Värsket ja aktuaalset tantsumuusikat – Blondes Tallinnas!

Kirjutas Ott Kelpman
09-02-2012

Pärast aastast pausi jätkab Fantastika oma missiooni ja korraldab suure muusika- ja tantsupidu Von Krahli kahel korrusel. Meditatiivne rännak uuest psühhedeelsest ja pulseeruvast tantsusaundist vana-kooli NYCi eepilistele hausipidudele ja tagasi. Seekord on külaliseks Euroopas hetkel tuuritav moodne tantsubänd Brooklynist – techno / chillwave / hypno-beat duo Blondes! Blonde küsitles Ott Kelpman.
BlondesBlondes

Alustuseks, mis lugu teil oma nimega on, te ei tundu kumbki just eriti blondid olevat?
The curtains don’t always match the carpets 😉 (Seletuseks, Urban dictionary: "Carpet" being the pubic hair and "curtains" being the hair on her head.)

Rääkides žanritest, mulle tundub, et teie muusikat on seostatud praktiliselt kõigi tantsumuusika stiilidega, markantsematest hypno-dance / psych-house / chillwave / synth-duo jne, teist on juttu olnud ka kui trance’i taasleiutajatest. Kui mõttetu kategoriseerimine kõrvale jätta, kuhu te ise kuuluda eelistate?
Blonde wave / e-lox / psych grime või grime psych / let-someone-else-do-it-house. Aga kõik, mida sa nimetasid, kehtivad ka.

Teil on akadeemiline muusika-taust. Kas muusikaõpingud mängivad olulist ja vältimatut rolli selles, mis muusikat te tänapäeval teete, ma mõtlen kompositsiooni jne, ja kas te arvate, et teeksite ilma nende teadmiste ja tehniliste oskusteta midagi täiesti teistsugust… või üldse midagi muud?
Ainult üks meist on õppinud muusik (Sam). Aga me oleme mõlemad alati muusikat kuulata ja mängida armastanud, nii et raske öelda. Me mõlemad teeme ka muid töid peale muusika tegemise.

Te olete öelnud, et teie eesmärk on teha muusikat, mida saaksite kogeda samamoodi nagu publik seda läbi elab. Ja te kõlate nagu miski, millesse sukelduda ja ära kaduda – trippivalt ja hüpnotiseerivalt. Milline teie tööprotsess välja näeb – kas on lihtne end sellisesse transsi viia ja helidest naturaalset kaifi saavutada?
Jaa, totaalselt. Kuigi peab ütlema, et see ei ole siiski eesmärk, vaid just pigem protsess. Ütleme nii, et see kõlapilt tuleneb faktist, et seda luues me kaotamegi iseennast sinna täielikult ära.

Te teete psühhedeelset tantsumuusikat – küllap olete ka teemas varasema proge-rockiga ja millega veel? Nimesid nimetades, keda üldse jälgite või väga armastate?
Näiteks palju 70ndate saksa Kraut/Kosmiche värgist on meile väga suurt mõju tulnud: Manuel Gottsching, Neu, Klaus Schulze, Popol Vuh jne. Eriti on nad inspireerinud meid jõudmaks oma muusikas teatavasse õhkkonda või tunnetusse.

Mõni sõna remiksidest, mida olete teinud – Harald Grosskopfist Rihannani, mis on päris lai spekter. Kas te näete remiksi tehes seda kui mingit võimaluste välja, milles sulatada oma nägemus originaalloominguga või kuidas te seda kirjeldaksite?
Me näeme remiksimist kui põhimõtteliselt täiesti uue loo tegemist ning seda originaalist võetud elementidega manipuleerides. See on meie puhul rohkem nagu sämplimine kui remiksimine tegelikult. Rihanna puhul meile meeldis väga see sündi-loop, mida raadios pidevalt kedrati ja me tahtsime seda kiiresse peovõtmesse edasi arendada. Enamik meie teisi remikse on tegelikult oma tehnikat kasutades sisse mängitud, seega loome pigem midagi uut.

Kui ma kuulsin et Robert Miles tegi oma versiooni teie loost Pleasure, tundsin ma automaatselt end paisatuna ajamasinasse ning lennutatuna 90ndate euro-hausi ajastusse. Pigem heas mõttes, sest see on tegelikult päris äge remiks… aga kuidas te üldse erinevate artistidega koostöösse satute? Näiteks Meredith Monk teie loos Lover?
Meredith Monk oli lihtsalt sample, mille me võtsime ühelt tema vanalt lindistuselt nimega Rally. Tegelikult oleme me siiani koostööd teinud lihtsalt kellega tahes.

Palju õnne, täna (6. veebruaril) ilmus teie debüütplaat, mis on juba kriitikutelt väga häid arvustusi saanud! Milline saab olema teie aasta, palju ringi tuuritamist või töötamist uute asjade kallal?
Aitäh! Jep, selline plaan on. Täpselt veel ei tea, aga põhiliselt tuuril ja siis proovime tagasi stuudiosse jõuda. Me tegime ka just remiksi The Field’ile, kuulake kindlasti seda 😉

Mida võiksid inimesed teie livelt oodata? Olen kuulnud et teie setid on alati erinevad, tahaksite seda kommenteerida?
Nad võivad olla erinevad, kuna me imroviseerime palju seti ülesehitusega ja sobitame üldise vibe’i enda showsse. Kujutame ette, et see saab olema armastust täis, maagiline, bumping pidu 🙂 Oleme täiega põnevil Eestisse tulemise ja reedel Tallinnas mängimise pärast! Tulge öelge tere!

Blondes esineb oma LP Euroopa tuuri raames reedel, 10. veebruaril Von Krahlis – Fantastikal.

http://www.rada7.ee/yritus/59722/

Viited:

http://soundcloud.com/blondes

http://www.blondeblondeblondes.com/

Videod:
"Wine" http://vimeo.com/32083726
"Lover" http://vimeo.com/20537077
"Hater" http://vimeo.com/22154572
"Pleasure" http://vimeo.com/23982067

Veel artikleid