Music Estonia

ivo
07-10-2014
kell 18:01

Muusikaettevõtjad asutasid ettevõtlust edendava organisatsiooni Music Estonia

23 muusikaettevõtjat asutasid ühise organisatsiooni MTÜ Music Estonia, mille eesmärgiks on suurendada Eesti muusikaettevõtete konkurentsivõimet nii Eestis kui rahvusvaheliselt. Organisatsioon on avatud kõigile Eesti muusikat või muusikatooteid esindavatele ettevõtetele.

Foto: Maris-Savik
Organisatsiooni tegevjuhiks valitud Virgo Sillamaa sõnul plaanib Music Estonia töötada edasi senini tulemust toonud tegevustega, koondades organisatsioonis tegijate pädevused. “Eesti muusikale on tekkinud laiem rahvusvaheline kandepind, seega on aeg luua ühine fookus ning koondada edusammud-pingutused ühtselt tajutava brändi ja kommunikatsiooniloogika alla. Olulised arengud ja ettevõtmised on olnud nii Tallinn Music Weeki aastaringne rahvusvaheline tegevus, kui Eesti Muusika Arenduskeskuses ellu viidud rahvusvahelised initsiatiivid, muusikamänedžeride koolitus ning muusikamänedžere koondava MMF (Music Managers Forum) Eesti loomine. Tunneme, et aeg on küps järgmiseks etapiks,” lisab Sillamaa.

Muusikaettevõtja ning Music Estonia juhatuse liige Tiina Jokinen (ERP) lisab: “Juba pikemat aega on mulle tundunud, et muusika-alane ettevõtjaskond täpselt nagu igas muuski vallas (näiteks turisminduses, hotellinduses jne.) vajab tugevat esindusorganisatsiooni, kelle häält võtaks kuulda ka seadusandja. Nimetagem seda siis loovettevõtluse tööandjate liiduks, kes oleks abiks ka üldisemat laadi probleemide lahendamisel, mis tänini suuresti igaühe isiklik väike mure on olnud. Areng käib faaside kaupa ja ilmselt on hetkel see faas, mis vajab ühisemat tegutsemist kui 15 aastat tagasi.”

Music Estonia liikmeteks on muusikaettevõtjad, kes tegelevad Eesti muusika või muusikatoodete rahvusvahelise turustamisega sh. mänedžment-firmad, agentuurid, kirjastajad, produktsiooni- ning plaadifirmad. Strateegiliste partneritena nähakse aga kõiki olulisi valdkonna organisatsioone, kelle huvid ja eesmärgid kokku langevad.

Music Estonia (ME) põhitegevuste hulka kuuluvad Eesti muusikale ühtse turundusplatvormi loomine, rahvusvahelise kontaktibaasi laiendamine, Eesti muusikaettevõtete esindamine rahvusvahelistel suurüritustel, muusikaekspordi strateegia väljatöötamine ja elluviimine.

Music Estonia asutajaliikmed on:
Peeter Soovik (Seven Lights Management OÜ), Toomas Olljum (Made In Baltics OÜ), Natalie Mets (OÜ Soundsright Management), Helen Sildna (Musiccase OÜ), Virgo Sillamaa (Virgomusic OÜ), Kadri Voorand (Unforgiven OÜ), Karl Sirelpuu (Birdeye Entertainment OÜ), Madis Kari (HTS Travel Service OÜ), Tiina Jokinen (OÜ ERP), Rein Kutsar (Odd Hugo Music OÜ), Marje Lohuaru (Classical Sound OÜ), Svea Ideon-Marks (OÜ Estartist), Marti Tärn (Multikulti OÜ), Maarja Nuut (EstTradMusic OÜ), Joel-Rasmus Remmel (Nordic Waves OÜ), Kaspar Kalluste (Nu Beat OÜ), Kadri Sundja (Sundja, Sundja & Sundja OÜ), Tambet Mumma (Moonwalk OÜ), Tiit Kalluste (Kallmann Music OÜ), Terje Trochynskyi (OÜ Svjata Vatra), Sandra Sillamaa (MTÜ Folk Attack), Danel Pandre (Crunch Industry OÜ), Aare Tammesalu (MTÜ Loovüksus)

Organisatsiooni esimesse juhatuse koosseisu valiti Tiina Jokinen, Marje Lohuaru, Tambet Mumma, Toomas Olljum, Helen Sildna, Virgo Sillamaa, Marti Tärn, Kadri Voorand.

EL84
08-10-2014
kell 23:11

Ma usun, et Eestis asutatakse vähemalt iga nädal üks MTÜ mis on vähemal või rohkemal määral loometegevusega seotud. Kas see protsess kui selline on juba iseenesest pressiteadet väärt? Ma ei taha norida, aga hetkel jääb asjast selline "Me nüüd tuleme ja teeme" mulje ehk siis kana kireb, aga muna ei ole kuskil.

mu5tr1d
10-10-2014
kell 16:46

Päris suur tulemus oleks juba ka näiteks see, kui suudetaks läbi viia idee, et ERRi raadiosaadetes ning telesaadetes mängiks taustal ainult Eesti muusika. Olen üsna kindel, et siit konnatiigist leiab kõike sobivat.

ivo
10-10-2014
kell 20:19

Ise ettevõtmisega seotud pole, aga natuke temaatilisi arenguid järginud.

