mida loed hetkel?

HaraldHaak
17-05-2011
kell 15:23

Läbi sai Gibsoni "All Tomorrow's Parties".

Kuidas oli???

Ma lugesin seda esimest korda vist umbes aasta-paar pärast seda, kui see ilmus, st mingi ca 2000. Vahepeal on palju muutunud aga ma ei oska kohe öelda, kas see on ATP veenvust kasvatanud või kahandanud.

Igal juhul vinge teos.

nitraM
17-05-2011
kell 15:51


Kuidas oli???


Väga meeldis. Lõpp jäi võib-olla törts lahjaks, ootasin midagi muud, aga polnud viga. Vinge teos jah. Ma just avastasin, et mul on vist "Virtual Light" puhta lugemata.

MachineElf
29-06-2011
kell 13:06

steven eriksoni "memories of ice"

HaraldHaak
29-06-2011
kell 15:23

Viimatine list on (suvalises järjekorras) Lovecrafti kõige rassistlikum ja naisterohkem novell "Medusa's Coil", saamatud "Curse of Yig" ja "Horror at Red Hook" ning kahe silma vahele jäänud klassika "Dunwich Horror", sekka kellegi Robin Mackay amatöörtõlge M. Houllebecqi pikemast esseest, mille nimi on inglise keelde tõlgitud "H. P. Lovecraft — against the World, against Life", ja kuidagi läks nii, et sai läbitud Arthur Macheni "Three Impostors" ja "Red Hand" (ning tundub, et peaks "Great God Pani" ja "White People'i" ka üle lugema...), pluss tordina taevast sülle sadanud R. A. Wilsoni "Email to the Universe".

Kuder ja papsad.

Rene13
29-06-2011
kell 15:40

ooo, Arthur Machen.
M.R James'i kummituslugudega oled ka sinapeal?

Rene13
07-07-2011
kell 19:58

Arvasin siiamaani, et kui kunagi peaks eesti actionkangelast valitama siis "Detsembrikuumuses" Tõnu Karki kehastatud Ernst Põdderile vastast ei leiaks. Mees kõmmutas peojärgsel hommikul kahekohalise arvu tiblasid. Tubli eesti mees!

Eksisin. Pärast Paul Pajumaa eluloolise "Rusikatega raiutud rada" läbilugemist olen veendunud, et kõik edasisised otsingut oleksid tulutud, sest kõvemat meest lihtsalt ei ole olemas. Pmst on Chuck Norris Pauli kõrval teksades kloun.
Raskekaallane Paul peksis tiblat tema enda koduhoovis, kloppis kohe mõnuga. Ja kodumaal, siinsamas Patarei vanglas, lappis lausa terve kambritäie tiblast blatnoisid ära. Lisaks ühe kappi peitu pugenud juudi. Mispärast? Sest nad tahtsid ühelt eestimaa mehelt tema kollaseid kingi ää võtta. Muuhulgas tegeles ta Kaug-Põhja vangilaagris venelase tõupuhtuse parandamisega. See on ju superkangelase materjal kandikul.

Palun päästke kohalik meelelahutus, vändake tema peksungid filmiks!

Ja mitte selliseks, nagu oli Bronson, vaid ikka selliseks nagu vandammekad või stevenseagalikad oli. Selge ja konkreetse moraaliga looks, et Kanal2 saaks teisipäeviti näidata.

arhist
07-07-2011
kell 20:07

Vuorineni "Tulbaahv" kohe läbi ja siis läheb Burgessi "Saast" lugemisele.

Rene13
07-07-2011
kell 20:56

Ja ennist lugesin ajakirja "Avanemine" 2005. aasta augustinumbri kaanest kaaneni läbi. Vapustav väljaanne. Tagasihoidlik sisukokkuvõte:

Vanameister Aigar Säde maagiline tähestik, mis on Onu Bella tähestikust kõvasti lõbusam.
Hiilgavate võrdluste ja faktidega tõlkelugu tervisest ja tervenimisest ning Gaia rollist selles, sealt sain tead, et taevaminemise protsess ei ole piibliaegadest saadik märkimisväärselt muutunud.
Geobioloog Enn Parve Eestimaa energiaväljade teemalisest plämast leidsin suurepärase tervituse: "Kuidas vibreerivad teie hologrammi holograafid?" Võtan kasutusse, sest "kuidas käbarad käivad?" hakkaski ära tüütama.
Teadete osas leidus ajakirja suvepäevade lühikokkuvõte. Sealt selgus, et suvepäevade logisenud läbiviimises ja halva ilmas oli süüdi Merkuur.

Lappan kiirelt silmapaistvast müstikust ja tedamamehest limusiinikollekstionääri Osho "Esoteeriliuse psühholoogia" ka läbi, sest minumeelest oli seal igasugusele Gaiaga läbikäimise jamale terve omaette peatükk. Seejärel sukeldun Maailm ja Mõnda sarja Aafrika teemalistesse raamatutesse kuna mul on selline tunne, et viibin isegi Aafrikas. Kass on tige kui lõvi, võpsikust kostab õhtuti mingit mõirgamist ja samal ajal põrisevad aias hiigelsuured põrnikad ning kogu mu maikast väljapoole jääv ihu on pruun nagu neegril.

Rene13
07-07-2011
kell 20:57

Kuidas ja millest niudevööd tehakse?

major laks
09-07-2011
kell 11:27

niudest

major laks
09-07-2011
kell 12:00

eino hästi
juba jupp aega ei suuda nüüd kuidagi ära meenutada, kuidas niud välja näevad
tahaks millegi muu peale ka vahepeal mõelda

MachineElf
13-07-2011
kell 00:36

eriksoni "midnight tides"... jääb vaid üle oodata, millal eesti keeles seeria lõpuks avaldatakse.

