Metallica - Hardwired...To Self-Destruct

kurmet
18-08-2016
kell 22:57

Ilmub 18.11.2016.

Disc One
Hardwired
Atlas, Rise!
Now That We’re Dead
Moth Into Flame
Am I Savage?
Halo On Fire

Disc Two
Confusion
Dream No More
ManUNkind
Here Comes Revenge
Murder One
Spit Out The Bone

Kirill
19-08-2016
kell 06:35We're so fucked, shit outta luck, hardwired to self-destruct wtf f

Trash
19-08-2016
kell 15:05

Päris hea loo valik ju uue plaadi reklaamiks! Minul küll huvi (no nii üle 20 aasta) uut Metallica albumit kuulata.

Kirill
19-08-2016
kell 20:53

haa, uus lugu juba YLE pealt Rio olümpia reklaamiks kasutatud

al(tm)
19-08-2016
kell 21:40

päris põnev, mis sääl kokku keedetud on.

konkreetne lugu on taoline, et arva mida tahad. KEA miksitud DMga (ikka väääääga tuntavalt), see soolo oli selline.... ma pakuks (selle aasta livede järgi, nt record store day ja pesapalli finaalieelne live), et Kirkil on mingi tõsine jama käega. siis, kaks ketast ja ~80 minutit. hmmmmmmmmmm? umbes nagu Slayer laseks duubli välja :D

huvitav, kas seda plaati kannatab nüüd kuulata kah? ma pole enda DM'i kordagi mängijasse pannud :D

al(tm)
19-08-2016
kell 21:57

muuseas, just just sai mööda 25 aastat black albumi ilmumisest. üsna kreisi.

al(tm)
21-08-2016
kell 08:27

https://youtu.be/VjcDHVg-u-c

Sihuke värk siis. Kuuleb paari jupikest veel.

Riff
22-08-2016
kell 00:45

Alguses nagu hakkas kusagilt otsast looma aga siin tuli konfirmatsioon, et Hetfieldi lauluõpe või oli vananemine see, mis keeras selle voksi perse. Väga mannetu näib. Loodame, et vähemalt 1-2 laulu on kuulatavad, nagu tänapäeval kombeks.

kurmet
22-08-2016
kell 06:32

Hardwired lives

Standort
22-08-2016
kell 19:51

ülessoojendatud supp

al(tm)
22-08-2016
kell 22:47

no värsket liha tahad, Havokil tuleb kohe uus plaat välja. *

P.S. Het lauluõpingud olid black albumi ajal, häälega on tal kõik ok ja seltsimees puujalg on ka end täitsa käsile võtnud. aga algse väite juurde jään, kuulake sedasama live.

* Mustaine on tropp :D

overture
23-08-2016
kell 21:52

Vektor pidi väidetavalt olema thrash metal-i uus tulemine, ei ole ise veel seda nende viimast kuulanud.

al(tm)
23-08-2016
kell 23:01

mulle tuli uue vektori peale pähe esimese asjana voivod, cynic, atheist, nocturnus.. lahe tehniline kraam, aga veits teine sein noh. vokaal apsull ei istu.

Con
23-08-2016
kell 23:04

Tundub nagu Death Magnetic vol 2 ehk siis sita (modernse) saundiga punnitatud thrash-metal. Kaheksakümnendate geniaalne Metallica ei tule enam iial tagasi, pole midagi parata.

al(tm)
24-08-2016
kell 06:54

ah ärge hakake seda 80nendate joigu ajama. musa mõttes oli tipp ju 90nendad. ma väidaks isegi, et otseselt sitta plaati polegi nad teinud. nii anger kui Reedi projekt on üsna põnevad kuulata. DM (aga ka selle 3D) probleem oli lisaks kohutavale soundile (aga see on midagi, mis on metallicale tüüpiline, kea, ajfa nt on samamoodi persses) poosiga ülepingutamine. Heavy on koomusk küll, aga see piir on õrn.
Ootaks ikka plaadi ära. Pigem võib see paras rosolje olla, see seletaks kaht ketast.
Ja nad võiks ühe kaverite kogumiku veel teha, tõsiselt.

kurmet
24-08-2016
kell 11:58

Vektoriga, mille live nägin paar nädalat tagasi, meenub esimese hooga see, et trummaril ei olnud tomme, v.a. floortom. A see selleks.

Ma just ei ütleks, et eriti geniaalne tunduks, kui 2016. aastal lindistatud plaadil oleks mingisugune "Trapped Under Ice" näiteks esimest korda. Kuulasin just Kill'Em All'i ja kui see va lapsepõlve vaimustus sealt nüüd ära võtta, siis vist jätaks hetkel ikka üsna külmaks see värk. Mitte midagi muud, mida poleks Diamond Head "Lightning to the Nations" albumiga 3 aastat varem teinud hehe.

al(tm)
24-08-2016
kell 19:28

noh, mulle tuleb selle uue loo peale küll esimese asjana Metal Militia pähe ;)

aga, KEA'ga pole see asi üldse nii lihtne. internet on tore asi, tänapäeval kuuleb sealt lademes tolleaegset kraami, nii neid poole-kohaga-kunstikooli-taustaga NWOBHM keldrilisi helisid kui trääsaskeene teket ja ütleks, et lambist need tüübid popiks ei saanud. Jah, eraldi võttes olid Diamond Head, Mötorhead, Budgie, Venom jne jah kõik tükid eraldi valmis nikerdanud, aga hoopis teise vaibiga, eks. ja vokaal loeb ikka sitaks palju. võta kasvõi Exodused Anthraxid jne samast hetkest kõrvale, mis eristas? nt täiesti uskumatu, kuidas No life Halfordi kloonist sai 100% originaalne hääl (ja on siiamaani).

veitsa offtopic, aga lugesin hiljuti mingit (oli vist exoduse live, ju siis oli Baloff see vend) kirjeldust, kuidas moshpitis mingi tüüp tapamajast pihtapandud verise koodiga ringi taidles ja nendele kes ei moshinud pikku kuppu pani sellega, bang that head that doses'nt bang f

al(tm)
24-08-2016
kell 19:29

=doesn't f eyes

kurmet
25-08-2016
kell 08:15

Making of "Hardwired"

Con
25-08-2016
kell 10:56

Suht Metal Militia jah see esimene uue albumi nimilugu, ainult veidi igavamalt mängitud ja saundist ei hakka rääkimagi...
Aga eks tuleb muidugi kogu album ära oodata- loodetavasti pole kõik lood sellised killemolllikud, vaid ka veidi raidthelaitningu-masterofpappetsi-ändjastisforolli hõnguga. Siis võiks küll rahul olla.

al(tm)
25-08-2016
kell 11:28

saundist ei saa KEA puhul ka rääkida, sest seda lihtsalt ei ole :D

tolle albumiga juhtus ju lindistamisel üsna kurioossne lugu, tegijatel polnud halli aimugi, kuidas hevi üles võtta, kui mälu ei peta olid vist mingid kantrimehed vms. ühesõnaga kõik nivood metsas (meeldetuletus- tollal oli 2" lintmakk või makid need kuhu lindistati ja lindistusnivooga määrad otseselt soundi) jne. pluss minimaalne aeg jne.

