VANITY BEACH – Vamos a la Playa?

Kirjutas bonne
08-11-2010

Vanity Beach’ i tüübid tulid 2004 aastal Eestisse Fear Factory’ t vaatama. Aga leidsid hoopis Pedigree, tulid surusid peale laivi käe pihku ja avaldasid siiralt kiitust. Andsid plaadi, lubasin kuulata ja ühendust võtta. Sealt see algas. Nüüd nad tulevad üle pika aja jälle, paremad kui kunagi varem. Tegin ninamehe Jonasega kiire baasintervjuu.

Bonne: J, mis Vanity Beach’ i laagris kah toimub? Kas olete kolinud Berliini, nagu ühes hilisemas intekas lubasite?
J: Kahjuks, oleme sunnitud siiani Helsinkis baseeruma…hetkel on show’ d buukitud kuni Novembri keskpaigani ja oleks liiga palju jama koguaeg edasi-tagasi lennata.

B: Teie viimane ja minu arvates parim plaat "A Life of Vice"…kas kogu protsess oli pikk ja piinarikas? Kuidas plaat Soomes ja mujal on vastu võetud?
J: Suur tänu! Tegelikult me ise võtame seda kui meie debüütalbumit, sest see on esimene korraliku produktsiooniga plaat. Hetkel on "A Life of Vice" ilmunud ainult Soomes ja praegu ongi käsil asjaajamised, et album ilmuks ka rahvusvaheliselt. Aga siin Soomes on vastukaja üllatavalt positiivne…Inferno magazine, mis on Soome suurim metal ajakiri andis 4/5 punkti, mis tuli meile totaalse üllatusena…sest tegelikult on meie muusika metalist päris kaugel.

B: Teie enda lemmiklood albumilt? Kas on tulekul singleid, videosid…
J: "Love is Dead" ja "Batcave". Väga headeks kujunesid ka "Garden of Cruelty", "This is Not an Exit"…."Batcave" oli esimene singel ja see läks raadiotes ka hästi peale…just tuli teine singel "Diving in Together". "Batcave" video on valmis, filmitud Hartwall Arena ja Tavastia kontserditel ja praegu käib töö videoga loole "Clear the Entrance".

B: Kas tunnete ennast hästi praeguses formaadis, koosseisus….muutused olid ju lausa drastilised…
J: Praegune koosseis on tugevaim mis meil kunagi olnud. Jesse (bass) on tõeline muusikaline raudvara ja Pontuse hüpe bassilt kitarrile oli asjade loogiline käik. Ja muidugi Sophie, meie klahvpillimängiga, kaks aastat tagasi kui ta liitus õppis ta ära kogu Vanity Beachi live-repertuaari kõigest paari kuuga…Ja pange tähele, kõik mida kontserdil kuulete on mängitud laivis…meie backtrackil on ainult klikk ja mõned rändom sämplid siin-seal.

B: Räägi kuidas teil läheb LiveNation Finland all…kas on midagi põnevat silmapiiril? On see tõsi et võibolla Chris Vrenna (NIN, Marilyn Manson jne.) produtseerib tulevikus Vanity Beach’ i?
J: LiveNation Finlandiga sõlmisime lepingu poolteist aastat tagasi ja see on andnud meile võimaluse pääseda suurematele lavadele, soojendama maailmanimesid. Plaadi andsid välja meie sõbrad Jäänsärkijä Records ja Playground Music Finland levitab. Chris Vrennaga olime kontaktis umbes aasta tagasi kui meil olid käsil läbirääkimised ühe suure plaadifirmaga. Millegipärast otsustasime sõlmida lepingu siiski indie leibliga. Me ise tahaks järgmise plaadi  produtsendiks Chris’ i väga, nii et eks näis mis tulevik toob.

B: Kas uues muusikas on teie jaoks midagi põnevat? Maini mõni uus põnev bänd…
J: Täna kuulasin Salem’ it ja Ride the Lightning’ it.

B: Parim ja halvim hiljutine reunion?
J: Atari Teenage Riot, nad kõlavad sama värskelt ja pissed off kui 15 aastat tagasi. Uue Killing Joke’ i puhul oleks soovind et kogu album oleks nii hea kui "European Super State"…no seal on veel mõned head lood, aga…

B: Kuna teie muusika tundub olevat palju inspiratsiooni saanud filmidest…nimeta mõned olulised filmid minevikust, olevikust ja tulevikust. Seda on alati põnev lugeda.
J: "Lucifer Rising", "Taxi Driver", "Eraserhead"….tegelikult pole tükk aega midagi uut ja väga head näinud. Olen sellest teemast maha ka jäänud…mul on pikk nimekiri filmidest mida sõbrad mulle on soovitanud vaadata.

B: Viimati kui Eestis mängisite oli 2006 vist? Mida Tartu kontserdist ootate, mida pakute?
J: Jep, nii see on, 2006. Seekord lajatame valjumalt ja rajumalt kui kunagi varem.

B: Kas oled kursis õhtu avabändi Tallinn Daggers’ iga? Kuidas meeldib?
J: Thumbs up!!! Ootan pikisilmi Ardoga taaskohtumist !

B: Ja lõpetuseks, nimeta oma lemmik rada nr. 7.
J: Esimesed mis pähe tulevad: Metallica "Orion", Nine Inch Nails "The Becoming", Skinny Puppy "Tin Omen", The Cure "Fascination Street".

Kontserdi teema:
12-11-10 VANITY BEACH (fin), Tallinn Daggers

Veel artikleid