Metallica - Hardwired...To Self-Destruct

thon
18-11-2016
kell 09:21

Täitsa kunn plaat on.

MC STan B
18-11-2016
kell 10:33

Väga decent on. A ma fänn ka.

al(tm)
18-11-2016
kell 13:54

täna tuli üks kunn asi veel välja- Grand Tour

jõulud neh e

Arombard
18-11-2016
kell 16:59

Peale DMi ei oodanud eriti midagi. Aga mida rohkem ma praegu albumit kuulan, seda rohkem hakkab meeldima. Väga grower album on. Isegi Larsi träänsi soolobiidid ei häiri enam ja Kirki wahi kääksutamine kaob tahaplaanile ja seetõttu hakkab lugude õige olemus rohkem esile tulema. Mäletan, et sama teema oli mul Load albumiga. Kui välja tuli, olin üsna pettunud. Praegu pean seda aga üheks Metallica parimaks albumiks.

Umberto
18-11-2016
kell 20:24

Selles see häda ongi, et sa Load parimaks pead, siis meeldib sulle see plaat kindlasti oak oak p butt

al(tm)
18-11-2016
kell 20:34

aga sound on ikkagi persses

kusjuures selle plaadiga on nüüd erikuradi kino. kui kellelgi on deluxe variant ja tahab pihta saada millest ma räägin ;) siis kuulaku 3 plaadi pealt kolmandat lugu (When The Blind Man Cries). aga mitte arvutikõlaritega, sobivad nt täiesti suvalised klapid. see on kõigi kolme plaadi peale ainuke okei saundiga asi, päris lõpp on -9.2 LUFS, aga suurem osa loost on täiesti mõistliku valjusega (~ 11-12 LUFS). ja apike kui HÄSTI kõlab!

tegelikult saab ka arvutikõlaritega põhi konksule pihta, kuulake trummide atakke. need ülikompressitud asjad on "ümarad". no ja siis lisaks meeletus koguses klippimist, mis kuulamisel (suured kastid või klapid) õudselt häirib ja väsitab. eriti on kuulda plaatide ja kitarride soundis, ilmselt siis juba träkkimisel sisse tulnud. see on siis need veidrad krõpsud või staatika/müra moodi helid.

jah, võrreldes DM nagu öö ja päev, aga kaugeltki mitte okei.

kurmet
18-11-2016
kell 22:00

Selles see häda ongi, et sa Load parimaks pead, siis meeldib sulle see plaat kindlasti

Mis osa sellest "häda" on?

thon
18-11-2016
kell 23:25

Mäletan, et sama teema oli mul Load albumiga. Kui välja tuli, olin üsna pettunud. Praegu pean seda aga üheks Metallica parimaks albumiks.

Pits absinti selle peale! Load on väga hea plaat.

Kuperjanov
18-11-2016
kell 23:52

Album pole üldse selline nagu singlite põhjal eeldada võis. Hardwired, Moth to Flame ja Atlas Rise andsid lootust justkui ülikõvaks metal albumiks, aga võtta need 3 lugu ja Spit Out the Bone välja ja saadki ReLoadi. Ainult kehvema versiooni ReLoadist. Albumit esmakordselt kuulates jätsin singlid välja ja kuulasin uusi lugusid ja minu vasikavaimustus uuest Metallica albumist oli mõne loo järel kadunud :( Iga loo lõppedes lootsin, et järgmine tuleb parem, aga võta näpust. ReLoad, ReLoad, ReLoad, Hardloaded....

Halo On Fire outro (viimased 2 minutit) on muidu y

Kuperjanov
18-11-2016
kell 23:57

Mitte, et mul Reloadi vastu midagi oleks. Load ja Reload on väga šefid albumid. Sealsed lood on palju meeldejäävamad kui Hardwired omad.

al(tm)
19-11-2016
kell 09:03

katsu kolmas plaat ka ära kuulata. Rasputin oli selles mõttes üllatus, et vadafakk Larsiga juhtunud on, videote pealt oli ka aru saada, aga vend on tõesti vist kõvasti proovi teinud, kohe üldse pole paha. ja Rob vist ostab trompetid varsti jalga, juba lubab :D :D :D

Load ja Reload on ikkagi väga produtseeritud, HWTSD mitte ülearu. ma julgeks öelda, et mingis mõttes on pigem lähedasem esimesele kahele albumile. ja puppetsit kostab jube palju läbi, just Thing ja Leper Messiah snitte. uuelainehevi siis kõige otsas.
Loadidega on tunnetuselt ikka vahe sees, kui nood on selline poole kohaga U2 (James ise ütles seda), siis hardwire on siiski tuntavalt vanakool ja hevi.

mis minu arust oli ka põhjus, miks need videod nii imevad, ma vaatasin, kes need tegijad olid ja no pole imestada, mingi udupeen visuali tall (H&H, sorry, NÕME), gorillazed ja Muse jne. mis oli lahe, oli Mayhemi- pull, aga see tüüp on ka hoopis teise taustaga. tundub, et see film (Lords of Chaos) tuleb päris kobe tükk. ühesõnaga, ei klapi kokku.
visual oleks pidanud ka ikka korralik vanakool olema, hauakivid ja parukaga Saatan :D :D :D

enivei, Metallica õnnetus on, et iga ühel on ettekujutus, milline see bänd peab olema (ise kaasaarvatud ;) ) aga, it's rock'n'roll, baby! ;)

al(tm)
19-11-2016
kell 09:12

huvitav, et nad Rob Zombit ei palganud, minu arust osa asju lihtsalt karjub selle tüübi järele. ette kujutada näiteks, mismoodi Here Comes Revenge või Spit Out.. oleksid välja näinud... :(

MC STan B
19-11-2016
kell 13:10

al(tm), metallica on ainus bänd, kelle kohta kõigil mingi arvamus on. Tavaliselt, kui mingi bänd ei koti, jätab külmaks..siis ei vaevuta kirjutamagi, aga vot Metallica puhul on kõigil arvamus, mis millegi pärast vajab välja ütlemist. :D

Rene13
19-11-2016
kell 13:16

Kas kogu duubelalbum saab videod või on juba saanud?
Kaks kolmest, mida näinud olen, olid küll sellised, et vanasti oli kõva sõna, kui kohalik punt imiteeris väljamaa asja ja sai õelda "nagu välismaa" siis nende videote kohta sai õelda "nagu eesti". Ring on saanud täis.
Mitte et need pildiread suurt bändi kohta ütleks, kanal nagu plakatid või sotsmeediafiid aga assortiina on selline terviklik videoports midagi, mida heameelega uuriks.

labidamees
19-11-2016
kell 14:03

Kõik on saanud videod,millest 2-3 enam-vähem,ülejäänud saast.
Loadi ja Reloadiga minujaoks selline värk et Load on ikkagi lugude poolest oluliselt kõvem kui Reload...või noh maitseasi ja uus seal kusagil vahepeal lisaks siin seal midagi 80datest,aga vanakooli oleks võinud törts rohkem ikka olla ja lood lühemad.DMst ikka edulisem aga St Angeril on minujaoks mingi oma võlu,ei saa sinna miskipärast midagi parata,kuigi ikka vist paljude poolt väga maha tehtud asi.

overture
19-11-2016
kell 14:32

Vinüül pidi masterdamise poolest kõvasti parem olema, Chris Bellmani poolt lõigatud.

