18-08-2018 MAAGILINE 18: Kallomäki(fin) + TONT(est) - TASUTA /Rockveres

Kes:
KALLOMÄKI (Soome, Symbolic Records)
TONT (Eesti)
Kus:
Rakvere linnakodaniku majamuuseumi hoov, Rakvere
Millal:
18-08-2018
Palju:
TASUTA, Vaba annetus
Lisainfo:
18.08.18 kl 18:18 MAAGILINE 18 - Tumeromantika Õhtu Rakveres

KALLOMÄKI (Soome, Symbolic Records)
TONT (Eesti)

Teistkordselt kannab Tumeromantika Õhtu Rakveres numbrimaagiast tulenevat müstilist vaibi.
Elame taas koos selle maailmalõpuhõngulise hetke koos üle Rakveres Linnakodaniku Majamuuseumi hubases aias kahe põneva bändi abil. Eks siis paistab, kas öösel ongi üldse kuhugi joosta ja kuhupoole joosta.

KALLOMÄKI Soomest viib läbi folgilik-rituaalse puhastuskontserdi ja Eesti oma TONT sunnib oma loodushelidest isnpireeritud ämbientsete shamaanirütmidega kõik meid ümbritseva kurja taganema
Tule ja vabane oma deemonitest. See on kontsert, mis päästab Su elu!

Kontserdile SISSEPÄÄS on TASUTA,VABATAHTLIK ANNETUS
osalemispanusena aitab korralduskulude katmisel

KONTSERT ALGAB TÄPSELT KELL 18:18

KALLOMÄKI (Soome)
Kallomäki alustas Tero Kalliomäki (Embassy of Silence, Uinuos, Saattue, ex-Yearning) ühemehe pagan folk/metal muusika projektina. Musitseerib ta omavalmistatud elektrilisel hiiu kandlel (vibukannel) omaloomingut ning esinemised ja laulud on seotud Tero müütilise kultusliidri Roka Ukri tegemistega .Varsti, esimeste demolugude salvestamisel kutsus ta appi külalislaulja.
Peagi otsustas kokku panna bändi ja Kalliomäki sai uuek bändinimeks Kallomäki (kondimägi).Instrumentidest kasutab bänd Hiiu kannelt, tšellot, šamaanitrummi, luid jne, kuid mitte ühtegi kitarri.
Bändi kontserdid on shamanistlikud rituaalid, kus kasutatakse rohkelt improviseeritud loitsusid ja verd.
Bändi debüütalbum "Roka Ukri" ilmub augustis 2018 plaadifirma Symbolic Records alt.

TONT (Eesti)
"Luud on trummid, bassid on lihased, nahk looduse
lõpmatute mustritega tätoveeritud," kommenteerib oma muusikat Tont ise ja jätkab "tegelikult on kõik mu kraam reisidest ja loodusest inspireeritud, mingi enda läbielatud kogemus, reis, matk... olen nagu selline vahendaja teistele, läbi muusika." Ja kirjeldab oma muusikat lõiguga Jaan Vahtra jutukogumikust "Kuldne laev" (1938), jutust nimega "Tondid tare taga": "Nii need tondid sinna tare taha tekkisid, kellest kõneleb vana rahvalaul. Nähtusi ja hääli, mida põhjalikult järele ei uuritud, peeti tontideks ja vaimudeks. Tänapäeval ei saa tonte enam olla, sest inimesed on arukamad kui vanasti."
Eesti ainus heliarhitekt Taavi Tulev nimetab Tonti kõige shamanistlikumaks muusikuks Eesti muusikamaastikul.
Kes tulevad?
Kes käis (2):
takashi, tont
Lisas: takashi 03-08-2018 kell 17:05
takashi
04-08-2018
kell 14:14

Tont näeb ette! Tont teab!
Pala "Kuumalaine" aastast 2014

takashi
08-08-2018
kell 22:26

KALLOMÄKI "Jälleensyntymä" improvisation played in Northern Ireland, Pollnagollum cave.

