Truckfighters annab põhjuse Rabarockil varakult kohal olla

Kirjutas martin
06-06-2008

Rootsi stoner-roki bänd Truckfighters oli enne eelmise aasta novembrit siinmail üsna tundmatu nimi, aga pärast kontserti Fu Manchuga Hollywoodis muutus see täielikult. Nüüd nad tulevad tagasi, suuremad ja kurjemad kui kunagi varem, esinedes Rabarocki esimesel päeval. Sellest ka põhjus helistada nende kitarristile Dangole.

Eelmise aasta Eesti kontserdit, aga ka kogu tuuri meenutab Dango hea sõnaga: „See laiv oli suurepärane, kogu tuur läbi paljude kuulste Euroopa klubide oli meeldejääv, kindlasti siiani parim tuur, millel oleme olnud.” Nagu meilegi, nii ka paljudesse teistesse kohtadesse jõudis nimi Truckfighters esmakordselt. „Kõige olulisem selle tuuri juures oligi, et nüüd meid teatakse,” nendib Dango uhkusega.

Sel aastal on Truckfightersis olnud kaks koosseisumuutust, isiklikel põhjustel lahkus kitarrist Fredo ja randmevigastuse tõttu trummar Paco. Nüüd on bänd kolmeliikmeline, kuidas see kõik on Truckfightersit mõjutanud? „Ju siis see pidi nii minema ja kokkuvõttes ongi hea, kõige suurem probleem on lugude uuesti selgeks õppimine, et neid kolmekesi mängida. Kartused, et kui meid laval vähem on, et me siis nii hästi ei kõla, on põhjendamatud,” lisab ta naerdes. „Kuigi saund on siiski natuke erinev, sest oleme ikkagi ühe kitarristiga nüüd. Milline täpsemalt, seda kuulete juba ise.”

Rabarocki vabas õhus esinemine saab kahtlema olema erinev Hollywoodi umbsest atmosfäärist. „Klubiesinemine on loomulikult intiimsem ja inimesed on lähemal, emotsioon kandub lihtsamalt edasi, on vahetum, festivalil esinedes on selle eest rohkem inimesi ja kui suudad kogu väljaku muusikaga täita, siis ei ületa seda tunnet miski,” räägib Dango klubi- ja festivalikontserdi erinevusest. „Rabarockil loodame, et meie esinemise ajaks on palju inimesi kohale tulnud.”

Truckfigters on välja andnud siiani kaks albumit „Gravity X” 2005. ja „Phi” eelmisel aastal. „Esimene album oli selline toorem, teine aga seevastu suur edasiminek, tõeline areng sellise stoner-roki või ükskõik kuidas seda nimetada suunas. See on selline muusika, mida tõesti tahame teha ja inimestele pakkuda,” võrdleb Dango kahte plaati. „Sellel suvel loodetavasti lindistatav uus album jätkab sama rada. Kindlasti esitame paari uut lugu ka Rabarockil, mõnda ehk isegi esimest korda, aga täpselt ei tea veel.”

Hetkel ongi Dango sõnul päevad täidetud proovidega, et pakkuda kaasahaaravat laivi. „Aga kuulame ka muud ja teistsugust muusikat, et mitte enda asja liiga kinni jääda. Mulle endale meelivad sellised bändid nagu Tool, kuigi välja arvatud viimane plaat, ja Pearl Jam, mis ehk ongi mind kõige rohkem mõjutanud. Tegelikult mingisugune muusika ümbritseb mind kogu aeg, rohkem nimesid nimetada polekski mõtet.”

Truckfighters on põhjus Rabarockil kohe varakult kohal olla, nad esinevad 13. juunil kell 16.15 Jäger laval. „Anname endast parima ja loodame, et on ilus, palav ja päikeseline ilm, mis sobiks meie muusikaga ideaalselt kokku. Ja meid avastaksid veel paljud inimesed, kes Truckfightersist siiani midagi kuulnud ei ole.”

www.truckfighters.com

Veel artikleid