Need kellele plaat ei meeldi - no ma ei tea, see vist esimene pärast AJFA-d, mis on läbinisti James Hetfield. Minu jaoks eriti paremaks enam minna ei saa.

thon
19-11-2016
kell 18:28

Vinüül pidi masterdamise poolest kõvasti parem olema, Chris Bellmani poolt lõigatud.
Need kellele plaat ei meeldi - no ma ei tea, see vist esimene pärast AJFA-d, mis on läbinisti James Hetfield. Minu jaoks eriti paremaks enam minna ei saa.


Ma polegi aru saanud, et lugude autorid on alati enamuselt Hetfield / Ulrich, kuid kui neid making off videosid vaadata, siis riffid on ju ikka Jamesi tehtud? Kuigi jah, Lars domineeris viimastel päris palju, et kus ja kuidas. Lüürika on kah vist neil kahasse kirjutatud?

overture
19-11-2016
kell 21:48

See riffide teema on üldiselt päris huvitav, pole kunagi neid tagamaid eriti uurinud, kahjuks vist väga detailset informatsiooni ei leidugi (ala nagu näiteks biitlite puhul).

Enter Sandmani riff on Kirkī oma näiteks - vähemalt osa sellest, Ulrich muutis riffi korduste jada. Uuel plaadil on Kirkī roll minimaalne - see vist siit ka mitu korda läbi käinud, mujal meedias küll, k.a Kirki pettumus kogu selles teemas.
pta
19-11-2016
kell 23:32

Sain ka lõpuks üllitise läbi kuulatud. Nõustun Kuperjanoviga, 3 singlit + Spit Out The Bone käravad kõikse paremini ja ülejäänud ajavad haigutama. MInu arust pole seal mingit sarnasust ReLoadiga, mis polnud üldsegi halb plaat. Ausalt öeldes võiks mehed nüüd rihma lõdvaks lasta, neil ei ole enam midagi juurde lisada. Ehk aitab juba. Rong on pikalt sõitnud ja aegade jooksul sitaks head muusikat tootnud, aga ükski asi ei kesta igavesti.

al(tm)
20-11-2016
kell 00:06

videotega on vist nii, et pmslt on kõik 3 plaati kaetud (ma paaris coveris kindel pole päris). see kampaania on huvitav. aga tulemus on põhiosas jura.

mulje on jäänud, et skeleti laob Lars salvestatud ideede pealt kokku. selle plaadiga oli jutuks, et kippuvat lugusid pikaks jätma, hardwired on 100% Jamesi "said nüüd oma lühikese loo". st et venimine Larsi kaela.

@overture- vinüüli paremast kvaliteedist võid unistada. DM 180 grammine oli täpselt samasugune saast. vaata https://www.youtube.com/watch?v=u9Fb3rWNWDA&t=209s ühesõnaga, see ultrakompressioon saavutatakse "tänu" juba träkkimisel klippimisega. see tähendab, et isegi remix ei päästa 100%. DM enda variandi lasin ise GH träkkidest kokku, jah, ka nendes olid jamad sees.

selle jaoks et vinüül oleks päriselt parem, peaks olema eraldi lahtine miks.

al(tm)
20-11-2016
kell 00:11

Dio medleyl kindlasti ei ole videot. vist ei olnud maidenil ja deep purplel ka.

labidamees
20-11-2016
kell 10:57

http://www.blabbermouth.net/news/metallica-hardwired-to-self-destruct-projected-to-sell-260k-280k-first-week/

overture
20-11-2016
kell 12:58

@overture- vinüüli paremast kvaliteedist võid unistada. DM 180 grammine oli täpselt samasugune saast. vaata https://www.youtube.com/watch?v=u9Fb3rWNWDA&t=209s ühesõnaga, see ultrakompressioon saavutatakse "tänu" juba träkkimisel klippimisega. see tähendab, et isegi remix ei päästa 100%. DM enda variandi lasin ise GH träkkidest kokku, jah, ka nendes olid jamad sees.

Ma rääkisin uue plaadi vinüülist ju. Audiofiilide foorumites see juba kümnete poolt kinnitatud, et vinüül on parem (mitte siiski ideaalne). Ja ma usun neid - Chris Bellman (Bernie Grundman mastering stuudio) vinüülid ongi enamus teise dünaamilisema masteriga kui CD.

Viimased head näited on näiteks:
Ghost - Meliora
Iron Maiden - The The Book of Souls
Jeff Lynne - Alone in The Universe
jne.

overture
20-11-2016
kell 13:01

Death Magnetic first press oli mul ka kunagi olemas - selle puhul oli loomulikult aru saada, et CD oli otse lastud vinüüli peale. Siis oli aga aasta 2008 kah, nüüd on teised ajad - inimesed on endale lõpuks plaadimängijad ostnud ja seda jama enam ei aktsepteeri.

al(tm)
20-11-2016
kell 14:57

ma liigset lootust ei hellitaks, see näidis mille kätte sain (lord of summer) kõlas küll üsna kahtlaselt.
ta oli kindlasti vähem vali, aga muud jamad olid kõik kenasti alles (no ja vinüüli müra pealekauba).

aga see "inimesed on lõpuks endale plaadimängijad ostnud" pai
;)
vanasti sügeleti ikka lintmakkide üle. seal pole suurt midagi võrrelda. pealekauba olid master salvestajad ka 15 ips makid, need olid küll jah "cd- quality" 'st kõvasti paremad. kui vinüülid kaduma hakkasid, siis ponnistati veel direct cut plaatidega, aga nohhhh. miks "digi imeb" on hoopis teine asi ja ei puutu kuidagi meedia tehnilistesse parameetritesse.

Arombard
20-11-2016
kell 17:50

aa, tehke mulle selgeks, miks on pole Kirki plaadil kaasautoriks märgitud. OK, lugude põhiriffe ei ole kirjutanud, lugude arranžeerimisel pole osalenud, aga vaevalt, et soolod on nüüd Jamesi poolt talle ette näidatud. Vähemalt kuni 10% panus peaks ju justkui ikka olema, või kuidas?

al(tm)
20-11-2016
kell 20:24

Noh, autorid jagatakse enamasti, et kes kirjutas muusika ja sõnad. On sihuke mõiste ka, nagu top lines, vokaali meloodia ja sõnad. Vahel see top lines üksinda loebki, mis siis, et backi tegi hunnik vendasid. Ja production credit on veel eraldi.
Ju siis soolo ei loe nende arvates, ikkagi rifid loevad. NB Angeri peal olid ka sõnad koos kirjutatud.

kurmet
20-11-2016
kell 21:06

Rob: "I'm there everyday jamming and I'm writing my bass parts. I'm playing my parts as bass parts. What determines a songwriter's [credit], you have to ask Lars."

Con
20-11-2016
kell 21:43

Täielik pettumus.

overture
20-11-2016
kell 23:06

Täielik pettumus.
Kas keegi seletaks lahti, mis müstiliselt häid uusi metal reliise keegi siis aastal 2016 kuulab, kui see album on täielik pettumus? Päriselt, tahaks teada.

