Vaata: Mortiis – Demons are Back

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
02-03-2016


Mõni aeg tagasi kirjutas Havard Ellefsen ehk Mortiis Rada7-le ning soovis meie kaudu pakkuda ainulaadset võimalust oma uut videot vaadata. Olime rõõmuga nõus. "Demons are Back" on peatselt ilmuva albumi "The Great Deceiver" kolmas singel.

Tontlikult kummitava refrääniga „Demons are Back“ on albumi üks raadiosõbralikumaid lugusid, näidates samal ajal uue albumi üleüldist suunda. „Viha, põlastus, "ma vihkan kõiki",“ ütleb bändi ninamees Havard Ellefsen ehk Mortiis. „Need tunded on kui lained. Headel aegadel on nad kaugel ajusopis, kuid vahel tuleb peale hiiglaslik tundetulv, et vihkan kõiki. See on õhkõrn piir – olla maailmaga sünkroonis või soovida hävitada kõik, mida näed. „Demons are back“ on vastuoluline laul selles mõttes, et lasen sellel oma mõlemad pooled ja hääled välja (või sisse, kuidas soovite). See on ühest küljest väga teraapiline ning teisest väga kaootiline ja segadusse ajav. Siiski, üritan sellesse vägivaldsesse palasse tuua ka midagi positiivset. Põhimõtteliselt käsib mu mõistlik pool mu häiritud ja pessimistlikule poolele vabalt võtta.

„Videost nähtav mask oli inspireeritud ühest vägivaldsest unenäost, mida kunagi kogesin,“ ütleb Mortiis, „vägivald oli lõpmatu.“. Videos on kasutatud klippe stsenaristi ja režissööri Charlie Deaux filmist „Zoetrope“, mis põhineb Franz Kafka novellil „Karistuskoloonias“. Deaux soovitusel filmis bänd ühe päeva jooksul Oslos stseene juurde, mida tema filmiklippidele vahele põimiti. Minimaalsete vahenditega suutsid kitarrist Levi Gawron, kes võttis enda hooleks režissööri ülesanded, ning Mortiis ise, kes tegeles eriefektidega, salvestada täiendavaid lisastseene juba olemasolevatele "Zoetrope’i" palavikulistele stop-motion originaalkaadritele.

Mortiisi uus album „The Great Deceiver“ ilmub 4. märtsil.

Veel artikleid