Leslie Da Bass

ivo
06-03-2013
kell 16:41

Leslie Da Bass uus singel ”I’m Gonna Hurt Myself”

Universal Musicu koostöö kohalike muuskutega on taaskord vilja kandnud, sõlmiti leping multitalent Leslie Laasneriga, kellel ilmus artistnime Leslie Da Bass alt singel “I’m Gonna Hurt Myself”. Uus stuudioalbum ilmub sügisel.

”I’m Gonna Hurt Myself” on sügisel ilmuva kauamängiva esimene singel, mis annab edasi uue albumi kõlapilti ja suunda. See on salvestatud Leslie Da Bassi uue livebandiga, kuhu kuuluvad Romet Pott kitarril, Sander Mölder klahvpillidel, Ranno Paukson trummidel.


Kolumnist, motoentusiast ja igapäevaselt reklaami valdkonnas kuldmune noppiv agentuuri Utopia eestvedaja Leslie loob ka kõik Leslie Da Bassi nime alt ilmuva ise: ”Kõike ise teha pean ma sama loomulikuks nagu hingamine - salvestan kodus, kirjutan sõnad, mängin kõik instumendid, kujundan, pildistan, annan välja.” Kuni tänaseni... Miks rahvusvaheline plaadifirma? ”Põhjus on lihtne, ma tahan, et rohkem inimesi mind kuuleks ja loodetavasti õnnestub see läbi sisseõlitatud Universali masinavärgi,” lisas Leslie.

Universal Music Finland & Baltics tegevjuht Jarkko Nordlund on püüdnud kohaliku muusikamaastikuga kogu aeg kursis olla ja loodab Universali jõududega Eesti muusikat suurema kuulajaskonnani viia: „Väga värskendav on kohtuda ja koostööd teha andekate muusikutega, see ongi meie töö kõige meedivam osa. Eestis on palju talenti ja ma olen siiralt rõõmus, et meie teed ristusid sellise geniaalse tegelasega nagu Leslie, kelle sisu ja töövõime võiks olla kõigile eeskujuks!“

Leslie Laasneri puhul on tegemist andeka muusiku ja visionääriga, kes on olnud mitmete eesti nüüdseks juba kultusbändide sünni juures nagu industriali lipulaev Pedigree; indie-legend Borax, klubiprojekt Holmes ja viimaste aastate kohalik popsensatsioon HU?.

Leslie Da Bassi nime alt hakkas Leslie muusikat ise välja andma ca 10 aastat tagasi. See periood on formuleeritud läbi kolme albumi – debüüt ”Touch”, kodus teki all sisselauldud salapärase alatooniga ”Nights by Open Windows” ja aasta elektroonikaalbumi tiitliga pärjatud eestikeelne ”Minu kuningriik”.Leslie Da Bass astub oma sooloprogrammiga järgmisena üles Tallinn Music Weeki raames reedel, 05. aprillil Rock Cafes.

ivo
14-10-2013
kell 13:32

Täna ilmus Leslie Da Bassi album “Times New Roman”

Leslie Da Bassi esimene rahvusvaheline sooloalbum jõudis täna, 14. oktoobril poelettidele ja koosneb kaheteistkümnest inglise keelsest palast. Läbinisti elektrooniline album lammutati laiali helistuudios ja salvestati uuesti LDB livebändiga, mis dabassi enda sõnul, kes senini oma albumite salvestusel vaid magamistoas eksperimenteeris, on vaheldus, mida ta väga vajas.

Plaadi esitluskontsert leiab aset 25. oktoobril tuntud motohullu koduses garaažis, mis lükatakse sel päeval uunikumidest puhtaks. Garaažipeole pääsevad parimad sõbrad ja peotäis fänne kutsetega. Kodus sündinud muusikat kodus esitleda tundus olevat piisavalt jabur mõte ja kui juba mõte on, siis Dabassi puhul tegemata see ei jää.