On topic: See kontsert tundub päris lahe - lühike, kuid see-eest hea energiaga, mix on ka hea: https://youtu.be/BZhcPPnlTjM

al(tm)
21-11-2016
kell 07:53

täitsa nõus, mina ei saa ka sellest halast aru (v.a. sounditeema, aga see selleks). "päris trääsa" tahab, siis uus Havok tuleb 2017 :P

see kontsert on lahe jah. ja tegelikult vägagi pointi, kasvõi Larsi-jaur, no krt see et peale rõhutatud löökide muud kicki ei kuule on nüüd küll kuulaja enda probleem.
isegi Kirk (kes nägi tõsine pimp välja, poole kohaga juba Mike Patton :D ) oli täitsa okidoki. muide sellelt Rasputini livelt (plaadil siis) on kuulda ka mis värk on, tal pole mitte timinguga jama, aga ta ei jõua keeli kinni suruda (ilmselt siis see karpaaltunneli probleem), osad noodid on pehmed.

al(tm)
21-11-2016
kell 18:50

https://www.youtube.com/watch?v=4wpFHnt6-CM

väga hästi üles võetud. lihtsalt võrdluseks mõne video juurde ;)

Con
21-11-2016
kell 22:28


Kas keegi seletaks lahti, mis müstiliselt häid uusi metal reliise keegi siis aastal 2016 kuulab, kui see album on täielik pettumus? Päriselt, tahaks teada.


Ausalt öeldes kuulan metalit ja eriti just uut metalit viimasel ajal suhteliselt vähe, et ei oskagi kohe öelda, kas viimasel ajal metali valdkonnast midagi head ka välja on tulnud. Kindlasti mõni üksik hea asi ikka on :)
See album osutus pettumuseks eelkõige just seepärast, et varemavaldatud singlid nagu lubasid sellist üsna okeid asja, aga reaalsus on suhteliselt igavate lugude kogumik. Kuulasin mõlemad "plaadid" korraga läbi ja kordagi ei tekkinud mingit "vau-tunnet" (ei pea silmas Kirki vautamist). Aga eks kuulan ka veel ja üritan midagi avastada, ehk hakkab rohkem meeldima- nagu siin üks eelpoolkirjutaja mainis, pidi selline ennast vaikselt avav album olema vms.
Häid kohti ikka albumil on, aga ei midagi üleliia erilist. Paljud rifid kõlavad nagu mingi suvalise bändi lõdva randmega proovikas tsämmimine. Lihtne mängida, lihtne kuulata- igav!

ilbert
22-11-2016
kell 11:23

ma ei ole küll asjatundja, aga tegu on sitaks hea plaadiga y

al(tm)
22-11-2016
kell 18:35

https://www.youtube.com/watch?v=FlADzEnG6TU

..ja BBC sessionilt Atlas, rise!

NB! nendega on nüüd selline lugu, et need on mitte vaiksed, vaid vastupidi- TÄPSELT õige nivoo ja valjusega (-23 LUFS). keda huvitab, kuulake, mismoodi peab korralikult keeratud asi kõlama, ilma et meistrimehed pedereerinud oleks :D
imekombel on kõik kuulda ega väsita ja trummid kõlavad nagu trummid jne
BBC 5+

al(tm)
22-11-2016
kell 18:37

P.S. jah ongi sisuliselt kõik CD'd persses heliga, kui üks ootamatu küsimus tekkis selle peale f

kurmet
23-11-2016
kell 08:59

Lihtne mängida, lihtne kuulata- igav!

Mängida pole proovinud, aga sellega küll ei nõustuks, et lihtne kuulamine. Mu arust pigem vastupidi, ei haagi kohe külge ja ikka suht grower. Al(tm)'iga ses osas vist nõus, et pole äkki mõeldudki korraga läbi kuulamiseks.
Kolmanda plaadi osas ei oska midagi arvata, Lords of Summer vist uuesti lindistatud, kaverid mujal varem ilmunud ja kas keegi neid livelugusid üldse niiväga kuulab, ei tea. Neil ju nagunii pmst iga live kuskil downloadimiseks. See algsete riffidega plaat oleks palju põnevam olnud.

al(tm)
24-11-2016
kell 13:43

https://www.youtube.com/watch?v=c0RvujfyrUA

Corey Taylor ajab Metallicaga juttu, muuhulgas ka H&H'st

Kuperjanov
26-11-2016
kell 00:41

Mida rohkem kuulan, seda rohkem hakkab meeldima. Spit Out the Bone ja Here Comes Revenge on hetkel lemmikud. Sellessuhtes raske midagi ette heita, kuna kogu album on Hetfield/Ulrich e. siis puhtalt Metallica nägu. Robil ainult 1 krediit ja Kirkil 0.

kurmet
26-11-2016
kell 08:19

Kas see krediidijutt on reaalselt ka nii määrav? Või on see mingi "toetan bändi, kui tervikut, kus igal ühel on ikka võimalus retsilt oma riffe lugudesse toppida" teema?

Hetfield/Ulrich pmst kõikides lugudes alati autorid ju olnud, v.a. Motorbreath vms. Mõned kääksud Kirki poolt ka siin-seal, mingi ränk kollektiivne loomine on olnud ju St.Anger + Death Magnetic vaid. Või keegi päris reaalselt (v.a. näiteks see Enter Sandmani main riff - ja seda ka ilmselt tänu selle pidevale mainimisele, et Kirki riff) saab kuulates aru, et nüüd on "puhtalt Metallica näole" ka onu Kirk midagi lisanud. Justnimelt, kuulates, mitte autorite nimesid lugedes? Ma nagu senise elu jooksul pole üldse aru saanud, et näiteks "mina mõtlesin kidrasoolo välja" eest oleks kuskil niiväga üldse osa LOO autorlusest antud.

kurmet
26-11-2016
kell 08:21

Mida rohkem kuulan, seda rohkem hakkab meeldima.

Sellega olen nõus. n Mitte, et "peab meeldima!"

al(tm)
26-11-2016
kell 10:19

ma ka väga sellest Hammeti teemast aru ei saa. vrdl näiteks Cliffiga, kelle värk oli ikka retsilt teistsugune. plaatide pealt ei saa isegi niipalju aru, aga need omaaegsed laivilindistused olid tõepoolest ulme. iseasi, kuipalju seda nüüd bassimängimiseks sai kohati nimetada ;) ja Hardwired on kuidagi seda vibe tabanud, ma päris niisama seda trompetite ostmise juttu ei ajanud :D mis plaatidesse puutub, siis niipalju kohalolevat bassi pole peale puppetsit olnudki.
kui ma nüüd järele mõtlen, siis Kirkiga teemas kahest loost räägitaksegi, lisaks veel Creeping Death.
mis aga oleks retsilt huvitav, oleks teadmine, mis värk nende lugude plaatidele jaotamisega on. füüsiliselt oleksid nad ühele mahtunud. ja kuulamisega on nii, et esimene plaat on loogiline tervik, aga teiselt tahaks kangesti ca 3 lugu vahele jätta, aga need on iga kord erinevad :D
tegelikult otseselt nõrka lugu ei olegi, okei, võinuks kohati veitsa trimmida, aga... see on ka nii ja naa, eraldi kuulates jälle seda tunnet ei teki.

