Kuula: Rattlecan Paintjob - "Vaata ema, muusika"

Kes või mis on Evestus? Mis on asja point?

FanAttic
05-01-2005
kell 02:21

huvitav, miks suurem osa eesti bände on hirmsasti huvitatud sellest, et nende video teleeetrist läbi käiks, kui nad selle juba valmis on teinud?

ja kas bändi album ei ole kah mitte meedium???

Mida sa nyyd siis öelda tahad? Et bändid ja artistid ei ole avaliku elu tegelased? Loomulikult on. Isegi ajakirjanduseetika koodeks nimetab kõik eksponeerivad isikud automaatselt ümber avaliku elu tegelaseks ning sellega kaasnevad ka vastava punkti kõik laiendused automaatselt. Solwaigi staatus ja Kadi Toomi staatus on üks ja sama, mõlemad on avaliku elu tegelased, iseasi kuidas üht või teist ajakirjandus kohtleb ja kumba olulisemaks peab.
Mis puutub meediumi mõistesse siis on selle koha pealt erinevad käsitlused. Eelnevalt rääkisime meediainstitutsioonidest kui meediast ja meediumitest ja see sümbioosi jutt käis just institutsioonide ja avaliku elu tegelaste kohta. Ja ma ei saa aru kuidas käib siia plaadi kui meediumi jutt? Millal läksime institutsioonipõhiselt tähenduselt üle objektipõhisele tähendusele?

FanAttic
05-01-2005
kell 02:23

ja kas bändide tegijad ei ole avaliku elu tegelased?
Bänditegijad ON avaliku elu tegelased:
Samuti käsitleb ajakirjandus avaliku elu tegelastena neid, kes teenivad elatist enda isiku vői loomingu eksponeerimisega.
http://www.eall.ee/eetikakoodeks.html

Madu
05-01-2005
kell 02:46

@haakkristi
kusjuures ei ole. mul on kurk valus ja und ei tule ja ilgelt tige olen, sest mul lihtsalt ei ole aega haige olla. n

@FanAttic

1. ma just nimelt seda tahtsingi öelda, et bändid ja artistid ON avaliku elu tegelased. lihtsalt su vahemärkus kaamerate ette trügimisest kõlas üldjoontes hukkamõistvalt. vähemalt minu nägemusse tõusis seepeale "positiivse kangelasena" küll sahtlisseluuletaja, kes endale mingit väljundit ei otsi...
sa ei mõelnud seda nii?
noh, siis õpi selgemalt väljenduma. n

minu meelest on elementaarne, et kui keegi juba bändi teeb, siis tahab ta sellele ka väljundit ja tunnustust ning paratamatult on see seotud ka imagoga. kurat võtaks, ma kah ei saa aru kantrilaulja fenomenist, eks ole. jummala mõttetu asi, eks ole. aga ma ei näe ka mingit põhjust selle üle kraaksuda. las ta olla.

samamoodi võiks sina lasta Evestusel olla. ning ära tule patrama, et sa seda kohe kuidagi laiemalt mõtlesid. selle peale olen ma sunnitud jälle ütlema: õpi ennast paremini väljenduma. sest su teemapüstitus on nii Evestusekeskne kui Evestusekeskne üks teemapüstitus üldse olla saab. metafooriks üritasid sa seda muuta alles hiljem. ning ebaõnnestunult paraku. sest lugemist alustatakse esimesest postist ja see mõjub enim ja tagasihoidlik viies postitus teemas ei tasanda esmamuljet just märkimisväärselt.

2. institutsioonipõhisus tugineb minu meelest objektipõhisusele, sest poleks objekti (nt. plaat), millest jaurata, oleks institutsioon (nt. plaadiarvustajate seltskond) kuival ja leivata.
muidugi võib mõistet 'meedium' mitmel erineval moel käsitleda. kõiki mõisteid võib. aga see pole praegu point, sest sa said tegelt sellest sõnamängust aru küll (vt. inglise keel: medium - ainsus, media - mitmus. tegelt on see keerulisem, aga meil pole siin keelefoorum ja ma olen tegelt laias laastus ikkagi monoglott kah).
osa pointi on kasvõi selles, et paljud bändid pakuvad näiteks oma kodulehtedel oma loomingut välja alajaotuses 'media'. mitte kõik, aga mõned siiski. ma ei arva, et nad seda lambist teevad. sel määratlusel on siiski oma tähendus, eks ole.

