21-09-2018 kuni 23-09-2018 Station Narva

Kes:
Tricky (UK)
Echo & the Bunnymen (UK)
Actress (UK)
Gazelle Twin (UK)
Jenny Wilson (SE)
Shortparis (RU)
Red Samara Automobile Club (RU)
Joensuu 1685 (FI)
View (FI)
Mart Avi
12EEK Monkey
Zahir
Una Bomba 50+
Sõpruse Puiestee
Indrek Spungin
Guesthouse
Beebilõust
Eksponatika Klan
Propazha
Tam i Tut
Kus:
Kreenholmi Manufaktuur, Art Club Ro-Ro, Narva
Millal:
21-09-2018
Lõpp:
23-09-2018
Palju:
Alates 29
Lisainfo:
Station Narva korraldaja on muuhulgas Tallinn Music Weeki festivali korraldajast ettevõte Shiftworks (endise nimega Musiccase) koostöös Narva tiimi ja mitmete Narva ettevõtete ja organisatsioonidega: OÜ Narva Gate, Art Club Ro-Ro, TÜ Narva kolledž, Narva kunstiresidentuur, Comedy Estonia, arvamusfestival „Bazar“, festival Silmupäevad ja MTÜ Uus Sild.

Festivali suurtoetaja on Telia Eesti, toetajad ja partnerid Narva Linn, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Euroopa Komisjoni Esindus Eestis, Soome Instituut, Rootsi Instituut ja digimeedia inkubaator DIGIX.

Station Narva festivali aitab teoks saada Põhjamaade mõttelaadi ja elustiili ühendav ja rahvusvaheliselt tutvustav platvorm TheNordics, mille kandvaiks väärtusteks on avatus, kestlikkus ja võrdsed võimalused kõikidele ühiskonnagruppidele.

Ajaloo esimene Station Narva festival toimub EV100 pidustuste raames. 2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt EV100.ee.

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/mitmesugust/station-narva-festival-2018-echo--the-bunnymen-uk-actress-uk-jt-257834/
Kes tulevad?
Kes käis (3):
riotstarter, widzhit, ivo
Lisas: Rada7.ee 03-07-2018 kell 10:16
Rada7.ee
03-07-2018
kell 10:21

Septembris toimub esmakordselt muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Festivali peaesinejad on Echo & the Bunnymen ja Actress Inglismaalt.

Fotol Indrek Spungin.Fotol Indrek Spungin.
Tänavu 21.–23. septembril toimub Eesti idapoolseimas linnas Narvas esmakordselt muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Festivali muusikaprogrammi peaesinejateks on 80ndate uue laine legend Echo & the Bunnymen ja tulevikumuusika produtsent Actress Inglismaalt. Esimeste väljakuulutatud esinejate seas on ka Briti produtsent Gazelle Twin, Rootsi laululooja Jenny Wilson ning kümmekond põnevat nime Eestist, Venemaalt ja Põhjamaadest.

Ajaloo esimese Station Narva muusikaprogrammi tulipunktideks on kahel festivalipäeval, 21. ja 22. septembril Kreenholmi Manufaktuur ja kultuuriklubi Ro-Ro. Kreenholmi saare hiiglaslik tööstuskompleks, omaaegne maailma suurim puuvillavabrik, on otsekui loodud festivali peaesinejale Echo & the Bunnymenile, keda kirjeldades ei saa samuti mööda märksõnadest „suurim“ ja „majesteetlikem“. Neli aastakümmet tagasi Liverpoolis uue laine, post-pungi ja psühhedeelia ristumispunktis sündinud koosluse müstikast ja keelpillikaskaadidest pungil kataloogi tuntuimaks albumiks on sümfoonilise popi tähtteos „Ocean Rain“ ning nende muusika võimendab nii mõnegi filmi ja telesarja („Pretty in Pink“, „Donnie Darko“, „Stranger Things“) dramaatilisemaid hetki. Bunnymeni pala „The Killing Moon“ on aga bändi laulja Ian McCullochi sõnul lausa „kogu muusikaajaloo parim lugu”. Liverpooli romantikud esmakordselt Eestisse toov tuur juhatab sisse nende oktoobris ilmuva albumi „The Stars, the Oceans & the Moon“, mis sisaldab nii uudseis seadeis klassikat kui ka paari päris uut lugu.