umbes nii, et kui DM puhul oli "meelelahutus" miksi ise endale sobiv sound, siis selle plaadi puhul- vali ise sobivad lood :D :D :D

soundiga on omaette ooper nagu ma siin pikalt jauranud olen, väga kavalalt tehtud. millegi natukegi asisega kuulata ei kannata, aga kõikvõimalikest arvutikõllidest aipläädidest telefonidest kõlab sitaks hästi. (tegelikult oli ka DM'ga sama asi). jube kurb, aga tundub et õigustatud valik, neid review'sid on väga vähe, kus see ära märgitud on. st enamik ei oska seda enam tähele panna.

al(tm)
26-11-2016
kell 10:30

ja nt eri huumor on võrdlus StA soundiga, okei, ma saan aru, et see snare ja trummiruum jms iganes seal üle võlli olid keeratud (trummidega tehtud RÄME kopipaste jne) käivad pinda, aga sound kui selline oli väga hea!

sellest on ulme palju jahutud, aga Metallica on päriselt hästi kõlanud Black Albumist kuni Angerini (ja Lulu siis ka). ise asi on see, et mulle meeldivad kõige rohkem kaks esimest plaati (ja ka puppets), aga neid ei saa kõrvutada soundiliselt hilisematega.

overture
26-11-2016
kell 11:23

Eks see saundi teema on enamus ikka Bob Rocki teene - Sad But True (terve Black Album tegelt), Fuel, The Memory Remains, Unforgiven I ja II jne - ükski neist ei kõla laivis paremini kui stuudioversioon.

al(tm)
26-11-2016
kell 15:56

seda muidugi ja sound veel laias mõttes, st produktsioon (k.a. seaded)

elu sees poleks Rocki produtseeritud plaatidel snaret sellisel kujul kuritarvitatud, näiteks.

thon
26-11-2016
kell 18:08

Eks see saundi teema on enamus ikka Bob Rocki teene - Sad But True (terve Black Album tegelt), Fuel, The Memory Remains, Unforgiven I ja II jne - ükski neist ei kõla laivis paremini kui stuudioversioon.

Load on minumeelest kõige parema soundiga. Seal on enamus lood ka sellise midtempo groove`iga. Töötab siiamaani.

Con
26-11-2016
kell 19:55

Mida rohkem kuulan, seda rohkem hakkab meeldima. Spit Out the Bone ja Here Comes Revenge on hetkel lemmikud.

Olen ka nüüd veidi kedranud seda plaati ja tõepoolest nii halb polegi, kui esialgu tundus. Samas minu naiivses-rumalavõitu ajus tekkinud lootusesäde, et ehk Metallica viimaks siiski suudab teha midagi vähemalt pooltki nii head, kui kunagi ammustel aegadel, on lootusetult kustunud.
Jah, Spit Out the Bone on kindlasti plaadi kõige kõvem lugu- ca 03:55 alates algab kogu kauamängiva parim osa üldse- vot selle saatel võiks küll moshpitis märatseda ehk siis "Bang your head against the stage"-i teha nagu üks lugu soovitab.

al(tm)
26-11-2016
kell 21:10

...ja jumal tänatud "et pooltki nii head" ei tee :D
nagu kamoon, mismoodi Sa ette kujutad, et 50+ tüübid "fuck it all and fucking no regrets" stiilis siiamaani väntaks? Lemmy oli ikka suht ainuke, kes elu otsa on röck'n'röll suutnud olla.
tõsiselt ka, tänapäeval tehakse sitaks head mussi, trääsa millist tahad. tüüpide point on tegelikult algusest peale olnud areenirock ja nii on. kõik need Kissid ja värki, see merch on mitte üle võlli, vaid nii ONGI mõeldud.
üks kord veel- algses pundis oli Cliff ainuke, kes tõenäoliselt seda kommertsvärki poleks sallinud, AGA, ta ei olnud mingi hevimees ja nt hardwiredi teine ketas oleks üsna tõenäoliselt tema maitse olnud.

PS Baloff mainiti ikka ka kusagil ära, vist Rasputinis. kui moshpitist rääkida ;)
ses mõttes oli manUNkindi video ikka 100% täkkesse, kes seda lugu teab, miks Kirk puppetsi tagakaane pildil nii hapu näoga on :D

al(tm)
26-11-2016
kell 21:23

muuseas, Spit Out The Bone kohta-
https://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/james_hetfield_reveals_the_street_punk_band_he_took_the_phrase_spit_out_the_bone_from.html

Con
26-11-2016
kell 22:35

...
tõsiselt ka, tänapäeval tehakse sitaks head mussi, trääsa millist tahad.


Tõsi ka? Soovita midagi, kuulaks hea meelega...

overture
26-11-2016
kell 23:10

See nüüd vist mingi saladus küll pole, kuid metal on ikka vist ca viimased 10 aastat üha madalamasse seisu vajunud.

90-ndatel oli veel Pantera, sajandivahetusel tulid Opeth ja muud proge metal asjad, pärast neid on olnud pigem enamasti pildil nn vanade tegijate comeback-id (Testament, Carcass jne).

al(tm)
26-11-2016
kell 23:12

hakka näiteks Havokist pihta.
https://www.youtube.com/watch?v=Hc9JYLOCyG4
https://www.youtube.com/watch?v=znsSC60QkpM

Vektor, Municipal Waste, Toxic Holocaust, Evile, Warbringer on ka väga tegijad. täiesti subjektiivne valik, kõva vanakooli mekiga asjad. kuna 80nendad oli teemaks, siis sellised "õiged", pungi ja crossoveri mekiga. sobivad?

al(tm)
26-11-2016
kell 23:21

siis juba visuali näiteid ka
Toxic Holocaust- Acid Fuzz
https://www.youtube.com/watch?v=uKanmLGBEJA

Municipal Waste- Youre Cut Off
https://www.youtube.com/watch?v=eBVrIlV5HxE
ja Wolves of Chernobyl
https://www.youtube.com/watch?v=BtJ7hV5IbLs

;) see on trääs, mitte mingi hipsterite poolpeeretus.

al(tm)
26-11-2016
kell 23:39

mingist madalseisust praegu küll rääkida ei saa. uue laine trääsa on megalt, enamasti küll sellise vokaaliga, mis mulle isiklikult ei istu.

pigem on küss musatööstuse üldises koomasolekus, ennem on metal see žanr, kus on lojaalsed fännid ja papp liigub.

overture
26-11-2016
kell 23:59

Ma ikka olen enamus neid kuulnud küll, vokaal on aga enamusel kahjuks päris jube, hehe ;)

labidamees
27-11-2016
kell 00:03

Tõsi on et vana kooli trääsa uutelt bänditel tuleb sitaks,aga ka vanad nt Saksast Destruction,Sodom,Kreatoril varsti uus ja vanuse poolest Metallica härrastega ikka suht ühes alagrupis.
Isiklikult istub ka Suicidali uus plaat,kuigi parimaid jäävad sinna kui Robert veel bändis oli,aga Lombardo on ikkagi trummide taga.Trääsaks muidugi ei saa ST nimetada.Istub siis või mitte.maitseasi.

al(tm)
27-11-2016
kell 09:53

suicidal Lombardoga, jess ;) (ja loomulikult kõik see Lights camera ja muu stuff)
ikka võib thrash ütelda. vist crossover on liigitamispedede jaoks kõige söödavam.