EL84 peamisele küsimusele vastates, jep, see on tõesti uudist väärt. Väga pikk lugu ja palju klatši kah, aga hästi lühidalt öeldes - loodetavasti oluline samm kommunikatsioonis, seda riigiga, omavahel ja ilmselgelt ka väljaspoole. Saan muidugi ka aru, et kui pole arenguid jälginud, siis tekib küsimus, et nohhh... väga tore, aga mis siis? Aga siin ilmselt on mängus rohkem kui lihtsalt seltsielu. Ehk leiab mõni asjaosaline võimaluse olulisust paremini seletada.

ivo
10-10-2014
kell 20:21

mu5tr1d idee on muidugi vana teema, aga ei oska öelda, kas selle teema teema. Suures plaanis idee aus, võibolla küll veidi liialt radikaalne.

Aga kas hiljuti mingit raadio % suurendavat seadust vastu ei võetud? Kuskilt nagu oleks silma jäänud või oli see ainult idee endiselt?

mu5tr1d
10-10-2014
kell 20:27

Aga kui selliseid grandioosseid kooslusi asjade parandamiseks luuakse, siis võiks olla see tulem ka piisavalt grandioosne, et radikaalsus oleks justkui ootuspärane.

ivo
10-10-2014
kell 20:39

Poleks uskunud, et midagi sellist ütlen - nimelt mu meelest ajab naerma viimase mõne aasta järjepidevad katsed sotsiaalseid probleeme mingite veebilehtede või andmebaasidega lahendada -, aga siin oleks tarvis ühte märksõnadega andmebaasi.

Tõmba omale korra mõne vastava asjapulga (montaažirežissööri?) püksid jalga - kui just pole ise elav wikipedia ning kõigele lisaks just EE muusika hullult suur fänn ja nõutakse homseks hommikuks tehtud tööd, siis paned esimese asja, mis meelde tuleb. Pole kuskilt vaadata ka kiirelt vahelduseks, et nii, nüüd oleks vaja midagi, mis on meeleolult selline, tempolt selline ja kõigele lisaks ideaalis eestikeelne kah veel. Ma kahtlustan, et nii lihtne see ongi.

ivo
10-10-2014
kell 20:41

Võibolla muidugi on see ka see koht, kus tuleks lugeda uuesti läbi see lugu: "Kirjastaja roll muusiku elus"...

ivo
17-10-2014
kell 14:52

http://epl.delfi.ee/news/kultuur/muusikaettevotjad-koondusid-omaette-arenduskeskusse?id=69961023

ivo
17-03-2016
kell 23:09

Music Estonia alustab koolitusprogrammiga, kogemusi jagavad maailma juhtivad muusika digiäri eksperdid

Dorothy Hui, Sony Music UK asepresident digiäri valdkonnasDorothy Hui, Sony Music UK asepresident digiäri valdkonnas
Tallinn Music Weeki nädalal, 30. ja 31. märtsil viib Music Estonia läbi esimesed muusikaettevõtjatele suunatud seminarid ja töötoad. Kõiki huvilisi oodatakse kolmapäeval, 30. märtsil kl 10.30 USA digistrateegia eksperdi Bill Wilsoni esitlusele Erinevate Tubade Klubis.

Seminarides ja töötubades, mille eesmärgiks on tulusamad ja professionaalsemad Eesti muusikaettevõtted, käsitletakse nii mikroettevõtte arendamise, muusikaga seotud autoriõiguste kaitse, sotsiaalmeedias turundamise ja alustava artisti karjääri teadliku juhtimise teemasid kui ka digiäri võimalusi ja tulevikutrende.

Koolitusi viivad läbi kohalikud ja välisspetsialistid, kellest nimekaimad on Bill Wilson, USA Muusikaettevõtluse assotsiatsiooni (Music Business Association, Music Biz) asepresident digitaalse strateegia ja ettevõtluse edendamise alal ning Dorothy Hui Sony Music UK asepresident spetsialiseerudes digiäri valdkonnale. Lisaks annavad konkreetse valdkonna alast nõu Euroopa ühe edukaima koori Nederlands Kamerkoor tegevjuht Tido Visser, maailmamuusikaspetsialist, Kanada Mundial Montreali festivali asutaja ja kunstiline juht Derek Andrews ning Poola indie-muusika skenes toimetav Magdalena Jensen.

Kohalikest jagavad oma teadmisi ettevõtja Tõnu Runnel, sotsiaalmeedia spetsialist Taavi Tammpere, autoriõiguste spetsialistid, advokaadid Triin Siil ja Toomas Seppel ning muusikamanager Toomas Olljum.

Kui kõik seminarid, töötoad ja otsekohtumised on kinnised ja mõeldud vaid Music Estonia klientidele, siis kolmapäeval, 30.märtsil kl 10 Erinevate Tubade Klubis toimuvat Bill Wilsoni keynote’i oodatakse kuulama kõiki huvilisi. Wilson teeb esitluse teemal “Music industry business models in the 21st century”, millele järgneb intervjuu ning avatud küsimuste voor, mida viib läbi Rahvusvahelise muusikamanageride foorumi (International Music Managers Forum) poliitikanõunik Jake Beaumont-Nesbitt.

Bill Wilsoni esitlusele palume kõigil, kes ei ole Music Estonia kliendid, eelregistreeruda, osavõtutasu on 5€.

Registreerida saab siin, Facebooki sündmuse leiab siit.

Bill Wilsoni taust aja tegemistega saab tutvuda siin.
Dorothy Huiga siin.

Rada7.ee
07-06-2016
kell 22:22

Asutati Euroopa muusikaekspordi kontorite võrgustik

EMEE juhatus: Anna Hildur Hildibrandsdottir, Peter Smidt, Virgo SillamaaEMEE juhatus: Anna Hildur Hildibrandsdottir, Peter Smidt, Virgo Sillamaa
Üle 20 Euroopa muusikaekspordi kontori ja arendusorganisatsiooni asutasid The European Music Export Exchange Network-i (EMEE). EMEE sekretäri rolli asub Music Estonia direktor Virgo Sillamaa.