Säriseva tulevikulaenguga täidab Kreenholmi Londoni „teadusliku techno“ ja abstraktse R&B produtsent Actress, kodanikunimega Darren J. Cunningham. Actressi hakitud sämplitest ja staatikast laetud kõlapilt saavutas täiuse tema mullusel albumil „AZD“ ehk „kroomikarva rännakul paralleelmaailma“. Tänavu on talt juba ilmunud nüüdismuusika kooslusega London Contemporary Orchestra kahasse loodud kauamängiv „Lageos“.

Just Station Narva avapäeval, 21. septembril näeb ilmavalgust soo- ja liigipiire painutava inglannast produtsendi Gazelle Twini uus album „Pastoral“. Nii The Knife’i kui ka Robyniga koostööd teinud Rootsi laulja-laulukirjutaja Jenny Wilson saabub Narvasse oma tänavuse albumi „Exorcism“ kavaga. Idapiiri tagant saabub üks omapärasemaid Venemaa uue laine kooslusi, spastilise rütmi, teatraalse šansooni ja dekadentliku esteetikaga mängiv Shortparis, samuti kurikuulus „pätiballaadide“ kamp Red Samara Automobile Club (RSAC), mille ninamehe Felix Bondarevi loendamatute projektide seast leiab ka koos Eesti bändi Badass Yuki liikmetega tehtud supergrupi Stones & Holes. Kajapedaalid põhja vajutatud, valmistub oma Narva vallutuseks äsja comebacki teinud Soome shoegaze’i bänd Joensuu 1685. Põhjanaabreid esindab ka sealseid tegijamaid uuekooli hiphopi artiste View.

Station Narval astub üles ka kümmekond põnevaimat Eesti artisti. Tööstusjärgses Kreenholmis esitleb üha enam rahvusvahelist tuntust koguv „žanrijärgse ajastu ideaalartist“ Mart Avi oma sügisel ilmuvat neljandat sooloalbumit „OtherWorld“. Sünkjalt atmosfäärilise hiphopi ja urbanistliku šamanismiga võimendab postapokalüptilist miljööd Genka ja Põhjamaade Hirmu tandem 12EEK Monkey. Peale veerandsajandi pikkust hoovõttu tänavu oma täispika meistriteose „What Noise?“ üllitanud müraroki bänd Zahir lennutab publiku teisele poole rock’n’rolli ja Eesti indie isa Röövel Ööbiku tantsulise versiooni Una Bomba aastakümneid podisenud hullunud house’i aur väljub seekord Una Bomba 50+ nime alt.

Melanhoolseid vintaaž-meloodiaid pakub Station Narval Sõpruse Puiestee, „käitumisõpikute vigu, poeesiat ja muusikanumbreid“ punktrubaduur Indrek Spungin, armutut audiovisuaalset rünnakut rühmitus Guesthouse. Maarjamaa Majakovski Beebilõusta kangele gängstaräpi ja saare murraku kokteilile sekundeerivad rajude riimidega eestivene hiphopi skene ühendus Eksponatika Klan ja Narva räpi parimaid poegi Propazha. Köögikontserdi stiilis akustilise etteastega võõrustab külalisi narvakate punt Tam i Tut, kelle loometee on sarnaselt paljudele teistele kohalikele muusikutele alguse saanud Ro-Ro „häktivistide“ staabist.

