Capital of Metal

ivo
09-05-2018
kell 11:11

Soomes algas kampaania maailma hevipealinna leidmiseks


Ilma igasugust kahtlust heitmata on kampaania keskendunud Soomele – on just põhjanaabritel väidetavalt enim metalbände elaniku kohta. Seetõttu valitakse just Soome linna, kes võiks olla rahvusvaheliselt nimetatud kui “Capital of Metal”.

Soome välisministeerium, Tuska Open Air Metal Festival ja Sony Music Finland ja kümme linna on moodustanud võistkonna, et kampaaniat vedada. Otsingud sai alguse täna aadressil www.capitalofmetal.fi, kus Soome metalbändid saavad oma info pista kaardile ning oma kodulinna võistlustules toetada. Võitjalinn saab olema muidugi linn, kus on enim metalbände. Tähtaeg oma bändi regamiseks on 20. juuni, seega võitjalinna saab välja kuulutada juba 21. juunil.

Soome hevi austajad saavad seni lehel oma lemmikbändidele “like” jagada, toetajate vahel on jagamisel kraami. Lisaks avaldatakse seal kaheksa mini-dokumentaali, kus Stam1ina laulja ja kitarrist Antti Hyyrynen sõidab mööda Soomet ning räägib eri heviskene bossidega.

Metalpealinna idee hakkas kooruma kui Tuska boss Eeka Mäkynen kohtis Tomi Saarineni ja Tuomo Saikkoneniga Sonyst, et arutada Soome metalmuusika käekäigust. Soome pälvis rahvusvahelise tähelepanu kui metalmaa 90ndatel koos bändide nagu HIM, Nightwish või Children of Bodom populaarsusega ning vastav maine on siiani püsimas.

“Soome bändid on pidevalt üle maailma tuuritamas, salvestised jõuavad tihti kullastaatusesse ning metal festivalid on pungil muusikasõpru,” räägib Saikkonen, kes on ühtlasi Mokoma kitarrist ning Sakara Records tegevjuht. “Otsustasime, et on aeg Soome metal-kultuuri valjult esile tõsta. Lisaks sellele, et Soomes on rohkem kui 50 metalbändi iga 100 000 elaniku kohta, metalil on Soome kultuuris eriline positsioon ning tugev kogukonnatunne on omaette mainimisväärt. Näiteks eelmisel suvel toimunud Tuskal ei pidanud politsei tegelema ühegi korrarikkumisega.”

Välisministeeriumi esindaja Petra Theman kinnitab, et metalbändid on olulised saadikud Soome jaoks ning seetõttu on igati kohane läbi selle ettevõtmise nende tegemisi toetada ja neile austust avaldada. “Teame mitmeid näiteid inimestest, kel on tekkinud huvi Soome vastu just läbi metali. Riigist kujundavad esmamulje tihti sport või kultuur ning Soome jaoks on metal olnud oluliseks kanaliks.”

Uuri värki: www.capitalofmetal.fi

Rada7.ee
13-06-2018
kell 12:35

Helsingi palub rahvusvahelist abi – pakub Tallinnale ühinemist metal-muusika pärast


Soomes on käimas kampaania, et selgitada välja üks ja ainus Soome linn, mis pärjatakse ülemaailmse tiitliga „Capital of Metal“. Teatavasti on Soomes rohkem raskemuusika bände elaniku kohta kui üheski teises riigis. Seepärast on Soome otsustanud raskemuusika pealinna võistluse raames välja selgitada, milline Soome linn väärib rahvusvahelist tiitlit „Capital of Metal“. Võistluse edenedes on ka juba selgunud kaks Ida-Soomes paiknevat favoriiti: Joensuu ja Lemi. See teeb riigi pealinnale Helsingile olukorra eriti raskeks. Võidu nimel on Helsingi otsustanud paluda abi rahvusvahelisel tasandil. Nimelt teeb ta ettepaneku ühendada jõud oma naabriga teisel pool Soome lahte: Eesti pealinna Tallinnaga.

Helsingi linna juhtkond ja raskemuusika fännid usuvad, et pealinn on võimeline kahele domineerivale Ida-Soome linnale julgelt vastu astuma. Selleks kutsub Helsingi Tallinnat üles looma võimsat kaksiklinna nimega Hellinn, võimaldades Eesti raskemuusika bändidel ulatada Helsingile abikäe.