Ekspordiorganisatsioonide võrgustiku peamiseks eesmärgiks on suurendada Euroopa artistide repertuaari levikut liikmesriikides ning võimaldada kogemuste ja teadmiste vahetust. Mitteformaalselt on EMEE tegutsenud, jaganud infot ja parimaid praktikaid liikmete vahel juba 2014. aastast.

Lisaks Virgo Sillamaale kuuluvad juhatusse esimees Anna Hildur Hildibrandsdottir Põhjamaade muusikaekspordi kontoreid ühendavast NOMEX võrgustikust ja aseesimees Peter Smidt Hollandi muusikatööstuse esindussündmust Eurosonic Noordeslaag korraldavast organisatsioonist BUMA Cultuur.

Anna Hilduri sõnul ühildub EMEE peaeesmärk hästi ka Euroopa Komisjoni sooviga suurendada muusikatööstuse väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete käivet ja töökohtade loomist: “Tähelepanu ja toetus muusikasektorile on Euroopa Liidu tasemel ümber hinnatud ning seetõttu on ka selle võrgustiku loomine märgilise tähtsusega. Euroopa Komisjon on viidanud muusika ökosüsteemile kui parimale näitele väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetel põhinevast sektorist, mille arengut on väga suurel määral mõjutanud digitaliseerumine ja millel on potentsiaali nii kasvuks kui töökohtade loomiseks. EMEE tervitab Loov Euroopa initsiatiivi ja toetab täielikult EL-i “Muusika 2020” strateegia loomist.”

Rada7.ee
10-08-2016
kell 14:43

Toimub Eesti Laulu fookusega laulukirjutajate laager

Ewert Sundja ja produtsent Joel Isaksson eelmises Solo Sokos Hotel Estorias toimunud laulukirjutajatelaagrisEwert Sundja ja produtsent Joel Isaksson eelmises Solo Sokos Hotel Estorias toimunud laulukirjutajatelaagris
Music Estonia ja Eesti Laulu Akadeemia korraldavad järjekorras teise laulukirjutajate laagri. 25.-28. septembril Viinistu Art Hotelis toimuva sündmuse eesmärgiks on luua kuni 16 laulu, mis kandideeriksid ka Eesti Laulu konkursile. Laagrisse oodatakse 17 Eesti kirjutajat, 9 osalejat on tulemas väljaspoolt - Rootsist ja UK-st. Osalemiseks tuleb täita kandideerimisvorm, tähtajaks on 22. august.

Mart Normet, Eesti Laulu ja Eesti Laulu Akadeemia eestvedaja, kinnitab, et Eesti Laulu konkursile on ikka ja alati oodatud tugevad rahvusvahelist publikut kõnetavad laulud, mida professionaalne koostöö jõudsalt soodustab: “See on suurepärane, et meie laulukirjutajad on hakanud rohkem koostööd tegema, nii omavahel kui rahvusvaheliselt. Me kõik võidame sellest,” kinnitab Normet.

Ükski Eesti Laulu Akadeemia raames loodud laul automaatselt konkursile ei pääse. Küll aga on Normeti sõnul suur tõenäosus, et just selle laagri käigus kirjutatakse muusikat, mis läbib eelžürii sõela. “Kevadel toimunud laagri kogemus näitab, et muusikat saab luua kontsentreeritult - üks laul ühe päevaga. Siis võib selles olla just eriti tugev energia,” räägib Normet.

Baltikumi esimene laulukirjutajate laager toimus Tallinn Music Weeki nädalal 30.-31. märtsil, laagri tulemuseks on nii Liis Lemsalu kui ka Karl-Erik Taukari viimased singlid, mis jõudsid mõlemad Spotify Viral50 Estonia playlisti, on kogunud Youtube’s sadu tuhandeid kuulamisi ning jõudnud ka kohalike raadiojaamade enimmängitavate lugude hulka. Eelmist laagrit kokkuvõtvat videot on võimalik vaadata siit.

Ka sel korral moodustatakse meloodiakirjutajatest ja produtsentidest 3-liikmelised meeskonnad, igas meeskonnas on 2 Eesti kirjutajat ja 1 Rootsi või UK kirjutaja. Osalejate valikul on oluliseimaks kriteeriumiks varasem laulukirjutamiskogemus, muuhulgas peetakse silmas meloodiakirjutajate ja produtsentide jaotumist. Osalejate lõplikul valikul osalevad Music Estonia ja Eesti Laulu Akadeemia esindajad ning ka välispartnerid.

Laagri hinnaks on 250€, mis sisadab osalemistasu, ööbimist Viinistu Art Hotelis ja toitlustust 25.-28. septembril.

Osalemisvormi leiad siit. Kandideerimise tähtajaks on esmaspäev, 22. august, osalejad kinnitatakse hiljemalt 12. Septembiks.

Rada7.ee
05-09-2016
kell 15:48

Music Estonia avab uue hooaja muusikatööstuse spetsialisti Chris Cooke'i ettekandega


Music Estonia ootab kõiki huvilisi uue hooaja avaüritusele 6. septembril kl 17.30 Erinevate Tubade Klubisse, Telliskivi Loomelinnakus. Tutvustatakse uue hooaja plaane ja kuulda saab autoriõiguste ja muusikatööstuse spetsialisti Chris Cooke’i ettekannet.

