Kuukuulaja - kuidas korraldada?

Rada7.ee
17-04-2017
kell 20:18

Koolitusettevõte Kuukuulaja õpetab edukat korraldust


Kuukuulaja korraldab sel kevadel koolituse sarja piletimüügi ja ürituse läbiviimise teemadel. Eduka ürituse alustalade koolitusel käsitletakse produktsiooni, piletimüügi, turunduse, koostöölepingute ja seadusandluse põhitõdesid.

Koolitustele on oodatud kõik, kes alustavad ürituste korraldamisega või tunnevad, et vajavad sellel loomingulisel teel nõuandeid ja meeldetuletusi. Koolitus "Sinu ürituse alustalad" on hea võimalus kohtuda teiste korraldajatega ja vahetada kogemusi praktikute vahel. Ühtemoodi kasulik võib see olla nii festivalide korraldajatele kui ka spetsialistidele, kes puutuvad oma organisatsioonis korraldamisega kokku, näiteks personalijuhid, sekretärid, kultuuriasutuste töötajad, huvijuhid. Korraldamise alustalad on igas valdkonnas sarnased ning koolitus annab eelise õppida teiste katsetustest ja vigadest neid kordamata.

Koolitussari jaguneb kolmeks osaks kolmele erinevale päevale. Esimene osa 4. mail hõlmab endast koostööpartnerite leidmist ja korralduse üldtõdesid ning põhjalikumalt piletimüügi planeerimist ja suurima müügitulu saavutamist. Teine koolituspäev 25. mail tutvustab spetsiifilisemalt turunduse valdkonda, digi- ja sotsiaalmeedia spetsialist Mattias Oja jagab teadmisi digiturunduse tulevikutrendidest, Facebooki ja Instragrami kasutamisest turunduses. Kolmas osa on pühendatud ürituse ja piletimüügiga seotud juriidikale, autoritasudele, isikuandmete kasutamisele, koolitus leiab aset 29. juunil.

Koolitussari saab võimalusel jätku järgmiste korraldamiste teemadega ja samu koolituspäevi tasub oodata ka edaspidi juba uutele korraldajatele. Tulevikus võib oodata Kuukuulaja alt ka uue temaatikaga kursusi, vastavalt korraldajate vajadustele. Koostööd tehakse ja koolitustele kutsutakse kõnelema oma ala spetsialiste.

Kuukuulaja koolituste taga seisab ettevõtlik noor naine Laidi Sergejeva, kes on tegelenud erinevate suurürituste korraldamisega ja töötanud piletimüügi süsteemis. Ta on lõpetanud kultuurikorralduse eriala Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja täiendanud end valdkonna siseselt. Koolitusteni jõudis aktiivne korraldaja erinevate küsimuste tõttu nii enda kui ka koostööpartnetite poolt, millega on kokku puutunud töötades Piletilevis või festivalide nagu Weekend Festival Baltic, Viljandi Pärimusmuusika Festivali ja Pimedate Ööde Filmi Festivali, Viru Folk ja Noortebänd juures. Neli aastat juhtis ta pärimuslikku moeshow projekti OmaMood.

Korraldajana on Laidi tundnud, et üks olulisem osa sündmuse õnnestumise juures on piletimüük ja sellele terviklike lahenduste leidmine algusest lõpuni, soovides jagada oma teadmisi ja oskusi ka teistele. "Olen tundnud, et korraldajatel on informatsioonist puudus ja igaüks peab hakkama leiutama oma lahendust, kuidas panna oma üritustele õiglast hinda ja kuidas müüa lõpuks see teatrisaal või kontserdikoht publikule välja. Soovin aidata ja ühtlustada neid süsteeme. " sõnab Laidi Sergejeva. Oma õppetunde jagab Laidi koolitustel ka teistele koos külalisesinejatega, kes samuti ise reaalselt korraldusega kokku puutunud. Tähtis roll edukuse juures on kindlasti enesekontrollil ja lugupidamisel teiste vastu, siis saab üheskoos ära teha suuri tegusid.

Kohtumiseni Kuukuulaja esimesel koolitusel, 4. mail, Tallinnas Teoteatri ruumides!
Rohkem infot: kuukuulaja.webs.com