kusjuures AJFA puhul ma olen pigem jamesi ja larsi meelt, olen seda justice for jason kuulanud ja saan pihta küll, miks bass maha tõmmati. pluss muidugi subjektiivsed põhjused pealekauba.

korralikult soundivad on alates black albumist kuni angerini (k.a.). DM on soundiliselt täiesti persses ("ametlik" plaat siis), nutt tuleb peale, kui lahtist versiooni (mõtlen gh't siis) kuulad. pmslt poolt mängitust lihtsalt plaadil ei kuule, täiesti sodiks lastud. Beyond Magnetic ja Lulu on OK, Dio medley on selline so so, ikkagi üsna lapik, lugu ise väga lahe (minuarust kaveripändina üks lahedamaid üldse).
kõige sellega võrreldes pole hullu midagi :D

verrückt
25-08-2016
kell 14:09

No ma kardan, et mu vanaema ei teeks ka enam nii häid pirukaid kui 15 aastat tagasi, kuigi kompetentsi ja praktikat on (:

Mitteprofessionaalist tavakuulaja jaoks on täiesti tavaline lugu. Keskpärane. Otseselt halb ei ole. Refrääni sõnad on ebameeldivalt totakad küll. Samas muusika poole pealt thrash ei ole mulle kunagi eriti pinget pakkunud, nii et vb on asi ka selles.

Ja kui ma Metallicat olen kuulanud, siis statistika näitab, et top 1 on ikka Black Album, nii et mis parata, arvatavasti on nii ka edaspidi. Siin pole isegi lapsepõlvega midagi pistmist.

Con
26-08-2016
kell 16:44


kusjuures AJFA puhul ma olen pigem jamesi ja larsi meelt, olen seda justice for jason kuulanud ja saan pihta küll, miks bass maha tõmmati


Täiesti nõus! Minu kindel Metallica lemmik-album, olgugi, et bassiga on nagu on.

al(tm)
26-08-2016
kell 17:43

nojah. ja näiteks on üsna kindel, et Cliffiga poleks see plaat elu sees taolisel kujul välja tulnud, pigem oleks sinna (Re)Loadi kanti varem välja jõutud, küll mitte nii pompöösselt. Enter Nightis on üsna pikalt kirjutatud sellest.

sellest tuleb aru saada, et a) Burton polnud mingi hevimees, pigem sihuke southern rock, psühhedeelia, (pop)punk ala Misfits jms oli tema rida b) Lars oli eluaeg unistanud justnimelt "suurest" bändist ala Kiss jms ühesõnaga oluliselt söödavamast kraamist.
mingis mõttes olid nii Puppets kui AJFA pettumus, esimese vastuvõtt ei olnud *tegelikult* algselt ülearu vaimustusest nõretav ja ajfa oli ikkagi vaid nišikas, ükskõik kuidas nad ka ei tuuritanud. säält tuli ka see dr feelgoodi järgi sügelemine, Rock ja kõik muu. (see osa oleks ilmselt jah olemata)

nt Lulu oleks raudpolt midagi sellist, mida Cliff oleks suurima heameelega teinud. oleks- poleks muidugi.

al(tm)
26-08-2016
kell 17:57

aga mis see motivaator praegu on... ise käsen keelan poon ja lasen, plaadifirma kaela enam ajada ei saa, isegi CD tegemise massinad on tüüpidel isiklikud, rääkimata stuudiost ja muust. ilmselt niikaua, kuni laive anda jaksavad ja merch müüb, tegutsevad. ja noh, verrücktil õigus, puhast sulakulda enam (vist) ei voola, aga laivi annavad jätkuvalt hästi ja niisama lihtne ongi. tõenäoliselt probleem mis tekib ongi Hammetiga, sellest on veitsa räägitud ka, oli vist vasak käsi ära. kuulda on. see on ka kuulda, et see 2 aastat mis nüüd stuudios on tegelenud, on Larsile hästi mõjunud. või siis sai mingist hädast lahti. pole ta eluaeg virtuoos olnud, aga päris "äramängimiseks" nüüd ka ei taandaks.

Rene13
26-08-2016
kell 22:34

kusjuures AJFA puhul ma olen pigem jamesi ja larsi meelt, olen seda justice for jason kuulanud ja saan pihta küll, miks bass maha tõmmati.
Jah, tallica ja thrashmetal ei paku enamat kui roti perse. Siia pole isegi teooriat vaja, kogu lugupidamise juures äge värk küll (väga hea meelega kujundasin ühe thrashialbumi ja teeks veel) a imho ikka kõlab magedalt, just rütmigrupi osas. Ja pole ka 90 alguses tiinekas olnud. Aga sellest ei taha rääkida, igaühele oma ja mul pole sellega mingit kana kitkuda.
Pean ütlema, et al(tm) selle nii huvitavaks suudab seletada ja niipalju kui stuudiomeeste pajatusi lugenud olen siis bassi küsimuses tõesti lars ja james olid asjapulgad a mis sa silmas pead selle all, et pigem nendega üht meelt?
Isepärane trummikolks ei oleks muidu välja kõlanud, liiga funky või lihtsalt uut venda taheti peedistada? Ma selles osas täielik agnostik, oleks huvitav lugeda põhjendust.
Ja muidgi, andke kuuma edasi. Facebookis nii sisukat teksti selles küsimuses naljalt ei loe.

al(tm)
27-08-2016
kell 06:38

ratsionaalset põhjust tegelikult polegi ja see minu järgnev jutt on ka kõhutunne, eks. aga ma üritan.

kõigepealt taust. Cliff oli väga isikupärane. ma muud ei julgeks väita, tehniliselt on kindlasti lademeis vingemaid/kiiremaid misiganes vendasid ja "bassi ju nii ei mängita", aga need käigud sobisid kuidagi jube hästi, olid maitsekad, paraja kiiksuga, muidugi mojo, mida jaguks julgelt paarikümnele. nüanss, et oli veidi vanem ja vähemalt Jamesile isakuju (noh, seda on lugeda kuulda rohkem kui ühest august eks), *väga* musikaalne ja laia (mitte ainult muusikalise) silmaringiga....

fast forward...

pärast seda avariid võeti õnnetuseks asenduseks totaalne fanboy. väga ruttu mindi teravaks, pmslt rahustas management maha. samamoodi, palju räägitud värk, scapegoat teema ja nii edasi.

ajfa jaoks ronis Lars kohale trummieq piltidega ja James uue kitarrisoundiga. esimene produtsent sai kinga, aeti Rasmussen asja päästma. Jasoniga keegi ülearu ei tegelenud (seadetega, mõtlen, tüüp lihtsalt mängis oma arust sobivad partiid sisse ja oligi kõik), neid bassiträkke on võimalik juutuubist kuulata, kokkuvõtvalt rütmikitarri dubleerimine (pluss mediaatoriga mängitud). õnnetus oli nüüd see, et soundiliselt hakkas rütmikitarriga (ja trummidega) võitlema.
panna kõik kokku, mõjus kui võõrkeha (arvestades ka stiilierinevust), lisamata midagi muud peale natukese kandvuse.

