25-10-2018 Bong-Ra (NL) Sveta Baaris

Kes:
Bong-Ra (NL)
Mang Ont
Kus:
Sveta Baar, Tallinn
Millal:
25-10-2018
Palju:
12/15/18
Lisainfo:
Piletid üritusele tulevad müüki alates 06.09 (www.ticketer.ee), erikujundusega fännipileteid on alates 10. septembril võimalik hankida Tallinnas klubist Woodstock (Tatari 6), Sveta Baaris ja Tartus klubist Underground (Küütri 7). Esimesed piletid tulevad müüki hinnaga 12 eurot, hiljem - 15 eurot. Pilet uksel: 18 €.
Kes tulevad?
Kes käis (1):
Sultan
Lisas: Rada7.ee 05-09-2018 kell 11:14
Rada7.ee
05-09-2018
kell 11:17

Oktoobris Sveta Baaris Bong-Ra uue kavaga


Urban Culture Entertainment ja Sveta Baar esitlevad: 25. oktoobril esineb Tallinnas Sveta Baaris täiesti uudse suuna ja kavaga hollandlane Jason Köhnen alias Bong-Ra.

Köhnen, kes alustas 1980ndate päris lõpus oma muusikukarjääri erinevates kohalikes metalbändides bassi ja/või trummide mängimisega (neist tuntumad death/grind bänd Bluuurgh ja doomi bänd Celestial Season) on laiemalt tuntust kogunud alternatiivse, metal muusikast inspireeritud elektroonilise muusika viljelemisega. Drum & bass, jungle, rave, gabber, breakbeat, dub – kõik see ja rohkemgi veel on kajastatud Bong-Ra aliase all olevas loomingus, mida Köhnen on välja andnud alates 1996. aastast. Viimasel ajal on aga meest rohkem tõmmanud oma muusikaliste juurte juurde ning Tallinnase tuleb ta Bong-Ra aliase all esinema hoopis trummi ja bassi doom-duona, kus tema bassil ning ungarlasest Balazs Pandi (kes 2010ndatel veetnud omajagu aega ka legendaarse Merzbow koostööpartnerina) trummidel.

Kuigi stiilimuutus Bong-Ra elektroonilise loomingu sõprade jaoks on totaalne, ei saa see siiski olla kardinaalne šokk, nähes kuidas: 1) Köhnen ise on oma loomingut alati kirjeldanud kui defineerimatut ja pidevas muutumises olevat ning 2) Bong-Ra kõrvalt teeb mees ka edukalt mahedamakõlalist ja meloodilisemat dark ambient/nu-jazz bändi The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, millel muusikaline side Bong-Ra’ga täiesti puudub. Köhnen on varasemalt kirjeldanud Bong-Ra’d kui oma agressiooni tulemit ning The Kilimanjaro Darkjazz Ensemblet kui temas peituva romantilise ja melanhoolse väljundit.

See uus inkarnatsioon Bong-Ra’st keskendub aga tema senistest projektidest kõige tugevamalt spirituaalsusele ja okultismile. Köhnen ise kutsub Bong-Ra uut stiili „tuleviku okultismiks“, kus maadraputav doom metal on maitsestatud elektrooniliste efektidega. Tolle „tuleviku okultismi“ raames on kollektiiv saanud inspiratsiooni šamanismist, paganismist ja loodususkudest, mõtiskledes meie eksistentsi põhjuste ning vajalikkuse üle, kuid samal ajal mitte unustanud tehnoloogilist reaalsust, mis meid ümbritseb. „Futuristlik eelajalugu, modernne tehnoloogiline interpretatsioon iidsest preesterlikust rituaalist,“ nagu Bong-Ra uus reinkarnatsioon enda tehtavat omajagu pompöösselt reklaamib.

Kas lõpptoodang võiks vastata reklaamitule ning kas Bong-Ra on tõesti doom metali žanrit ümberkirjutamas? Jason Köhneni senised artistlikud saavutused soosivad seda, ent tõde selgub 25. oktoobril Tallinnas. Tule ja koge siis minevikku ning tulevikku korraga, olevikus.

vesifaasan
21-10-2018
kell 19:33

Üks pilet müügiks pakkuda. 10€

Rada7.ee
23-10-2018
kell 15:41

Bong-Ra ja Mang Ont juba sel neljapäeval Sveta Baaris

Fotol Mang OntFotol Mang Ont
Sel neljapäeval Sveta baaris täiesti uudse suuna ja kavaga hollandlane Jason Köhnen alias Bong-Ra.

Bong-Ra soojendajaks Sveta baaris tuleb tartlaste riffibande Mang Ont, et Sveta seinad enne herr Ra lavale tulekut mõnusalt lahti raputada ja inimestes veri aktiivsemalt ringlema ajada. Alati kvaliteetseid riffe jagavad tartlased pakuvad seda humanitaarabi pealinnas üsna harva, nii et pikemalt doosita olnud indiviididel tasub kindlasti kohale tulla - ehk annab veel ravitud saada. Muuseas on bändil 2019. aasta alguses välja tulemas uus album, nii et kes teab, mis üllatusi 25. oktoobri kontsert pakkuda võib.

Ajakava:
20:00: uksed
21:00: Mang Ont
22:00: Bong-Ra

vesifaasan
25-10-2018
kell 09:58

Bong-Ra juba täna. Endiselt üks pilet täna õhtuks pakkuda.

vesifaasan
25-10-2018
kell 09:59

vesifaasan kirjutas:
Bong-Ra juba täna. Endiselt üks pilet õhtuks pakkuda.