Steps To Synapse

Rada7.ee
18-12-2015
kell 14:00

Steps To Synapse avaldas debüüt-EP


Kosmose-indie-pop bändiks titulleeritud Steps To Synapse debüütalbum on valmis ning hetkel saadaval digitaalsel kujul Deezer, iTunes, Spotify, Google Play, Rdio, XBox Music, Mixradio ja Shazam platvormidel. Füüsiline album jõuab huvilisteni järgmisel nädalal.

Bänd avaldas enda uuelt EPlt esimese singli „Rain On Me“ selle nädala teisipäeval. Varem on bänd avaldanud vaid ühe loo nimega „Bad Habits“ koos videoga 2015 aasta aprillis. Video püsis esikohal saates Eesti Top 7 ligi viis nädalat.

Albumi salvestuse eest vastutas kitarrist Erko Niit ning asukohaks, kus heli üles võeti, on Pärnus tegutsev prooviruum, stuudio ja kontsertpaik nimega Korter13. Helikandjalt võib leida 4 bändi värvikamat muusikapala. Masterdamise ja miksimise eest vastutas Heliala juht Janek Kivi, kes on olnud seotud bändide Dagö, Sibyl Vane, Boyband, Goresoerd jpt albumite valmimisega.

Koosseisu endi sõnul lähtub nende looming igapäevastest isiklikest probleemidest, ihadest, puudustest ning liialdustest. Rõhk on kantud lüürikale, dünaamikale, vokaalharmooniatele ning emotsioonile. Bändi repertuaari teeb eriliseks erinevate instrumentide sümbioos - korraga mängivad nii elektriline kui ka akustiline kitarr, tihti ilutseb lugudes ka saksofon. Ruumi jäetakse ka improvisatsioonile ning eksperimenteerimisele - lood pole alati koos vokaaliga, esineb ka instrumentaalpalasid koos mitmete kitarri- ning saksofonisoolodega. Bändi loomingu eesmärgiks on edasi anda sõnumit ning sellega kuulajaskonnas mõttekaaslasi leida.

Koosseis on vaatamata suhteliselt lühikesele tegutsemisajale esinenud üle terve Eesti. Möödunud aasta novembris osales bänd üleriigilisel noortebändide konkursil Noortebänd 2015 ning selle aasta veebruaris õnnestus neil võita Pärnumaa noortebändide konkurss Bändomaania.

Plaadiesitlustuuri kontserdid toimuvad detsembri lõpus ja jaanuari alguses Pärnus, Tallinnas, Tartus ja isegi Riias ning Vilniuses

Koosseis:
Lisann Aljaste - vokaal, saksofon
Ivo Leesar - vokaal, akustiline kitarr
Siim Siimer - elektrikitarr
Karl Birnbaum – basskitarr
Johannes Eriste – trummid

Steps To Synapse
„Desires“ EP
Salvestus: Erko Niit //Korter 13
Mix & Master: Janek Kivi // Heliala OÜ Produktsioon
Muusika: Steps to Synapse
Sõnad: Ivo Leesar, Lisann Aljaste
Kujundus: ADM Interactive, Riina Libe
Fotod: Steps to Synapse
Projektijuht: Mikk Kirikal


„Rain On Me“
Heliloojad : Steps To Synapse
Sõnad Ivo Leesar
Salvestus: Erko Niit //Korter 13
Mix & Master: Janek Kivi // Heliala OÜ Produktsioon

Rada7.ee
07-07-2017
kell 15:06

Steps To Synapse pakub esiksingliga "New Limit" eksootilist glamuur-indie`t


Playground Musicu esimene kinnitus Eestis, Steps To Synapse, avaldas juulis ilmuvalt debüütalbumilt "The One" esiksingli "New Limit".

Lugu on kirjutatud koostöös Karl Kevadega (The Boondocks). "Vahetame tihtipeale Kevadega demosid ja kui ta "New Limiti" mulle saatis, olin veendunud, et järgmises proovis see mängimata ei jää. Karl on tohutult andekas muusik ja kirjutas puusalt loo, mis oli meile mõeldud," iseloomutab saamislugu solist Ivo Leesar. Singel salvestati koos ülejäänud albumi materjaliga Pärnus, NeatBeat stuudios, Erko Niidu käe all.

Singel on sissejuhatuseks uuele vibe`ile bändi loomingus ning nagu kinnitab kitarrist Siim Siimer on ”New Limit" bändi uus piir, mille tegelikku asukohta keegi ei tea.

Loo video jaoks ehitas bänd üles oma "2 Takti Ette"-lava ning demonstreeris ajastuhõngulisi tantsuliigutusi.
Steps to Synapse on 5-liikmeline indie-pop löögirühm Pärnust. Muidu patriarhaalsesse indie rocki sissesulandunud alfaemane teeb Steps to Synapse´ist eksootilise glamuurbändi. 2014. asutatud suvepealinna koosseis on mõjutatud biitlitest ja funkist kuni melodramaatilise ambient- ning kaasaegse rap-muusikani. Nende muusikas kuuleb jungle´i vokaalseid mõjutusi, surf-rockile omaseid wah-pedaaliga ülevoolavaid kitarre ning drum´n´bass-gruuve.
Viieliikmeline indie-pop bänd on varem välja lasknud EP „Desires” ning lõpetas äsja salvestussessiooni uue kauamängiva tarbeks.