Chris Cooke on endine ajakirjanik ja nüüdne ettevõtja, kelle firmad tegelevad kirjastamise, meediasuhete ja muusikatööstuse konsulteerimisega. Chris on üks Great Escape’i konverentsiprogrammi kokkupanijatest, möödunud aastal kirjutas ta suurepärase ülevaate muusika voogedastamisest, autoriõigustest ja autorite ning esitajate tasustamisest.

Sündmus on avatud kõigile huvilistele, osalemiseks vajalik RSVP marili@musicestonia.eu.

Rada7.ee
30-09-2016
kell 14:22

Sel nädalal toimus Eesti Laulu Akadeemia raames järjekorras teine laulukirjutajate laager, mille käigus loodi 16 uut laulu


Music Estonia ja Eesti Laulu poolt korraldatud sündmus tõi kokku 27 artisti ja laulukirjutajat Eestist, Rootsist ja Suurbritanniast.

“See on üks põnevamaid projekte, mis Eesti muusikamaastikul viimasel ajal toimunud on. Kooskirjutamine on puhas rõõm ning siit võtan kaasa ka palju häid kontakte,” räägib Liis Lemsalu, kelle suvine hittlaul “Sinu ees” kirjutati kevadise laululaagri ajal.

Samuti teistkordselt laagris osalenud Ewert Sundja sõnul on see miski, mis on Eestist seni puudu olnud. “Kõige suuremat rõõmu teeb see, et Eesti muusikud on hakanud päriselt nägema seost koostöö ja tulemuse vahel. Palju häid laule jõuab loodetavasti varsti kuulajateni,” usub Sundja.

Väliseksperdina kohal viibinud John Rosen BMG kirjastusest kinnitab, et kui laul on hea, siis pole rahvusvahelises muusikamaailmas vahet, mis rahvusest autori poolt see loodud on ning kelle poolt esitatud. “Ma olin tõesti positiivselt üllatunud – nende noorte laulukirjutajate ja artistide tase oli kõrgem kui ma oskasin oodata,” räägib Rosen.

Eesti Laulu produtsent Mart Normeti sõnul ükski laagris kirjutatud lauludest automaatselt konkursile ei pääse. “Kõigil on võrdsed tingimused, kedagi ei eelistata,” kinnitab Normet. “Nüüd on pall lauljate käes – igaüks peab otsustama, kas ja millise laulu ta eelžüriile kuulamiseks toob.”

26. ja 27. septembril toimunud laulukirjutajate laagris osalesid artistidena Getter Jaani, Ott Lepland, Ines, Laura Prits, Grete Paia, Rasmus Rändvee, Rolf Roosalu ja Liis Lemsalu. Eesti laulukirjutajatest ja produtsentidest olid kohal Ewert Sundja, Mihkel Mattisen, Bert Prikenfeld, Kaspar Kalluste, Andres Kõpper, Silja Vipre, Paul Neitsov, Oliver Rõõmus, Sander Mölder ja Priit Uustulnd.


Eesti Laulu laulude tähtaeg on 1. november. Hiljemalt kell 15.00 oodatakse Gonsiori 27 telemaja valvelauda laule mälupulga peal. Lisaks tuleb täita osalemiseks vajalik ankeet ning lisada failina kaasa esitaja lühibiograafia ning mõned fotod.

Rada7.ee
20-10-2016
kell 17:45

Sel nädalal Hispaanias toimuval maailmamuusika festivalil WOMEX kõlab ka Eesti muusika

19.-23. oktoobril toimub Hispaanias Santiago de Compostelas mainekas maailmamuusika festival WOMEX, kuhu on sel aastal kutsutud esinema ka Eesti uue aja folkbänd Trad.Attack!. Lisaks osaleb festivalil Eesti artistidest ja muusikatööstuse esindajatest koosnev delegatsioon eesotsas kultuuriminister Indrek Saarega ning Music Estonia eestvedamisel on Eesti WOMEXi messikeskuses esindatud Eesti muusikat tutvustava alaga.

„Tänu Music Estonia ja Tallinn Music Weeki algatustele ning ühisele panusele on meie artistidele, muusikaettevõtetele ja organisatsioonidele loodud palju võimalusi maailmaareenile jõudmiseks. Täna näeme tulemust WOMEXil, millest võtab osa suurim eestlaste delegatsioon läbi aegade. On suurepärane, et WOMEXil saab eestvedajate nutikas visioon kokku meie artistide talendiga, mis haarab kuulajaid üle maailma,“ sõnas kultuuriminister Indrek Saar.

Ülitiheda valikusõela poolest tuntud WOMEXi ametlikku festivaliprogrammi pääsenud Trad.Attack!’i liikme Sandra Vabarna sõnul on WOMEX kahtlemata folk- ja pärimusmuusika žanri muusikute unistuste esinemiskoht. „Nii on see ka meie puhul. Poleks tõesti arvanud, et see unistus Trad.Attack!'il nii ruttu täitub. Juba WOMEXile valituks osutumine on meie jaoks suur ja oluline samm edasi ning me naudime sellest kogemusest igat hetke,“ kommenteeris ta.

Trad.Attack! valiti festivali 33 ametliku esineja hulka seitsmeliikmelise rahvusvahelise žürii poolt sadade soovijate seast üle maailma. Bändi esimene ülesastumine WOMEXil toimub 20. oktoobri õhtul folktrio ametlikul esitluskontserdil. Lisaks mängib Trad.Attack! 21. oktoobril BBC Raadio pop-up stuudios.

Lisaks astub meie pärimuskütte punt üles ka 21. oktoobril toimuval Music Estonia, Tallinn Music Week ning Eesti Pärimusmuusika Keskuse ühisel vastuvõtul.