tõenäoliselt oli seal mingi erinevus veel võrreldes Cliffiga tehtud sessioonidega (need olla väga värvikad olnud :D ). tõesti ei tea, ühesõnaga, miksimise ajal (miksis Steve Thompson) olid Lars ja James käskinud bassiraja(d) tõmmata nii vaikseks et miksis pole kuulda ja siis veel 2 dB. bass tegelikult on plaadil olemas, aga kitarr varjab ära. jah, see veider kliinilisus töötab reaalselt paremini kui stock sügamine. niiet arranžeering ja sound olid põhitegurid.

ja edasi tuleb kõik see, mille pärast see liigutus võibolla lihtsam oli. Jason oli võõrkeha ja "ta oli kõiges süüdi". lihtsalt oli nii. tüübil polnud mingit autoriteeti ega olemasolu õigustust. see ei olnud lihtne peedistamine, vaid pigem kättemaks või frustratsiooni väljaelamine, mida iganes. põhipõhjus oli ajalise vahe puudumine õnnetuse ja uue mehe leidmise vahel. kõik pinged lõid lihtsalt ilmselt veidi hiljem välja. tasub tähele panna, et kui Jasonile asendust otsiti, siis põhikriteerium oli tegelikult samasse seltskonda kuulumine.

al(tm)
27-08-2016
kell 06:48

ps thrashi jaoks peaks olema olnud tiinekas maksimaalselt 80nendate keskel/lõpus. või siis vist nüüd.

ega ongi, sellest pullist ei saagi muidu aru, siis klõpsab kohale ja rokenroll. apsull nõus.

al(tm)
27-08-2016
kell 06:58

muidugi põhiline mille mainimata unustasin, Cliff ütles "kuidas jääb" ja oli see, kes Jamesiga koos mingi aeg asju otsustas. Larsi väljaviskamise jutt ei ole ilmselt päris lambist

rõhutan veel, Jason oli totaalselt tühi koht. ja noh suht vahetult oli Re- revisited olnud, äkki see ei meeldinud mingil põhjusel?

overture
27-08-2016
kell 09:08

Olgu see praegune Metallica milline tahes, eile õhtul Tartu maanteel sõites oli Raadio kahte kuulates see uus lugu siiski ikkagi sõidu parim osa.

Samas Meshuggah on ka kaua tegutsenud - esimesel kauamängival sisuliselt AJFA kloon - ja see nende praegune uus lugu teeb ikka enamusele uutele ja vanadele ära, seega näiteid on igasuguseid.

Standort
27-08-2016
kell 11:35

seda ''making of" videot vaadates torkab silma, et kutid on hallid vanakesed

Con
27-08-2016
kell 16:03

Olgu see praegune Metallica milline tahes, eile õhtul Tartu maanteel sõites oli Raadio kahte kuulates see uus lugu siiski ikkagi sõidu parim osa.


Ma pidin imestusest püksi tegema ükspäev, kui autol võtit keerasin ja Kuku (sic!) raadiost Metallica uus lugu kõlas. Tavaliselt sealt sellist kraami ei kuule.

AJFA-ga on selline lugu, et see oli minu jaoks armastus esimesest kõrvatäiest... Aasta võis olla ehk 1998 ja Metallica oli noorte seas suht pop tänu pidevalt telekas ja raadios mängitavale Memory Remainsile (ja veidi hiljem ka Unforgiven II-le). Mina, mässumeelse pubekana, nende lugude eriline fänn ei olnud, sest kuidas sa ikka kuulad muusikat, mida su klassiõde, eksole. Siis aga ühel päeval üks sõbra sõber lindistas mulle oma vana kasseti peale vist Nirvanalt midagi ja kuna Nirvana ei suutnud kogu 90 minutilist kassetti ära täita, jäi kasseti lõppu ca 20 minutit mingit varem lindistatud tundmatut bändi. Kui seda tundmatud bändi elus esimest korda kuulsin, teadsin, et see on maailma lahedam asi ja pean ruttu välja uurima, mis bändiga tegu jne. Veidi hiljem sain teada, et tegu Metallica AJFA-ga. Vau, nad oskasid kunagi siis ägedat muusikat ka teha, mõtlesin ma. Pikalt mõtlemata tellisin kohaliku piraatplaadiärika käest 5 esimest tallica albumit, millest vaid üks musta värvi eksemplar osutus pettumuseks.

Nagu siin eelnevalt mainisin, siis AJFA-l bassi puudumine pole mu jaoks mingi probleem. Üldse igasugu allatuunitud kidrad ja ülemäärase bassiga saund pole iialgi kõrvamööda olnud. Muidugi Cliffi bassimäng oli igati nauditav- nii visuaalselt kui ka kõlaliselt.

Con
27-08-2016
kell 16:19

Aaa... Larsi trummimängust ka natuke... Mingil põhjusel saab mees pidevalt tümitada, aga ma ei mõista, mispärast. Olles ka ise veidi trummi löönud, julgen öelda, et tegemist on äärmiselt omapärase mängustiiliga trummariga, kes jagab igas mõttes matsu. Muidugi on ka temal sitemaid päevi, nagu meil kõigil.

Tulles jälle AJFA-i juurde, siis seal on ikka selliseid trummipartiisid, mille peale ise küll ei oskaks tulla ja mille õppimine võtaks minul näiteks ebaloomulikult kaua aega. KEO-i tõnka-tõnka thrashibiidi suudab vast iga teine selgeks õppida, aga veidi hilisemate albumite osad lood võivad juba mõningaid raskusi tekitada.

al(tm)
27-08-2016
kell 19:14

Larsi trummimänguoskused ei puutu minuarust selle jauramise juures üldse asja. pealegi on üks jube hea näide võtta kohe varnast, kui ühel Downloadil oli vend sirakil ja Jordison ning Lombardo asendasid.

oma lugu on aga nii, et kuulsin esimesena puppetsit ja pärast seda RTLi ja vat see oli SEE :D (aasta oli vast 87, pakuks). issand milline pettumus oli AJFA, alguses mõtlesin, et stuudios (noh, need kooperatiivid kus plaadilt kassetile ümber lindistati) tehti praaki ja oleks äärepealt õiendama läinud :D
igatahes tulemus oli see, et South Of Heaven sai pmslt too aasta ribadeks kuulatud ja jupp aega oli suur lemmar (koos Testamendiga) :D

ilmselt selle suure draama pärast black album tundus suhtkoht ok ja tegelikult Loadist alates on kõik meeldinud, küll veitsa sellises sadomaso ja ajaloolise plaani võtmes. Cliffi aeg aga on hoopis teine bänd ja see kuulub helge lapsepõlve juurde. :D

al(tm)
27-08-2016
kell 19:30

noh ja maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse, minu arust on mainitud Messuggah maitsetu sita saundiga siristamine. trääsa teemas põnevat, nt Voivod ja Coroner iga kell. või nt Vio- lence hea tuju tekitamiseks. ;)

al(tm)
27-08-2016
kell 19:35

muide nendest NWOBHM bändidest meeldivad endale Tokyo Blade ja Satan. täielik avastus, kui peale sattusin.

