Eoins "Rites"

Rada7.ee
17-03-2018
kell 21:52

Seksound avaldas Eoinsi debüütalbumi “Rites”

Kunagise Viljandi post-punk bändi lack of Eoins ninamees Madis Järvekülg andis nime alt Eoins välja kümne looga kauamängiva “Rites”. See on plaadifirma Seksound 67. reliis.

Albumil on esindatud kolm varasemalt avaldatud digisinglit (“Sudden Death Mode”, “What the Future Holds” ja “Shiver & Shrug”) ning seitse uhiuut pala. Žanriliselt paigalpüsimatult albumilt leiab mõjutusi folgist, post-punkist, indie-rockist, elektroonikast… Ootamatud pöörded, mis ka lack of Eoinsi muusikat iseloomustasid, ei ole kuhugi kadunud.
Nagu Madis Järvekülg intervjuus Müürilehele ütles:“Seesama muusikaline rahutus avaldub võib-olla natuke vanemal ja targemal, ehk professionaalsemalgi ning natuke läbimõeldumal kujul. Aga tõsi ta on, et elektroonilisi elemente kuuleb nüüd tunduvalt rohkem.”

foto: Hanna Samosonfoto: Hanna Samoson
Aktiivsem töö albumi kallal vältas periooditi viimased kolm aastati materjal on kokku mängitud Tartus Ö Stuudios produtsent Martin Kikase käe all, umbes poolte lugude salvestamisel osalesid ka lack of Eoinsi vanad liikmed Kaur Kuslap (basskitarril ja vokaalil) ning Kristjan Peterson (trummidel).
Lisaks teevad albumil kaasa näiteks Nevesisest tuntud Erki Reim, Badass Yuki trummar Aigar Vals ning äsja debüüt-minialbumiga maha saanud Taavi-Peeter Liiv. Fotode autor on Hanna Samoson, albumi kujundas Kaarel Vahtramäe, miksis Martin Kikas ning masterdas Lauri Liivak.
CD-formaadis saab albumit eeltellida Darla Recordsist ja Seksoundi Bandcampi lehelt. Kohalikesse plaadipoodidesse jõuab see ilmselt vähem kui kahe nädala pärast. Seniks saab uut albumit kuulata veebis.

Esmaesitlus toimus väljaandes The Big Takeover.

Lugude nimistu:
1. Hangman
2. Shiver & Shrug
3. What the Future Holds
4. Valley Oh Glittering Haze
5. How Many
6. Retrospect
7. Forever Gone Astray
8. Sudden Death Mode
9. Timelock
10. Hangman Pt. II


Lingid:

Seksound Bandcamp: https://seksound.bandcamp.com/
Seksound Soundcloud: https://soundcloud.com/seksound
Eoins Bandcamp: https://eoins.bandcamp.com/
Eoins Soundcloud: https://soundcloud.com/eoinsofficial
Eoins Facebook: https://www.facebook.com/Eoinsofficial/

2012. aastal avaldatud digisingliga „Sudden Death Mode“ kaasnes muusikavideo:


Lack of Eoinsi album tuli Seksoundi alt välja 2009. aastal.