Capital of Metal

ivo
09-05-2018
kell 11:11

Soomes algas kampaania maailma hevipealinna leidmiseks


Ilma igasugust kahtlust heitmata on kampaania keskendunud Soomele – on just põhjanaabritel väidetavalt enim metalbände elaniku kohta. Seetõttu valitakse just Soome linna, kes võiks olla rahvusvaheliselt nimetatud kui “Capital of Metal”.

Soome välisministeerium, Tuska Open Air Metal Festival ja Sony Music Finland ja kümme linna on moodustanud võistkonna, et kampaaniat vedada. Otsingud sai alguse täna aadressil www.capitalofmetal.fi, kus Soome metalbändid saavad oma info pista kaardile ning oma kodulinna võistlustules toetada. Võitjalinn saab olema muidugi linn, kus on enim metalbände. Tähtaeg oma bändi regamiseks on 20. juuni, seega võitjalinna saab välja kuulutada juba 21. juunil.

Soome hevi austajad saavad seni lehel oma lemmikbändidele “like” jagada, toetajate vahel on jagamisel kraami. Lisaks avaldatakse seal kaheksa mini-dokumentaali, kus Stam1ina laulja ja kitarrist Antti Hyyrynen sõidab mööda Soomet ning räägib eri heviskene bossidega.

Metalpealinna idee hakkas kooruma kui Tuska boss Eeka Mäkynen kohtis Tomi Saarineni ja Tuomo Saikkoneniga Sonyst, et arutada Soome metalmuusika käekäigust. Soome pälvis rahvusvahelise tähelepanu kui metalmaa 90ndatel koos bändide nagu HIM, Nightwish või Children of Bodom populaarsusega ning vastav maine on siiani püsimas.

“Soome bändid on pidevalt üle maailma tuuritamas, salvestised jõuavad tihti kullastaatusesse ning metal festivalid on pungil muusikasõpru,” räägib Saikkonen, kes on ühtlasi Mokoma kitarrist ning Sakara Records tegevjuht. “Otsustasime, et on aeg Soome metal-kultuuri valjult esile tõsta. Lisaks sellele, et Soomes on rohkem kui 50 metalbändi iga 100 000 elaniku kohta, metalil on Soome kultuuris eriline positsioon ning tugev kogukonnatunne on omaette mainimisväärt. Näiteks eelmisel suvel toimunud Tuskal ei pidanud politsei tegelema ühegi korrarikkumisega.”

Välisministeeriumi esindaja Petra Theman kinnitab, et metalbändid on olulised saadikud Soome jaoks ning seetõttu on igati kohane läbi selle ettevõtmise nende tegemisi toetada ja neile austust avaldada. “Teame mitmeid näiteid inimestest, kel on tekkinud huvi Soome vastu just läbi metali. Riigist kujundavad esmamulje tihti sport või kultuur ning Soome jaoks on metal olnud oluliseks kanaliks.”

Uuri värki: www.capitalofmetal.fi