WOMEXi Eesti delegatsiooni kuuluvad esindajad festivalidelt Tallinn Music Week, Jazzkaar, Viljandi Pärimusmuusika Festival koos Eesti Pärimusmuusika Keskusega ning muusikaorganisatsioonid Estonian Record Productions ja Open Room Agency. Artistidest on lisaks Trad.Attack!’ile esindatud Maarja Nuut, Mari Kalkun, Tuulikki Bartosik, Eeva ja Villu Talsi ansamblist Curly Strings ning Ruslan Trochynskyi ansamblist Svjata Vatra koos manager Terje Trochynskyga.

Kaks aastat tagasi esines esimese Eesti artistina WOMEXil folgiuuendaja Maarja Nuut, kelle sõnul andis festivalil osalemine ta karjäärile tublisti hoogu juurde.

WOMEX on pärimus- ja maailmamuusika tööstuse üks olulisemaid kohtumispaiku, kuhu igal aastal koguneb ligi 2500 delegaati pea 100 riigist. Tänavu 22. korda toimuv rahvusvaheliselt tunnustatuim maailmamuusika asjatundjate kokkutulek ühendab omavahel muusika- ja filmifestivali, muusikute „turu“, konverentsid ja valdkonna auhindade üleandmiste tseremooniad.

Rada7.ee
28-03-2017
kell 14:42

Eesti tuntuimate artistide osalusel toimub juba kolmas rahvusvaheline laulukirjutajate laager

Laulukirjutajate laager - sügis 2016Laulukirjutajate laager - sügis 2016
Music Estonia, Tallinn Music Week’i (TMW) ja Eesti Laulu Akadeemia eestvedamisel toimub käesoleval nädalal, 27.-30. märtsil järjekorras juba kolmas rahvusvaheline laulukirjutajate laager, kuhu on osalema kinnitatud 13 Eesti muusikut-laululoojat.

Aktiivne laulukirjutamine ja -salvestamine toimub kahel päeval, 28. ja 29. märtsil, mil laagri toimumiskohaks oleva Go Hotel Shnelli 10 tuba on vaid kirjutajate päralt. Sinna seatakse üles mini-stuudiod, et laulukirjutajate meeskonnad saaksid keskenduda loometööle.

Music Estonia tegevjuhi, Virgo Sillamaa hinnangul on sedalaadi koosloome kultuur Eestis veel küllaltki uus. „Laulukirjutajate laager on hea kompaktne viis katsetamiseks ning seeläbi võib leida ka potentsiaalseid kaasautoreid uuteks tuleviku koostöödeks. Samuti on laagri oluliseks väärtuseks kokkupuude rahvusvaheliselt kogenud kirjutajatega, kellelt on meie enda muusikutel-laululoojatel kindlasti palju õppida,“ kommenteeris Virgo Sillamaa.

Eesti artistidest ja laulukirjutajatest valiti laagrisse osalema rahvusvaheliselt ilma tegev Ewert & The Two Dragonsi ninamees Ewert Sundja, tunnustatud produtsent ja DJ Bert Prikenfeld, artistinime NOËP all kuulsust koguv Andres Kõpper, armastatud muusik ja laulukirjutaja Tanel Padar, ansambli Cartoon koosseisu kuuluv elektroonilise muusika looja Hugo Martin Maasikas, hinnatud artist Lenna Kuurmaa, laululooja Priit Uustulnd, ansamblis Würffel tegutsev muusik Kaspar Kalluste, lootustandev noor laulukirjutaja Johanna Eendra, ansambli Slippery Slope eestvedaja Egert Milder, tuntud laulja Elina Born, andekas noor muusik Grete Paia ning ansamblist MiaMee pärit laulja ja muusikakirjutaja Liina Saar.

Välismaistest professionaalsetest hinnatud produtsentidest ja muusikakirjutajatest osalevad laagris Suurbritanniast pärit Paddy Hunt, Lewis Gardiner, Tom Aspaul, Aiden Grimshaw ja Pepper Rose, Rootsi produtsent Herman Gardarfve, Saksamaa päritolu produtsendid Sebastian Kirchner ja Matteo Capreoli ning Soome muusikaloojad Axel Ehnström ja Thomas Kirjonen. Lisaks on laagris osalemise kinnitanud Lätit Eurovisioonil esindanud Aminata Savadogo ning Läti laulukirjutajad Alise Joste ja Arnis Racinskis, Poola muusikaloojad Bartosz Schmidt, Robert Krawczyk ja Bartosz Szczęsny ning Ungari produtsent Tamas Molnar.

Ühtlasi toimub reedel, 31. märtsil Tallinn Music Week’i konverentsiprogrammi raames laulukirjutamise fookusega diskussioonpaneel „Kas kooskirjutamine on tõesti võti muusikahittideni?“, kus Eesti Laulu produtsendi, Mart Normeti modereerimisel arutlevad teema üle Soome muusikakirjastaja Tommi Tuomainen, Eesti hinnatud muusik ja laulukirjutaja Ewert Sundja ning Tallinn Music Week’i kommunikatsioonijuht Ingrid Kohtla.

Laulukirjutajate laager toimub Music Estonia, Tallinn Music Week’i ja Eesti Laulu Akadeemia eestvedamisel juba kolmandat korda. Eelnevad laagrid on osutunud üle-ootuste edukaks. Kirjutatud lugudest kaks (Liis Lemsalu – Sinu ees, Karl-Erik Taukar – Tähti täis on öö) olid nomineeritud Eesti Muusikaauhinnad 2017 raames aasta parima laulu tiitlile ning kolm laulu (Rasmus Rändvee – This Love, Laura Prits – Hey Kiddo, Liis Lemsalu – Keep Running) osalesid Eesti Laul 2017 konkursil.