Heavyuser
13-07-2011
kell 09:19

kahtlen sügavalt eriksoni eesti keeles avaldamises. kui nüüd maht puhtalt kõrvale jätta siis erikson paistab olevat selline kirjanik, kes jagab lugejad järsult kaheks: ühed on ogaras vaimustuses, teised peavad tuimaks saepuruks.
ise kuulun teise leeri, aga see selleks. minu arvates eestis pole esiteks kirjastust kes suudaks selle sarja turule tuua ja teiseks, eesti lugejad ei kanna välja, see projekt jääb sügavalt miinusesse.

Heavyuser
13-07-2011
kell 20:04

Indrek Hargla "Apteeker Melchior ja timuka tütar"

märkasin et ilmus ja läksin tõin kohe ära

MachineElf
13-07-2011
kell 21:59

kahtlen sügavalt eriksoni eesti keeles avaldamises. kui nüüd maht puhtalt kõrvale jätta siis erikson paistab olevat selline kirjanik, kes jagab lugejad järsult kaheks: ühed on ogaras vaimustuses, teised peavad tuimaks saepuruks.
ise kuulun teise leeri, aga see selleks. minu arvates eestis pole esiteks kirjastust kes suudaks selle sarja turule tuua ja teiseks, eesti lugejad ei kanna välja, see projekt jääb sügavalt miinusesse.

just as well... üks inglisekeelne teos maksab kuskil 10€. eestikeelsena maksaks kuskil 20€. ja kaanekujundus oleks kole, nagu neil viimaste aastate ulmekatel ikka olema kipub.

Kannibal
14-07-2011
kell 00:48

ei tea, ausalt öeldes varrakulmel viimasel ajal head kaanekujundused.
fantaasia kirjastusel on normaalsed ja mittenormaalsed, ei saa aru, mida küll mõeldakse.

malibu
15-07-2011
kell 22:23

puhkuse ajal loen vanu Pratchetteid üle, nõidade seeriad sobivad eriti hästi kuigi muidu meeldivad linnavahtide omad. mul oli kunagi maailma suurim eelarvamus kettamaailma suhtes ja poleks eluski arvanud, et tegelikult nii hästi sobivad mulle. muidugi tase pole ühtlane aga ajaviiteks on üks parimaid.

Rene13
16-07-2011
kell 15:57

Mõtlesin ka aastakese eest nostalgia mõttes vanu Kettamaailma lugusid uuesti proovida aga ei võtnud mitte kuidagi vedu. Lähenesin mitmest küljest aga isegi intensiivne ja hoogne "Mort" jäi pooleli. Seepärast on minu riiulisse siiamaani vaid "Kettamaailma Teejuht" püsima jäänud. Pealegi on selle lõpus olev intervjuu Pratchett'iga huvitvam ja lõbusam kui pool tosinat tema kehvemat raamatut kokku. Aga eks see nende kilo pealt honorari saavate autorite häda olegi, et paigaltammuvat, sõna otseses mõttes aja viidet ja niisama pläma satub asisemate lõikude sekka lubamatult palju.

Niipalju sellest. Paari viimase päevaga olen teinud omamoodi rekordi.
Ahmisin South Park Conservatives: The Revolt Against Liberal Media Bias'i pdf kujul arvutiekraanilt. Nõnda ladusalt kirjutatud, et ebamugav lugemisasend ja näkku kiirgav sajandivanune monitor ei andnud tundagi.

HaraldHaak
18-07-2011
kell 00:11

Mõtlesin ka aastakese eest nostalgia mõttes vanu Kettamaailma lugusid uuesti proovida aga ei võtnud mitte kuidagi vedu. Lähenesin mitmest küljest aga isegi intensiivne ja hoogne "Mort" jäi pooleli.

Kõige kehvemad ongi kõige vanemad romaanid. Pärast sutsu lapsikut "Mort" läheb veel natuke ja siis hakkab päris meelelahutuslikku kraami ka sekka sattuma. Näiteks igaüks, kes on ajakirjanduses töötanud, peaks tundma ära mõned muiet esile manavad arhetüüpsed tegelased ja asjad "The Truthist". "Monstrous Regiment" sobib naljakate patsifistlike teoste riiulisse vaat' et Hašeki "Švejki" või Helleri "Cathch 22" kõrvale ning "Thief of Time", kontrollisin hiljuti, on seistes paremaks läinud — peaaegu ulme.

Kettamaailmasse mitte mahtuv "Nation" võib olla aga üldse üks paremaid asju vanameistrilt — mis sest, et kuuluvus pelutavasse noorsooromaani-žanrisse on vist koguni kaanel kirjas.

Ah jaa, "I Shall Wear Midnight" oli ka igati nauditav. Seob päris mitu otsa kokku ja mõned isegi üllatavalt.

(Kusjuures üldiselt kipun muinasjutu-fantastikast üsna suure kaarega mööda käima. Aga Pratchettis minu jaoks midagi on.)

malibu
18-07-2011
kell 03:06

Just just! Kõige jamamad on esimesed romaanid. Alustasin lugemist Härrasrahvast ja siis võtsin esimesed ette ja oli natuke wtf tunne. Aga asja parandas kohe Maskeraad ja linnavahtide seeriad. Viies Elevant näiteks meeldib eriti.
I Shall Wear Midnight on mul ka nüüd olemas ja saab järgmisena loetud.

Rene13
18-07-2011
kell 17:12

Ah nii. Pean tunnistama, et ma ei ole pärast 06 või 07 aastat eestikeelsena ilmunud Kettamaailmaga üldse tuttav. Olin täitsa kindel, et olen Kettamaailmast lahku kasvanud aga sattusin lihtsalt valede raamatute otsa. Luban ennast parandada ja proovin Pratchett'iga tutvuse uuendamiseks midagi värskemat lugeda, sest tema hea on tõepoolest ikka kuradima hea.

Trash
18-07-2011
kell 17:17

Bertil Nelsson - Suomen sodan sankari : Duncker ja Savon Prikaati

Ajalooraamat sellest kuidas 1808 venkudele kohaliku Savo jäägrite poolt säru tehti. No nagu Talvesõda ainult, et 130 aastat varem.

rrrauh
18-07-2011
kell 17:41

RHK-10.