Lisaks muusikaprogrammile Kreenholmis ja Ro-Ro klubis toimub üle kogu linna palju muudki. 20.–23. septembril on Narva kolledži aatriumis avatud festivali infopunkt ja digimeedia inkubaatori DIGIX mängudekohvik. Ro-Ro klubis toimuvad lisaks kontsertidele ka Comedy Estonia kolmkeelne stand-up etendus ja keeltekohvik, mida korraldab Euroopa Komisjoni esindus koostöös Eestis tegutsevate saatkondade ja kultuuriinstituutidega. Narva kunstiresidentuuris leiavad aset nii kunstialased tegevused kui ka kohaliku arvamusfestivali „BAZAR“ kureeritud avalikud vestlused. Jõepromenaadil pakutakse koostöös kohaliku Silmupäevade festivaliga Põhjala tänavatoitu ja narvakate koduhoovides üle linna saab näha piirilinna avastamata talentide etteasteid. Pühapäeva, 23. septembri keskpäeval võtab Narva linnapea Tarmo Tammiste jõepromenaadil vastu Narva linna traditsioonilise sügispealinna tiitli, millele järgneb ühine rahvuste- ja põlvkondaülene pikalaua-söömaaeg Station Narva külalistele.

„Vägev, et Narvas saab toimuma sellisel tasemel festival,“ rõõmustab festivali Narva tiimi juht, linnaarhitekt Ivan Sergejev. „Usun, et tegu on meie linnale märgilise tähtsusega sündmusega. Täites müstilise Kreenholmi, Ro-Ro klubi ja hruštšovkade hoovid tõeliselt rahvusvahelise hingusega, avab Station Narva linna peidetud pooluse nii narvakatele endile kui ka linna külalistele, näidates ühtlasi, milliseks meie piirilinn oleks võimeline kujunema Euroopa Kultuuripealinn 2024 tiitlikandjana.“

Station Narva 2018 kogu programm ja uued esinejad kuulutatakse välja juuli- ja augustikuu vältel. Kokku astub festivalil üles ligi 30 artisti.

Rada7.ee
27-08-2018
kell 15:07

Station Narva festivali kavasse lisandus trip-hopi pioneer Tricky

Tricky. Foto: Sebastian PiellesTricky. Foto: Sebastian Pielles
21.–23. septembril Narvas esmakordselt toimuva muusika- ja linnakultuurifestivali Station Narva esinejate nimistusse lisandus trip-hopi pioneer Tricky. Alates tänasest on Piletilevis müügil festivali päevapiletid hinnaga 25 eurot.

Reedel, 21. septembril astub Station Narva pealaval Kreenholmi Manufaktuuri sisehoovis üles üks triphopi värvikamaid ja mõjukamaid tegelasi Tricky (kodanikunimega Adrian Nicholas Matthews Thaws). Tricky alustas oma muusikalist teekonda 1980ndatel Inglismaa sadamalinna Bristoli underground-rühmituses Wild Bunch, millest kasvas hiljem välja Massive Attack. 1995. aastal ilmus tema esimene sooloalbum „Maxinquaye”, mis saavutas Ühendkuningriigis kulplaadi staatuse ja Mercury auhinna nominatsiooni ning pani isegi David Bowie looma Trickyle pühendatud proosapoeemi. Sellel plaadil sulandusid soul, dub, hiphop, ragga, neopsühhedeelia ja milleniumi-eelse Britannia tööstuslinnade paranoilised meeleolud ning selle ainukõlalise muusikalise sulami järelmõju on aimata nii kaasaegses atmosfäärilises R&B-s, pominaräpis kui ka dubstepis. Pärast veerandsadat tegutsemisaastat ja koostöid Björki, Beyoncé ning Yoko Onoga kõlab too „pimedusejünger“ endiselt nagu eikeegi teine. Tema mullu ilmunud järjekorras kolmeteistkümnendal kauamängival „ununiform“ löövad teiste seas kaasa Vene räpparid Scriptonite, Basta ja Smokey Mo.

Tricky ei esine Eestis esmakordselt. 2008. aasta sügisel tegi ta Tallinnas Rock Cafes etteaste, mida paljud kohalviibinud on nimetanud oma elu üheks vapustavamaks kontserdielamuseks.