Kirill
27-08-2016
kell 20:43

al(tm) päris retsid oletused Jasoni ja muu kohta

inariv
27-08-2016
kell 21:05

Hetfield oli ju tegelikult Newstediga koosmängu perioodi ajal üks paras jota, viisteist aastat uue isakuju otsinguid läks peldikust alla. Tulemuseks siiski suht head albumid.

al(tm)
27-08-2016
kell 21:36

@Kirill, ei pretendeeri originaalsusele, loe Enter Nighti ja To Live Is To Die. üldiselt on nad dokkides ka päris palju rääkinud, ajfa miksimise kohta on Thomson suht hiljuti inteka andnud. oli Larsi peale üsna pissed, kuna see oli talle üsna jaburat teksti ajanud.

karm kõri oli jah.

thon
28-08-2016
kell 08:10

Kuna siin on kõik metallica teaduskraadiga, siis mul on olnud pikki aastaid 1 küsimus. Miks Lars trummide juures ride ei kasuta?

Muusika kohta niipalju, et peale Lulu polegi neilt vist sitta plaati. Kõik on omamoodi head. Mäletan, kuidas peale pikka pausi ilmus "Load" lippasin kohe kohaliku plaadipoodi ja nõudsin, et tahan kohe. Samas, kui band ei tee siin-seal väikeseid muutusi, siis kas viitsiks kuulata kogu aeg "ühte" plaati erinevate plaadiümbristega. Hetkel ei tule ühtegi head näidet, kuid neid bande on, kes juba 20 aastat mängivad ise enda coveried.

al(tm)
28-08-2016
kell 10:16

:D

ride kohta ehk oskaks mõni musateooriat valdav trummar paremini vastata, aga mina olen aru saanud, et ta suur eeskuju on AC/DC Phil Rudd. teine asi mida on öeldud, et ride pidi trummisoundi räpaseks tegema ja fookuse oluliselt ära tõmbama, nt Duran Duran sellepärast ei olla kasutanud (80nendate kontekstis).

tegelikult muidugi neil ridega lugusid on ja kitis on tal ka ride vähemalt vahepeal olemas. aga nagu ütlesin, ehk mõni teemat valdav inime teab tausta paremini, läheb arranžeerimise valdkonda.

Lulu pole Metallica plaat. aga ausalt öeldes rohkem rokenroll ja rebel lihtsalt enam ei saa olla. see tr00 metalimeeste joga on naeruväärne, täpselt see värk, mille antitees rock peaks olema.

ütlen üht asja, tsekkige 96 aasta MTV MA konsat, kus otseeetris mängiti protestiks Last Caressi ja So What'i (...and I've fucked a sheep, I've fucked a goat, I rammed my cock right down its throat.. :D ) ja saadi 6 aastane ban. see oli siis nö maximum sold out aeg. *selleks* peab mune olema.

ja takkajärgi tunnistavad enamvähem kõik häbelikult, et Napsteri suhtes oli 'tallical jah õigus. ka see väljaastumine on ikka väga julge tegu, see oli midagi, mida siiamaani ei anta andeks.

Kirill
29-08-2016
kell 00:22

kui nüüd järgi mõelda siis Larsil pole vist tõesti ühtegi komplekti ride-ga olnudki eyes
ja ma ei mäleta, et oleks kuskil Metallica lugudes seda kuulnudki
päris jabur

kurmet
29-08-2016
kell 00:34

Kill' Em Alli peal ikka vist üsna kuulatavalt kõlas (The Four Horsemen meenub esimesena kohe)? Vist ka RTLi peal....

Mingites foorumites on seda iganes arutatud, a'la ride on vahel komplektis olemas, aga lööb nagu crashi vms :) Äkki oli ka selles Making of Hardwired videos.

al(tm)
29-08-2016
kell 06:14

Disposable heroes nt. neid ridega lugusid ikka on, aga hästi vähe, kasutab muidu chinat nagu ride ja komplektis on ride vahepeal china all.
ajfa peal pole minuarust nt üldse, aga võin vabalt eksida.

al(tm)
29-08-2016
kell 08:14

enivei, Larsi teemas paar isiklikku mõtet..

kui livesid kuulata, Lars ei tundu kunagi koba (kes pilli on mänginud teab küll mida mõtlen), ka siis, kui ta vahel miskit sassi ajab või omaarust svingib... küll aga Kirk ja algusest peale ja närviajavalt progresseeruvalt. iga jummala sissetulek hoia hinge kinni ja noh soolod kõiguvad nagu jumal juhatab.

teine värk, YT on üks Josh Steffeni nimeline trummikavereid tegev tüüp, tsekkige tema varianti Menza mängitust (Holy Wars, Menza oma on ka lihtsalt leitav), nimme soovitan seda kuulata, mitte metallica lugusid... ühesõnaga minu arust on üsna lihtne keldris põristada ja olla "parem kui", aga peksta trumme ikka mõnuga (=sound välja) ja nt 2 tundi järjest, see on veidi teine teema eks... (sellepärast jätavad mind isiklikult igasugu mathcore asjad pehmelt öeldes külmaks. pangu parem sinna trummimasin, hoiavad mehe pealt füüri kokku ja siis on see lamedus juba taotlus)

vt näiteks ka positiivse näitena Pete Webber (minu praegune suur lemmik)... ühesõnaga, Lars pole ka mitte pehme käega...

et selle peale võiks veidi mõelda... aga veelkord, mingi supertrummar ta pole ja norida annab kindlasti. aga siis võiks ikka asja eest eks.

kurmet
29-08-2016
kell 10:38


kui livesid kuulata, Lars ei tundu kunagi koba (kes pilli on mänginud teab küll mida mõtlen), ka siis, kui ta vahel miskit sassi ajab või omaarust svingib... küll aga Kirk ja algusest peale ja närviajavalt progresseeruvalt. iga jummala sissetulek hoia hinge kinni ja noh soolod kõiguvad nagu jumal juhatab.


Jajah n Laperdab üsna isuga.

overture
30-08-2016
kell 11:56

noh ja maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse, minu arust on mainitud Messuggah maitsetu sita saundiga siristamine. trääsa teemas põnevat, nt Voivod ja Coroner iga kell. või nt Vio- lence hea tuju tekitamiseks. ;)

Ega mulle endalegi kõik Meshuggah plaadid meeldi. Destroy Erase Improve istub ainukesena pea üleni (ka lihtsalt absurdselt hea saundi pärast), teiste pealt kuulan tavaliselt 1-2 lugu. Nende viimastel plaatidel sama jama masterdamisega mis Metallical. See 2016 uus lugu (Born in Dissonance) tundub olevat tagasipööre paremuse suunas. Aga ei, minu jaoks Meshuggah ainuke "vanakooli" bänd, kelle puhul tunne, et nende hiilgeaeg veel ees.

al(tm)
30-08-2016
kell 14:28

ehh, küsimus pole plaatides ega isegi mitte soundis.

