Miljardid

Rada7.ee
15-05-2017
kell 17:55

Miljardid sõlmisid lepingu plaadifirmaga Universal Music Baltics


Miljardid on Eesti tippmuusikutest koosnev bänd, mis sai alguse Marten Kuninga teise sooloalbumi “Praktiline Mees” salvestusel. Miljardite muusikastiili võib iseloomustada, kui tugeva eneseirooniaga (eso)rock. Bändi koosseisu kuuluvad Marten Kuningas, Kristjan Kallas, Peedu Kass ja Raul Ojamaa.

Miljardeid manageerib Toomas Olljum, kes seisab ka selliste aristide taga nagu Ewert and The Two Dragons, Iiris jt.

“Kui Toomas mulle "Olendite" demo saatis, kuulasin ma seda neli korda järjest ja veensin end pöördumatult, et selle bändi me kohe kindlasti sign`ime. Õnneks ei olnud seda ideed raske ka teistele Universali inimestele maha müüa- piisas loo ettemängimisest… Olen Marteni ja teiste Miljardite liikmetega varasemalt kokku puutunud ja tean milleks neil potensiaali on.” - Margus Varusk, Universal Music Baltics.

„Lugu “Olendid” räägib mõistuse, tunnete, ihade, soovide ja vajaduste lakkamatust omavahelisest kemplemisest. Kord üks varjutab üht, teine teist ja vastupidi. Ikka see vana hea tasakaalu otsimine. Klassikaline juhtum,“ kirjeldab tulevast singlit Miljardite trummar Kristjan Kallas.

“See laul on inimese hiilgusest ja valust. Mõnikord on nukker näha inimest ennast ja oma ümbrust hävitamas. “Olendid” tuletab meelde, et see on ainult mäng, ja et kõik on tegelikult OKEI, sest kusagil eksisteerib tasand, kus kõik lihtsalt on - ilma võitluse ja kannatuseta, vaba ja mänglevana.” Marten Kuningas, Miljardite solist.

Bändi basskitarrist Peedu Kass plaadilepingust: „Olen meeldivalt elevil, et saame Universaliga koostööd teha! Näen siin võimalust, kus oma ala professionaalid ühendavad jõud, et liikuda suuremate eesmärkide suunas. Miljarditel on sahtlid täis uut ja intrigeerivat loomingut, mis kõik ootavad inimeste ette jõudmist. Koostöös Universaliga ei jää see kellegile märkamatuks.“

„Olen õnnelik ja lootusrikas, saame sealsete inimestega hästi läbi ja usun, et kui meie häid lugusid suudame teha, aitavad nemad me muusikat ka nutikalt inimesteni tuua,“ lisas Miljardite kitarrist Raul Ojamaa.

Miljardite uus singel “Olendid” ilmub juba sel reedel, 19. mail.

Rada7.ee
19-05-2017
kell 10:20

Singel väljas, kuula siit: https://UniversalBaltics.lnk.to/Olendid

Rada7.ee
29-09-2017
kell 13:11

Miljardid avaldasid uue singli Vilkuvad Kollased


Miljardid avaldasid täna uue singli „Vilkuvad Kollased“. Miljardite debüütalbum ilmub 10. novembril ja kannab nime „Kunagi Läänes“.

Värske singli sõnade autor Marten Kuningas uuest loost: "Vilkuvad kollased” on mulje meie linnastuvast ühiskonnast. Foori punane ja roheline on kustunud, poolused sulavad ja metsad langevad. Uued põlved kasvavad ruumis, mille väärtused on üles ehitatud tühjale tarbimisele. Keeruline on jälgida, kes otsustab ja miks. Liidrid, nagu kogu ühiskond, on ühtmoodi segaduses, sest vilkuvad infokillud on vastuolulised ning vahelduvad liiga kiiresti.”

Marten Kuningas debüütalbumist: ”Ühelt poolt on "Kunagi läänes" kommentaar lääne elu kohta. Siin on esimese maailma üksildustunnet, sõltuvussuhteid, otsinguid ning ajastule omaseid maneere. Teisalt on seda kriitikat tasakaalustamas üleskutse universaalsele armastusele ning jutlustus hinge ajatust olemusest. Bänd säilitab oma esoteeriliste kalduvuste suhtes siiski teatava distantsi, lubamata kordagi muutuda liialt läilaks. "Kunagi läänes" on ühtaegu nukker tõdemus inimseisundi paratamatusest kui ka imetlus kõige kauni suhtes, milleks me võimelised oleme.”

Kuula lugu “Vilkuvad Kollased” siit: https://lnk.to/Miljardid_VilkuvadKollased

Rada7.ee
10-11-2017
kell 15:49

Miljardid avaldasid debüütalbumi "Kunagi läänes"

Eile õhtul andsid Miljardid Eesti Raadio 1. stuudios saalitäiele fännidele eksklusiivse plaadiesitluskontserdi, millest valmib peagi ka ETV Live. Tänasest on Miljardite debüütalbum "Kunagi läänes" kättesaadav kõigile. Kuula albumit voogedastuskanalites või küsi lähimast plaadipoest. Vali omale sobiv veebikanal siit: https://UniversalBaltics.lnk.to/Miljardid_album

Vaata ka 311.ee dokumentaali, mis on salvestatud eelmise aasta augustis, Käsmus, kus bänd alustas tööd muusika kallal, millest kasvas välja "Kunagi läänes" album: https://youtu.be/rk6dD2UMuvo

Marten Kuningas
debüütalbumist: ”Ühelt poolt on "Kunagi läänes" kommentaar lääne elu kohta. Siin on esimese maailma üksildustunnet, sõltuvussuhteid, otsinguid ning ajastule omaseid maneere. Teisalt on seda kriitikat tasakaalustamas üleskutse universaalsele armastusele ning jutlustus hinge ajatust olemusest. Bänd säilitab oma esoteeriliste kalduvuste suhtes siiski teatava distantsi, lubamata kordagi muutuda liialt läilaks. "Kunagi läänes" on ühtaegu nukker tõdemus inimseisundi paratamatusest kui ka imetlus kõige kauni suhtes, milleks me võimelised oleme.”


1. Olendid
2. Kunagi läänes
3. Pseudoprobleem
4. Suhkur, suhkur
5. Aeg viib
6. Mugavustsoonis
7. Vilkuvad kollased
8. Kallis
9. Selgrooootus
10. Ja päike tõuseb
11. Tule koju