Muusikaprogramm päevade kaupa:

Reede, 21. september:
Tricky (UK), Actress (UK), Jenny Wilson (SE), Una Bomba 50 + (EE), Zahir (EE), Grechka (RU), View (FI), Beebilõust (EE), RSAC (RU), Shortparis (RU), Propazha (EE)

Laupäev, 22. september:
Echo & the Bunnymen (UK), Gazelle Twin (UK), 12EEK Monkey (EE), Mart Avi (EE), Joensuu1685 (FI), Fever Dream (IS), Sõpruse Puiestee (EE), Электрофорез, Electroforez (RU), Indrek Spungin (EE), Tam i Tut (EE), Eksponatika Clan (EE) Guesthouse (EE), PTF1987 (EE)


Lisaks muusikaprogrammile toimub Station Narva raames palju muudki. Pühapäeval, 23. septembril pühitsetakse jõepromenaadil sisse Narva linna sügispealinna hooaja algus ja peetakse maha Station Narva külaliste ühine pikalaua-söömaaeg. Narva kolledžis on avatud festivali infopunkt ja DIGIX mängudekohvik, Ro-Ro klubis toimuvad lisaks kontsertidele ka Comedy Estonia kolmkeelne stand-up etendus ja keeltekohvik, Narva kunstiresidentuuris leiavad aset kunstialased tegevused ja arvamusfestivali „BAZAR“ kureeritud avalikud vestlused. Kogu festivali programm ja ajakava kuulutatakse välja septembri esimeses pooles.

siirup
11-09-2018
kell 01:02

Äkki keegi kena inimene, kellel koht üle on, läheb 22. sept Tartust ja tuleb päeva lõpus ka tagasi.

Rada7.ee
14-09-2018
kell 16:10

Järgmisel nädalal toimuv festival Station Narva toob piirilinna tasuta kontserte

Järgmisel nädalal toimuv festival Station Narva toob piirilinna tasuta kontserte, meeleoluka perepäeva ja traditsioonilise sügispealinna tiitli21.-23. septembril toimub Narvas juubeliaastal ellu kutsutud muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Lisaks rahvusvaheliste artistide kontsertidele Kreenholmi Manufaktuuris ja Ro-Ro klubis toimub üle kogu linna mitmekülgne programm. Festivali lõpetab perepäev koos sügispealinna väljakuulutamise, „lasteroki“ bändi ja pikalaua-lõunaga Narva Jõepromenaadil.
Station Narva 2018 toimub Eesti Vabariik 100 pidustuste raames. Festivali suurtoetajad on Telia Eesti, Narva Gate ja Rand & Tuulberg.

Station Narva põhiprogrammi eelõhtul, neljapäeval, 20. septembril kell 16 avatakse TÜ Narva kolledži aatriumis (Raekoja plats 2) festivali infopunkt, kus saab eelmüügist soetatud festivalipasse ja päevapileteid vahetada käepaelte vastu. Kolledži aautriumis on festivali vältel avatud ka näituseala, kus asuvad virtuaal- ja liitreaalusseadmetega varustatud DIGIXi mängudekohviku futuruum, „Experience Sweden“ virtuaalreaalsuse ala, e-residentsuse stend, Telia laadimispunktid ja humanoidrobot Pepper. Infopunkt on neljapäeval avatud kuni kell 23, reedel ja laupäeval kell 10-23.

Neljapäeva, 20. septembri õhtul algusega kell 19 linastub kolledži auditooriumis Vene režissööri Kirill Serebrennikovi fantaasiafilm „Suvi" (“Leto“), mis taasloob 80ndate alguse atmosfääri, milles tegutses Nõukogude Venemaa kultusbändi Kino liider Viktor Tsoi. Cannes’i võistlusprogrammis parima heliriba auhinna noppinud filmis näeb muuhulgas ka järgneval õhtul festivalil üles astuvat Peterburi bändi Shortparis. Filmi juhatavad sisse Narva kultuuriklubi Ro-Ro eestvedaja Roman Boiko ning ajakirjanik ja muusik Dan Rotar. Piletid hinnaga 3 eurot on müügil enne linastust kohapeal.

Reedel, 21. septembril kell 10–17 leiab Narva kolledžis aset ettevõtluspäev, mille raames kohtuvad Eesti tehnoloogiaettevõtted, e-residentsuse meeskond ning Narva ja Ida-Virumaa ettevõtted. Päeva teises pooles, alates kell 14 toimuvad kolledžis praktilised töötoad, mida korraldavad e-residentsuse meeskond, Telia TechGirls ja digimeedia inkubaator DIGIX.

