Kuula: Abandoned Elysium - "Bloom"

Very Cool People

Rada7.ee
10-03-2017
kell 13:56

Ansambel Very Cool People avaldab uue singli ja teatab uue albumi ilmumisest

Foto: Marcis Baltskars
Ülipopulaarne Läti jazz-funk bänd Very Cool People avaldas 8. märtsil uue singli "Spiediens" koos meeleoluka videoga, mis sündis koostöös Läti improteatrite „Spiediens“ ja „Kaņepes Films“ näitlejatega.

Video filmiti Eduarda Smilga Teatrimuuseumi 1930ndate boheemlaslikus olustikus. Tegemist on instrumentaalse armastuslooga, milles on nii pinget, kirge kui draamat. Tantsija Oscar näib olevat meeletult armunud veetlevasse tromboonimängijasse, kuid show peab kestma – üks suurepärane esitus järgneb teisele, publik on vaimustunud, kõik sujub, kuni show saab otsa ja maad võtab paanika. Oscar on kadunud, algab meeleheitlik otsimine…Very Cool People on Riia jazz-funk bänd, mille on asutanud kitarrist Elvijs Grafcovs. Ehitades jazzi ja funki selgroole ja liites sellele mõjutusi rokist hip-hopini, loob Very Cool People kaasaaegset, kohati keerukat, kuid siiski laiale auditooriumile kuulatavat muusikat. Bänd üritab kaasaegseid vahendeid kasutades tuua jazz ja funk tagasi tantsupõrandale ja muuta see tavalisele tänapäeva inimesele ligipääsetavaks. VCP on aktiivselt tegutsev bänd, mille kõik liikmed armastavad ja naudivad üle kõige live-esitusi. Kui VCP on laval, tekib tunne, et katus tahab lendu tõusta ja publiku akud saavad laval möllavate kuttide meeletust energiast üle laetud.


Very Cool People on teinud koostööd teatriga Spediens ka enne kõnealuse video valmimist. Koos on esinetud üksjagu ja tegelikult on lugu "Spiediens" kirjutatud teatri signatuuriks, mida mängitakse enne iga etendust. Lugu leiab koha ka bändi uuel albumil "Heya Some Kind of Fish", mis ilmub rahvusvahelisel jazzipäeval käesoleva aasta 30. aprillil. "Spiediens" näitab, milline saab olema bändi uue albumi saund: seal on läbisegi funki, surfi, jazzi, klezmerit, erinevaid rocki stiile jpm. Ja kõige selle juures ei häbene bänd sugugi oma Ida Euroopa sarmi ega Lätile iseloomulikku erinevate kultuurimõjude läbikuma.Tasuta allalaadimiseks: https://verycoolpeople.bandcamp.com/track/spiediens

Siiani on VCP avaldanud 3 albumit, mis kõik on pälvinud suurepärase tagasiside nii muusikakriitikutelt kui ka jazzi ja isegi peavoolumuusika publikult:

FUNKOLOGY (2015) – nomineeritud Läti Muusikaauhindadel 2015 kategoorias "Parim Jazz ja Blues Album";
Cruising In The Trolley (2012) – nomineeritud Läti Muusikaauhindadel 2012 kategoorias "Parim Jazz Album 2012";
Very Cool People (2009) – nomineeritud Läti Muusikaauhindadel 2009 kahes kategoorias: "Parim Instrumentaalalbum" ja "Parim debüüt".