@overture- no aga mõtle nüüd sinna 84-85 Metallica peale tagasi, mida sa nende vokaali kohta ütleks? (tehes nägu, et sa ei tea, mis edasi juhtub) ;)
mu point oligi, kõik see, mis black albumist alates tehti, on ise asi. "vanakool"... no võrreldes kaasaegsetega "päris" thrash polnud juba siis, lightningust alates oli tegelikult aru saada, et asi keerab vaikselt kuhugi mujale..

ühesõnaga, minu arust on jabur nutta vanakooli taga ja ignoreerida, et seda mussi ja palju vingemal tehnilisel kujul tehakse ka praegu. või tahab keegi tõsise näoga hakata võrdlema Pete Webberit ja Larsi? pean silmas trummimängu, mitte muid oskusi.

muide metalist veel rääkides, kuidagi väga sujuvalt unustati ära nu- metal ja industrial, näiteks. mille poolest Pantera oma pedepantriga (üks kõige jubedamaid plaadiümbriseid ajaloos) nüüd rohkem tr00 on/oli? ;) :D

al(tm)
27-11-2016
kell 10:01

aaa Lombardo ütles hiljuti intekas, et ta peab enda kõige paremaks soorituseks Fantõmas'e Director's Cut'i. filmimuusika töötlused, kui kellegile hullused meeldivad, siis siiralt soovitan.

jaankaer
27-11-2016
kell 10:18

Miks sa nii pikalt kirjutad koguaeg?

ma ka väga sellest Hammeti teemast aru ei saa. vrdl näiteks Cliffiga, kelle värk oli ikka retsilt teistsugune. plaatide pealt ei saa isegi niipalju aru, aga need omaaegsed laivilindistused olid tõepoolest ulme. iseasi, kuipalju seda nüüd bassimängimiseks sai kohati nimetada ;) ja Hardwired on kuidagi seda vibe tabanud, ma päris niisama seda trompetite ostmise juttu ei ajanud :D mis plaatidesse puutub, siis niipalju kohalolevat bassi pole peale puppetsit olnudki.
kui ma nüüd järele mõtlen, siis Kirkiga teemas kahest loost räägitaksegi, lisaks veel Creeping Death.
mis aga oleks retsilt huvitav, oleks teadmine, mis värk nende lugude plaatidele jaotamisega on. füüsiliselt oleksid nad ühele mahtunud. ja kuulamisega on nii, et esimene plaat on loogiline tervik, aga teiselt tahaks kangesti ca 3 lugu vahele jätta, aga need on iga kord erinevad :D
tegelikult otseselt nõrka lugu ei olegi, okei, võinuks kohati veitsa trimmida, aga... see on ka nii ja naa, eraldi kuulates jälle seda tunnet ei teki.

umbes nii, et kui DM puhul oli "meelelahutus" miksi ise endale sobiv sound, siis selle plaadi puhul- vali ise sobivad lood :D :D :D

soundiga on omaette ooper nagu ma siin pikalt jauranud olen, väga kavalalt tehtud. millegi natukegi asisega kuulata ei kannata, aga kõikvõimalikest arvutikõllidest aipläädidest telefonidest kõlab sitaks hästi. (tegelikult oli ka DM'ga sama asi). jube kurb, aga tundub et õigustatud valik, neid review'sid on väga vähe, kus see ära märgitud on. st enamik ei oska seda enam tähele panna.

al(tm)
27-11-2016
kell 10:24

https://www.youtube.com/watch?v=rGoZ_pQY-14

veel üks making of

al(tm)
27-11-2016
kell 12:59

@jaankaer- olete araabia juurtega? ;)

kui küsimus oli uudishimust, siis-
a) ma ei toksi ühe näpuga
b) ma põhimõtteliselt ei hakka foorumistesse toimetatud teksti kirjutama, keegi ei maksa selle eest
c) lihtlausete puhul tõstatub funktsionaalse kirjaoskuse puudumine iseäranis teravalt. pead mind uskuma, kuna seda teemat ma õnnetuseks mõningal määral valdan.
d) mul puudub sõnade ees hirm, vahel isegi makstakse nende tekitamise eest. tõsi- stiiliks kantseliit (või miskit sinnapoole).

kui küsimus oli retooriline-
aseta siia sobiv tsitaat nt Damage Inc'ist. või võta teadmiseks, mida Urmas Ott ühest Eesti kirjanikust arvas. see oli ka üsna hevi.

ühesõnaga, vali ise.

Rene13
27-11-2016
kell 15:06

Miks al(tm) siin teemas nii pikalt kirjutab kogueg?
Sest temast sai just kotkaga vimpli kavaler.

Con
27-11-2016
kell 16:08

Tänud, al(tm), linkide eest, ma tõepoolest pole eriti tänapäeva trääsaga kursis. Eks sellist klassikalist ausat ja ehedat trääsa tuleb siitsamast Eestistki, aga vana 'tallica puhul võlusidki just igasugu vigurid, mis trääsa sisse punutud. Akustiliste kidrade kasutamine, progega flirtivad rifid, üligeniaalsed kidrasoolod (mitte mingi suvaline ludin ja vautamine), lugudes olev dünaamika jne.
Ausaltöeldse Slayeri-stiilis trääsa väga pikalt järjest kuulata ei viitsi, lihtsalt tüütab ära, samas vana Metallica pakkus nii palju erinevaid nüansse, et kuula või lõputult :)

al(tm)
27-11-2016
kell 17:05

sa rene ei jaga ikka biiti, seapea oleks pidanud olema. sellised need tänapäeva noored on, ei mingit süvenemist detailidesse... ;)=

al(tm)
27-11-2016
kell 17:19

no jah, aga konks ongi, et kõike seda heideti ka neile ette (vt kasvõi Cliff 'Em All pealt intekat). tundub praegu uskumatu, aga puppets ei olnud välja tulles mingi hüpersuper värk. trääsa võtmes on Reign In Blood ja South Of Heaven kindlasti kõvemad plaadid.

loomulikult on variatiivsus ja esimese 2 plaadi puhul ka väljakostev õhin ikka väga vau. hiljem muutus see liiga konstrueerituks.

al(tm)
28-11-2016
kell 14:22

https://www.youtube.com/watch?v=UG3syPboEC4

päris haige, Lars elektroonilise kitiga :D

Tim Cornell
28-11-2016
kell 14:52

alt(tm), kindlasti tead ja oskas soovitada mõnda raamatut Metallicast. Kui hea ja asjalik on see raamat, mis nüüd eesti keelde tõlgiti? Uus raamat "Bact to Front"?

Tim Cornell
28-11-2016
kell 14:52

alt(tm), kindlasti tead ja oskas soovitada mõnda raamatut Metallicast. Kui hea ja asjalik on see raamat, mis nüüd eesti keelde tõlgiti? Uus raamat "Back to the Front"?