Ulrich & co on eluaeg tahtnud olla staarid (okei räägivad jah et just fun, aga õhkamine käib ikkagi püüne järele :D). siit hakkab värk pihta. igasugu l337 asjade olemus seisneb enese müümises n.ö. väljavalituile, klannile. üldine edu ja pillerkaar on neile hullem kui surm.
sellepärast ka see lõputu jaur Metallica ümber alates teisest albumist. reeturid noh, hülgasid püha ürituse (vt seesama Enter Night kirjeldus klubide õhustikust). :D :D :D

antud valdkonnas on minu vaated üsna libertiinlikud ;) (nb! mitte segi ajada liberaalsusega), seega, mingid "pöörded paremusele" või veel kuhugi ei mängi mingit rolli, kui sa suudad endale seda lubada ja protsessi sealjuures veel naudid, ongi kõik ok, mingit muud indelgentsi pole vaja.
ehk siis, dionüüsiad oma parimas vormis ;) (ilma igasuguse irooniata)

naeruväärsus on liigses tõsiduses või meelelahutusliku momendi unustamises/salgamises. Metallicat selles igal juhul süüdistada ei saa. minuarust siit tuleb ka vastus küsimusele, miks pole kõrvale tõusnud miskit samaväärset või veel suuremat. kuigi aeg selleks oleks nagu ammu küps.

usk sellesse nagu trummari võimekus polürütme mängida või siis mastering inseneri veidi leebem suhtumine limitteri kasutamisse miskit kvalitatiivselt muudaks.... saa nüüd ise ka aru, eks?

al(tm)
30-08-2016
kell 14:49

ja selles suhtes, jah, Ulrich on mõõtmatult parem trummar kui Haake, sest ta saab aru põhilisest, oluline on lugu. see ala AC/DC minimalism on reaalses elus töötavam. Black Albumit on müüdud 30 miljonit eksemplari ja see plaat müüb edasi. niisama lihtne ongi.

pealegi, indulgents on poistel olemas, üsna keeruline on midagi oluliselt rohkem avant garde teha kui Lulu... kõikvõimalik extreme on suht ohutu koolipoiste pihupill, sadu kordi tehtud... vamp

Kirill
30-08-2016
kell 16:29

Teemast nüüd päris kaugel, aga väide Ulrich on mõõtmatult parem trummar kui Haake on vale. Minimalism on suhteline ja nt võrreldes Ringo Starriga, ei ole Ulrich mininaalne. Nii et rõhuda sellele neid kahte võrreldes on vale, eriti arvestades, et Meshuggah ja Metallica on täiesti erinevad loomad

labidamees
30-08-2016
kell 16:54

http://www.blabbermouth.net/news/jason-newsted-says-new-metallica-song-is-great-hints-at-possible-collaboration/

al(tm)
30-08-2016
kell 17:41

no shit Scherlock, huvitav mida ma siis kirjutasin ;) :D

Ringo mainimine on muuseas üsna naljakas, good vs bad drummer annab YT päris meeleoluka klipi... see selleks :D

ongi täiesti erinevad loomad, katsu ikka jutt enne vastamist rahulikult läbi lugeda. pealegi polnud mina see, kes seda Rootsi rõlgust siia toppima hakkas. võrrelda saab võrreldavaid asju, kas stiililiselt sarnaseid või siis sihtgruppide kaupa, või n.ö. brande lahates. või mingit ühist juurikat omavaid. on see 80nendate trääsaskeene "ja mis neist saanud" või staadionirock, AOR flirtimine, seosed pungiga vms, you name it.

kui tahta siin aretada mingit mänguoskuste või progevärki, no ma ju mainisin siin Coroneri ja Voivodi, eks. Mõlemad väga lahedad bändid, mõlemad pole suutnud laia publikut köita.

tehnilise death metali juurest on ju kaks väga ilmekat näidet- Cynic ja Pestilence, tippbändid, tippplaadid, sisuliselt publikut ei olnud (või kadus ära) ja laialiminek. me võime siin ju ohkida, et vat kus oli Focus ikka plaat, aga fakt on see, et palju see auk oli vahel, kui vennad muuga tegelesid (praegu vist on jälle koos). ??

al(tm)
30-08-2016
kell 17:53

nt selline värk- https://www.youtube.com/watch?v=0UwRBb08wI4

Voivod, The Outer Limits. 1993 aasta. paljud seda plaati kuulnud üldse on? übercool, väga hea soundiga, väga lahedad lood.

thon
31-08-2016
kell 06:48

nt selline värk- https://www.youtube.com/watch?v=0UwRBb08wI4

Voivod, The Outer Limits. 1993 aasta. paljud seda plaati kuulnud üldse on? übercool, väga hea soundiga, väga lahedad lood.


Voivodi parim plaat on siiski Phobos :)

al(tm)
31-08-2016
kell 09:19

mina pakun War And Pain ;) aga see pole antud juhul ka tähtis, point jääb samaks.
ka nendel olid nii Angel Rat kui ...Limits üsna universaalselt vihatud.
pigem on (teemasse tulles) üsna uskumatu, et Target Earth ilma Piggyta nii hea oli. Metallica ilma Larsi või Jamesita... eks

Con
31-08-2016
kell 12:26

Kuna siin on kõik metallica teaduskraadiga, siis mul on olnud pikki aastaid 1 küsimus. Miks Lars trummide juures ride ei kasuta?


Olen ise ka mõelnud, mis ta järsku raidi kasutamisest loobus. Esimesel kolmel albumil kasutas üsna usinalt (eriti esimesel). Alates AJFA-st oli tal paremal pool, kus harilikult raid on, hoopis teine hätt. Minu üks teooria oleks, et kuna selle plaadi peal tahtsid nad sihilikult kõike võimalikult üle võlli keerata ja eksperimenteerida, siis Lars mõtles, et võtaks näiteks kaks hätti kasutusele, äkki oleks äge või nii. Ja siis avastas, et päris mõnus nii ja loobuski raidist. Muuseas AJFA-i nimilugu on TUNDUVALT mõnusam ja lihtsam mängida nii, et hätt asetseb paremal pool. Siis saab vasaku käega samal ajal vabamalt tommide peal mässata loo ühe põhirifi ajal, muidu lähevad käed ebamugavalt liiga risti.

thon
31-08-2016
kell 18:30

Kuna siin on kõik metallica teaduskraadiga, siis mul on olnud pikki aastaid 1 küsimus. Miks Lars trummide juures ride ei kasuta?


Olen ise ka mõelnud, mis ta järsku raidi kasutamisest loobus. Esimesel kolmel albumil kasutas üsna usinalt (eriti esimesel). Alates AJFA-st oli tal paremal pool, kus harilikult raid on, hoopis teine hätt. Minu üks teooria oleks, et kuna selle plaadi peal tahtsid nad sihilikult kõike võimalikult üle võlli keerata ja eksperimenteerida, siis Lars mõtles, et võtaks näiteks kaks hätti kasutusele, äkki oleks äge või nii. Ja siis avastas, et päris mõnus nii ja loobuski raidist. Muuseas AJFA-i nimilugu on TUNDUVALT mõnusam ja lihtsam mängida nii, et hätt asetseb paremal pool. Siis saab vasaku käega samal ajal vabamalt tommide peal mässata loo ühe põhirifi ajal, muidu lähevad käed ebamugavalt liiga risti.


