IAMX - „Alive in New Light“

Rada7.ee
12-02-2018
kell 08:49

Briti melanhooliameister IAMX andis välja uue albumi „Alive in New Light“


Briti muusik ja videokunstnik Chris Corner, kes peidab end artistinime IAMX taha, üllitas veebruari teisel kuupäeval värske kauamängiva „Alive in New Light“. Album tähistab uut lehekülge artisti elus - deemonitest vabanemist ja paremat homset.

Depressiooni ja pahedega võidelnud ning sest avameelselt kõneleva muusiku sõnul on „Alive in New Light“ osa tema metamorfoosist. „Lugude kirjutamise ja salvestusprotsessi vältel mõistsin, et ma pole enam see, kes olin varem, aga pole samas ka veel lõplikult uueks minaks saanud,“ ütleb kunagine Sneaker Pimpsi liige Corner.

Võimsate vokaalide ja teatraalse saundiga alternatiivse elektroonika albumilt leiab ühtekokku üheksa lugu, millega muusik ütleb aitäh kõikidele fännidele, kes teda aastate jooksul toetanud on ja kutsub kaasa IAMXi uuele teekonnale. Kauamängiv on salvestatud, sisse mängitud ja produtseeritud multi-instrumentalisti enda poolt tema California kõrbes asuvas treileris. Albumil teeb kaasa tuntud tattoo- ja meigikunstnik, IAMXi suur fänn Kat von D, kelle vokaale kuuleb tervelt neljas loos.

„Transformatsioon ja muutumine on suur kaos, aga kui leida selle üleloomulik ja seesmiselt vabastav pool, on tulemuseks kunst,“ sõnab Chris Corner.

IAMX – „Alive in New Light“ on saadaval kõikides muusikaplatvormides (siin Spotify link).