Steps To Synapse`i singel "New Limit" on kuulatav SoundCloudis, Spotifys ja teistes digiplatvormides. Esimene täispikk album "The One" ilmub 21. juulil.

Plaadiesitluskontsertid toimuvad 12. augustil Tallinnas, Kultuuriklubis Kelm ning 19. augustil Pärnus, Kultuuriklubis Tempel. Enne plaadiesitlus kontserte reisib bänd aga Hiina, kus antakse 25. juulist kuni 3. augustini kolm kontserti Chengdus.

black star
03-08-2017
kell 13:10

Steps To Synapse on Hiinast tagasi!
Täna, neljapäeval 3. augustil, on bändi liikmed andmas intervjuud Raadio 2`s Koit Raudseppa saates, mis algab kell 18.00.
Laupäeval, 5. augustil on nad aga juba laval Tallinnas toimuval LasnaManka festivalil.

Singli "New Limit" video on ETV Top7 esikohal!
Täpsem info uue albumi "The One" esitluskontsertide kohta juba lähipäevil!

black star
09-08-2017
kell 15:02

Eesti indie-pop maastiku tõusva tähe debüütalbumi Tallinna esitluskontsert toimub laupäeval, 12. augustil, koos instrumentaalkunnide The Wergiga Kultuuriklubis Kelm.

21 - DJ Aivar Meos (World Clinic)
22 - The Werg
23 - Steps To Synapse
Pilet sümboolne viiekas.

Steps To Synapse on viieliikmeline Pärnu juurtega indie-pop löögirühm. Muidu patriarhaalsesse indie rocki sissesulandunud alfaemane teeb Steps To Synapse'ist eksootilise glamuurbändi. 2014. aastal asutatud suvepealinna koosseis on mõjutatud biitlitest ja funkist kuni kaasaegse melodramaatilise ambient- ning kaasaegse räppmuusikani. Nende muusikast kuuleb välismaise jungle'i vokaalseid mõjutusi, 80ndate surf-muusika wah pedaaliga ülevoolatud kitarri ning läbi keha tatsuvaid trummi-bassi gruuve.
Valmis on saanud banger debüütalbum "The One", mille singel "Take Me Home" sai Raadio 2 nädalademoks. Album on kuulatav ka digitaalplatvormides Spotify, Deezer, iTunes jne.
Kõige värskema singli "New Limit" muusikavideot saad vaadata siit:
https://youtu.be/0ASl3VX41NM

The Werg on Eestist pärit neljaliikmeline eksperimentaalset instrumentaalmuusikat mängiv post-rock bänd. Sügavad soundid, filigraansed kidrasoolod ja hingematvad gruuvid lasevad teil kuulata mitte ainult muusikat, vaid ka iseennast.

Bänd andis samuti selle aasta märtsis välja oma self-titled debüütplaadi, mille singlit "Beanie Trap" saab kuulata siit:
https://youtu.be/Umhm0ZexAIQ

Liitu üritusega Facebookis: https://www.facebook.com/events/356929744727221/

Rada7.ee
28-05-2019
kell 20:51

Steps to Synapse avaldas uue singli More Than A Woman


Modernset souli viljelev Steps to Synapse on uue hingamisega tagasi ning andis välja uue singli nimega “More Than A Woman”.

Steps to Synapse on teinud läbi mõned sisulised ning välised muudatused ning peale mõningast enesega töötamist on nad jälle valmis tulema suurema avalikkuse ette, et tutvustada oma uut muusikat. Bändi uusim singel “More Than A Woman” on funky ja värske vibega ning kõrvaussi potentsiaaliga lugu.

Suvepealinnast alguse saanud ansambel viljeleb modernset souli ning tänu oma juurtele teavad nad õiget suve: täis positiivset energiat, soojust, päikest, rannas tantsimist ja lihtsalt olemist. Õrnalt sensuaalne Steps to Synapse püüabki oma muusikaga edasi anda just seda vibe’i mis toob mõttesse parimad mälestused ja annab võimaluse luua uusi. Nende ansamblile on eeskujuks lahedad tegijad nagu Jungle, The Kooks, Arctic Monkeys ja erinevad eesti bändid nagu Lexsoul Dancemachine, Vaiko Eplik jpt.

Oma esimeseks stuudiost naasmise kontserdiks läheb bänd kodulinna Pärnusse, kus juba 1. juunil toimub singli esitluskontsert kultuuriklubis Tempel.

Kuula lugu enda lemmikult voogedastusplatvormilt!
Näiteks Spotifyst: https://open.spotify.com/track/1fgghkwbhMFOCdyEASC2j9?si=n4nirZRJSASZfG6oCFDMeg