Narva kolledžis kihava ettevõtluspäeva järel on kell 15 on kõigil huvilistel võimalus Narva kunstiresidentuuris (Joala 18) osa saada kunstikriitiku Stacey May Kooseli loengust, mis juhatab sisse kell 16 algava kunstnikeduo Varvara & Mar näituse „Digital Stitches" avamise. Arvukatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel oma loomingut näidanud kunstnikeduo eksponeerib residentuuris mitmeid oma teoseid sh „SPAMpoetry" ja „Circular Knitic". Näitus jääb avatuks reedel kuni kella 2 öösel ja laupäeval ajavahemikus kell 12–20.

Nii reedel kui ka laupäeval toimuvad Narva kunstiresidentuuris ka kohaliku arvamusfestivali BAZAR avalikud arutelud, kus arutletakse muuhulgas tänavuses tiheda kultuurisuve ja „nähtamatu venekeelse Euroopa“ identiteedi üle. Vestluste programm kuulutatakse välja järgmise nädala alguses.

Laupäeval, 22. september saab festival alguse kell 11–12 Narva stiilis eestivene hommikusöögiga VitaTiim keskuses (Tuleviku 7). Alates keskpäevast saab õhtustele Kreenholmi ja Ro-Ro muusikaprogrammi kontsertidele eelsoojendust teha, avastades seniavastamata muusikalisi pärle põnevais paigus üle kogu pidevalt muutuva Narva linna. Telia esitletaval laval Fama Keskuses astuvad üles südikas Islandi räppar Fever Dream ja Talinna romantilise postpungi bänd Tovarish Astronom. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhuks järk-järgult rajatavas pargis Vabaduse, Rakvere ja Puškini tänavate vahelisel endisel tühermaal kõlavad pärastlõunal narvakatest räpikampa Bit+ riimid ja Ida-Viru juurtega elektropungi pundi PVC16 biidid. Jõepromenaadil asuvas Narva Sõudebaasis saab kuulda nii narvakast bassimuusika tegijat PTF1987 kui ka värvikat punk-karakterit Indrek Spunginit. Linnalavasid hakkavad tähistama mängulise disainiga puidust installatsioonid, mis valmivad Narva linnaarhitekti Ivan Sergejevi ja Ida-Viru Kutsehariduskeskuse koostöös.

Festivali finaal, pühapäev, 23. september on Station Narva perepäev, mis pakub meeleolukat ajaviidet igas vanuses publikule. Päeva keskmes on Narva Jõepromenaadil toimuv sügispealinna väljakuulutamise avatseremoonia kell 12 jõepromenaadil asuval Dahlbergi laval, kus kõnedaga esinevad erinevate aastaaegade pealinnade esindajad ja toimub sügispealinna tiitli üleandmine Narva linnapeale Tarmo Tammistele. Tiitlitseremooniale järgneval kontserdil astuvad ühiskavaga üles Genka ja Alla Jakubova Ansambel. Seejärel peetakse Ro-Ro klubi ja Narva Sõudebaasi terrassil ühine pikalaua-lõuna, millel erinevate restoranide ja kohvikute pakutavate roogade ses on aukohal kohaliku kuningliku kala silmu menüü. Sõudebaasi võimlas tegutseb Euroopa Komisjoni juhtimisel erinevaid kultuure ja keeli kohtingule kutsuv keeltekohvik. Pärastlõunal esineb Soome Instituudi toel promenaadil lastele suunatud repertuaariga Soome rockbänd Jytäjyrsijät (venekeelse nimega Rok-Gryzuny), esitades ja kutsudes kaasa laulma nii soome- kui ka venekeelseid lugusid. Ro-Ro klubis leaiab aga aset Comedy Estonia püstijala-etendus lausa kolmes „kohalikus“ ehk eesti, vene ja inglise keeles. Pühapäevased üritused on külalistele tasuta, erandiks eraldi piletiga Comedy Estonia etendus. Toidutänaval pakutava jaoks tasub kaasa võtta sularaha.