Tänapäeval ei ole see enam teps midagi erilist, kui trummaril on mitu hinati, ehk siis left ja right, kaabliga jne. Sul on hea teooria, kuid ma siiski kahtlen selles :)

al(tm)
01-09-2016
kell 07:10

üsna kindlalt ei olnud kaks hätti Larsi enda väljamõeldis, nad on olnud läbi aegade edukad igasugu snittide ülevõtmises ja Larsi kuulamus oli ka ikka hirmuäratav.
pealekauba *on* ajfa trummisaund kusagilt liftitud ja ma usun, et ka muu tuli sealt. mis bänd lindistas ca aasta enne ajfa väljatulekut ja on sarnase trummisoundiga? vastuse leiab sealt. ei pruugi olla ja tõenäoliselt ei olegi trääsabänd.

al(tm)
01-09-2016
kell 07:13

PS black albumi eeskuju on mötley crüe dr feelgood ja sellepärast ka Bob Rock.

al(tm)
01-09-2016
kell 07:19

Vt ka http://www.blabbermouth.net/news/lars-ulrich-is-to-blame-for-lack-of-bass-on-metallicas-and-justice-for-all-album-mixing-engineer/

al(tm)
01-09-2016
kell 09:33

aa ja need fotod ei saanud olla puppetsi sessioonilt, sest need olid mallidele joonistatud, mingi hetk rippusid kusagil foorumis üleval, nii puldi kui ekude omad. niiet oli pildistatud mingit _muud_ räkki ;) pealegi ei oldud puppetsi soundiga siiski väga rahul.

enivei, ajfa üks küsimustest on ka Dyers Eve trummid, siiski on suht kindel, et need on mängitud, ükskõik kui palju duubleid see siis ka võttis. esiteks ei olnud Larsil nt Rasmusseni jutu järgi konkreetselt basstrummiga mingeid probleeme (üllatuslikult oli kiirete lugudega vähem probleeme) ja teiseks, jah, Hysteriaga tehti lõikakleebit küll, aga eelarve oli jõhkralt lõhki ja ma isegi ei mäleta, mitu miljonit koopiat pidi müüma et tasa saada (noh, see plaat müüs ka rohkem, eks :D), sellest räägiti Classic Albumsites üsna otse. niiet väga laristada sääl ajaga ei olnud. muuseas on ka puppetsil trummid mitmest takest koos, guitar hero on siin jällegi abiks :D ja need kohad on ka kuulda.

Con
01-09-2016
kell 10:38


Tänapäeval ei ole see enam teps midagi erilist, kui trummaril on mitu hinati, ehk siis left ja right, kaabliga jne. Sul on hea teooria, kuid ma siiski kahtlen selles :)


Aaei, ma ei mõelnudki, et Ulrich nüüd mingi esmakordne kahe häti kasutaja või üldse mingi eriti uuendusmeelne trummar on olnud. Lihtsalt enda suhtes tegi sellise uuenduse ja eksperimendi. Kindlasti, kui veits guugeldada, leiaks kusagilt aruteludest ka põhjuse, miks ta tegelikult raidist loobus, aga praegu ei viitsi väga otsida :)

Con
01-09-2016
kell 10:50

enivei, ajfa üks küsimustest on ka Dyers Eve trummid, siiski on suht kindel, et need on mängitud, ükskõik kui palju duubleid see siis ka võttis

Sellega seoses meenus, et juutuubist on hõlpsasti leitav video, kus üks tüüp mängib kogu AJFA-i trummidel ühe jutiga kaasa. Ainuke lugu, mis tõsisemaid probleeme valmistab, ongi Dyers Eve (just kiire topeltbass siis). See rohkem selline Slayeri stiilis kütmine ja albumi teistest lugudest küll pisut erinev (kiirem), aga trummide osas võib albumilt keerulisemaidki kohti leida.

kurmet
01-09-2016
kell 11:19

Dyers Eve trummitrack siis, kui sellest juba üsna palju juttu siin on olnud.

overture
01-09-2016
kell 14:59

ongi täiesti erinevad loomad, katsu ikka jutt enne vastamist rahulikult läbi lugeda. pealegi polnud mina see, kes seda Rootsi rõlgust siia toppima hakkas. võrrelda saab võrreldavaid asju, kas stiililiselt sarnaseid või siis sihtgruppide kaupa, või n.ö. brande lahates. või mingit ühist juurikat omavaid. on see 80nendate trääsaskeene "ja mis neist saanud" või staadionirock, AOR flirtimine, seosed pungiga vms, you name it.

kui tahta siin aretada mingit mänguoskuste või progevärki, no ma ju mainisin siin Coroneri ja Voivodi, eks. Mõlemad väga lahedad bändid, mõlemad pole suutnud laia publikut köita.

tehnilise death metali juurest on ju kaks väga ilmekat näidet- Cynic ja Pestilence, tippbändid, tippplaadid, sisuliselt publikut ei olnud (või kadus ära) ja laialiminek. me võime siin ju ohkida, et vat kus oli Focus ikka plaat, aga fakt on see, et palju see auk oli vahel, kui vennad muuga tegelesid (praegu vist on jälle koos). ??


Kui paneksid alustuseks lause algusesse suure tähe, siis juba see aitaks sind paremini mõista. :)

Mina tõin Meshuggah teema sisse. Ma pigem kõrvutaks Meshuggah-t iga kell Metallica kui Cynic-u või mistahes obskuursema proge death bändiga. Cynic-u kontserdil olen seisnud 1.2 tundi käed rinnal, Meshuggah tõmbab oma mustritega publiku ikka täiega käima.

al(tm)
01-09-2016
kell 15:04

@Con- sa mõtled seda, eks? - https://www.youtube.com/watch?v=XLXvkFdRM0s

Steffeni Dyers Eve - https://www.youtube.com/watch?v=23zZycc4S70

siis, laivis mängis ta tollel perioodil niimoodi- https://www.youtube.com/watch?v=5ESicEzUtqk - nimme ei tahtnud võtta Seattle'i (liiga lõigatud) ja muud laivid mida 86-89 kiirelt leidsin olid liiga halva rakursiga filmitud. mõte on see, et suure lava peal on vähe teine tera mängida.

al(tm)
01-09-2016
kell 17:21

@overture, et siis seisid 1993ndamal aastal Cynicu konsal käed rinnal jah? ;)

mäletamist mööda oli täpselt 20 aastat tagasi Focus plaat, millest üldiselt oldi ikka väga vähe kuulnud. miks ma seda nii täpselt tean, meil üks tudeng fännas koledal kombel ja omas originaal CD'd (ja siis sai seda digis! lindistatud 1996nda aasta sügisel, NADi S/PDIF väljundiga pleier oli ülikõva sõna siis). tollal see päris tavaline ei olnud, musa liikus kassettidel. aga Echosilence'id jms bändid olid varsti meilgi, mis seda obskuurset muusikat tegid. väike ajalooline vahelepõige. :P