Käesoleva laagri toimumisele panevad teiste seas õla alla Go hotel Shnelli, kus laager toimub, Wolt, kes hoiab hilisõhtutel täis laagris osalejate kõhud ning mSonic, kelle abil saavad püsti pop-up mini-stuudiod.

Rada7.ee
04-04-2017
kell 15:36

Uuring: Muusika tarbimisviisid Eestis on muutumises ja selle suuna määravad valdavalt noored


Music Estonia ja juhtivate rahvusvaheliste plaadifirmade poolt tellitud ning Kantar Emori poolt läbi viidud esimesest Eesti elanikkonna muusikakuulamise harjumuste uuringust selgub, et Eesti tarbijad on voogesituste võimalusi alles avastamas. Ühtlasi peab suur osa tarbijatest endiselt sobilikuks kuulata muusikat illegaalsete allikate kaudu. Muusika tarbimisviiside muutumise suuna määravad valdavalt noored, kes kasutavad Spotify-laadseid ja läbi nutiseadmete kuulatavaid muusikateenuseid. Kolmandik nende kasutajatest juba maksavad teenuste eest.

Music Estonia tegevjuhi Virgo Sillamaa hinnangul on käesolev uuring märgilise tähendusega ning justkui maamärgiks Eesti muusikasektori tundmaõppimisel ja selle lahtimõtestamisel. „See, kuidas inimesed muusikat kuulavad, milliste vahenditega ning kuidas selle eest maksta eelistavad, on oluline näitaja ka artistidele ning muusikatootjatele. Tänu sellele saab kätte info, kus on publik ning kuidas nendeni jõuda,“ kommenteerib Sillamaa. Tema sõnul saab tänu selliste uuringute tulemustele hakata edaspidi kaardistama, kuidas Eesti muusikaturg areneb ning kuidas eestlane muusikat kuulab.

„Muusika tarbimisharjumused on Eestis vaikselt muutumas, sest noored on leidnud Spotify-laadsed legaalsed voogesitusteenused. On rõõm näha, et juba kolmandik nendest ka maksab teenuse eest, nautimaks piiramatuid muusikakuulamise võimalusi. On ainult aja küsimus, millal voogesituskanalid lähevad ka Eestis ametlikult massidesse”, räägib Petri Mannonen, Baltikumi muusikaäri turuliidri Universal Music Baltikumi juht ja jätkab: „Siiski on üllatav, et ajal, mil füüsilise muusika tarbimise juures osatakse juba ammu teha vahet piraadi ja legaalse toote vahel, ollakse digitaalses maailmas veel endiselt nö. Kadaka turu tasemel. See takistab Eesti muusikaturu edasiliikumist, sest pidurdab nii artistide, heliloojate, tootjate kui terve muusika ökosüsteemi arengut. Olukorra muutmiseks peaksid aga kõik muusika- ja kultuurialal tegutsejad koostööd tegema ning rääkima legaalsete teenuste lisaväärtusest.”

Täpsemalt selgub uuringust, et kõige sagedamini kuulavad ligi pooled 15-60-aastastest Eestimaa elanikest muusikat autoraadio ja raadio vahendusel. Seadmetest järgnevad võrdse osakaaluga (ca 20%) sülearvuti, teler ja telefon. Seejuures kasvab raadio ja teleri igapäevane kuulajaskond vanuse kasvades, samas kui arvutist ja telefonist muusika kuulamisel on tendents vastupidine. Kui üle 30-aastased elanikud kasutavad muusika kuulamiseks peamiselt raadiot, siis alla 30-aastaste jaoks on selleks telefon.

Erinevate kohtade lõikes kuulatakse muusikat kõige sagedamini kodus ja autos ning valdavalt tehakse seda muu tegevuse taustana (84% elanikest). Märkimisväärne osa ehk 37% sihtgrupist kuulab muusikat igapäevaselt keskendunult. Seejuures käib 18% kogu sihtgrupist vähemalt kord kuus elava muusika kontserdil. Kontsertidele või muule muusikale (helikandjad, muusikafailid, voogedastus ehk striimingu teenused) on valmis kulutusi tegema 73% sihtgrupist.

Internetis muusika kuulamisega on kokkupuude olemas enamusel küsitletutest. Viimase kuu jooksul on telefonis või arvutis kuulanud internetis muusikat 74% sihtgrupist ning 66% sihtgrupist on vaadanud internetis muusikavideoid. Seejuures on teadlikkus muusika striimimise/kuulamise voogedastusteenustest oluliselt kõrgem noorte seas. Kõige populaarsem sellelaadne teenus on Youtube, mida teab spontaanselt nimetada 50% ning vähemalt kord nädalas kasutab 81% küsitletutest. Olulise vahega järgneb Spotify. Ühtlasi selgus uuringust, et enamus voogedastusteenuse kasutajatest kasutab pigem mõnd tasuta versiooni ning tasulist teenust kasutab või plaanib kasutama hakata vaid 6% sihtgrupist.