Kirill
28-11-2016
kell 15:05

Võtsin nädalavahetusel ette ja kuulasin plaadi läbi. Päris palju häid lugusid on seal ja päris palju fillerit, eriti igavat fillerit. Aga tugevad lood on head... seni kuni Kirk ei soolota ja Lars marsirütme ei mängi. Mis värk selle solnikuga siin plaadil on? Kas ta kirjutas need lood solniku peal või? Ja mis värk Kirkiga on???

Kirill
28-11-2016
kell 15:08

Ahjaa, ja see ka, et härradel on kõik maailma parimad stuudiod, inimesed ja tehnika käeulatuses... miks see plaat nii halvasti kõlab siis?? Vähemalt ei ole DM level

al(tm)
28-11-2016
kell 15:40

Back To The Front on Puppetsist, ise näinud ei ole, kui fänn oled kindlasti tasub paberkoopia hankida.

muidu soovitada oskan Enter Night (2010, Mick Wall) mis on kohustuslik kirjandus (kuigi osa teksti tuleb nii veitsa vabamalt võtta) ja kui Cliffi fänn oled, siis To Live is to Die (2009, Joel McIver). need on epubidena leitavad soovi korral.

al(tm)
28-11-2016
kell 15:54

@Kirill, eksole wtf

solnikuga.... kuula veitsa neid vanakooli NWOBHM asju, minuarust on osa vastust seal. aga häirib küll jah. ja teine asi, et need n.ö. "head lood"- ehk siis singlid ja lõpulugu tegelikult on lihtsalt kiired ja kogu lugu. nt revenge, dream no more, isegi confusion on minu arust palju vingemad.

al(tm)
29-11-2016
kell 05:16

soolodest...
http://www.guitarworld.com/artist-news/kirk-hammett-talks-hardwired-guitar-solos-lars-coached-i-improvised/30236

pta
29-11-2016
kell 08:33

al(tm), ega sa ometi doktoritööd pole Metallica teemal kaitsnud?

kurmet
29-11-2016
kell 09:24

Haha.

Eks süvenemine, kuulamine ilma ajutegevuse katkemiseta ja intekate-raamatute lugemine ongi natuke "liiga palju" juba :) ?! Kui see liiga "doktor" tundub, siis võiks alustuseks ju selle Enter Nightsigi läbi lugeda.

Olles nüüd 2 nädalat üsna palju seda plaati/plaate kuulanud, siis oleks võinud teha 10 loolise - kaks lugu maha kaapida - Murder One ja Now That We're Dead. Muu nagu toimib.

pta
29-11-2016
kell 10:06

Mulle lihtsalt tundus, et ühtki teist artisti pole nii põhjalikult rada7-s lahatud, välja arvatud Defrage muidugi.

Enter Night'i ma vist lasen jõuluvanal tuua.

kurmet
29-11-2016
kell 10:17

Eks osa juttu on Death Magnetic teemas juba räägitud jah :)

ilbert
29-11-2016
kell 10:32

vaat siit tuleb plaadi parim koht üldse :)

al(tm)
29-11-2016
kell 11:05

kraadid ei huvita, õnneks jätkus mõistust magistratuur õigel ajal pooleli jätta. poleks sellest ka miskit tolku olnud, vana neljaaastane baka on sama kaaluga ja formaalsusteks (tööandjatele) piisab ;) :P sorry nati nokkisin

muidu.... ilmselt siis post fan syndrome? :D tegelt ka, mingi hetk võttis see bänd ikka katuse täiega sõitma ja minu suur pettumus oli AJFA (jep, aastal 88). aga 80nendad mind tõesti köidavad, just see feeling, mitte niivõrd faktoloogia. no ja kui kunagi tatikana olid vaid mingeid kõlakaid kuulnud, praegu on ju YT abil kogu see kultuurkiht võimalik läbi kaevata, alustades nendest NWOBHM obskuursustest lõpetades mingite ulme demode ja kurat teab millega.

teine asi, et 'tallicast on ka mida rääkida, kogu see mütoloogia ja seoste meri on ikka meeletu. ilmselt siis zepi, sabbathi, kissi jms "suurte" bändide huvilised lihtsalt radas ei käi? ma loeks (ja ka loen ingliskeelsetest foorumitest) suure huviga...

muuseas, selline suurepärane asi nagu Google Now on kogu selle linginduse leidmisel abiks. hommikul lisaks ilmateatele ja todo'le lasen pilgu üle, kohvi kõrvale täpselt paras tegevus.

labidamees
29-11-2016
kell 18:27

muidu.... ilmselt siis post fan syndrome? :D tegelt ka, mingi hetk võttis see bänd ikka katuse täiega sõitma ja minu suur pettumus oli AJFA (jep, aastal 88). aga 80nendad mind tõesti köidavad, just see feeling, mitte niivõrd faktoloogia. no ja kui kunagi tatikana olid vaid mingeid kõlakaid kuulnud, praegu on ju YT abil kogu see kultuurkiht võimalik läbi kaevata, alustades nendest NWOBHM obskuursustest lõpetades mingite ulme demode ja kurat teab millega.

teine asi, et 'tallicast on ka mida rääkida, kogu see mütoloogia ja seoste meri on ikka meeletu. ilmselt siis zepi, sabbathi, kissi jms "suurte" bändide huvilised lihtsalt radas ei käi? ma loeks (ja ka loen ingliskeelsetest foorumitest) suure huviga...


Millest pettumus juba siis ja lausa suur?
Minu pettumus oli ikka 1991 ja veelgi suurem 1996,aga sealt edasi tundus juba kõik paratamatusena.

al(tm)
29-11-2016
kell 18:54

no aga kujuta ette, et RTL oli kõige kõige ;)

arvesta aega ka, mul oli musa jaoks siis 2 varianti- kas klassivenna käest umbes 10. generatsiooni koopia duubliga (ülikõva sõna siis) või siis üsna kalli raha eest Valga "stuudio". igatahes mul oli jupp aega veendumus, et tüübid tegid mulle külma ja lindistasid mingi vale plaadi. :D
re-revisitedi sain mitu aastat hiljem, to oli jälle ok, niiet...

kogu black albumi teema jättis/jätab mind täiesti külmaks, slayer ja destruction olid kõva sõna siis :D

al(tm)
29-11-2016
kell 19:02

kusjuures need "stuudio" lindistused olid mega korralikud tegelikult, tehti plaadilt suurele lindile tehtud koopiast ja korralike makkidega, nn poolakatega pole miskit võrrelda.

pta
29-11-2016
kell 19:40

Mulle just Justice meeldib kõige rohkem. Ka toona meeldis kõige rohkem. Peale Justice't ei viitsinud Ride ja isegi Puppetsit eriti kuulata.

al(tm)
29-11-2016
kell 20:47

no aga ongi, kuidas kellegile. mingi aeg jättis täiesti külmaks, siis sai live shit'a kuulatud ühtäkki ribadeks ja Load oli juba täitsa tibenstobes. siiamaani justice ja black album on kuidagi nagu vahelt ära.