„Helsingi on ülemaailmselt tuntud kui metal-fännide kogunemispaik ning samuti toimub siin igal aastal Tuska Festival,“ sõnab Nasima Razmyar, Helsingi aselinnapea kultuuri ja vabaajaga seotud küsimustes. „Me kindlasti väärime tiitlit „Capital of Metal“, ent nagu sellistes olukordades ikka, vajame edu saavutamiseks oma strateegiliste partnerite abi. Seepärast oleme teinud Tallinnale ettepaneku ühineda. Meil on vaja rahvusvahelist tõuget, et saada hakkama selles karmis konkurentsis Joensuu ja Lemi juhtiva duo vastu.“

Saamaks osa peatselt loodavast Hellinnast, on Eesti bändidel võimalus külastada „Capital of Metali“ veebilehte ja ühendada jõud oma Helsingi mõttekaaslastega. Samuti oleks see samm edasi kahe linna kauaoodatud mõttelise ühinemise suunas.

„Metal-muusika ei tunne piire,“ räägib Jussi69, kes on üks Helsingi metalkogukonna põhitegijaid ja bändi The 69 Eyes liige. „Ma usun, et Tallinna raskemuusika bändid ja fännid võtavad meie kutse vastu. Üheskoos heiskame uue ja võimsa linna lipu – elagu Hellinn! Elagu rokkmuusika, rahu ja armastus!“


„Capital of Metali“ võistlus kestab 20. juunini.

Bändidel on võimalus lisada teavet „Capital of Metali“ veebilehele kuni 20. juunini. Korraldajad avaldavad võitja nime 21. juunil. Siis selgub, kus asub kõige rohkem metal-bände elaniku kohta ehk milline linn pärjatakse tiitliga „Capital of Metal“. Kui Eesti heavy metal’i kogukonda kuuluvad inimesed otsustavad Helsingi raskemuusika austajatele õla alla panna, on ka Eesti bändidel võimalus osaleda võistluses. Osalemispalve edastatakse Tallinna linnale ja Eesti raskemuusika kogukonnale. Helsingi jääb osalejate vastuseid ootama.

Soome heavy metal’i fännidel on samuti võimalus sündmusel kaasa lüüa, andes „Capital of Metali“ veebilehel oma lemmikbändidele virtuaalse pöidla. Osalevate bändide ja fännide vahel loositakse välja muusikapoe kinkekaarte. Nendel osalejatel, kes märgistavad veebikeskkonnas ära Hellinna sõitvad Eesti bändid, on võimalus võita ka VIP-pääse Tuska Open Air Metal Festivalile, mis toimub Helsingis ajavahemikus 29. juuni kuni 1. juuli.

pimedu11
13-06-2018
kell 12:54

bändid tuld!!toetan igati sellist projekti!!

pimedu11
13-06-2018
kell 12:54

soome pole ju kaugel ka!!

madness
13-06-2018
kell 18:07

Kas see tähendab, et Tln rahvastik liidetakse Hell-singile? See teeb tõenäoliselt asja veel raskemaks per capita.

Rada7.ee
23-06-2018
kell 08:36

Capital of Metal võistluse võitis Soome linnake Lemi

Lemi, 3000 elanikuga linnake Soome lõunaosast, võitis kuu pikkuse Capital of Metal võistluse ning nimetati maailma metal-pealinnaks. Vastavalt suhtele metal bände inimeste kohta pakkus kõige suuremat konkurentsi Lemile Soome linn Joensuu. Võistlusel pani end kaardile umbes 1300 bändi ning pea 7000 metalsõpra toetas oma lemmikbände.

Soome metal-tiheduseks on arvutatud 53,2 bändi 100 000 elaniku kohta. Lemi võitis võistluse 13 bändiga, pöörase suhtarvuga 422,6 bändi 100 000 elaniku kohta. Suhtarv on muidugi teoreetiline ses mõttes, et Lemis on elanikke 3076.

Teisele kohale tulnud Joensuu kogus 177 bändi ja suhtarvuks 233,4, samuti riigi keskmist tugevalt ületades. Absoluutarvusid vaadates pani Joensuu kaardile ka suurima numbri bände.

Lemi on muidugi tunnustuse üle äärmiselt rahul. "See on muidugi suur au väiksele omavalitsusele," ütleb linnapea Jussi Stoor. "Muusika on alati mänginud suurt rolli Lemi inimeste elus. Tahame tänada kõiki bände, kes olid kampaanias osalised."

Ehkki Lemi on peamiselt tuntud oma traditsioonilise lambaroa "särä" ja kartulipõldude tõttu, siis metal-kogukond teab seda ka kui populaarse metalbändi Stam1na kodulinnana. Antti ”Hyrde” Hyyrynen, bändi ninamees, ütleb, et tähistab võitu oma stuudios, kus ta on parajasti uut muusikat salvestamas. "Lem1 metal-muusika on kinnitatud kvaliteediga. Kuid see, loomulikult, oli juba varem teada."

Rahvusvaheline pingutus Helsingi-Tallinn koostöös metal-metropol "Hellinn" moodustada tõi kaardile kokku vaid 154 bändi.

Pidulik tseremoonia toimub Tuska Open Air Metal Festivalil, kus linnapea Stoor saab ka tiitli "Mayor of Metal".