Ingmar Gailit

tess
17-01-2015
kell 00:26

Räppar Ingmar Gailit andis välja esimese videosingli


Ingmar Gailit on värske nimi, kuid Eesti hip-hopi maastik pole talle võõras. Eelnevalt kollektiivis Tarbijakaitse tegutsenud räppar on välja andnud oma esimese soolo videosingli.

Ingmar Gailit on siin, et Pärnu hip-hop jälle kaardile tuua. Räppar tuleb oma esimese video kaudu jõuliselt Eesti muusikamaastikule selleks, et luua oma tee mitte kedagi jäljendades.

Gailiti esimene muusikavideo «Underdog» (kaasautor Marten Palu) räägib sellest, et õilsa eesmärgi poole püüeldes ei pruugi kogu tee nii õilis olla. «Kes suudab raha nimel kaotada moraalid? Mitu käiku mõtleb unistaja ette? Kui elu oleks malelaud, kas mängida pigem Jumala või Saatana vastu?» kommenteerib Gailit oma uue loo sisu.

Album nimega «Momentum», kust singel pärineb, on valmimisjärgus ning jõuab Gailiti muusika austajateni sellel aastal. Seniks saab nautida videot loole «Underdog».

[video]https://www.youtube.com/watch?v=6pt-QnmUGXs&noredirect=1[/video]

ivo
07-09-2015
kell 14:57

Uus singel:

"Uue loo tegemisele on kaasa aidanud DJ Critikal ning Tanel Roovik. Laul peaks kuulajale meelde tuletama, mis on tegelikult elus tähtis ja kuidas säilitada rahumeelset suhtumist ka kõige pingelistemal momentidel."

Rada7.ee
03-06-2019
kell 14:22

Ingmar Gailit avaldas debüütplaylisti “Momentum”


Kes on pärnakas Ingmar Gailit? Siiras sõnaseadja, vahel mõnusalt swag - mees, kes teeb muusikat nii räpimeestele, kunsti-inimestele kui ka kaunitele neiudele. Nüüd on härra löönud stuudiouksed kinni ja tuhninud läbi kõik riimisahtlid ning räpifännidele on nautimiseks kingitud tema debüütplaylisti „Momentum“.

Albumi läbivaks teemaks on kangelase teekond ning sellelt leiab 12 rada, millest 8 on varasemalt levinud. Pidevalt pidi Ingmar kuulma tuttavatelt, et miks esimese albumiga nii kaua läheb. Head asjad ju küpsevadki kaua. Kuna Gailiti jaoks oli see esimene kord midagi sellist käsile võtta, siis kogenematusest tingituna kadus vahepeal fookus. Paraku inimesed ootasid ja ootavad siiani tervikut ehk albumit. „Seega on hea meel teavitada, et saan selle peatüki lõpuni kirjutada ja uut jätkata,“ sõnas Pärnu muusik. Gailit peab tähtsaks teadlikut ajastamist ning leiab, et igal asjal on oma hetk. „Tuleb kannatlik olla ja rahus kasvada“ lisas ta.

„Momentum“ on tema jaoks õnne-soon, hetk, mil asjad õnnestuvad. Kaheteistkümnes rajas on kaasas ka häid inimesi, mahedaid melomaane ning kuldhääli. Siinkohal tasub mainida uue singli “Võitja“ fiiti pärnakat Hanelle Uutsalu, kelle kauni hääle üle kodukant väga uhke on. Neiu teeb samuti kaasa veel juba ammu välja antud loos „Maailm pöörleb sinuta“. Mainimata ei saa jätta ka sulnist vokaali Avoid Dave-i, kes pani „Kroonijuveeli“ nii ladnalt kõlama. Ingmarile tulid appi ka Robert Lõvi ja Jana Liisa Johhanson, kellega koos lindistati „Siis räägime“. Samuti on plaadil kaasa tegemas kodukandi vanakooli pundi EPT üks riimisõdur Paranka loos nimega „Koduvõtmed“. Loos laulab refrääni Piret Krumm, kes lisaks teatritööle see aasta ka Eesti Muusikaauhindade show´d tänavu juhtis.

Gailiti saund on siiras, omanäoline, ehe ja poeetiline, võib öelda, et isegi kirjanduslik. Kas asi on selles, et on ta nimekaim kuulsa kirjanikuga? Kuidas Gailit kirjutab albumit? Ikka inimesi ja momente kogedes! „Palju ägedaid momente, vestlusi, ideid ja inimesi - viimaste puhul olen albumit kirjutades hakanud mõtlema, et meie ise olemegi ainuke väärtus. Kõik muu on illusioon,“ leiab ta. Ingmar tunneb, et üksi ei tee midagi ning ei tahagi seda üksi teha - ikka koos-koos igapäevaga jälle paremini.

Ingmar Gailit on aastatega kasvanud. Just tähistas ta oma kolmekümnedat sünnipäeva. Parim kingitus endale ja maailmale oli anda välja kauamängiv. Elades on ta arenenud, samamoodi ka tema muusika ja muusikast arusaamine või selle enesele tõlgedamine. Aga mida ootab ta tulevikust? Tuleviku suhtes on ta ootusteta. „Elan siin ja praegu, see aga ei tähenda, et suhtuksin ükskõikselt, vastupidi,“ kommenteerib ta. Ta on asunud uut muusikat looma, kus plaanib uusi tehnikaid seni õpitutega segada. „Soov on teistega koos luua - päris muusikutega koos kirjutada,“ mõlgutab ta tulevikuplaane.