Station Narva muusikaprogrammi tulipunktid paiknevad reedest laupäevani, 21.–22. septembrini Kreenholmi saare tööstuskompleksis ja klubis Ro-Ro Narva jõe kaldal. Festivali artistide rivi sisaldab nii üleilma legende nagu Echo & the Bunnymen, Tricky ja Actress kui ka uue Euroopa tulevikustaare Eestist, Venemaalt ja Skandinaaviast. Muusikafestivali programmi ajakava võimaldab pärast kontserte Kreenholmis kontserte edasi nautida Ro-Ro klubi tubasemas õhkkonnas ning kahe festivaliala vahet hakkab liikuma ka eribuss.

Reedest pühapäevani kell 12 pakub Narva muuseum festivali külastajaile ekskursioone Kreenholmi Manufaktuuris.Station Narva programm ja ajakava:
stationnarva.ee/et/programme

Ajaloo esimene Station Narva festival toimub EV100 pidustuste raames. 2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt EV100.ee.


Station Narva 2018 festivalipassid hinnaga 39 eurot, päevapiletid hinnaga 25 eurot ja Comedy Estonia etenduse piletid hinnaga 10 eurot on müügil Piletilevis.
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/mitmesugust/station-narva-festival-2018-echo--the-bunnymen-uk-tricky-uk-actress-uk-jt-58198
https://www.piletilevi.ee/est/piletid/station-narva-festival-2018-comedy-estonia-260741

Festivalipass tagab sissepääsu nii 21. kui ka 22. septembrini toimuvatele muusikaprogrammi kontsertidele Kreenholmis ja klubis Ro-Ro. Päevapilet tagab sissepääsu valitud kuupäeval (21. või 22. septembril) nii Kreenholmis kui ka klubis Ro-Ro toimuvatele kontsertidele.
Piletilevist ostetud passid ja piletid tuleb vahetada käepaela vastu festivali infopunktis Narva kolledžis (Raekoja plats 2) või kassades ürituse toimumispaikades Kreenholmis või Ro-Ro klubis.

20. septembril Narva kolledži aatriumis linastuva filmi „Leto“ („Suvi“) piletid hinnaga 3 eurot on müügil enne linastust kohapeal.

21. septembril Narva kolledžis toimuva ettevõtluspäevale tagab pääsu festivalipass.
Üle kuue festivalipassi ostjaile kehtib grupisoodustus (32 eurot). Lisainfo ja grupitellimus: helen@tmw.ee


Station Narva korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimi ja mitmete Narva ettevõtete ja organisatsioonidega: OÜ Narva Gate, Art Club Ro-Ro, TÜ Narva kolledž, Narva kunstiresidentuur, Comedy Estonia, arvamusfestival „Bazar“, festival Silmupäevad ja MTÜ Uus Sild.

Station Narva suurtoetaja on Telia Eesti, Narva Gate, Rand & Tuulberg, toetajad ja partnerid Narva Linn, Go Group, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Euroopa Komisjoni Esindus Eestis, Soome Instituut, Rootsi Instituut, Briti Nõukogu, Eesti Meedia ja digimeedia inkubaator DIGIX. Varvara & Mar näitust „Digital Stitches” Narva kunstiresidentuuris toetab Hispaania Suursaatkond Eestis.

Rada7.ee
26-09-2018
kell 20:29

Ajaloo esimene Station Narva festival tõi piirilinna rahvusvahelise hingamise

Foto: Patrik Tamm
Möödunud nädalal Narvas esmakordselt toimunud muusika- ja linnakultuurifestival Station Narva täitis piirilinna rahvusvahelise muusika ja kunsti, põnevate arutelude ning eri põlvkondi ja rahvusi liitvate kohtumistega.

Lisaks kontsertidele Kreenholmi Manufaktuuris ja Ro-Ro klubis varaste hommikutundideni kestnud peomelule jagus mitmekülgset tegevust üle kogu linna. Narva kolledžis toimus ettevõtluspäev, mis tõi kokku Eesti tehnoloogiaettevõtted ning Narva ja Ida-Virumaa ettevõtted.

