Etnokulp

Rada7.ee
12-10-2014
kell 17:20

Viljandis jagati auhindu aasta jooksul silma paistnud pärimusmuusikutele

Etnokulpideks ristidud auhindu anti parimatele Pärimusmuusika Lõikuspeo raames juba kuuendat korda. Reedel, 10. oktoobril toimunud meeleolukal galaõhtul läksid viiest rahvahääletuse teel jagatavast kulbist neli Trad.Attackile!

Trad.Attack! kulbikuhjaga. Foto Patrik Tamm.Trad.Attack! kulbikuhjaga. Foto Patrik Tamm.
Jalmar Vabarnast, Sandra Sillamaast ja Tõnu Tublist koosnev, vaevalt aastajagu päevi tegutsenud kollektiiv sai endale nii parima bändi, plaadi, loo kui uustulnuka auhinna. Lisaks eelmainituile hindas ka Raadio 2 kollektiiv neid omalt poolt erikulbiga. Sellega tegi Trad.Attack! omamoodi ajalugu, sest kunagi varem pole nii lühikest aega tegutsenud ja vaid ühe minialbumi üllitanud kooslus rahva poolt nii kiiresti omaks võetud ja kulpidega üle külvatud.

Peale Trad.Attacki jagus kulpe veel vaid Eeva Talsile, kes sai parima pärimusmuusiku auhinna ja Viljandimaa Lõõtsaklubile, kellele kuulus Tarmo Noormaa poolt üle antud Eesti Pärimusmuusika Keskuse poolne erikulp.

Etnokulpide, ehk Eesti parimate etnoartistide, -plaadi ja -loo valimine kestis kaks nädalat ja oma häält sai anda selleks loodud hääletuskeskkonnas. Hääletamas käis ligi 1000 pärimusmuusikahuvilist, kes said valida kas soovitatud kandidaatide poolt või ise oma lemmik välja pakkuda.

Etnokulbid 2014 tulemused:
Aasta pärimuslik muusikapala: Trad.Attack! „Kooreke“
Aasta pärimuslik heliplaat: Trad.Attack! EP
Aasta pärimuskollektiiv: Trad.Attack!
Aasta pärimusmuuusik: Eeva Talsi
Aasta uuustulnuk pärimusmuusikamaastikul: Trad.Attack!
Eesti Pärimusmuusika Keskuse erikulp: Viljandimaa Lõõtsaklubi
Raadio 2 erikulp:Trad.Attack!

Rada7.ee
18-09-2018
kell 17:16

Etnokulpide hääletus on nüüd avatud


Tänasest on avatud pärimusmuusika auhindade “Etnokulp 2018” rahvahääletus. Tulemused selguvad 5. oktoobril kell 20:00 Pärimusmuusika Aidas, auhinnagalast teeb otseülekande ETV2.

Esmakordselt on üks kategooria ainult žürii otsustada ja selleks on kategooria “Aasta album”. Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa usub, et sedasi saab veelgi enam ansambleid tunnustada: “Plaadi kokkupanemine on suur töö ja alati on rõõm näha, kui hoolega on muusikud ennast panustanud ning iga noodi täpseks lihvinud. Žürii on iga plaadi otsast lõpuni läbi kuulanud ja hindab seeläbi just tervikut, võttes arvesse kõiki aspekte.”

Eesti Pärimusmuusika Keskuse projektijuht Sander Kahu kutsub kõiki Etnokulpidel hääletama: "Kindlasti andke hääl enda lemmiku poolt - see võtab aega vaid paar minutit, aga iga hääl loeb!" Juba hääletanuid kutsub Kahu osa saama auhinnatseremooniast: "kümme aastat on tähistamist väärt ja sel aastal mängime mõttega, mis oleks, kui pärimusmuusika oleks keelatud? Milliseks fantaasiamaailm kujuneb, saab näha juba 5. oktoobril kell 20:00 Pärimusmuusika Aidas. Kohtume!"

http://www.folk.ee/etnokulbid2018