08-06-2018 Moonland Festivali eelpidu: Hall meets System 108

Kes:
Ellen Allien
Mujuice
Abelle
Mashkov
Adamov
Boym
Tanel Mütt
Denis Punch
Kus:
HALL, Tallinn
Millal:
08-06-2018
Lisainfo:
https://www.piletilevi.ee/eng/tickets/festival/muusika/moonland-festival-preparty-hall-kohtub-system-108-ga-250869/
Kes tulevad?
Kes käis (1):
widzhit
Lisas: Rada7.ee 07-06-2018 kell 09:14
Rada7.ee
07-06-2018
kell 09:17

Moonland teeb festivaliks sooja: Hallis toimuval eepeol astuvad üles Ellen Allien, Mujuice ja System 108 residendid

Ellen Allien
Et anda aimu atmosfäärist, mida 3.–5. augustil Rummu karjääris aset leidval Moonland Festivalil kogeda saab, toimub reedel, 8. juunil Hallis festivali eelpidu, kus astuvad üles Ellen Allien, Mujuice, Abelle ja plaadifirma System 108 residendid.

Reedese peo peaesinejat, Berliinis resideerivat Ellen Allieni võib vabalt nimetada techno raudnaiseks, kes on panustanud elektroonilise muusika skenesse nii DJ ja produtsendina kui ka isikliku plaadifirma BPitch Control kaudu.

Lisaks temale on Hallis kohal Moskva elektroonilise skene olulisimaid noori tegijaid Mujuice ning System 108 esindajad Mashkov, Adamov ja Boym. Samuti astub üles Venemaa peamise underground-klubi Arma 17 üks ellukutsuja Abelle – üks prominentsemaid nimesid idanaabrite skenes, kelle valik keskendub techno tumedamatele radadele. Kohalikke vägesid juhivad Tanel Mütt ja Denis Punch.

Augusti kolmel päeval toimuv Moonland Festival festival toob Rummu karjääri üle 60 rahvusvahelise artisti ning mahuka kunstiprogrammi. Teiste seas astuvad üles Detroiti techno-pioneerid kollektiivist Underground Resistance, karmide biitide poolest tuntud DJ ja produtsent DVS1, plaadifirma L.I.E.S. boss Ron Morelli, briti techno-avangardist Regis, house-muusika hetke tippnimi Octo Octa, Legowelt jpt., sealhulgas mitmed DJd ja produtsendid Eestist, Venemaalt ja mujalt Ida-Euroopast. Lisaks ootavad külastajaid valgus-show´d, töötoad, laserinstallatsioonid ja palju muud.

Moondlandi Festivali toimumiskohal Rummu karjääril on kanda nii lava kui ka peategelase roll, millele toetub terve ürituse kontseptsioon “Mine kuu peale!”, mis rõhutab vabaduse ja sealse keskkonna omapära.

Lisaks korraldajatele Venemaalt, kelle hulka kuuluvad techno- ja house-muusika promootori ARMA17 tegijad, Moskva klubimänedžer, bränd ja plaadifirma System 108 ning interaktiivne meediaproduktsioonistuudio Sila Sveta, on rahvusvahelise seltskonnaga löönud käed Tallinna klubi Hall ning techno-muusikale keskendunud peosari Mürk.

Halli ühe eestvedaja Elena Natale sõnul on üheks oluliseks põhjuseks, miks festivali korraldamises kaasa lüüakse, võimalus välismaa publikule siinset skene tutvustada. Samuti astub festivalil üles palju Ida-Euroopa artiste, mis aitab sarnased, kuid samas erinevad kultuurid omavahel kokku tuua ning loob loodetavasti silla koostööks ka tulevikus.

Festivali lisainfo: 03-08-2018 kuni 05-08-2018 Moonland Festival