Erki Pärnoja

ivo
20-11-2015
kell 00:07

Erki Pärnoja avaldab esimese singli detsembris ilmuvalt sooloalbumilt Himmelbjerget


Detsembris ilmub kitarrist Erki Pärnoja esimene sooloalbum nimega ‘Himmelbjerget’. Lühialbum ja singel said oma nime Taani ühe kõrgeima loodusliku punkti Himmelbjergeti ehk Taevamäe järgi.

Esimene, samanimeline singel:


Uue muusika tausta avab Ewert and The Two Dragonsi kitarrist Erki ise nii: “Himmelbjerget on sümbol. See esindab minu jaoks asjade duaalsust. See on mägi, mis tõlkes tähendab Taevamäge. Selle mäe tipus oli pääs taevasse. Mütoloogilises mõttes on maailma eri paigus sellele palju analooge: Siinai mägi Egiptuses, Olümpos Kreekas, Kailash Tiibetis. Vahe on ainult selles, et viimased kolm on kõik üle 1000 või 2000 meetri, kuid Himmelbjerget on vaid 147 m kõrge.

Mulle meeldib see perspektiiv ja duaalsus. Miski, mis ei ole reaalsuses väga kõrge, võib seda siiski olla. Üks tund võib olla igavikuliselt pikk. Üks öö võib olla väga lühike. See plaat, mida olen tahtnud teha nii kaua, sai lõpuks tehtud mõne kuuga. See on lühike aeg, aga selleni jõudmiseks kulus väga palju aastaid. Nii et ma ei teagi, kas tegin seda plaati mõned kuud või rohkem kui 15 aastat.

Lugu nimega Himmelbjerget oli üks esimesi, mille puhul teadsin, et see läheb plaadile. Nime saigi ta selle järgi, et temas on tunda mingit suurust ja jõudu, mis on suurtel ja võimsatel mägedel.”

Jim Piim
20-11-2015
kell 23:48

Lugu on hea.

Sooviks teada mida härra pildistamise ajal manustanud oli? ;)

painkiller
22-11-2015
kell 20:10

täitsa hea üllatud jah, tahaks isegi plaati nüüd juba kuulata

Rada7.ee
07-12-2015
kell 11:07

Erki Pärnoja andis välja sooloalbumi “Himmelbjerget”


Erki Pärnoja andis välja sooloalbumi “Himmelbjerget” ning esitleb seda uue aasta alguses kolme kontserdiga

Täna ilmus Erki Pärnoja esimene sooloalbum “Himmelbjerget”, mis on nüüd saadaval nii digikanalites kui ka hästivarustatud kauplustes. Plaadiesitlused toimuvad jaanuari alguses Tallinnas, Pärnus ja Tartus, piletid kontsertidele on nüüd müügil Piletilevis.

Kitarrist Erki Pärnoja on saanud valmis sooloalbumi “Himmelbjerget”. Novembris ilmus plaadilt samanimeline esiksingel, mis pälvis palju positiivset tagasisidet. Lühialbum sai oma nime Taani ühe kõrgeima loodusliku punkti Himmelbjergeti ehk Taevamäe järgi.

“Unistus päris oma plaadist on mul olnud juba aastakümneid. Augusti keskel kutsusin hea sõbra ja koolikaaslase, trummar Ulrik Ordingu appi ning umbes kahe ja poole kuuga saimegi plaadi salvestatud - mina siin, Ulrik lisas oma asjad Rootsis. Salvestasin enamasti öösiti ning hommikul mängisin muusikat oma väiksele tütrele, et näha, kas talle meeldib,” räägib Erki.

Albumit kindla žanri alla liigitama muusik ise ei kipu: “Ma arvan, et see ei kõla nagu kitarriplaat. Paljud on öelnud, et neis lugudes on peaaegu sõnu kuulda. Mulle endale oli põnev kasutada erinevaid analoog-süntesaatoreid, mida sõbra Jareki keldrist koos välja kaevasime. Need kujundasid selle plaadi saundi tugevalt ja süntidega tundsin rohkem mängulisust ja avastamisrõõmu kui kitarriga, mis on mulle nii tuttav juba väga pikalt, justkui mu enda pärisosa. Analoog-sündid on pigem põnev avastamata maastik. Kui peaks mingi žanri välja tooma, siis arvan, et kõige tabavam oleks filmimuusika, indie-filmi muusika. Muusika filmile, mida ei ole.”