Metallica on staadionibänd. sellega käib hulk asju kaasas, sh lugude arranžeeringud. isegi need vanakoolikad on nii disainitud (krt, Jump In Fire pidi ju singel olema jne). nende juurikas on üht otsa pidi uue laine briti hevis, teist pidi punkskeenes, pluss Cliffi kiiksud. saame võrrelda tõesti KISSi, AC/DC jne tüüpi kogupere bändidega. lugu on põhiline. nad pole iial rõhunud mingile ekstra tehnilisusele vms eraldiseisvale aspektile, oluline on fiiling ja tervikmulje. enam totramat võrdlust ei saa tuua, vabandust.
pigem võib ABBA mõjudest rääkida, kindlasti leiaks. :D

(Lars on mingis meeltesegaduse hoos muide aastaid tagasi Meshuggahit kiitnud ;) üldiselt ta ongi üsna diplomaatiline)

al(tm)
01-09-2016
kell 17:25

väikse tähe osas vastab Arthur Hailey üks tegelane ;) üldiselt, GFY

al(tm)
01-09-2016
kell 18:41

aga sellest obskuursusest...

mul on miskipärast üsna hästi meeles, mida tollal (see peab siis 93/94/95) kuulatud sai. Live Shit, ribadeks, bändikaaslasel (õieti tema õel) oli terve see kast, no seda sai ikka käiatud. minuarust oli eeskätt Seattle'i video, mida siis vahiti. Pantera ja Testament, osal seltskonnal oli Sepultura hullus... aga põhi laks oli Prong (Cleansing oli just ilmunud, no seda ikka kedrati), no puppets, oksendamiseni. Black Album... mitte väga. lugusid, aga plaadina väga ei mäleta et oleks kuulatud.

ja samas, Deathid Atheistid Pestillenced jms olid just need, noh, veidi peenemad palad. ei ütleks, et väga otsima pidi, igatmasti metalit oli ikka oksendamiseni saada. Tartus oli endises teenindusmajas teisel korral kassetilett (Poola kassetid, anyone?? :D) ja seal valikut ikka OLI. muidugi doom, Paradise Lost ja Type O Negative, :D :D :D

see oli veel aeg, kui vinüül oli kohe kohe minemas ja cd just tuli. igatahes vinüüli liikus veel, aga see kadumise hetk oli jube kiire. Loadi ostsin juba CDna (enne seda olid põhiosas kas kassetid või erilise laristamisena suur lint- vinüüli ümbervõte). miskipärast vinüüliga pole eriti kunagi meeldinud mässata, mängija loomulikult oli ja tüüpkomplekt vinüüle ka, noh need nõuka aja lõpus ilmunud litsents ja mittelitsentsplaadid :D nagu kõikidel.
nt Tartus Melodia poes müüdi jummala rahulikut sellist mitte just mainstream asja nagu Exciter ja mitte vaid ühte plaati... ma pakun, et see võis näiteks vahetult enne krooni tulekut olla :D

al(tm)
01-09-2016
kell 18:59

aga, Metallicaga seotud kõige suurem mälestus sellest mida ei olnud, Moskva konsast kuulsin kusagil praksis umbes tund aega enne konsa algust :D ja elu oli läbi :D :D :D :D issand milline traagika oli. ega siis ei kujutanud keegi ette, et tahan lähen vaatan Tallinnas, tahan lähen Helsinkisse, tahan lähen Riiga :D

ja üsna legendaarsed lood olid, mida käijad hiljem rääkisid. oh ajad :D

Kuperjanov
02-09-2016
kell 06:26

Moskva kontsert on aegumatu. Võimalik, et Metallica parimaid laive üldse. Hea, et youtube olemas on e

Kuigi minu arust Larsi kõige tehnilisem esitus on 99. aasta S&M plaadisalvestusel. Eriti Bleeding Me ja The Outlaw Torn.

Con
02-09-2016
kell 10:15

@Con- sa mõtled seda, eks? - https://www.youtube.com/watch?v=XLXvkFdRM0s


Seda mõtlesin jah. A see Steffen paneb küll suht lõdva randmega otseses mõttes. Tubli poiss! :)

Con
02-09-2016
kell 10:16

Moskva kontsert on aegumatu. Võimalik, et Metallica parimaid laive üldse.

Moskva laiv on kõva jah, enda lemmik sealt vist Harvester of Sorrow (eriti just viimane neljandik).

Kirill
02-09-2016
kell 16:02

Kui Metallica oleks selle loo salvestanud 80ndatel
https://www.youtube.com/watch?v=yE2rgWFAO2A

thon
02-09-2016
kell 17:17

Ma ise olin sel aal nooruk, kuid sõbrad ja tuttavad rääkisid, kui karm see Moskva live olevat old. Eks teadjamehed lükkavad ümber, kuid, päris palju inimesi maksid oma eluga seal?

al(tm)
02-09-2016
kell 18:33

väidetavalt 53 surnut ja muu pudipadi peale. rahva hulka hinnati vahemikus 150 000 - 1.5 M, enamasti on kusagil 500 000+ kanti see pakutud number jäänud.

mõni käinud tüüp võiks jah rääkida. too sama aasta oli üks ekstreemsus veel, Sepultura käis Riias. see oli ka üsna karm olnud.

al(tm)
26-09-2016
kell 12:30

https://www.youtube.com/watch?v=yttdek25sqg

:(
minu mõistus küll ei võta, kuidas nad Hammetiga tuuritada kavatsevad. ja ega väga pikalt enam nägu teha ei saa, et probleemi pole. see aasta pole ühtegi live olnud, mis enamvähem okei oleks olnud. aga Global Citizen on ikka lihtsalt jube.

Rene13
26-09-2016
kell 13:45

Nüüd olen ka seedekulgla lõpmist otsa meenutava lavakujunduse ära näinud.

Kirill
26-09-2016
kell 18:05

see Moth Into Flame on juba kõvasti parem, vähemalt esimesed 2 minutit

Kirill
26-09-2016
kell 18:06

oeh ja siis muidugi tuli see soolo hang wtf

Kirill
26-09-2016
kell 18:10

kui soolo välja arvata siis väga äge lugu pray pray

kurmet
26-09-2016
kell 18:16

Moth Into Flame

kurmet
26-09-2016
kell 18:19

Tibenstobens jah.

thon
26-09-2016
kell 18:43

Moth into flame on täitsa ok.

al(tm)
26-09-2016
kell 19:09

päristäitsakohe lahe (v.a. soolo, no ei viitsi seda Kirki kääksutamist enam kuulata, sry)

üsna ebatüüpiline lugu 'tallica jaoks, vokaal on pull

mis aga üldse ei meeldi on video, krt poole kohaga uuemad Testamenti jubedused juba meenuvad. õnneks ei ole visual kohustuslik kaasaanne loole :D

al(tm)
26-09-2016
kell 19:14

ah jaa, homme on siis 30 aastat 1986nda aasta 27. septembrist...

