Very Cool People

Rada7.ee
10-03-2017
kell 13:56

Ansambel Very Cool People avaldab uue singli ja teatab uue albumi ilmumisest

Foto: Marcis Baltskars
Ülipopulaarne Läti jazz-funk bänd Very Cool People avaldas 8. märtsil uue singli "Spiediens" koos meeleoluka videoga, mis sündis koostöös Läti improteatrite „Spiediens“ ja „Kaņepes Films“ näitlejatega.

Video filmiti Eduarda Smilga Teatrimuuseumi 1930ndate boheemlaslikus olustikus. Tegemist on instrumentaalse armastuslooga, milles on nii pinget, kirge kui draamat. Tantsija Oscar näib olevat meeletult armunud veetlevasse tromboonimängijasse, kuid show peab kestma – üks suurepärane esitus järgneb teisele, publik on vaimustunud, kõik sujub, kuni show saab otsa ja maad võtab paanika. Oscar on kadunud, algab meeleheitlik otsimine…Very Cool People on Riia jazz-funk bänd, mille on asutanud kitarrist Elvijs Grafcovs. Ehitades jazzi ja funki selgroole ja liites sellele mõjutusi rokist hip-hopini, loob Very Cool People kaasaaegset, kohati keerukat, kuid siiski laiale auditooriumile kuulatavat muusikat. Bänd üritab kaasaegseid vahendeid kasutades tuua jazz ja funk tagasi tantsupõrandale ja muuta see tavalisele tänapäeva inimesele ligipääsetavaks. VCP on aktiivselt tegutsev bänd, mille kõik liikmed armastavad ja naudivad üle kõige live-esitusi. Kui VCP on laval, tekib tunne, et katus tahab lendu tõusta ja publiku akud saavad laval möllavate kuttide meeletust energiast üle laetud.


Very Cool People on teinud koostööd teatriga Spediens ka enne kõnealuse video valmimist. Koos on esinetud üksjagu ja tegelikult on lugu "Spiediens" kirjutatud teatri signatuuriks, mida mängitakse enne iga etendust. Lugu leiab koha ka bändi uuel albumil "Heya Some Kind of Fish", mis ilmub rahvusvahelisel jazzipäeval käesoleva aasta 30. aprillil. "Spiediens" näitab, milline saab olema bändi uue albumi saund: seal on läbisegi funki, surfi, jazzi, klezmerit, erinevaid rocki stiile jpm. Ja kõige selle juures ei häbene bänd sugugi oma Ida Euroopa sarmi ega Lätile iseloomulikku erinevate kultuurimõjude läbikuma.Tasuta allalaadimiseks: https://verycoolpeople.bandcamp.com/track/spiediens

Siiani on VCP avaldanud 3 albumit, mis kõik on pälvinud suurepärase tagasiside nii muusikakriitikutelt kui ka jazzi ja isegi peavoolumuusika publikult:

FUNKOLOGY (2015) – nomineeritud Läti Muusikaauhindadel 2015 kategoorias "Parim Jazz ja Blues Album";
Cruising In The Trolley (2012) – nomineeritud Läti Muusikaauhindadel 2012 kategoorias "Parim Jazz Album 2012";
Very Cool People (2009) – nomineeritud Läti Muusikaauhindadel 2009 kahes kategoorias: "Parim Instrumentaalalbum" ja "Parim debüüt".

Rada7.ee
10-05-2017
kell 11:18

Very Cool People avaldas uue albumi Heya Some Kind of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas

Foto: Ieva Kanepe
Very Cool People, üks Läti parimatest jazz- ja funkbändidest avaldas 30. aprillil oma uue albumi "Heya Some Kind of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas".

"Heya Some Kind Of Fish..." esitleb kompositsioone, mis on erinevate, omavahel seotud muusikastiilide sümbioos. Seal on funki, souli, jazzi, klezmerit ning Balkani ja Läti rahvamuusikat. Albumil on kaheksa uut lugu ja üks uuesti seatud versioon juba üsna tuntud loost "Hugo", mis pole siiani bändi albumitele mahtunud.

"Meie endi jaoks on see väga põnev album. Oleme seal kokku seganud väga laia mõjutuste spektri. Nii nagu Läti geograafiline asukoht on Ida- ja Lääne-Euroopa vahel, paikneb ka see album erinevate mõjude puutepunktis," kommenteerisid bändiliikmed oma vastset albumit.

"Heya Some Kind Of Fish..." salvestati 2016. aastal Ivars Ozolsi poolt Sound Division Studios, Riias kahe sessiooni käigus, mis toimusid 25. – 27. juulil ja 23. – 25. oktoobril. Album mängiti kokku USAs Jon Evansi poolt Brick Hill Studios, Orleansis, Massachusettsis. Masterdas Don Grossinger New Yorgis. 
See on siiani VCP neljas album. Juunis 2009 ilmus bändi omanimeline debüütalbum. Aastal 2012 avaldas bänd teise instrumentaalalbumi "Cruising In The Trolley" ja 2015. aasta detsembris ilmus kolmas plaat "Funkology", millel tegid külalisena kaasa ka mitmed suurepärased Läti souli- ja jazzilauljad.

Hangi siit: https://verycoolpeople.bandcamp.com/album/heya-some-kind-of-fish

Rada7.ee
09-04-2018
kell 18:17

Läti jazz-funk bändilt Very Cool People ilmus uus singel “We Should Dance” koos soulilaulja Kristīne Prauliņaga


"We Should Dance" on esimene singel bändi sügisel ilmuvalt viiendalt stuudioalbumilt. Bänd lubab, et lisaks niisamagi ägedatele paladele, teeb albumil kaasa ka ports Läti popimaid jazz-, soul- ja funk-lauljaid.