Kirjutatud ja ka osaliselt salvestatud said albumil kõlavad lood öösiti Erki Telliskivi Loomelinnaku harjutusruumis: “Kutsun seda vahel liialdades stuudioks ja enamasti lihtsalt oma koopaks. Minu koobas on ruum, kus aeg kulgeb natuke aeglasemalt ja kus ma saan oma muusikat kirjutada või siis lihtsalt sellele mõelda. Osaliselt rootsi- ja taanikeelsed pealkirjad on austusavaldus minu Rootsis elatud aastatele ja tänuavaldus selle muusikalise muundumise eest, mis seal veedetud aja jooksul aset leidis,” selgitab Ewert and The Two Dragonsi kitarrist Erki oma sooloalbumi tausta. “Nii pikka aega kestnud unistuse täideviimiseks kulus nii lühike aeg. Miski kauge ja kättesaamatuna tunduv on nüüd valmis, minu käes ja reaalselt olemas.”

“Himmelbjerget” on nüüd saadaval nii digitaalsetes kanalites (Spotify, Deezer jt) kui ka hästivarustatud kauplustes (Apollo, Lasering jt). Signeeritud versiooni on võimalik tellida veebipoest 311.ee.


Erki Pärnoja sooloalbumi “Himmelbjerget” esitlused toimuvad kolmes Eesti linnas:
06.01 Sinilind (Tallinn) Pilet eelmüügist €8, ukselt €10
07.01 Endla Teatri Küün (Pärnu) Pilet eelmüügist €10, ukselt €12
08.01 Genialistide Klubi (Tartu) Pilet eelmüügist €8, ukselt €10

Albumiesitlustel on külalisesinejaks post-rock hõnguline kollektiiv nimega Levski, mille eestvedajaks on muusikasõpradele hästi tuntud bassist Kostja Tsõbulevski.

Kuula:
Erki Pärnoja – Himmelbjerget

Osta pilet kontserdile

Rada7.ee
14-03-2017
kell 22:59

Järgmisel nädalal ilmub Erki Pärnoja album “Efterglow”

Foto: Tõnu Tunnel
Järgmise nädala teisipäeval, 21. märtsil, annab Erki Pärnoja välja albumi pealkirjaga “Efterglow”. Albumit saab CD ja vinüüli kujul ette tellida veebipoest 311.ee juba nüüd.

Kitarrist, helilooja ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja avaldab järgmisel nädalal oma täispika kauamängiva “Efterglow”, mis on jätkuks 2015. aasta lõpus ilmunud debüüt EP-le “Himmelbjerget”.

“Kui minu esimene plaat sündis pikki aastaid kasvanud vajadusest midagi täiesti iseseisvalt luua, siis teine plaat oli juba paratamatus. Tahtsin kohe järgmist teha. Süües kasvab isu,” räägib Erki uue albumi sünniloost. “Himmelbjerget tuli pärast pikka ootamist, aga juba esimestel Himmelbjergeti livedel katsetasin uusi lugusid, millest nüüd Efterglow on saanud. Üks plaat läks trükki ja automaatselt vabanes minu peas ruum uute ideede jaoks.”

“Efterglow on ilmselt natuke ekspressiivsema loomuga. Kirjutasin lood üksi, aga salvestasin koos trummari Ulrik Ordingu ja klahvpillimängija/produtseni Filip Leymaniga,” lisab Erki. “Seekord salvestasime ühes riigis ja ühes ruumis. Mõnes loos teevad kaasa ka live-bändi liikmed Jonas Kaarnamets ning Peedu Kass, samuti minu elukaaslane Anna Põldvee.”

Erki Pärnoja uut albumit saab kuulata 21. märtsil, eeltellimine veebipoest 311.ee on juba käimas ning tellijad saavad oma albumi kätte teistest varem.

Telli “Efterglow” siit: https://www.311.ee/erki-parnoja

ivo
23-03-2017
kell 11:34

https://open.spotify.com/album/0OaSc0D3O4X10m7tItEWax