Rada7.ee
10-08-2018
kell 09:04

Ülerahvastatud Rakvere tõrjub maailmalõppu ritualistlik-shamanistliku folgikontserdiga


Kurjakuulutav maagiline maailmalõppu kuulutav 18.08.18 kl 18:18 tabab Rakveret hetkel kui linna on kogunenud tuhanded ja tuhanded öösel jooksmise huvilised. Kuu on Kaalude tähtkujus, mis tähendab, et kõik on võimalik – igaühe panus on oluline, et tasakaal säiliks...

Elame selle maailmalõpuhõngulise hetke koos üle Rakveres Linnakodaniku Majamuuseumi hubases aias õunapuude varjus kahe põneva bändi abil. Eks siis paistab, kas hiljem ongi üldse kuhugi joosta ja kuhupoole joosta.

Kallomäki Soomest viib läbi folgilik-rituaalse puhastuskontserdi ja Eesti oma Tont sunnib oma loodushelidest inspireeritud ambientsete shamaanirütmidega kõik meid ümbritseva kurja ja meie maailma hävitava taganema. Tule ja vabane oma deemonitest. See on kontsert, mis päästab su elu!


Kallomäki (Soome) alustas Tero Kalliomäki (Embassy of Silence, Uinuos, Saattue, ex-Yearning) ühemehe pagan folk/metal muusika projektina. Musitseerib ta omavalmistatud elektrilisel hiiu kandlel (vibukannel) omaloomingut ning esinemised ja laulud on seotud Tero müütilise kultusliidri Roka Ukri tegemistega.Varsti, esimeste demolugude salvestamisel kutsus ta appi külalislaulja. Peagi otsustas aga kokku panna bändi ja Kalliomäki sai uueks bändinimeks Kallomäki (kondimägi). Instrumentidest kasutab bänd Hiiu kannelt, tšellot, šamaanitrummi, luid jne, kuid mitte ühtegi kitarri. Bändi kontserdid on shamanistlikud rituaalid, kus kasutatakse rohkelt improviseeritud loitsusid ja verd. Bändi debüütalbum "Roka Ukri" ilmub augustis 2018 plaadifirma Symbolic Records alt.


"Luud on trummid, bassid on lihased, nahk looduse lõpmatute mustritega tätoveeritud," kommenteerib oma muusikat Tont (Eesti) ise ja jätkab "Tegelikult on kõik mu kraam reisidest ja loodusest inspireeritud, mingi enda läbielatud kogemus, reis, matk... olen nagu selline vahendaja teistele, läbi muusika." Ja kirjeldab oma muusikat lõiguga Jaan Vahtra jutukogumikust "Kuldne laev" (1938), jutust nimega "Tondid tare taga": "Nii need tondid sinna tare taha tekkisid, kellest kõneleb vana rahvalaul. Nähtusi ja hääli, mida põhjalikult järele ei uuritud, peeti tontideks ja vaimudeks. Tänapäeval ei saa tonte enam olla, sest inimesed on arukamad kui vanasti."

Teistkordselt kannab Tumeromantika Õhtu Rakveres numbrimaagiast tulenevat müstilist vaibi. Eelmine kord õnnestus maailm Rakveres päästa...

Kontserdile SISSEPÄÄS on TASUTA, vabatahtlik annetus osalemispanusena aitab korralduskulude katmisel. KONTSERT ALGAB MINUTIPEALT TÄPSELT KELL 18:18.

takashi
16-08-2018
kell 12:57

Tsheki videot! Laupäeval Rakveres, ole kohal! Kallomäki live at TVO, Turku 2018

takashi
16-08-2018
kell 12:58

Kontsert lõpeb hiljemalt 20:30, et jõuab Hocicole Tallinnasse ka ja kuhu iganes ...

takashi
20-08-2018
kell 04:33

FOTOGALERII - ettevaatust, võib sisaldada nõrganärvilisi häirivaid kaadreid!!!