HaraldHaak
18-07-2011
kell 17:54

Ah nii. Pean tunnistama, et ma ei ole pärast 06 või 07 aastat eestikeelsena ilmunud Kettamaailmaga üldse tuttav.

Pratchett ei ole tõlgitav. Ka väga head tõlkijad pole naljadega hakkama saanud, rääkimata keskpärastest. Eesti keeles Pratchettit lugeda on suhteliselt piinarikas; miks tõlked edukalt müüvad, jääb mõistatuseks.

tank
25-07-2011
kell 20:46

lõpetasin just da vinci koodi lugemise. Väga huvitav lugemine oli (Y)

Jux
26-07-2011
kell 23:42

Hullumeelsuse mägedes

Heavyuser
27-07-2011
kell 00:02

uuemapoolse vene ulme kogumikku Muumia loen üle. mõned lood on üpriski vinged y

Mutt
28-07-2011
kell 11:39

Indrek Hargla "Apteeker Melchior ja timuka tütar"märkasin et ilmus ja läksin tõin kohe ära

Juba jooksen poodi.

widzhit
28-07-2011
kell 13:19

Onu Bella "Ma võtsin viina"

rrrauh
01-08-2011
kell 16:29

Charles Bukovski "Notes of a dirty old man". Kirjastiil veidi häirib.

rrrauh
01-08-2011
kell 16:29

Oh mind. Bukowski*

Trash
01-08-2011
kell 16:37

Antti Tuuri - Suuri viljajuna Siperiasta

malibu
03-08-2011
kell 01:10

Ruitlase Naine - ladusalt kirjutatud, lugesin ühe hooga läbi. Usutavust natuke napib just selle koha pealt, et kas ikka tõesti 1 inimene läbinisti paha ja nõme on. No kohe ühtegi positiivsemat joont polnud. Võibolla selle saab ilukirjandusliku liialduse alla panna.
Kuid üldiselt pooldan ma kui enda (ex)kaaslastest halvasti ei räägita, sest ise on nad ju valitud ja seega endale väärilised.

MachineElf
05-08-2011
kell 22:47

eriksoni "reapers gale"

Heavyuser
06-08-2011
kell 11:37

ma vaatan machine elf ikka viitsib seda eriksoni läbi lasta päris mehe moodi y

endal
Matti Yrjänä Joensuu "Harjunpää ja armastuse nälg"
Arvi Nikkarev "Aphra"
S.L.Farrell "A Magic of Nightfall"
Aleksander Mirer "Kus on rändurite kodu"

ja veel paar asja

bonne
06-08-2011
kell 12:00

lõpetasin Urmas Alenderi....alustasin Mürka raamatuga.........veel on käsil Albert Speeri autobio ja raamat Hitleri operatsioonist päästa Mussolini......

kellegil seda White Zombie memme raamatut pole? võiks vahetuskaubana nädalakeseks pista.

HaraldHaak
06-08-2011
kell 18:48

Olen irdunud skeemist ning loen eesti keeles ja mitte ulmet. Lõpetasin äsja Dawkinsi "Luulu jumalast"; üsna hea, ehkki kohati punnitatud teose lugemist raskendas äärmiselt puine ja rabavalt ebapädev tõlge (ehkki teised on sedasama tõlget kiitnud, nii et mine võta kinni...). Alustasin äsja Pérez-Reverte "Lõuna kuningannat", üsna haaravat põnevuslugu Mehhiko ja Hispaania narkokartellide argielust ja ühe naise tõusust uimastimaffia tippu. Tõlge eesti keelde tundub esialgu mõnevõrra parem kui "Luulu" oma.

widzhit
09-08-2011
kell 10:57


Matti Yrjänä Joensuu "Harjunpää ja armastuse nälg"


y

Hetkel käsil "Lilled Algeronile". Päris mitmed jutustused kõlavad vägagi päevakohaselt.

Trash
10-08-2011
kell 00:38

Antti Tuuri - Kylmien kyytimies

ehk valgete ja punaste soomlaste teemaga jätkan

ArviK
14-08-2011
kell 21:41

Lugesin Vainola "Inventuur" läbi. See raamat tekitas kohe mingi enda meeleolu, pole kaua aega mõne raamatu puhul seda tundnud. Hirmus huvitav elu oli neil tegelastel raamatust. Tahaks ise ka kunagi seda läbi elada :( a vist on liiga hilja juba

intropervert
15-08-2011
kell 00:37

meister ja margarita,
vist kolmandat korda loen, aga esmakordselt varianti, mis pole tsensori laualt läbi käinud

kurmet
15-08-2011
kell 15:00

Katrin Karisma elulugu.

kurmet
15-08-2011
kell 15:12

Ptüih! Juba läbi. Aint pildid olid.

evertp
17-08-2011
kell 09:52

Pierre Boulle "Ahvide Planeet"
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?13758
Mille otsa sai ka kohe värske film vaadatud (Rise of the Planet of the Apes (2011) -soovitaks ka filmi)

Mary Shelly "Frankenstein"
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?4065

Sonia Rossi "Fucking Berliin"
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?168895

George Orwell "Loomade Fark" & "1984"(viimane veel pooleli)
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?171753

HaraldHaak
17-08-2011
kell 11:35

Heheh, loomade fark.

Hakkasin vahepeal lugema Strossi printskaupmeeste sarja avapauku "Family Trade" ja avastasin üllatusega, et see sarnaneb suuresti "Lõuna kuningannale", ehkki uimastitest juttu ei tehta. Köitev rööpmaailmade-teemaline ulme on hoopis.

FanAttic
17-08-2011
kell 12:34

Dance of Dragons....Kõik annan andeks, et Martin nii kaua selle raamatuga jokutas. Krdi hea asi ikka! Twists and fucking turns on selle seeria märksõnad. Ja nagu ikka paar olulisemat tegelast notitakse maha, sedakorda kyll raamatu lõpus. Ja uued tegelased tõusevad esile. Ja lõpp on ikka nagu ikka, lahtine, endiselt :).