Lisaks sai vastajatelt uuritud erinevate muusikaga seotud Eesti Vabariigi seaduste kohaselt mitte lubatud tegevuste kohta. Uuringu järgi on failide allalaadimise ja failijagamiskeskkondade seaduslikkuse teema sihtgrupile segadust tekitav. Tulemustest selgus, et 65% sihtgrupist peab ekslikult legaalseks vähemalt ühte ette antud illegaalsetest tegevustest, samas kui 17% sihtgrupist ei aktsepteeri ega pea seaduslikuks ühtegi nendest tegevustest. Kõige enam ehk 52% sihtgrupist peab aktsepteeritud ehk normaalseks tegevuseks failijagamiskeskkondadest/lehtedelt failide allalaadimist (muusika, filmid TV seriaalid) isikliku kasutamise eesmärgil. Praktiliselt sama suur osa (51% sihtgrupist) peab seda legaalseks tegevuseks. Seejuures aktsepteerib 21% sihtgrupist filmide või TV seriaalide vaatamist illegaalseid online videoteenuseid kasutades.

Käesolev uuring viidi läbi perioodil 28.02-7.03.2017 ja põhieesmärgiks oli kaardistada Eesti elanike muusikakuulamise harjumused. Kokku vastas uuringu küsimustele 905 inimest ning sihtgrupi moodustasid 15-60-aastased Eestimaa elanikud. Tegemist on esindusliku uuringuga, mille tulemused on laiendatavad vastavaealisele elanikkonnale.

Rada7.ee
10-12-2017
kell 21:19

12 Eesti artisti ja manageri alustasid 6-kuulist mentorprogrammi

Fotol Nick Triani, leibeli Soliti asutajaFotol Nick Triani, leibeli Soliti asutaja
Reedel, 8. detsembril algas Music Estonia kolmas arenguprogramm VOLÜÜM, mille eesmärk on toetada siinsete artistide tegevust rahvusvahelisel suunal. Artiste ja managere nõustavad järgneva kuue kuu jooksul pikaajalise rahvusvahelise kogemusega muusikavaldkonna eksperdid.

Seekord osalevad mentorprogrammis Abandoned Elysium, Avoid Dave, Catapulta, Estbel, Evestus, Frankie Animal, Kadri Voorand, Mart Avi, Peedu Kass Momentum, Púr Múdd, Tintura ja Tuulikki Bartosik. Siiani on mentorprogrammis osalenud 19 artisti, nende seas Erki Pärnoja, Curly Strings, Mari Kalkun, Taavi Tulev, Sibyl Vane.

Artistide väljakutsed on seotud nii põhimõtteliste valikutega: millise projektiga rahvusvaheliselt edasi liikuda, millistele riikidele keskenduda; aga on ka väga praktilise iseloomuga küsimusi: kuidas leida sobivaid agente välisesinemiste saamiseks, kuidas tõhusalt kommunikatsiooni teha jm. Programmi käigus analüüsitakse artisti tänast situatsiooni ja sihte, koostöös mentoriga töötatakse välja strateegia ja tegevusplaan ning võimalusel hakatakse seda koheselt ka ellu viima. Lisaks mentoriga kohtumistele ja online-sessioonidele toimuvad programmi raames ka seminarid ja töötoad.

Seekord nõustavad eesti artiste ja managere Jake Beaumont-Nesbitt, kes konsulteerib rahvusvahelist muusikamanageride organisatsiooni IMMF autoriõiguse ja uute ärimudelite asjus, samuti töötab ta mitme artisti managerina; Martel Ollerenshaw - 25-aastase muusikavaldkonna kogemusega loovprodutsent Suurbritanniast, kes töötab artistide, organisatsioonide ja festivalidega paljudes erinevates žanrites; Nick Triani - Suurbritanniast pärit muusik, laulukirjutaja, produtsent, heliinsener, DJ ja muusikajakirjanik, kes on töötanud suure hulga artistidega ning tegutseb nüüd Soomes, olles mitme plaadifirma juht; Richard Foster, kes on muusikaajakirjanik, plaadifirma omanik, artist, WORM Rotterdami kommunikatsioonijuht ja Museum of Photocopies kuraator; Riku Pääkkönen, mitme plaadifirma asutaja, eeskätt keskendunud soome rock- ja metalbändide muusika kirjastamisele; Stepan Kazaryan, kes on Moscow Music Week'i ja mitmete teiste festivalide kuraator Moskvas, kunstiline juht klubis 16 Tons ning promootor; Tom Sherlock - 35-aastase muusikavaldkonna kogemusega vabakutseline manager ning konsultant mitmete muusikafestivalide programmide ja erinevate riiklike organisatsioonide juures, tal on laialdased teadmised tuuride korraldamisest Ameerika Ühendriikidest Jaapanini; Uta Bretsch, muusikavaldkonna kommunikatsiooni- ja turundusekspert Saksamaalt, kel on eelnevalt enam kui 20-aastane töökogemus mitme plaadifirma juures.

Rada7.ee
22-01-2019
kell 14:35

Music Estonia ootab praktikaprogrammi INTRO praktikante ja projektiideid

ME praktikandidME praktikandid
Veebruari keskpaigas algab Music Estonia praktikaprogrammi INTRO järgmine voor, kuhu on võimalik kandideerida praktikale ja esitada muusikavaldkonna projektiideid.

Aasta jooksul on praktikandid INTRO programmi raames töötanud kokku enam kui 30 artisti, ettevõtte ja sündmusega. Näiteks on analüüsitud bändide The Boondocks ja Frankie Animal kuvandit ja sihtgruppi, tegeletud Trad.Attack!-i uute võimalike fännitoodete välja mõtlemisega, uuritud huvipakkuvaid välisturge NOËPile ja Evestusele, pandud kokku ja viidud ellu Egert Milderi singli lansseerimise tegevusplaani, loodud sotsiaalmeedia sisu Mari Kalkunile ja Svjata Vatrale, abistatud I Wear* Experimenti välistuuriga, digitaliseeritud plaadifirma Lejal Genes plaate, võõrustatud Intsikurmu Festivali artiste ja palju muud. Praktikante juhendab Marii Reimann Music Estoniast.

