Liisi Koikson

Rada7.ee
07-04-2017
kell 10:59

Liisi Koikson avaldas singli peagi ilmuvalt albumilt Coffee For One

Foto: Felix LaasmeFoto: Felix Laasme
“Procrastination Queen” nimeline, Liisi jaoks uute helide ja vormidega katsetav lugu vihjab julgelt, millist muusikalist stiili kannab 17. aprillil ilmuv Liisi Koiksoni uus album “Coffee For One”. Plaadiesitluskontserdid toimuvad Jazzkaare raames.

“Esimesse singlisse tahtsin tabada selle hetke, kui korraga on lahtisi otsi ja vastamata kõnesid juba liiga palju, ja ei jõua enam tubli olla. Nii et ainuke asi, mida teha jaksad, on mingit tobedat koeravideot youtube'ist vaadata ja loota, et kõik kuidagi ise laheneb. Täiesti ebaefektiivne jaanalinnu tehnika, aga tuleb siiski ette,” jutustab Liisi. Külalisena teeb loos kaasa ka Elephants From Neptune’i Robert Linna.


Või kuula Spotifyst:
 http://spoti.fi/2nPUP6k

Ingliskeelne album “Coffee For One” on Liisi jaoks värske muusikaline suund, koostöös tunnustatud produtsendi Raul Ojamaaga, kelle hiljutiste projektide hulka kuulub näiteks Mick Pedaja viimane kauamängiv. Liisi Koiksoni loomingu ja Ojamaa produktsiooni tulemusena on uue muusika märksõnadeks popiga katsetav kaasaegsus ja soul. Sealjuures on alles jäetud armastatud lauljannale omane vokaalne mahedus, sumedus ja pehmus.

“Seekord oli kindel plaan minna elektroonikaga katsetama ja proovida enda olemust uue taustsüsteemiga sobitada. Produktsiooni osas jõudsime Rauliga üsna kergesti üksmeelele. Tahtsin tulla välja oma varasematest raamidest ja katsetada millegi uuega. Loodetavasti see õnnestus,” lisab Koikson.

Peagi ilmuva albumi esimene singel “Procrastination Queen” on tänasest nauditav digikanalites Spotify, iTunes jpt. 


Album “Coffee For One" tuleb 17. aprillil müügile digitaalselt, poodides üle Eesti ja Jazzkaare raames toimuvatel plaadiesitluskontsertidel. Kontserdipiletid leiab www.jazzkaar.ee.

ivo
07-04-2017
kell 11:07

Päris äge suund y

Lomp
07-04-2017
kell 11:16

y

Jarmo
07-04-2017
kell 11:50

Vau, väga lahe. Täiesti ootamatu ja väga mõnus.

evertp
07-04-2017
kell 12:29

Ootamatu ja mõnus, täpselt!

ain256
07-04-2017
kell 22:57

Väga õnnestus see raamidest väljatulek mu meelest!

EL84
09-04-2017
kell 16:36

Suurt kiidulaulu lugedes said vist ootused liiga üles kruvitud, aga midagi paha küll öelda ei ole. Samas mingit vau efekti see lugu ka ei pakkunud. Soundid on ägedad aga lugu ise suht kliss ja lohisev kulgemine. Ning vokaali poolest võiks ju seda laulda kes iganes.
Siiski üldmulje on positiivne.

cultus
10-04-2017
kell 10:30

Mulle väga meedlib! Kõlab ehtsalt ja värskelt.

germz
10-04-2017
kell 22:28

väga hea...production on täisti korras. Neat. Ilus naiselik laisk :) hääl.

Rada7.ee
20-04-2017
kell 14:43

Liisi Koikson andis välja albumi “Coffee For One”, esitluskontserdid toimuvad Jazzkaare raames

Foto: Felix Laasme
„Enamus albumil ilmuvatest lugudest on kirjutatud Londonis ja sellepärast sai seekord üheks vahendiks valitud inglise keel. Kui varem olen peamiselt esitanud ainult kellegi teise loomingut, siis nüüd tulen esimest korda välja enda kirjutatud lugudega, et seekord panna ennast proovile mitte ainult kui interpreedina vaid ka loojana,“ juhatab Liisi Koikson uue albumi sisse.