Heavyuser
17-08-2011
kell 13:39

Dance of Dragons....Kõik annan andeks, et Martin nii kaua selle raamatuga jokutas. Krdi hea asi ikka! Twists and fucking turns on selle seeria märksõnad. Ja nagu ikka paar olulisemat tegelast notitakse maha, sedakorda kyll raamatu lõpus. Ja uued tegelased tõusevad esile. Ja lõpp on ikka nagu ikka, lahtine, endiselt :).

seisab riiulis kõvakaaneline ja ootab kuni ma ühe eelmise asja läbi saan. arvan et veel see nädal hakkan ka peale

MachineElf
17-08-2011
kell 14:45

eriksoni "toll the hounds"

nighteyes
17-08-2011
kell 21:16

Dance of Dragons....Kõik annan andeks, et Martin nii kaua selle raamatuga jokutas. Krdi hea asi ikka! Twists and fucking turns on selle seeria märksõnad. Ja nagu ikka paar olulisemat tegelast notitakse maha, sedakorda kyll raamatu lõpus. Ja uued tegelased tõusevad esile. Ja lõpp on ikka nagu ikka, lahtine, endiselt :).

Ma samas jällegi pettusin rängalt. Jah olid twistid ja turnid ja nottimine aga veel rohkem oli ootamist, pikki ja piinarikkaid kirjeldusi sellest kuidas keegi kuskile läheb ja kuidas mitte midagi ei juhtu. Uued tegelased erilisi emotsioone ei ärata ning eriti häiriv oli see, et nii mõni senine osava sõnaga lemmiktegalene redutseeriti palaganitolaks. Eriti hull oli seejuures ca esimesed 75% raamatust. Viimase veerandiku jooksul hakkas süzhee kuidagi vabamalt jooksma ja hakkas juba lootust andma kuni raamat ühtäkki läbi oli ja seda täiesti mõttetu cliffhangeri kohapealt. Kangesti jääb mulje et härra Martin naudib liiga palju tähelepanu keskpunktis olemist, erinevate *con tüüpi ürituste külastamist ja kõikidele uutele ja põnevatele projektidele "jah" ütlemist selmet oma põhisaagale keskenduda ning see korralikult ette võtta ja lõpuni kirjutada. Ei julge prognoosidagi kui kaua järgmist raamatut oodata tuleb ning kui see samasuguse haltuuramaitse jätab nagu viimased 2 raamatut siis ma ei teagi kas ongi mõtet väga oodata neid?

Lisaks kõigele jääb mulle arusaamatuks kuidas sellise detailsuse juures on võimalik kahe järgmise raamatuga kõik otsad kokku tõmmata.

2,5/5 punkti minult ja see on suhteliselt heldelt antud.

nighteyes
17-08-2011
kell 21:18

Samas ärge seda eelnevat tiraadi nüüd liiga tõsiselt ka võtke. Ma loen lihtsalt nii palju, et võib-olla on valulävi väga madalaks aetud kõiksugu läbinämmutatud venitamisvõtete suhtes.

evertp
19-08-2011
kell 09:13

Heheh, loomade fark.

Ohoh, olen teinud kuku-pikali-komöödiat. y

Heavyuser
21-08-2011
kell 09:36

GRRM "Tantsud draakonitega" alustasin

MachineElf
26-08-2011
kell 03:28

malazani sarja kaks uut raamatut "night of knives" ja "return of the crimson guard", pluss "dust of dreams". lõpuks kõik "the invisibles" 7 osa koos ja järge ootab ka "catch 22". veel ootab lugemist shulgini "pihkal".

MachineElf
07-09-2011
kell 23:13

"the thingi" novelisatsioon (?) ja Mark Z. Danielewski "house of leaves" järjekorras.

arhist
07-09-2011
kell 23:20

Raua "Sinine on sinu taevas" ja Salingeri Kuristik rukkis

jnslpln
07-09-2011
kell 23:22

Rein Kasak "50 aastat saatana embuses"

HaraldHaak
08-09-2011
kell 09:36

...järge ootab ka "catch 22".

Vinge kraam, kahjuks vist üsna tõlkimatu (alates pealkirjast). Peaks ise ka uuesti lugema üle aastate, aga mu eksemplar läks kunagi rändama ja pole tagasi jõudnud.

Endal pooleli Strossi printskaupmeeste saaga teine raamat "The Hidden Family", hea minekuga rööpmaailma-fantastika. Samas žanrist, aga hoopis teise minekuga, mõtlikum ja õhtuti vähehaaval lugemiseks sobib Clive Barkeri "Imajica".

boddahh
08-09-2011
kell 19:46

Thompson - Rum Diary

staertow
08-09-2011
kell 23:34

Sobib vast siia:
Tallinna Keskraamatukogu müüb homme, 9. septembril kella 12-18 raamatutäikal ilu-, teadmis- ja lastekirjandust, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke, vahendab Raepress.
Raamatute hinnad on vahemikus 0,13-1,6 eurot. Müügis olevate raamatute nimekirjaga saab tutvuda aadressil http://www.tln.lib.ee/raamatumyyk. Ilusa ilma korral toimub raamatute müük Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) ees, vihma korral raamatukogu saalis.

Clarice
08-09-2011
kell 23:40

see url ei vii küll kuhugi... kus seda nimekirja näeb seal?

Clarice
08-09-2011
kell 23:41

ahsoo leidsin. punkt sul lõpus seal.