PRAKTIKALE KANDIDEERIMISEST
Programmi raames toimuvad kohtumised muusikavaldkonna ekspertidega, külaskäigud ettevõtete ja organisatsioonide juurde, samuti seminarid, mis aitavad valdkonda paremini mõista; praktikandid teevad tihedat koostööd mitmete artistide, aga ka sündmuste ja ettevõtetega; praktilisi tööoskusi aitavad lihvida töötoad.

Praktika toimub vahemikus veebruar–aprill 2019, osalejad viibivad meie kontoris kaks päeva nädalas. Praktika on tasustamata.

Kandideerimiseks saada oma CV ja motivatsioonikiri hiljemalt 23.01 aadressile marii@musicestonia.eu.

PROJEKTIIDEEDE ESITAMISEST
Programmi sobivad projektid, mis toimuvad vahemikus veebruar–aprill 2019 ning millega töötamine võiks noortele valdkonnast huvitatutele arendav olla. Praktika käigus tegelevad projektidega kuni kuus muusikavaldkonnast huvitatud noort.

Huvi korral esita oma projekt hiljemalt 23.01 SIIN, valiku teeme veebruari esimeses pooles ja anname sellest otse teada. Kui Sinu projekt osutub valituks, siis sõltuvalt töömahust on programmis osalemise tasu 50–100 €.

Praktikaprogrammi eesmärk on tuua muusikavaldkonda mitmekesiste oskuste ja kogemustega töötajaid. Music Estonia usub, et see toetab olulisel määral valdkonna arengut, kuna seeläbi saavad artistid rohkem loometööle keskenduda ning tekib võimalus puuduolevate teenuste ja täiendavate ärimudelite loomiseks.

Loe INTRO programmi kohta lähemalt.

Rada7.ee
28-05-2019
kell 21:01

Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ning Music Estonia lõid Eesti esimese muusikaettevõtluse spetsialisti õppe


Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ning Eesti muusikaettevõtluse arendusorganisatsioon Music Estonia lõid Eesti esimese muusikaettevõtluse spetsialisti õppe. Ekspertidena on kaasatud mitmed valdkonna praktikud nagu manager ja muusikastuudio Downtown Studios asutaja Fred Krieger, bändi Trad.Attack! liikmed Jalmar ja Sandra Vabarna jt. Õpingud algavad käesoleva aasta septembris, dokumente saab sisseastumiseks esitada 5. juunini 2019.

“Muusikaettevõtlus on juba mõnda aega tegemas läbi kiireid ja järske muutusi. Ühelt poolt on rahvusvaheline turg avatum kui kunagi varem, teisalt tuleb sinna pürgimiseks läbi murda väga tugevast konkurentsist. On viimane aeg hakata ka Eestis andma spetsiifilist muusikaettevõtluse alast õpet ja seda viisil, kus toome kooli just valdkonna praktikute värsked teadmised ja kogemuse,” tõi Music Estonia tegevjuht Virgo Sillamaa esile õppe loomise vajalikkuse.

“Otsa kooli üks peamisi eesmärke on anda kõik vajalikud oskused muusikavaldkonnas edukalt hakkama saamiseks. Uute vajalike õppekavade avamine annab õpilastele võimaluse läbida juba koolis õppimise ajal kõik muusikavaldkonna toimimisahela osad, leida seal oma koht ning jätkata peale kooli lõpetamist juba alustatuga. Meie soov on, et Otsa koolist kasvaksid välja tugevad, kultuurivaldkonnas suunda näitavad, koostöised, jätkusuutlikud ja väga heal tasemel muusikalised terviklahendused,” selgitas Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktor Ivo Lille vajadust uute õppesuundade järele.

Ekspertidena on kaasatud mitmed Eesti muusikavaldkonna praktikud nagu manager ja muusikastuudio Downtown Studios asutaja Fred Krieger, bändi Trad.Attack! liikmed Jalmar ja Sandra Vabarna, festivali Jazzkaar turundusjuht ja produtsent Eva Saar, advokaadibüroos Hedman Partners muusika- ja filmivaldkonna ettevõtteid ning idufirmasid nõustav advokaat Toomas Seppel jt.

Õpe on tasuta ja eestikeelne, kestab ühe õppeaasta – septembrist juunini, õpingud toimuvad kahel päeval nädalas ning on eeskätt praktilist laadi. Muusikaettevõtluse spetsialisti õppesse võetakse vastu kuni 15 õpilast. Sisseastumiseks on vajalik keskharidus, mõningane kogemus muusikavaldkonnas ning soov seal jätkata.

Dokumentide esitamise tähtaeg on 5. juuni. Lisainfot saab aadressil http://otsakool.edu.ee/muusikaettevotluse_spetsialist/

Ühtlasi avas muusikakool sel aastal ka muusikaproduktsiooni eriala. Selle kohta saab lisainfot siit:
http://otsakool.edu.ee/muusikaproduktsioon/

Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool on riiklik kutseõppeasutus, mis on välja kasvanud 1919. aastal asutatud Tallinna Kõrgemast Muusikakoolist. Kooli muudavad unikaalseks klassikalise ja rütmimuusika suuna koostöö, erinevate õppekavade omavaheline lõimumine ja väga head praktikavõimalused koostöös kontserdiorganisatsioonide ja välispartneritega.

Music Estonia on Eesti muusikavaldkonna arenduskeskus ja kohalike muusikaettevõtete esindaja rahvusvahelisel väljal.