Ingliskeelne album valmis koostöös produtsendi Raul Ojamaaga ja sellel kõlab seitse lugu, millest üks eelmine nädal välja antud singel „Procrastination Queen“, kus teeb kaasa ka Robert Linna. “Seekord oli kindel plaan minna elektroonikaga katsetama ja proovida enda olemust uue taustsüsteemiga sobitada. Produktsiooni osas jõudsime Rauliga üsna kergesti üksmeelele. Tahtsin tulla välja oma varasematest raamidest ja katsetada millegi uuega. Loodetavasti see õnnestus,” lisab Koikson.

"Coffee For One" on see hetk, kui oled kusagil kaugel kodust ära, sul ei ole kohustusi ja sa ei pea kuhugi minema. Sa tead, et keegi sind ei oota ja võtad hetke, et istuda iseendaga ja täpselt nii kaua, kui ise tahad. Võib-olla sa ei teegi midagi. Tellid moe pärast kohvi ja lased sellel laual jahtuda. Paned tassi kõrvale ka märkmiku ja pliiatsi, juhuks, kui mõni säilitamist väärt mõte pähe tuleb. Istud ja kasvatad ennast, jääma rahulikuks ja nautima hetke. Täiesti üksi, võõras kohvikus koos teise kümne võõraga," illustreerib Koikson.

Muusika saateks on valminud limiteeritud koguses singli “Procrastinaton Queen” temaatikaga kaelaehted koostöös eesti ehtebrändiga New Vintage by Kriss. Ehted koos plaadiga on tänasest müügil Liisi Koiksoni ametlikus ja mitmeid teisi artiste esindavas kodumaises veebipoes www.311.ee.

Liisi Koiksoni album “Coffee For One” on tänasest saadaval poodides ja kõikides digikanalites nagu Spotify, Apple Music, iTunes jpt. Plaat tuleb müügile ka Jazzkaare raames toimuvatel esitluskontsertidel sel ja järgneval nädalal, kontserdipiletid leiab www.jazzkaar.ee:

21.04 Otepää Kultuurikeskus
22.04 Saku Mõis
26.04 Pärnu Endla Küün

Lisaks annab Liisi Koikson esitluskontserdi ka Tallinnas, 23. aprillil kell 19 Vaba Laval, Jazzkaare tasuta kontsertide päeva raames.

Liisi Koikson “Coffee For One” / Spotify: http://spoti.fi/2pFeZUY

azad
25-04-2017
kell 14:10

see esimene singel oli tõesti hea ja huvitav... kuulasin ülejäänud albumi ka ära ja.... põnevust rohkem kui selleks üheks looks imo ei jagunudki.

Rada7.ee
08-05-2019
kell 11:51

Liisi Koikson andis välja singli “Can’t Stop Dancing” järgmisel nädalal ilmuvalt lühialbumilt

“Can’t Stop Dancing” on eelkõige lugu emotsioonidest: “Tants võib olla mitte ainult rõõmu, vaid nii paljude erinevate emotsioonide väljendus. Selles loos kulmineeruvad pinnapealne suhtumine, valestimõistmine ja selleläbi kellegi ellu sisse ja välja pendeldamine koore all pakitsevaks tantsupööriseks. Natuke tahtsin selle looga au anda ka oma kunagistele öistele tantsupöörasustele, mis on nüüd seljataha jäänud, aga mis olid siis nii vajalikud kogunenud pingete ja ebakindluste väljaelamiseks. Muusika kätte on turvaline oma keha anda,” kirjeldas Liisi Koikson.

Lugu valmis koostöös produtsent Sander Mölderiga, kellega on Liisi varasemalt ka projektipõhiselt koostööd teinud. “Teadsin ka, et ta on hetkel väga nõutud, aga õnneks talle algne demo meeldis ja mul on heameel, et saame koos ühe linnukese lendu lasta,” lisas Liisi.

"Can't Stop Dancing" on esiksingel Liisi Koiksoni järgmisel nädalal ilmuvalt lühialbumilt "Bittersweet". Lühialbum on stiililine jätk Koiksoni 2017. aastal ilmunud albumile "Coffee For One", mis tõi Liisile ka Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti nominatsiooni. Ka uus muusika on soulisugemetega ja inglise keelne.