Clarice
08-09-2011
kell 23:42

btw kui kellelgi peaks vedelema riiulil sergei dovlatovi raamatuid ja tahaks neid näiteks ära müüa või anda, siis ma oleks eriti rõõmus suurest hädast välja aitama. no kuskilt ei leia neid :(

boddahh
09-09-2011
kell 10:13

btw kui kellelgi peaks vedelema riiulil sergei dovlatovi raamatuid ja tahaks neid näiteks ära müüa või anda, siis ma oleks eriti rõõmus suurest hädast välja aitama. no kuskilt ei leia neid :(
mul on "tsoon" riiulis olemas... müüa/ära anda päris ei tahaks, aga välja võin küll laenata...

Clarice
09-09-2011
kell 14:42

mulle ei meeldi lugeda laenatud raamatuid :P

Heavyuser
09-09-2011
kell 15:02

mul on "Kompromiss/Meie omad" riiulis olemas aga ma mõtlen alles, kas ma tahan tast loobuda. Ma olen küll lugenud mingi 4-5 korda.

Charles
09-09-2011
kell 15:25

mulle ei meeldi lugeda laenatud raamatuid :P Seda võiks proovida kohustusliku kirjanduse kohta öelda.

Clarice
09-09-2011
kell 15:27

noh see on teine teema ja kohustuslikus korras.... aga üldiselt meeldib kui raamat on enda oma. isegi kui on kasutatud. aga oma. noh kiiksu värk :)

boddahh
09-09-2011
kell 15:36

mulle ei meeldi lugeda laenatud raamatuid :P
no raamatu laenamine käibki ju nii, et laenad ja jätad endale :DD
a kui huvi on, siis võid midagi vahetuseks vastu pakkuda - midagi mida ise enam ei vaja vms.

Clarice
09-09-2011
kell 15:43

ei mul on kõiki mu raamatuid vaja! :D

anz
09-09-2011
kell 16:12

The thunder, perfect mind
T.S. Eliot - Four Quartets
Mati Unt - Öös on asju
+ vahepeal tuli hoog peale, siis sai suurest posust Hemingwayst läbi imetud ennast jälle.

anz
09-09-2011
kell 16:15

see oli ka hea. Fiktiivne Hemingway ja Fitzgeraldi sõge eneseotsimistripp

Jux
15-09-2011
kell 15:47

Putsi vittu munni raisk!

Loen siis GRRM-i jää ja tule laulu kolmandat raamatud. Kõik on ilus ja tore, kui korraga terve toatäis mu kõige kallimaid karaktereid lihtsalt, nagu sigu, ära tapetakse.

Raisk kuidas raputas. Panin siis raamatu oma värisevate käppadega lauale ja tegin rahustuseks suhkruvett. Tunni aja pärast kannatas õnneks magama jääda. Öösel magasin halvasti.

Heavyuser
15-09-2011
kell 15:50

mäletan kuidas lugesin omal ajal Red Weddingust, panin raamatu kinni, läksin linna ja jõin end täis

Jux
15-09-2011
kell 15:53

ma helistasin sõbrale, kellele kõik südamelt ära rääkisin ... esimese asjana kargas kah pähe mõte viin lahti teha

mürsk
30-09-2011
kell 14:02

The Devil in the White City: Murder, Magic, and Madness at the Fair that Changed America Erik Larson
The Immortal Life of Henrietta Lacks Rebecca Skloot
The Meaning Of It All: Thoughts Of A Citizen-scientist Richard P. Feynman
Rogue Warrior Richard Marcinko
Auschwitz: A Doctor's Eyewitness Account Dr Miklos Nyiszli
The Glass Castle: A Memoir Jeannette Walls
America's Secret Establishment Antony C. Sutton
The Diary of a Young Girl Anne Frank

sellised raamatud sai septembris läbi võetud. The Glass Castle on üldse selle aasta üks paremaid loetud, Auschwitx ja Immortal Life olid väga head, ülejäänud sellised keskmikud ja Americas Secret Establishment oli pigem kehva.

MachineElf
30-09-2011
kell 14:28

steven eriksoni "dust of dreams"

Heavyuser
30-09-2011
kell 14:37

Cormac McCarthy "Blood Meridian" laekus just ära

MachineElf
30-09-2011
kell 14:49

steven eriksoni "dust of dreams"

Heavyuser
30-09-2011
kell 14:50

steven eriksoni "dust of dreams"

FanAttic
30-09-2011
kell 15:08

Red Wedding oli äge moment jah. Ma täis ei joond, magada sain kah, aga kõva WTF moment käis kyll läbi. Seal on veel paar sellist momenti, et karp vajub lahti (põhjus, miks Tyrion pagulusse läheb). Viimases (praegu viimases siis) kõvasti ei notita, kuid üks läbiv tegelane leiab jälle oma otsa.
Lugege edasi! :).

Heavyuser
30-09-2011
kell 15:18

Red Wedding oli äge moment jah. Ma täis ei joond, magada sain kah, aga kõva WTF moment käis kyll läbi. Seal on veel paar sellist momenti, et karp vajub lahti (põhjus, miks Tyrion pagulusse läheb). Viimases (praegu viimases siis) kõvasti ei notita, kuid üks läbiv tegelane leiab jälle oma otsa.
Lugege edasi! :).


hui leiab, küll ta järgmises osas toibub sellest atendaadist. vanamees jättis ju otsad sobivalt lahtiseks.
sitemal juhul kaob oma hundi sisse, aga olen nõus kihla vedama et me seda tegelast näeme veel ja veel

Jux
30-09-2011
kell 15:43

spoilimine jätta

Rene13
01-10-2011
kell 11:17

The Meaning Of It All: Thoughts Of A Citizen-scientist Richard P. Feynman
Richard Feynman y Äärmiselt sümpaatne vennike oli.
Olen ka nõus, et konkreetne raamat kõige etem ei ole, selline keskmine tõepoolest. Idee poolest loomulikult suurepärane, selle lugemiseks on tarvis minimaalset pädevust. Teadusliku meetodi alused juhmidele vms (oletan, et isegi igast diibid seletajad võiksid sellest aru saada kuigi issanda teed on teinekord imelikud). Aga suhteliselt nigel lugeda. Kohati laialivalguv ja peale sõnaohtruse ka pisut üldsõnaline. Mõte kipub ekslema minema. Väga range toimetaja peaks selle üle vaatama, et mõtted vähe tihedamaks saaks.