Tracklist:
WAR IN MY HEAD
I LOSE MY HEAD FOR YOU
HER MAJESTY
SOMETHING IN YOUR EYES
DOWN
I'M GONNA HURT MYSELF
MOUNTAINS
WOULD YOU STAY IN MY VAN
RAVENOUS
LET*S BURN THIS MF TOWN DOWN
LOVE IS EVOL
TO LET IT GO

Album on saadaval digitaalselt ka iTunesis ja Spotifys:
http://open.spotify.com/album/7bZDcWGyhP9kYwBVUemKTV
https://itunes.apple.com/ee/album/times-new-roman/id710648433

tess
06-01-2014
kell 15:31

Leslie Da Bassil ilmus video singlile "War In My Head"


“War In My Head” on kolmas singel Leslie Da Bassi sügisel ilmunud albumilt “Times New Roman”. Albumi avalugu inspireeris autorit ennast ja suurt seltskonda filmiinimesi jäädvustama pala ka liikuvasse pilti, mille tulemusena sai äsja valmis video.

Uue singliga kaasneva video režiitoolis oli Dabass ise. See ei pane Dabassi loomingu austajaid tõenäoliselt imestama, teades, et kogu audiovisuaalse materjali taga on Dabass alati ainuisikuliselt.

Leslie Da Bassi sõnutsi mõtleb ta alati pildis ja kõiki ta lugusid saadab peas video: “Enamus lugusid saabki tegelikult alguse mingist visuaalsest nägemusest. Need nägemused kipuvad olema kaunis suured ja nende lavastamiseks ei ole tihti vahendeid, seetõttu jätan need lihtsalt tegemata, et pärast ei peaks piinlikkust tundma. “War in my Head” sai sai tehtud koos Universali abiga ja mul on jube hea meel, et sain ühe visiooni laiema publiku ette tuua."

“War In My Head” lugu ja ka video otsivad paralleele sõnasõja ja päris sõja vahel. Video sündis koostöös Widescreen Studioga, produtsent Anneli Lepp eestvedamisel. Kaamera taga seisis CJ Kask. Kokku osales video valmimisel üle 40 inimese.

Teiste hulgas teevad videos kaasa ka Leslie suured lemmikud näitlejad Andrus Vaarik ja Merle Palmiste.
Times New Roman ilmus nii CD kui vinüüli kujul ja on leidnud endale paadunud fännide kõrval ka palju uusi kuulajaid ning asetus ka kõrgetele kohtadele aastalõpu muusikatabelites.

Rada7.ee
25-11-2017
kell 13:26

Leslie Da Bass avaldas videosingli Koridorid, samanimeline album ilmub märtsis


Märtsis 2018 näeb plaadimängijavalgust Leslie Da Bass 6. sooloalbum Koridorid. Koridorist leiab Lesliele omaselt nii elektroonilist raadiopoppi, kui analoogikahisevat keldrisoundi. Kostab soleerimist uhkes üksinduses magamistoas ja kajab ootamatuid featuring hääli ülakorruse rõdult. Nagu Lesliele kombeks on ka uus album läbini eklektiline ja üllatusterohke. Teist samasugust lugu sealt juba ei leia. Nii ei saa ka plaadi avasingli puhul teada, mis seal plaadil tegelikult juhtuma hakkab. Nii nagu koridoris ikka. Sa ei tea iial, mis sulle seal vastu tuleb.

Koridorid lugu sündis lihtsalt argipäeval trepist alla joostes. Kajas tekkinud 7/8 rütmimõõt meenutas Pink Floyd'i ”Money” karkassi ja niisamalihtsalt kõrvu kukkunud rütmiluup ei lasknud uue loo ideed kaua oodata. Mobiiliga salvestatud sämplingud said kodus seltsiks kiiresti mõned analoogsündid, grime trummid ja koridorist kaasa võetud lüürika mõtted. Lõpuks salvestus kogu kupatus kassetilindil. Garaažist leitud pintslite ja värvi abil valmis videograafika. Paari tuttava tüdruku ja kaameramehe toel lõikus see kokku video pildireaks.Leslie Da Bass aka Leslie Laasner on mitmekordselt Eesti Muusikaauhinnaga pärjatud elektroonika- ja pop-artist. Mitmekordne Aasta Elektroonikaartist ja Meesartist. Parima pop-plaadi, hittloo ja uustulija tiitlivõitja. Ta on kirjutanud ja väljastanud erinevate koosseisudega ja sooloartistina ligi 20 täispika albumi jagu muusikat.