The Grand Astoria: “Me ei tea, kes on The Mars Volta”

Kirjutas HaraldHaak
14-02-2014

15. veebruaril esineb Tallinnas Sinilinnus koos Talboti ja Nevesisega taltsutamatu riff-granaat idapiiri tagant, The Grand Astoria. Nihkuva koosseisuga rühmituse juhtfiguuri Kamille Šarapodinovi küsitles Mart Kalvet.

Londoni legendaarne rokk- ja LGBT-klubi Astoria lammutati juba möödunud kümnendil. Te ei valinud ju ometi bändile nime kehvapoolse vana kino järgi?
Tegelikult võtsime nime Sankt-Peterburgi kõige vanema hotelli järgi.

Teie plaadiümbristel möllab kui mõistatuslikus koomiksis pühvlikolpne maskott. Kes ta on?
Lihtsalt üks lahe tüüp, kelle kaudu ma tunnen Iron Maideni, Megadethi ja Dio tootemeid ja kes räägib mulle välja kõik nende saladused.
The Grand Astoria "Punkadelia Supreme"The Grand Astoria "Punkadelia Supreme"
Teie seitsmetollise singli “Caesar Enters the Palace of Doom” Bandcamp-leht võrdleb teid The Mars Voltaga. Kuidas nii läks?
Mis see Mars Volta on? Kõlab nagu miski, millest Fellini võinuks filmi teha. On see muidu tore bänd?

”Caesar Enters” on väga metal, hiljuti ilmunud EP “Deathmarch” üsna sirgjooneline hard-psych/space rock. Mis juhtus kogu selle tulise pungiga, mida oli läbivalt kuulda veel näiteks 2011. aasta kauamängival “Omnipresence”? Millist stiili praegu lavalt kuulda võib?
Punk pole surnud, tead küll. See pole kusagile kadunud. Kui ei usu, kuula pala “Feels Like Home” meie viimatiselt albumilt “Punkadelia Supreme”. Aga Tallinnas mängime me üldiselt uusi, seniavaldamata lugusid.

Kas stiilne instrumentaal “Aelita, the Queen of Mars” on kummardus 1924. aasta filmile või varasemale ulmeromaanile?
Mõlemale! Ma jumaldan ulmet. Kavatseme lähiajal samas vaimus veel üht-teist teha.

Viimatise EP ”Deathmarch” salvestasite Tilburgis. Kuidas nii juhtus?
Meie trummar ja bassimees 2013. aasta suveturneel olid hollandlased. Selle materjali salvestasime, kui turnees tekkis väike paus.

Too linn on ka The Grand Astoriaga osaliselt sama masti muusika kultusfestivali Roadburn toimumiskohaks. Mis arvad, millal te seal esinete?
Olen Roadburni jaoks liiga positiivse suhtumisega ja leebe. See pole praegu minu rida. Ei paelu enam.

Mis on ansambli järgmise viisaastaku plaan?
Mul pole muud plaani kui luua muusikat ja seda salvestada. Kuna teen seda enda lõbuks, ei ole mul edust sooja ega külma. Ma lihtsalt teen oma ainuomast värki.

The Grand Astoria esineb laupäeval, 15. veebruaril Tallinnas klubis Sinilind koos ansamblitega Talbot ja Nevesis. Kütet valivad DJ-d M.O.P. ja Bandit ning Heitke Pikali resident HaraldHaak.

Üritus radas: http://www.rada7.ee/yritus/74436/
FB-s: https://www.facebook.com/events/1438614036356358/
Video palale “Space Orchid vs Massive Drumkit”: http://www.youtube.com/watch?v=cI_7TZHddYI
Bandcamp: http://thegrandastoria.bandcamp.com/

Veel artikleid