Cormac McCarthy "Blood Meridian" laekus just ära
Kui läbi saad siis kobise ka pisut. Minu arvates vanamehe parim raamat.
Ise lugesin seda samal ajal kui olin Denveri kantriskenet vähe põhjalikumalt avastamas ja ei olnud õrna aimugi, et "Blood Merdian" selle kamba jaoks püha on. Selles mõttes sai Ühendriikide kõige asisemat muusikasekenet (minu tagashoidliku hinnangu järgi, eriarvamused on teretulnud) korraga päris mitmel tasandil avastada.

Endal on käsil Tiit Kändleri artiklitekogu "Selle tarkuses näha süsteemi". Kändler on sümpaatne nagu Feynman'gi, keelekasutus on tal vahest lobedamgi.
Veel vedeleb voodi kõrval eile õhtul enne und avatud Jeremei Parnov'i "Ärka Famagustas", mis kunagi päris hea mulje jättis. Selle lõpetan täna pärastlõunal ära ja siis tean täpselt, kas on endiselt hea. Tööarvuti kõrval on Leo Taxil'i, keda ma loen lihtsalt seepärast, et lõbus on.

Lugemist ootab komplekt Jonathan C. Smith - "Pseudoscience and Extraordinary Claims of the Paranormal: A Critical Thinker's Toolkit" ja Leonid Vassiljev - "Telepaatiast". Puhtsalt seepärast, et ühepoolseks ei kisuks. Viimast olen tegelikult pisut lapata jõdunud ja hoolimata vängest sissejuhatusest tundub väljakannatatav olevat. Võin ka eksida.

Rene13
01-10-2011
kell 11:25

A, kurat, kuidas ma unustada sain. Legendaarne raamat Mart Port "Arhitekti pilguga Inglismaal" on ka käsil. Hull tekst. Soovitan!

mürsk
02-10-2011
kell 18:35

The Meaning Of It All: Thoughts Of A Citizen-scientist Richard P. Feynman
Richard Feynman Äärmiselt sümpaatne vennike oli.
Olen ka nõus, et konkreetne raamat kõige etem ei ole, selline keskmine tõepoolest. Idee poolest loomulikult suurepärane, selle lugemiseks on tarvis minimaalset pädevust. Teadusliku meetodi alused juhmidele vms (oletan, et isegi igast diibid seletajad võiksid sellest aru saada kuigi issanda teed on teinekord imelikud). Aga suhteliselt nigel lugeda. Kohati laialivalguv ja peale sõnaohtruse ka pisut üldsõnaline. Mõte kipub ekslema minema. Väga range toimetaja peaks selle üle vaatama, et mõtted vähe tihedamaks saaks.


Lugesin seda tegelikult ainult sellepärast, et tema "Surely You're Joking, Mr. Feynman! (Adventures of a Curious Character)" oli väga hea. seda võiks täitsa soovitada.

malibu
03-10-2011
kell 14:40

Lase sisse see õige - liiga üksikasjalikult on kirjeldatud kõiki kuritegusid, mul liiga elav fantaasia sellise asja jaoks vist. Umbes 50-ks leheküljeks on pooled isiksusevastased kuriteoliigid tehtud või mainitud. Hästi on hästi kirjutatud, tahad ikka teada mis edasi saab. Filmi ei ole näinud.

malibu
03-10-2011
kell 14:44

hästi on hästi n aga unustasin lisada, et lõpp venib ja vajub veits ära ikkagi.

malibu
07-10-2011
kell 16:26

Medium Raw Anthony Bourdain, telesaateid olen vaadanud aga teisi raamatuid lugenud pole, nüüd tekis huvi küll.

Heavyuser
12-10-2011
kell 15:55

Kage Baker "In the Garden of Iden"
Carlos Ruiz Zafon "Ingli mäng"
Matti Yrjänä Joensuu "Harjunpää ja pahan pappi"

nitraM
12-10-2011
kell 21:27

Läbi sai Woodingu "Retribution Falls", vahepalaks Jaagup Mahkra "Maomehe surm" ning ootamas juba "The Black Lung Captain".

Heavyuser
12-10-2011
kell 21:55

Läbi sai Woodingu "Retribution Falls", vahepalaks Jaagup Mahkra "Maomehe surm" ning ootamas juba "The Black Lung Captain".

Kolmas osa "Iron Jackal" kohe ilmumas

MachineElf
12-10-2011
kell 23:07

malazani seeria läbi, hakkasin nalja pärast uuesti otsast peale lugema.

MachineElf
13-10-2011
kell 15:29

john a. keel "our haunted planet"
Foremost Fortean investigator John Keel presents a book filled with evidence of the strange and stories of the unusual. He reveals theories about "ultraterrestrials," Men In Black, glass mountains, ancient maps, and advanced civilizations predating the caveman. Are we being manipulated for someone's amusement? For the connoisseur of Fortean phenomena as well as newcomer.

HaraldHaak
13-10-2011
kell 16:21

Are we being manipulated for someone's amusement?

Tõenäoliselt. Ja kui Kõik on Üks, siis on tegu onanismusega kosmilistes mastaapides.

"Surely You're Joking, Mr. Feynman!

Tänan soovitamast, parajasti loen ja tõeline pärl on.

MachineElf
13-10-2011
kell 18:11

Tõenäoliselt. Ja kui Kõik on Üks, siis on tegu onanismusega kosmilistes mastaapides.
need näited, mis ilmnevad igasuguste channeling ja contactee fenomenidest on jah sellise "huvitava" kvaliteediga... söör walter scott uuris asja ja järeldas, et kui haldjad või vaimud v muud olendid ilmuvad su ette ja hakkavad õpetusi ja soovitusi jagama siis tuleks meeles pidada et nad ajavad täielikku paska.

