Kuula: Black Bread Gone Mad - "Ayibobo"

Maian

Rada7.ee
20-08-2017
kell 22:17

Maian avaldas debüütsingli "Say it first"


Eesti Laulu finaalis paljude eestlaste südamed võitnud Maian Lomp, artistinimega Maian, sõlmis Universal Music Baltics`iga artistilepingu ja avaldas täna hommikul oma esimese singli “Say It First”.

Kuula lugu siit: https://lnk.to/Maian_SayItFirst

“See on olnud minu unistus niikaua, kui mäletan - leping suure plaadifirmaga ja päris oma singel.” – Maian

Loo autoriteks on Maian Lomp, Tiina Vainikainen ja Soome produtsentide-duo Møtions.

Maiani muusikukarjäärile andis tuule tiibadesse Eesti Laul 2017, kui siis vaid 16-aastane teismeline kirjutas Whogaux ja Karl-Kristjaniga loo “Have You Now”, mis jõudis finaalis 4. kohale. Praeguseks on lugu Spotifys kuulatud juba üle veerand miljoni korra ja lugu oli kohalike raadiojaamade üks mängituimaid. Kuula lugu “Have You Now” siit: https://lnk.to/HaveYouNow

“Maiani eriline hääletämber ja muusikakirjutamise oskus eristab teda selgelt teistest. Oma nooruse juures on tal juba praegu selge siht, mida ta täpselt saavutada soovib ja kuidas sinna jõuda. Soovime teda nendes eesmärkides toetada ja näeme Maianil muusikuna suurt tulevikku.”
UMG Baltics

Kuula lugu “Say It First” Spotifys: https://open.spotify.com/album/75I2akwjBlPrVtzwKI1ffw

Rada7.ee
17-10-2018
kell 11:15

Maianil ilmus uus ja eestikeelne lugu Sinise leegiga


Eelmisel nädalal esitles Maian oma uuenenud imidžit Universal Music Balticsi 10. sünnipäevapeol, nüüd on tema uus eestikeelne singel ametlikult kõigis kanalites kättesaadav.

Maiani uus lugu on kirjutatud Universal Musicu korraldatud laulukirjutamislaagris, kus osalesid artistid, laulukirjutajad ja produtsendid Eestist, Soomest, Rootsist ning Lätist. Maiani lugu “Sinise leegiga” on kirjutatud koostöös Soome produtsendi Rafael Elivuo, Tom Olaf Urbi ning Kaspar Kallustega. Lugu sündis eestikeelsena kuna Maianil oli juba pikalt soov katsetada muusikukarjääri ka emakeeles esineva artistina. Nagu paljudel teistelgi lauljatel, oli artisti arvamus varasemalt, et eesti keeles on keerulisem end väljendada, kuna kõik jääb kõlama ausamalt ja konkreetsemalt kui inglise keeles. Laagris aga jõuti koos otsusele, et veidi räpiliku olekuga lugu sobib just eestikeelsena.Maiani sõnutsi räägib ”Sinise leegiga“ sisuliselt hustle'misest: „Oma sihtpunkti jõudmiseks või kasvõi teekonna alustamiseks peab tihtipeale muudes eluaspektides tohutult ohvreid tooma ja vahel tundubki, et midagi ei tasu kuidagi ära. Seisadki ühes kohas ja annad muudkui veel hetki oma eraelust, koolielust, tööelust vms, saad kaikaid kodaratesse ja kindlasti mingit mõttetut kriitikat, et jõuda kuskile, kus päriselt omadega olla tahad. Aga siis ühel hetkel jõuad sinna kohale, tekib selline arusaamismoment, et nüüd olen ma enam-vähem siin, kus olla tahan, ning oledki uhke ja särad selle sinise leegiga kõik tasub ära. Samas, hustle jätkub."

rodeokolonn
18-10-2018
kell 08:04

kuigi tal on pruunid silmad, siis ikkagi võiksin ma see vahukomm olla...

olevkoi
19-10-2018
kell 21:25

rodeokolonn kirjutas:
kuigi tal on pruunid silmad, siis ikkagi võiksin ma see vahukomm olla...


varsti saab lauljanna ka täisealiseks. nii et palju õnne, rodeo, üks mure vähem. kuigi võib-olla juba on 18 - pole teada. sellisel juhul veel suuremad õnnitlused.

rodeokolonn
19-10-2018
kell 22:47

tiinekas alles v karu

evertp
24-10-2018
kell 21:18

Hustle värk jätkub ka hilisteismelises eas

Rada7.ee
15-03-2019
kell 15:12

Maianil ilmus koos videoga uus singel Palava pudru


Eelmisel aastal kuulajaid uue ja eestikeelse imagoga üllatanud Maiani hitt „Sinise leegiga“ sai järje urban-sugemetega loo „Palava pudru“ näol. Laulule valmis ka video, mis sai üles võetud sügiseses Londonis.

„Palava pudru“ lugu sündis Universal Musicu korraldatud laulukirjutamislaagris, kus osalesid artistid, laulukirjutajad ja produtsendid Eestist, Soomest, Rootsist ning Lätist. Lugu sündis sama grupi koostöös, kes on ka „Sinise leegiga“ taga - Tom Olaf Urb, Kaspar Kalluste, muusika poolele andis lisapanuse Soome produtsent Rafael Elivuo. Taustavokaali andis loole Tom Olaf Urb ehk Reket isiklikult.

Maian loo sõnumist: „“Palava pudru” räägib minu parima sõbranna armastusest ühe poisi vastu. Armastusest, millele ei tule vastust ja mille ümber keerletakse nagu kass ümber palava pudru. Ta rääkis mulle sellest ning kui Reketi, Kaspari ja Rafaeliga kokku saime, siis tundus mulle põnev kirjutada lugu hoopis kellegi teise vaatevinklist - rääkida kellegi teise lugu läbi oma sõnade. See on selline “lootus sureb viimasena” mõtlemislaad - olgugi, et poisil on teised mõtted ja teised tegemised, keerleb tüdruk ta ümber.“

„Palava pudru“ laulu visuaal sündis ühest Maiani sügisesest Londoni-tripist ning tegu on tema jaoks väga olulise visuaaliga, kuna filmis seda enda jaoks olulise inimesega, eesmärgiks oli loomulik ja orgaaniline tulemus: ”Singli video on justkui minu reisikiri, mis kajastab minu lahedat reisi Londonisse, kus pildistasime ka uue laulu promofotod. Video näitab mind mu kõige vabamas vormis.“ Video autoriks on Robert Parelo.