“) ning tema viimaste projektide hulka kuuluvad muuhulgas BBC/AMC sari „McMafia” ja tänavu ekraanile jõudev „The Nest”, milles peaosas Jude Law.

Mullu meie seast lahkunud tunnustatud Islandi helilooja, Hollywoodi hinnatuimate heliribade autori Johan Jóhannssoni elu ja loomingut lahkab filmimuusika programmis tema kauaaegne koostööpartner, helilooja, artistimanager ja muusikaettevõtja Sigurður Magnús Finnsson. Sigurðuri pajatusi vahendab filmi- ja teletootmisettevõtte Tattarrattat kaasasutaja Anna Hildur, kes on ühtlasi TMW konverentsi filmimuusika kava kuraator.

TMW konverentsil on luubi all ka kultuuri roll linnade ja piirkondade arengus. Antud teema üheks juhtkõnelejaks on Gunvor Kronman, kes on Soome pealinnas Helsingis pannud sõna otseses mõttes kultuuri majandust vedama. Muuhulgas on ta juhtinud uue maailmaklassist muuseumi Amos Rex rajamist ja kultuurikeskuse Hanaholmeni renoveerimist, on tegev kultuuriseltsi Konstsamfundet ja Kalevala Koru juhatuse esimehena ning president Ahtisaari rahvusvaheliste kriiside reguleerimise algatuseses. „Ma ei pea ennast kultuurijuhiks, sest teen veel paljusid teisi asju,“ ütles Kronman jaanuaris Postimehele antud intervjuus. https://bit.ly/2TDJ96J

Soome linnaplaneerimise edulugusid avab konverentsil ka Helsingi ALA arhitektuuribüroo asutaja Samuli Woolston, kelle trumpaladeks on taktitundeline ja kunstiline disainikäsitlus ning erinevaid valdkondi ja kultuurinähtusi ühendavad projektid.

TMW 2019 konverentsil lahatakse ka muusikafestivalide ellujäämisvõimalusi, kaardistatakse Euroopa ööelu tulevikku gentrifikatsiooni tingimustes, tutvustatakse, kuidas telejärgsel ajastul muusikavideost viimast võtta ja näidatakse, mida on sõltumatutel plaadifirmadel õppida influentserite põlvkonna netileiblitelt. Mõlemal konverentsi päeval leiavad aset ka kuulamispaneelid, kus rahvusvaheline muusikaekspertide seltskond kuulab ja hindab TMW esinejate loomingut.

Konverentsi muusikatööstuse ABC programm valmib koostöös Music Estoniaga, filmimuusika kava koostöös rahvusvahelise filmi- ja teletootmisettevõttega Tattarrattat.

TMW 2019 konverentsi kinnitatud panelistid:
https://tmw.ee/et/panelistid

ajudoonor
16-03-2019
kell 09:00

arvestades, kui palju Stupido plaadipood mulle isiklikult võlgu on müüdud ja müümata plaatide eest, peaks sinna Stupido 30 night üritusele vist mina +20 listi kirja panema äkki?

ajudoonor
16-03-2019
kell 09:00

ok liialdan, mina +10 viiks võla nullini.

ajudoonor
16-03-2019
kell 09:00

kuradi punkarid.

ivo
16-03-2019
kell 15:29

ajudoonor kirjutas:
arvestades, kui palju Stupido plaadipood mulle isiklikult võlgu on müüdud ja müümata plaatide eest, peaks sinna Stupido 30 night üritusele vist mina +20 listi kirja panema äkki?


:D

Vat kus teema. Kuidas teistel, Stupido ju distro jms?

tank
17-03-2019
kell 17:09

Ma lihtsalt tahaks TMW ajal Tallinnas elada alko

evertp
30-03-2019
kell 02:37

tank kirjutas:
Ma lihtsalt tahaks TMW ajal Tallinnas elada


Mul vastupidi, esimest korda olen ära ja hea meelega elaksin täiskohaga Berliinis 24/7