Vallee "Messengers of Deception: UFO Contacts and Cults" peaks sebima endale sellega seoses.

Rene13
13-10-2011
kell 19:46

Keel'i pidasid vist isegi kõige napakamad ufoloogid ja muud seesugused napakaks. Pisteliselt mingeid seitsmekümnedate/kaheksakümnedate ajakirju lapates ja aegajalt lihtsalt meelelahutuseks "Fortean Times'i" lugedes on selline mulje vähemalt jäänud. Uneducated guessing oli kunagi üks ilus termin selliste teoreetikute tegevuse kohta.
Aga mina mina ka tean.

MachineElf
13-10-2011
kell 20:53

no siis küll.

mürsk
31-10-2011
kell 16:16

Elustan natuke raamatute teemat oma oktoobris läbihekseldatud teostega:

A Child Called "It" Dave Pelzer

Alkohoolikust ja vaimselt ebastabiilse ema poolt lapsepõlves 1970ndatel 8 aasta jooksul piinatud/mürgitatud/näljutatud/pussitatud, kasvas õnneks Dave-st täiesti aus inimene, kes võttis ette koduse vägivalla vastu võitlemise ja lastekaitse, mille eest talle ka hulgem auhindu anti. Tegu siis tema autobiograafia ja sisekaemusega nende aastate kohta.

The Last Lecture Randy Pausch

Randy Pausch oli 45 aastane, kui tal diagnoositi pankrease vähk. Aasta peale diagnoosi jõuti järeldusele, et haigus on ravitamatu ning kauem kui 3-6 kuud tal elulootust ei ole. Randy Pausch oli selleks hetkeks korda saatnud hulgema oma eluunistustest, ta oli ülikoolis virtuaalse reaalsuse professor, oma ala vinge vana ja muidu väga muhe mees. Ülikoolis, kus ta töötas on komme ametist lahkuvatel õppejõududel pidada nö. "viimane loeng", mis Randy puhul oli liigagi otseselt võetav. Huumorist ja südamlikkusest uputatud, rääkis ta oma elust ja täidetud unistustest. Video sellest on muide youtube-s olemas(http://www.youtube.com/watch?v=ji5_MqicxSo), mida on vaadatud üle 14 miljoni korra ning raamat on siis täiendatud loengumaterjal. Väga motiveeriv.

Decision Points George W. Bush

Eeh jaah, põhimõtteliselt suur osa raamatust polnud otseselt paha. Mitte ajalist jada vaid pigem erinevaid teemasid ükshaaval käsitlev Georg oleks aga võinud natuke rääkida ka enda kehvadest valikutest(mida raamatus kordagi ei mainitud). Huvitavam oli poliitiliste otsuste pool, vähem huvitav tema joodiklust ja usku käsitlevad leheküljed. Raamatu lõpu jätsin lugemata kui tuli ette VÄGA pikk peatükk nimega "economics" ning esimese paari leheküljega hakkas ta sellist pada ajama, et ma oleks talle selle sama raamatuga piki pead andnud.

Born to Run: A Hidden Tribe, Superathletes, and the Greatest Race the World Has Never Seen Christopher McDougall

Oktoobri (ja võibolla ka aasta) Raamat! Kõige olulisemana on see raamat ehk "lugejat paremaks inimeseks muutva mõjuga", või vähemalt minule tundus see nii mõjuvat. Õudsalt hästi kirjutatud raamat räägib Mehhikos elavatest pärismaalastest, kelle kultuuri kesksel kohal on jooksmine. Ja nimelt ise tehtud pasteldega sadade kilomeetrite jooksmine ümber ja üle mägede. Sama palju räägitakse ka ultra-maratonist, jooksjatest, mõttemaailmast ja miljonist muust asjast. Väga raske on siia kirja panna MIKS see raamat on nii hea(kuna jooksu teema ei tundu justkui nii õudsalt huvitav), aga lihtsalt on. Kuradi hea raamat raisk.

With the Old Breed: At Peleliu and Okinawa E.B. Sledge

E. B. Sledge oli ülikoolis õppimas II ilmasõja aegu kui ta otsustas, et "fuckit" ja pani ennast kirja soldatiks. Varsti oli ta Vaikse ookeani saartel japse nottimas ja õnneks pidas ta päevikut ning hiljem kirjutas sellest ka raamatu, mida peetakse üheks paremaks II MS jalaväelase läbielatut kirjeldavaks teoseks. Kes on tuttav sellise HBO poolt toodetud epic sarjaga nagu "Band of Brothers", siis selle nö. järg "Pacific" on just selle raamatu ainetel kirjutatud. Väga aus raamat.

It's Not About the Bike: My Journey Back to Life Lance Armstrong

Küsimusele "miks sa sõidad rattaga, kas rõõmu pärast?" vastas üllatunult "ei, valu pärast". Armstrongi elu võtaksin kokku kolmeks faasiks 1) enne vähki ratturikarjäär 2) 2 aastat vähiga võitlemist 3) karjäär peale seda. Nagu ta ise kirjutab, peab ta vähi läbipõdemist oma elu olulisemaks sündmuseks, ilma milleta ta poleks kunagi 7 korda Tour de France võitnud. Lisaks igasugusele muule lobale, mida ta raamatus otsustas lugejaga jagada on tegelikult alatoonis natuke seda sama "lugejat paremaks inimeseks muutvat mõju", mis mu loetud jooksuraamatus. Siuke asjalik raamat.

The Game: Penetrating the Secret Society of Pickup Artists Neil Strauss

Võrgutusõpik! Selline libeda selli välimusega tüüp nagu Neil Strauss(kirjamees, kirjutanud ajakirjadele "The Rolling Stone" jne) sukeldus kaheks aastaks võrgutuskultuuri suppi ja tuli sealt välja antud kommuuni legendaarse sebimismehena hüüdnimega "Style". Kuna Neil on kirjutamisega sinapeal, sai kokku ilukirjanduslik ja natuke ka moraali küsimusi lahkav sebimisõpik, mida kannatab lugeda ka ilma soovita materjali päriselus kasutada. Eestis muide oli vist antud raamat müügil nimega "Mäng", mis praeguseks on RR-s ja Apollos läbi müüdud - uurisin, kuna tahtsin oma poissmeestest sõpradele osta!