labidamees
29-11-2016
kell 20:52

RTL ongi kõige kõige!
mis aeg oli siis sellega olen samuti kursis,ok sul aastaid tiba rohkem.
Tallinnas oli 90 algul Rataskaevu,Vene tn ja Ohvitseride maja helisalvestus kus ma nagana kassette käisin viimas /toomas.Võis olla 89/90a vast kui sain
Vene tn salvestusest RTL,MOP,KEM,kvaliteet oli siis omast arust ok,aga
90ste kassettide peale lindistati nii et kõike sai täpselt 45min,nii väitis list mis käsitsi kirjutatuna seinal oli.Vähemalt Slayeri RIB mahtus ilusti ära ja ruumi jäi kõvasti ülegi,
Re-revisted sai mõni aeg tagasi üle 10a üle kuulatud.väga kõva asi minuarust ikka veel.

pta
29-11-2016
kell 23:43

Heh jah, pidevalt jäi kassetil viimane või eelviimane lugu poolikuks. Mõnikord kuulsin poolikuid lugusid täispikana alles aastaid hiljem. Siiani kurat on mälus (ja valus), kuidas Orion poole pala pealt nagu noaga ära lõigatakse...
Siis sai neid 120 minutilisi kassette kasutatud, aga need kippusid jälle lõpust väga palju tühjaks jääma.

al(tm)
30-11-2016
kell 05:02

haaa, mul oli metal militiaga sama värk, et olin harjunud poolikuna kuulama ja siis oli jube võõras täispikkuses kuulata...
teine asi olid plaadikrõpsud ja poole viimaste lugude soundi äravajumine.
120seid kassette sai veitsa hiljem, mingi ajani liikus vaid 90 Maxell ja Agfa pluss 60 kruvidega Svema. too nagu lindi mõttes sitt ei olnudki, aga põsed olid valest materjalist ja hakkasid vilistama ja siis tuli hariliku pliiatsiga "määret lisada" :D

Nightfall
01-12-2016
kell 00:14

Olen seda uut plaati käianud ja "seedinud" nüüd siis pea iga päev, alates ilmumisest. Ja pean tunnistama, et meeldib. Täitsa hea plaat. See nõuabki pikemat "seedimist" ja kuulamist, alles nüüd kogu plaat on hakanud "avanema". See nõuab ajalist distantsi. Minumeelest on see tiba parem, kui eelmine, DM. Soundiliselt ja vokaalselt kindlasti, aga ka muudes nüanssides. Ma ei hakka ega oskagi siin süvaanalüüsi teha, lihtsalt intuitiivne tunne, üldmulje on selline.
Üks, mis kindlasti meeldib, et siin plaadil pole (peaaegu alati kohustuslikku) ballaadi. Olen alati siiani nende kõikide albumite kõik ballaadid vahele jätnud. Minumeelest Metallicale ballaadid üldse ei sobi. See rangelt mu subjektiivne arvamus. Kui Fade To Black ja One veel kuidagi kannatavad kuulamist (just lõpu osas), siis kõige jubedam asi üldse on neil Nothing Else Matters. No Welcome Home on nii ja naa- oleneb tujust....ja need erinevad Unforgivenid ka väga kuulamist ei kannata. Uuel plaadil siis õnneks sedalaadi lugu pole. Küll aga oleks võinud olla seal jälle mõni instrumentaal, kui norida. Ja muidugi võiks norida ka Hetfieldi vokaali-laulustiili üle, aga vist pole mõtet, sest see juba ealine-füsioloogiline teema. Aga tundub, et mees on andnud parima, igatahes parema, kui eelmisel plaadil. Sellist inisevat, laulvat asja on õnneks vähem. Muidugi, iial ei saa Metallica olema selline nagu 80datel, eelkõige AJFA peal, kus vokaal oli agressiivselt röökiv ja haukuv. Isiklikult mulle oli ja on siiani AJFA üleüldse kõige parem ja absoluutselt täiuslikum Metallica album üldse. Peajagu üle teistest ja kui veel kaugemale minna, siis üleüldse kogu metali etalon, soundiliselt, lugude poolest, vokaalilit jne. Kordan - ainult MINUmeelest. Sound oli sellel ideaalselt täiuslik - väga tihe, terav, üliagressiivne. Vaat siinkohal ma ei tea öelda, mis oleks, kui oleks bassi ka kuulda...võibolla oleks veelgi parem. MOP-il on see kuulda, aga siiski AJFA on kõvasti parem ja tigedam. Ka trummid on seal ideaalse soundiga. Ja vokaal parim, mis Hetfieldil on olnud - vihane, haukuv, röökiv. Hiljem hakkas ta palju inisema ja nagu ta ise on väitnud, muutus laulvamaks. Tegelikult on väga kurb, et paljud ja ka nad ise pole AJFA-ga väga rahul. Ka nende raamatus (Metallica-Enter Night) saab see album võrreldes teistega vähe käsitlemist ja kõvasti materdamist, eriti autori poolt. Aga see selleks, kõik on subjektiivne ja kõik eelnev on puhtalt minu arvamus. Võibolla ka palju loeb see, kui lapsena, 12aastaselt kuulsin raadios esimest korda lugu Dyers Eve ja siis natuke, nädal-paar hiljem Blackened, oli katus igaveseks ja korralikult läinud, maailm polnud enam endine, nagu öeldakse.Aga mõnel teisel võis see jälle nii olla mistahes muu albumiga, nii et see mõjutab palju. Nüüd, 30 aastat hiljem, võrreldes ja katsudes olla objektiivne, tundub ikkagi AJFA parim.
Uut plaati võrreldi arvamustes ja arvustustes (ka siinses teemas) Loadi ja Reloadiga, aga ise pean suureks õnneks tõdema, et mina küll nende kahe eelpool nimetatud õudusega sarnasusi ei leidnud (kui, siis väga vähe, siin ja seal kusagil ehk midagi oli). Arvan, et tänasel päeval, nii palju, kui see võimalik on, on see uus plaat ikkagi väga hea. AJFA see pole muidugi ja idiootne oleks ka seda oodata-võrrelda.

pta
01-12-2016
kell 09:03

Youtubes on remasterdatud ja täiendatud bassiga AJFA lugusid päris palju. Korraliku bassiga Blackened, ah sa raks!
Võimalik, et lastakse millalgi ka ametlik remasterdatud AJFA välja.

kurmet
01-12-2016
kell 09:44

Võimalik, et lastakse millalgi ka ametlik remasterdatud AJFA välja.

Isiklikult loodan, et mitte n

Las mõni asi jääda nii, nagu ta loodi. Koos vigadega. Mulle küll ei anna need "And Justice For Jason" asjad midagi rohkemat, ei muuda ega võimenda seda, miks see plaat mulle meeldib. Pigem vastupidi.

Kohati ma ikkagi arvan, et kui see asi PRAEGU täpselt samamoodi välja tuleks, jätaks ta paljud suht külmaks. Ilmselt praegused teismelised jätakski. Kogu see müüt ja ajalugu on lihtsalt juures. Teismelisena on vastuvõtlikkus ka teine ning üsna esimestena kuuldud asjad omavad tähtsust, on rohkem "õigemad" ja "omad" ja mitukend aastat hiljem.