.... The Major Rager on the Four String Motherfucker!!!!

Kuperjanov
27-09-2016
kell 02:33

Ma ei saa aru, kust võetakse, et Hammettil mingeid probleeme käega oleks. Võib-olla ei ole mul nii head kuulmist, kuid ega peale rada7 foorumi kuskilt mujalt selle kohta lugenud pole.

Mida aga tähele panin - nii Hardwired kui Moth Into Flame on kirjutatud duo Hetfield/Ulrich poolt. Hammett ja Trujilo pole kummagi laulu eest krediiti saanud. Death Magneticul pandi solidaarsusest kõik 4 nime kõikide laulude taha. Mis oli ka iseenesestmõistetav, kuna taheti uue bassimehega uue lehelt alustada ja mitte sama teed minna nagu Newstediga tehti. See pole saladus, et Hetfield/Ulrich tõmbavad bändis nööre, aga kas Hammett ja Trujilo siis ei tulegi millegi heaga lagedale või neil lihtsalt ei lasta midagi teha. Ka 'making of Hardwired' videos figureerisid ainult Hefield/Ulrich ja Hammett ning Trujilo tulid ainult oma kitarritracki sissemängimiseks stuudiosse. Kõik otsused tehti esimese kahe poolt.

Aga laul ise on ülikõva e

kurmet
27-09-2016
kell 04:57

Hammett ja Trujilo siis ei tulegi millegi heaga lagedale või neil lihtsalt ei lasta midagi teha.

Hammett kaotas oma iphone koos riffidega ju ära k k k k

al(tm)
27-09-2016
kell 06:45

Hammeti jamad ei ole ainult minu luul. tegelikult on mõned aastad tagasi sellest ka juttu olnud, hakkas peenemaid keeli kasutama et kinni vajutada jõuaks. aga kuula selle aasta livesid ise (nt Rasputin). soolod on täiesti mustad, timing persses, kõla ei ole. nende uute lugude soolod on minuarust oluliselt lihtsamad (mängida).
vanasti tegid muide james ja lars tihti seda nalja, et aeti lugude tempo nii üles, et mr Hampster hakkas koperdama. jällegi, oma kõrv on kuningas.

al(tm)
27-09-2016
kell 06:48

PS sellel globali livel on Kirk vahepeal häälest ära, ma ei mõtle seda. pmslt asjad ei kõla enam kokku, kuula sealt kasvõi puppetsit ja one.

kurmet
27-09-2016
kell 08:07

Master Of Puppets

Mnjah, seal ka soolo lõpp mõnuga laperdab.

Lembetu
27-09-2016
kell 12:36

Moth on ikka väga kunn lugu. Kuidagi sisetunne ütles, et nüüd võib tulla ja kuigi esimene sinku oli sitt, siis see lugu töötab küll täiskäigul!

al(tm)
27-09-2016
kell 15:46

krt midagi pole teha, mehed oskavad lugusid kirjutada. väga ilusasti kasvatatud, riffid on kunnid, refrään on 5+ ja paras üllatus (neil taoliselt kõlavat üldse polegi).

YT pole muidugi mingi kuulamise koht, aga vähemalt hetkel on tunne, et soundiga on kah enamvähem okei. muide see värske Sterni show on väga laheda soundiga!

ja mis mulle sealt veel kõrva jäi- Rob on Larsiga kuidagi väga okeilt kokku klappima hakanud, see Puppets tuletas juba veitsa Cliffi meelde.

pta
27-09-2016
kell 20:00

Moth on hea, aga no vaatame, mis sealt veel tekkimas.Tervelt kaks plaaditäit tulekul alles.

Ma ei tea miks, aga just Metallicaga on nii, et mida edasi seda külmemaks jätab. Ju vist sai vanemaid plaate nii palju käiatud, et müür on ees ja üle enam ei saa.

Arombard
28-09-2016
kell 00:07

Ausalt öeldes, kui esimest korda lugu kuulasin, tekkis vahepeal mõte, et tegu on kaveriga. On palju selliseid vigureid, mida Metallica ei olnud siiani kasutanud. Ilmselt üks parimaid Metallica lugusi, mis alates Reloadi ajast on ilmunud. Vähemalt minu jaoks. Mis Kirki puutub, siis selle loo puhul vähemalt on ta ikka kõva sammu edasi/tagasi teinud võrreldes eelmise albumi mannetute soolodega teinud. Mina isegi üllatusin heas mõttes.

al(tm)
28-09-2016
kell 10:26

isiklik arvamus on, et ega peale puppetsit Hammett millegi erilisega (soolosid pean silmas) ülearu pole silma paistnud. see hullus (nt thing... super lihtsalt) ja meeleolu kadus ära, misiganes see põhjus oli. soorituslikult oli tal tipp ilmselt kanti 96...98.

DM peal on Hammettil jube palju asju, mis on ausalt öeldes recycling ja räme deja vu (ja on ilmselt sellised taotluslikult). samas, nightmare näiteks on minu arust üks nende paremaid lugusid üldse, Kirk kaasa arvatult.

aga uus plaat tundub et tuleb väga seinast seina, mida seal ei pidanud olema, on ballaad. et neid stiiliüllatusi tuleb ilmselt veel.

thon
28-09-2016
kell 17:32

https://www.youtube.com/watch?v=auANi9YU9wY

Ma tahan siin lihtsalt enda kogemusest midagi jagada. Vaadake seda videot. Seal ei tundu Kirk ültse see "kõige kehvem". Mind isiklikult huvitab rohkem Larsi käitumine. Kõik tema keha hoiak ja liigutused on väga pinges kuidagi. Mulle meenuvad kohe mingid väga vanad salvestused filmilt, kui alustasin trummimängu. Siis ma ei mänginud "randmest" vaid terve kehaga, mis oli väga väsitav ning eelkõige kannatas inventaar. Lihtsalt üks tähelepanek. Ma pole Metallica magistrant, kuid kas ta vanasti ka nii pulkjalt mängis?

thon
28-09-2016
kell 17:45

Lihtsalt, isegi kui vaadata original videot "Moth into flame" siis minu otsingutel sattusin sellise asja peale nagu "Gait Disorder"?

al(tm)
28-09-2016
kell 18:35

0:19, 3:42 näiteks.... ;)

mängis ikka. https://www.youtube.com/watch?v=UzdDAd9EBOI
https://www.youtube.com/watch?v=fEMTKRKA4mM

al(tm)
28-09-2016
kell 18:48

https://www.youtube.com/watch?v=5ESicEzUtqk

tseki seda nt.
9 detsember ehk siis pmslt 2 kuud peale õnnetust.... seltskond on tõenäoliselt täis nagu tinaviled....

https://www.youtube.com/watch?v=kRxZ2ytjETo Banned in Philly...

al(tm)
28-09-2016
kell 18:58

selle Metro seek and destroy lõpp on veel eriti koom kui Larsil pulk käest kukub... :D