Moonwalking with Einstein: The Art and Science of Remembering Everything Joshua Foer

Joshua Foer käis kaks aastat kajastamas USA mälu meistrivõistlusi. Sellest sündis eksperiment "suvaline lohh aastase ettevalmistusega võistlema inimestega, kes suudavad meele jätta tuhandeid järjestikusi suvalisi numbreid, luuletusi, minutiga kaardipaki järjekorra jne". Ta võitis! Muide tehnikad ja harjutused, mida ta kasutas töötasid isegi minu peal! (suudan siiani ette lugeda 15 suvalist objekti, mida ühes harjutuses proovisin). Päris ma ütlen, kuidas ma seda tegin.

Man's Search for Meaning Viktor E. Frankl

Esimeses raamatupooles lahkab Viktori enda läbielamisi Auschwitzis ja Dachaus läbi psühholoogi prisma ning teises pooles võtab ette oma töö peale surmalaagreid.. Psühholoogia harule "logoteraapia" (jah, sa teadsid õigesti - Viini III koolkond!) aluse pannud Austria onkel analüüsib raamatus eksistentsiaalsust ning elu mõtet. Antud haru siis on raviks sellistele koledatele loomadele nagu skisofreenia/ärevushäired/depresiion ja sada muud häda.

WHAM! Ja nüüd vahelduseks natuke sci-fi klassikat! Järgmise kolme raamatu puhul kirjutan õite lühidalt ainult teemast, mida nad siis igaüks käsitlevad.

Fahrenheit 451 Ray Bradbury

"Big brother is watching you", vt. ka George Orwell "1984"

I, Robot Isaac Asimov

Mis on robootika kolm seadust? Seda ei teadnud keegi ennem, kui Asimov need kirja pani ja "I, Robot"-i kirjutas!

I Am Legend Richard Matheson

Mitte ajada segamini filmiga, kus neeger Will Smith zombisid peksis. Siin on tegu hoopis vampiiridega ning neegreid pole ka ühtegi. Teost loevad paljud, sealhulgas ka selline päss nagu Stephen King sci-fi kultuuri alusepanijateks.

Childhood's End Arthur C. Clarke

Mis siis juhtub, kui taevast sajavad alla paarsada suurt kosmoselaeva, mis resideeruvad inimekonna suuremate linnade kohale ning hakkavad vaikselt nokitsema, ennast sealjuures kordagi füüsiliselt näitamata? Mina nüüd tean!

Steve Jobs Walter Isaacson

Steve oli nagu paljud geeniused, bipolaarne tüüp, kelle arvamus-meetril oli ainult kaks näidikut "fantastiline" ja "SHIT". Walter Isaacson kirjutas Steve enda palvel tast raamatu, mida Steve ise kordagi ei lugenud karter hirmsasti vihastada. Ja vihastanud ta ka oleks, kuna pigem kaldub raamat sinna, et MAC-i isa oli üks igavene trapea. Raamatus võetakse läbi kogu Apple ajalugu, kõik suuremad tooted ning Steve enda tegemised-olemised. Siuke aus raamat, mida kannatab lugeda ka siis, kui kodus ühtegi Apple toodet ei ole(minul).

World War Z: An Oral History of the Zombie War Max Brooks

Zombikas! Ja õudsalt hea teine. Mitmekümnelt inimeselt peale zombie-üleilmset-puhangut võetud intervjuu vormis raamat lahkab tegelikult palju enamat kui mõistuseta verevalamine. Sama hästi oleks võinud võtta teemaks ükskõik millise tervet inimkonda puudutavat surmava puhangu, läbi intervjuude tulevad tegelikult välja erinevad ühiskonna/sotsiaalsed/inimlikud/sõjapidamise/misiganes probleemid, millele siis kes leitakse, või ei leita jutu sees lahendus. Jumal tänatud, et seagripi teema asemel otsustas Boorks kirjutada hoopis zombidest, kuna zombid on ägedad ja raamat tuli jummalast kõva.

Et vot siis selline oktoobrikuu oli. Raamatuid sattus kuidagi iseäranis palju ja igasuguseid. Kui enda pandud hindeid vaadata, siis kõige sitem oli kindlasti George Bushi oma ja kõige parem "Born to run". Parima koha sabale astuvaid vägaväga häid raamatuid oli ka õnneks enamus, ehk siis oktoobrikuu võib lugeda kordaläinuks!

mürsk
31-10-2011
kell 22:12

kurat, ma teinekord panen lihtsalt lingi http://hkedik.blogspot.com/, kuna jube tekstimassiiv sai.

Heavyuser
31-10-2011
kell 22:19

I Am Legend Richard Matheson

Mitte ajada segamini filmiga, kus neeger Will Smith zombisid peksis. Siin on tegu hoopis vampiiridega ning neegreid pole ka ühtegi. Teost loevad paljud, sealhulgas ka selline päss nagu Stephen King sci-fi kultuuri alusepanijateks.


need paljud, sealhulgas ka selline päss nagu Stephen King, eksivad rängalt. "I Am Legend" ilmus 1954. aastal, selleks ajaks oli Jules Verne juba 50 aastat surnud olnud ja Herbert George Wells'i kuulsamad teosed (Maailmade sõda, Ajamasin, Nähtamatu jne.) olid samuti selleks ajaks juba kõvasti üle poole sajandi vanad. "I Am Legend" võis olla üks esimesi postapokalüpsise kujutamisi, kuigi ma kahtlen selleski - 1954. aastaks oli Ameerika ulme kuldaeg juba minevik ja väga vaikselt hakkas 60ndate uue laine aeg kätte jõudma.