Narva kunstiresidentuuris leidsid aset nii rahvusvahelise kunstnikeduo Varvara & Mar näituse avamine, Kaisa Leka ja Christoffer Leka koomiksijoonistamise töötuba kui ka BAZAR arutelud, kus luubi all oli muhulgas Narva kui uue ja ootamatu tõmbekeskuse hetkeseis ning tulevikustsenaariumid. Huvilistel avanes võimalus nautida ehedaid „po-narvski“ valmistatud hommikusööke VitaTiim keskuses ja tasuta päevaseid kontserte üle kogu linna püstitatud lavadel Fama Keskusest EV100 pargi ja Sõudebaasini. Linnalavasid tähistasid Ida-Viru kutsehariduskeskuse õpilaste valmistatud puitinstallatsioonid, mis said teoks festivali korraldustiimi kuuluva Narva linnaarhitekti Ivan Sergejevi ning kutsehariduskeskuse õppejõudude Tarmo Kärdi ja Nikolai Didarovi juhendamisel.

Muusikaprogrammi Kreenholmi ja Ro-Ro klubis külastas kummalgi päeval ligi 1000 inimest. Kokku külastas Station Narva erinevaid üritusi ligi 3000 inimest, kellest ligi pooled olid kohalikud

„Meie esimese festivaliga võib kindlasti rahule jääda," rõõmustab festivali Narva tiimi koordinaator Ivan Sergejev. „Need päevad olid erakordselt ilusad ja pakkusid enneolematut atmosfääri. Silma järgi võin öelda, et umbes kolmandik õhtuse muusikaprogrammi külastajatest olid kohalikud ning veel enam narvakaid leidsid tee ka tasuta linnalavadele, sügispealinna avamisele ja perepäevale.“ Sergejevi sõnul rõõmustas kohalikke ka tavatult rohke väliskülaliste arv ja pakutud programm: „Paljud leidsid festivalilt uusi lemmikartiste ja on neidki, kes soovivad, et järgmine kord võiks Station Narva kesta märksa kauem. Võib öelda, et eesmärk pakkuda narvakaile uusi helisid ja elamusi sai igati täidetud.“

Station Narva festivali lõpetas perepäev koos sügispealinna väljakuulutamise ja pika laua lõunaga Narva Jõepromenaadil. Keskpäeval toimunud sügispealinna tiitlitseremooniale järgneval kontserdil astusid ühiskavaga üles Genka ja Alla Jakubova Ansambel. Pärastlõuna jätkus Sõudebaasi võimlas Euroopa Komisjoni juhtimisel tegutseva keeltekohviku, Soome „lasteroki“ bändi ja Narva lasteansambli Magic Land kontsertidega ning Comedy Estonia kolmkeelse püstijala-etendusega.

„Terve see aasta on Narva jaoks eriline olnud. Lõpuks on Kreenholmi, mis on üks Narva sümbolitest, taas elu sisse tulnud. Esialgu Ooperipäevade ja „Kremli Ööbikute“ ning nüüd Station Narva näol,“ sõnas Narva linnapea Tarmo Tammiste. „Sellist maailmatasemel artistide esindust pole Narvas kunagi esinenud. Linnapeana teen kõik, mis on minu võimuses et see festival kestma jääks.“

Esimene Station Narva festival toimus Eesti Vabariik 100 pidustuste raames.

ivo
26-09-2018
kell 20:48

Nestor kirjutab pikemalt Areenis: http://ekspress.delfi.ee/areen/ma-soin-elus-esimest-korda-putukaid?id=83770531

evertp
28-09-2018
kell 00:05

Päris karm oli sinna sõita, kohapeal koguaeg püsti olla ja ka öösel Tallinna naaseda. Järgmisel aastal kindlasti peab end varju alla sättima ööseks.
Käisin eile massööri juures ja parema jala p´unktid olid päris retsid :)

widzhit
01-10-2018
kell 16:14

Käisin ainult reedel ja oli vahva. Ei seisnud kogu aeg püsti (istekohti ikka jagus).
Tricky oli pigem pettumus, nähtud kolmest siinkandi esinemisest nõrgim.

painkiller
01-10-2018
kell 19:25

Drowned in sound

widzhit
02-10-2018
kell 11:40

Фестиваль Station Narva глазами ETV+