Avoid Dave

Rada7.ee
22-04-2016
kell 20:47

Avoid Dave avaldas video singlile "Dope"


Eesti Muusikaauhindadel aasta parima elektroonikaalbumi auhinna võitnud Avoid Dave andis välja video uue albumi esimesele singlile ‘Dope’.

Avoid Dave on kahtlemata Eesti üks hetke põnevamaid elektroonika-artiste. Bänd on alustanud tööd teise täispika stuudioalbumi kallal ning esimest singlit ‘Dope’ on võimalik kuulata juba nüüd. Video singlile filmiti Kultuurikatlas toimunud kontserdil selle aasta veebruaris ning selle eesmärgiks on näidata Avoid Dave’i live-situatsioonis. Tegemist ei ole hariliku elektoonika-artistiga, kes laval olles lihtsalt play-nupule vajutaks. Avoid Dave’i live-kontsertidel saab nautida osavate muusikute etteastet ning oma silmaga näha, kuidas bänd end iga kord proovile paneb ning oma energia ja muusikaga nooli ka läbi kõige külmemate südamete tulistab.

Lugu ‘Dope’ on Avoid Dave’i juhtfiguuri Taavi Paometsa sõnul dokumentaal-heliteos inimpahedest, mis kajastab ööelu rõõmu ja kurbust. “Täpselt nii nagu end oimetuks tarbinud inimesed ei saa alati aru, kus on maa ja kus taevas, on sellesse peidetud oma võlu, millesse paljud inimesed igal nädalavahetusel vabatahtlikult sukelduvad. Seda kutsutakse meelelahutuseks, probleemide matmiseks või sootuks sürreaalsusesse põgenemiseks. Meil kõigil on oma "Dope" - oma nõrkus, oma ämber millesse korduvalt astutakse ja mis sugugi kergelt jala otsast ära ei tule. Mingi piirini on see kõik väga tore ja lahe ("dope"), kuid tuleb teha vahet tarvitamisel ja kuritarvitamisel,” räägib Taavi.Video filmisid üles Martin Randalu, Karl Joonatan Karits ja Max Kazmirevski, post-produktsiooniga tegelesid Janar Aronija, Henri Piiroja, Mattias Naan.

Rada7.ee
01-09-2017
kell 15:30

Aasta Eestist eemal olnud Avoid Dave andis välja albumi mingi tuuritab kodumaal


Ligi aasta aega Uus-Meremaal viibinud Taavi Paomets on tagasi Eestis ning andis ansambliga Avoid Dave välja teise täispika albumi „Up Against the Glass“. Värske muusika tutvustamiseks ootab bändi ees minituur kodumaal.

„Suurema osa ajast viibisin maailma tuuliseimas linnas Wellingtonis, mis vaatamata kaootilisele kliimale oli vägagi susisev kohalik kultuurimeka,“ meenutab Taavi Paomets ligi aasta kestnud reisi ning lisab, et tal avanes suurepärane võimalus produtseerida ühe kohaliku laulukirjutaja EP, mis näeb ilmavalgust loodetavasti 2018. aastal. „Elades pea terve aasta eemal kõigest, mis inimese mugavaks teeb, selgus, et endale seatud piirid on suuremalt jaolt lihtsalt väljamõeldis,“ kinnitab ta. “Olen nüüd Eestis mõneks ajaks tagasi. Kuigi öeldakse, et eestlane on eestlasele hunt, siis on see minu jaoks absurd. Tahaks selle paradigma kaotada ja püüda oma väiksus tugevuseks muuta.“

Uus album „Up Against the Glass“ sai Paometsa kinnitusel ideeliselt ja produktsiooniliselt valmis juba enne Eestist lahkumist. „Toona oleks väljaandmine väga kiirustatuks muutunud ja otsustasime, et püüame aasta jooksul plaadile ja sellel olevatele lugudele rohkem väljundeid leida,“ sõnab ta. Värske kauamängiv valmis võrreldes esimesega palju kiiremini – kui eelmine album oli umbes viie aasta materjali kogumik, siis uue plaadi looming on kirjutatud vähem kui aastaga.

Plaadil löövad lisaks bändiliikmetele – Kristel Aaslaid, Martin Petermann ja Joonas Mattias Sarapuu – kaasa ka paar head sõpra. Lugu „Fire“ on kirjutatud koos Sander Mölderiga ning see pälvis rahvusvahelisel laulukirjutamise võistlusel teise koha. Koostöös Bert Prikenfeldi ehk Bert on Beats’iga on sündinud „April Fools“, mis on Paometsa sõnul plaadi kõige klubilikum pala. „Teiste andekatega tasub koostööd teha ja neilt ideid ammutada, see tuleb mõlemale ainult kasuks, sest pikemas perspektiivis paraneb ju Eesti muusika kvaliteet tervikuna,“ ütleb Paomets.

Värske plaadi ilmumise puhul võttis Avoid Dave ette ka minituuri, mille raames käiakse mööda Eestit ringi ning seni on vastuvõtt olnud ääretult soe. „Pool meie väikesest tuurist on juba seljataga ning tundub, et inimesed meie muusikaga kursis ja kuulavad seda ka vabal ajal,“ nendib Paomets. Tuur jätkub 1. septembril Tallinnas Sinilinnus, kus koos Avoid Dave'iga astub lavale ka Daniel Levi oma bändiga. Sama kooslust näeb ka ka 14. septembril Tartus, Erinevate Tubade Klubis. 16. septembril lõpetatakse tuur Viljandis, klubis Cheers.
Avoid Dave on loonud vahepeal ka mitu remixi. Eesti ja isegi Uus-Meremaa raadiotes mängitakse remixi Daniel Levi ja Ago Teppandi Eesti Laulu loole „All I Need“, samuti on kuulajateni jõudnud remix Würffeli palast „Breathe“.

„Up Against the Glass“ on nüüd müügil plaadi- ja raamatupoodides, digitaalselt on plaat kättesaadav alates 1. septembrist.

Vaata ja kuula:
Avoid Dave - „None of the Words“: https://soundcloud.com/avoiddave/none-of-the-words
Avoid Dave - „Fire“ (koos Sander Mölderiga): https://soundcloud.com/avoiddave/fire
Avoid Dave - „Dope“ https://www.youtube.com/watch?v=OGFSp3HAB9Y
Remix Daniel Levi loole „All I Need“:
https://www.youtube.com/watch?v=8q2uD8k729c
Remix Würffeli loole “Breathe”: https://soundcloud.com/wurffelofficial/breathe-avoid-dave-remix