Jah, mu esimene Slayeri plaadid oli "Divine Intervention" ja "Undisputed Attitude", esimesed Megadethid '92 ja '94. Esimene Kreator "Outcast". Aga mu jaoks taandub palju siiski õrna ea ja vastuvõtlikuse peale. Ise imestan ka, mis kuradi sitta ma siis omaks võtsin, hoolimata sellest, et vaid nostalgia pärast võin ka vahel praegu seda kuulata....kuid kui asi ilmuks praegu ja kuulaks seda praeguses vanuses, tahaks ilmselt oksendada.

Kui ma praegu prooviksin olla TÄIESTI objektiivne, siis nii imelik, kui see poleks, peaksin vist parimateks mingit aegumatut segu Load/Reloadist, Black Albumist ja Ride The Lightningust (The Call of Ktulu vms). wtf mingi sutsakaga I Disappeari otsa veel.

kurmet
01-12-2016
kell 09:46

Võimsalt seotud mõtted tulid kokku, aeg võtta veel üks kohv.

Con
01-12-2016
kell 13:44

Isiklikult mulle oli ja on siiani AJFA üleüldse kõige parem ja absoluutselt täiuslikum Metallica album üldse. Peajagu üle teistest ja kui veel kaugemale minna, siis üleüldse kogu metali etalon, soundiliselt, lugude poolest, vokaalilit jne. Kordan - ainult MINUmeelest. Sound oli sellel ideaalselt täiuslik - väga tihe, terav, üliagressiivne. Vaat siinkohal ma ei tea öelda, mis oleks, kui oleks bassi ka kuulda...võibolla oleks veelgi parem. MOP-il on see kuulda, aga siiski AJFA on kõvasti parem ja tigedam. Ka trummid on seal ideaalse soundiga. Ja vokaal parim, mis Hetfieldil on olnud - vihane, haukuv, röökiv.

Nõustun 100%. Nooremana meeldis vist isegi RTL tsipa rohkem, aga mingi hetk jõudsin järeldusele- AJFA- i peal on kõik täiuslik :)


grewu
01-12-2016
kell 19:54

Plaati hakkasin kuulama suure eelarvamusega, aga peale mõningat kuulamist võib öelda: "Lugupeetud vannutatud mehed, 25-aastane ootamine on lõppenud." Vahepealsed plaadid olid sellised, mis kohe kuidagi ei läinud, kuid see plaat on juba peaaegu nagu vana hea...

al(tm)
04-12-2016
kell 15:33

haaa, vahel satub YT päris lahedate asjade peale.

https://www.youtube.com/watch?v=t88V5nvFm6Y

see on 1. august 1986, laiv Charlestonis. kuna mõnel tegelasel on käsi rulatamisest kipsis, siis kitarri mängib John Marshall (oli siis Jamesi kitarritehnik, mänginud hiljem Metal Church'is).
tasub kuulata juba Tolls'i pärast, Mr Burton @lead bass.....

Con
04-12-2016
kell 21:09

see on 1. august 1986, laiv Charlestonis

Väga vahva kuulamine. Creeping Deathi algus on päris naljakas, Seek & Destroy soolos teeb Kirk huvitavaid muudatusi, Puppetsi alguses saab hästi aru, et kidrat ei mängi Hetfield, vaid keegi palju kobam. Päris jõhker tempo on kõigil lugudel, huvitav mitu(kümmend) õlut enne laivi ära joodi, Hammett tundub igastahes kõige kainem.

cooloox
04-12-2016
kell 21:13

Eks selle Metallica uue materjaliga ole nagu Half-Life 3 ja Duke Nukemiga, mille kohta öeldi ühes YT videos nõnda: "Even if it[Half-Life 3] came with a free blowjob, fans would still complain 'they didn't cup the balls properly!'."

- pole minu tsitaat aga minu meelest väga aktuaalne 80-träsa igatseva hülgemöla või ükskõik millise kõrgelt hinnatud, kaua oodatud asja pihta.

Mis mu enda arvamusse puutub, siis ma oleks neid laule lihvinud veidi. DM meeldis mulle rohkem, ja mitte selle pärast et see oli vali, vaid ta oli nagu kuidagi tervikum. Lubati uut, kuid rajumat, sisuliselt black albumit, tegelikkus on see, et ainult mõni kohake, mõni lauldav harmoonia(mis mullegi meeldib[confusion]) on black albumi sarnane. St. Anger meeldis mulle väga, tänu sellele hakkasin ise Metallicat kuulama, seal on hunnikus ägedaid riffe. Ma ei kujutaks ilma sita snareta ettegi St.Angerit.. mis veel.. mis veel..

Ahjaa, mis värk selle Atlasega on? Minu meelest oli see esimene märk peale hardwire't ja moth'i et plaadil tuleb ka paska materjali, küll aga näib, et paljud ei jaga minuga sama arvamust ning on Atlase üle väga õnnelikud.

Mis mulle veel ei meeldi:
- Dream No More refrään (peaaegu The thing that shouldn't be, aga imelik)
- Halo on Fire ei meeldi üldse (võiks suvakas SATi'lt tuleval popmusa kanalil lasta, kirki kidrakäik on igav ja imelik, no oleks võinud midagi huvitavamat sinna panna)
- Now that we're dead on hea laul, aga refrääni võiks kaks korda olla, imelik.
- Atlas..... no mida kuradit? Vajab veenmist, et leida sealt midagi... midagi mis oleks tõesti, hea. Ma ei saa aru, andke andeks. :D
- Ja Kirk, kui ta võtaks hevilt tunde, kas ta mängimine paraneks märkimisväärselt? Mitte, et ma ise paremini mängiks, aga mul hakkab kahju, kui ma vaatan mida ta 80ndate lõpus oskas, ja mida nüüd. See on ainus asi mida ma 80' Metallicast nagu tahaks.

Kirill
05-12-2016
kell 11:15

haaa, vahel satub YT päris lahedate asjade peale.

https://www.youtube.com/watch?v=t88V5nvFm6Y.
ei tea kas puppetsi esimese soolo mängis ka Marshall? päris naljakaid helisid tuleb seal e eyes

al(tm)
05-12-2016
kell 13:23

pane tähele, et suurema osa nendest naljakatest asjadest teeb tegelikult *bass* ;) (kas ka puppetsis praegu ei mäleta, küll aga creeping death nt)

tegelikult stuudioplaatide pealt ei saa üldse pihta, mis värk Cliffiga oli. nt neid kiukse, bende ja dive bomb'e mida ta laivis tegi sisuliselt üldse ei ole, mõnes üksikus kohas vaid. nt tollsi algust ei ole ei Rob ega Jason suutnud samamoodi mängida.

ja mingi riffi paneb Marshall alguses päris pange, eee kas creeping või siis järgmine lugu seal, üldiselt jube pull asi on. need 85, 86 laivid on kõik änksad, alati saab mingit kino ja hull tempo on alati :D

al(tm)
06-12-2016
kell 10:51

http://bravewords.com/features/metallicas-kirk-hammett-self-destructs-with-bravewords-to-me-theres-a-lot-of-all-our-albums-on-this-album

al(tm)
07-12-2016
kell 08:22

http://www.rollingstone.com/music/news/sebastian-bach-describes-brutal-lars-ulrich-prank-in-new-memoir-w453896

pray