12-10-2018 Kaschalot • Ocean Districts • Liblikas • Wolfredt

Kes:
Kaschalot
Ocean Districts
Liblikas
Wolfredt
Kus:
Sveta Baar, Tallinn
Millal:
12-10-2018
Lisainfo:
Kaschalot on instrumentaalset math/post rocki viljelev nelik Tallinnast. Nende muusikas on melanhoolia ja popi piirimail kõlavad kitarrimeloodiad segatud ideaalselt raskete kitarririffide ja trumminüpeldamistega ning mitmekesiste loostruktuuridega. Sügisese tuuri raames esitlevad nad materjali oma oktoobris ilmuvalt dübüütalbumilt "Whale Songs".

Ocean Districts on neljaliikmeline instrumentaalansambel Tallinnast, mille alged tekkisid 2011. aastal. Ühe-mehe kõrvalprojektist välja kasvanud kooslus kätkeb endas mõjutusi erinevatest žanritest ja bändidest, mille ühisteks nimetajateks võiksid olla meloodia, atmosfäär, emotsioon ja dünaamika. Bändi debüütalbumit "Expeditions" esitleti 2014 jaanuaris väljamüüdud plaadiesitluskontserdil, millele järgnesid esinemised kodus ja naaberriikides. Lava jagati tuntud post-rock bändidega nagu God Is An Astronaut, Solstafir, Dirge, Alcest jpt. Album sai äärmiselt hästi vastu võetud väljaspool kodumaad. 2014 aasta detsembris ilmus esimene muusikavideo loole „Discovery“, millele järgnes 2015 aasta alguses Baltikumi mini-tuur ning uue EP esimesed kirjutus-sessioonid, mis jäid aga erinevatel põhjustel soiku ning bänd elas üle pea pooleteise aastase totaalse seisaku. 2017 aastal tuli aga Ocean Districts taas kokku, vahetus trummar ning alustati pooleli jäänud EP kirjutamist ja salvestamist. Oktoobris näeb ilmavalgust uus materjal ehk 5-looline EP "Doomtowns".

Wolfredt sai alguse kui Margus Voolpriidu (Dreamphish, Pia Fraus, Jan Helsing) sooloprojekt, kuid on nüüdseks kasvanud neljaliikmeliseks post-rock bändiks. Ilmunud on kaks albumit - "Lullabies to Vilhelmine" (2013) ja "Neverno" (2016). Wolfredti jutustav kompositsioon juhatab läbi unistavate ballaadide järjepidevalt korduvate motiividega kitarrikaosesse ja vastupidi. Turvaline meeleolumuusika jätab süle ja seljaga vabadust ka jõhkramateks dünaamilisteks arenguteks ekspressiivsetel radadel.

Liblikas on muidugi 'proge-stoner-küte' Tallinnast.
Kes tulevad?
Kes käis (4):
AlexVedom, jns, ash, mahvjoss
Lisas: Rada7.ee 04-09-2018 kell 18:22
Rada7.ee
04-09-2018
kell 18:28

12.10 Svetas – esitlusel värsked reliisid Kaschalotilt ja Ocean Districtsilt


12. oktoober on oluline päev kohaliku instrumentaalmuusika austajatel ja tegijatel, sest just siis toimub Tallinnas Sveta Baaris Ocean Districtsi uue EP "Doomtowns" ning Kaschaloti värske albumi "Whale Songs" esitluskontsert. Ühtlasi on ka see nende kahe bändi plaadiesitlustuuri esimene kontsert, kus löövad kaasa head sõbrad bändidest Liblikas ja Wolfredt.

Kaschalot ja Ocean Districts esitlevad uut plaati väikese tuuriga Tallinnas, Narvas, Pärnus, Tartus, Riias, Kaunases ja Liepajas ning veavad igale poole kaasa ka Liblika. Wolfredt teeb kaasa Tallinna ja Narva, Tartus on neljandaks Inter Omega.

Rada7.ee
04-09-2018
kell 18:31

Loe lisaks:

Wolfredt, ehk multi-instrumentalist Margus Voolpriit: "Pärast post-rocki tuleb vaikus"

ivo
04-09-2018
kell 19:30

See on tõesti väga boss event.

trigger
10-09-2018
kell 14:32

Värske Ocean Districts: Survival City

ivo
10-09-2018
kell 22:14

trigger kirjutas:
Värske Ocean Districts: Survival City


y

Muidugi sellise materjaliga kohe need duck & cover õppefilmid oma veidruses meenuvad.