Madu
05-01-2005
kell 02:48

krt. *õpi ennast paremini väljendama" pidi olema.

FanAttic
05-01-2005
kell 03:27

lihtsalt su vahemärkus kaamerate ette trügimisest kõlas üldjoontes hukkamõistvalt.
No võta seda kuidas tahad. Ma rääkisin oma arust suht neutraalselt institutsioonide ja avaliku elu tegelaste suhetest. Mis puutub õppejõududesse/professoritesse, siis eeldaks, et kolleegide tunnustus loeb rohekem kui ajakirjanduses esinemine. Vastupidi, pidev ühtede ja samade inimeste sõnavõtud ajakirjanduses võivad kahandada nende tõsiseltvõetavust.
samamoodi võiks sina lasta Evestusel olla. ning ära tule patrama, et sa seda kohe kuidagi laiemalt mõtlesid. selle peale olen ma sunnitud jälle ütlema: õpi ennast paremini väljenduma. sest su teemapüstitus on nii Evestusekeskne kui Evestusekeskne üks teemapüstitus üldse olla saab. metafooriks üritasid sa seda muuta alles hiljem. ning ebaõnnestunult paraku. sest lugemist alustatakse esimesest postist ja see mõjub enim ja tagasihoidlik viies postitus teemas ei tasanda esmamuljet just märkimisväärselt.

Miks sa hoiad kramplikult kinni esimesest postitusest? Kas igakord kui hakkad vastust kirjutama lähtud esimesest postist? Siin on vahepeal päris korralik teemaarendus olnud ja mina olen oma küsimustele vastused saanud ja ka vastavad seisukohad kujundanud. Mida sa nyyd tahad mu käest siis? Ma olen juba öelnud, Evestuse tituleerimine mingiks "friigiks" (sinu termin kuskil eespool) või teistsuguseks on mõttetu kuna see on lihtne vastandamine subkultuuri ja peavoolu kultuuri tõekspidamiste ja kriteeriumite vahel. Kui me aktsepteerime fakti, et selline valimus, suhtumine ja ka pidev vastandamine on subkultuuri osa, siis tegelikult ei ole tegemist mingisuguse erilise nähtusega (ma ei tea mitmendat korda ma seda kirjutan, aga no olen kindel, et mõned korrad veel n ).

institutsioonipõhisus tugineb minu meelest objektipõhisusele, sest poleks objekti (nt. plaat), millest jaurata, oleks institutsioon (nt. plaadiarvustajate seltskond) kuival ja leivata.
Selle koha pealt on sul õigus. Ma ei suutnud kohe su mõttekäiku jälgida. See on nagu väga hea point! n Neetud, et ma ise kohe pole osanud seostada. Pole nagu kunagi "põhjuslikkuse" nurga alt, alati on need kaks seisnud eraldi, mõju, omaduste ja funktsioonide poolest.

Madu
05-01-2005
kell 03:45

Miks sa hoiad kramplikult kinni esimesest postitusest?

sel lihtsalt põhjusel, et peale meie kahe (ja tõenäoliselt veel paari-kolme subjekti) ei viitsi keegi juba ammu seda keskustelu jälgida. liiga palju tähemärke. nad loevad esimest postitust ja siis ülejääki ehk diagonaalis. hoolikamalt loevad nad rasvaseid kohti.

ma juhin su tähelepanu sellele, et oma esimeses, retoorilisi küsimusi täis pikitud postis laiendasin ma asja just nimelt Bentonile, Kalvetile, Metsatöllule jne. ning kui sa oma vastuspostituse ühes lauses noogutadki nõusolevalt, et asi pole üldse konkreetselt Evestuses, kirjutad sa sama postituse lõpus rasvaselt: Milleks see kõik kui tegelikult on tegemist täiesti tavalise šokirokkariga. Milleks omistada Evestuse välimusele eriline tähendus ja milleks seda fännata, kui tegemist on täiesti tavalise asjaga. seega tõmbad rõhu uuesti just nimelt ja konkreetselt Evestusele tagasi. ehk taastoodad. ning nigu ivo eespool ütles -
Ning sellega oledki (vähemalt mingis ringis) viinud asjad järgmisele astmele, mis võib kajastuda veel kuskil ja veel kuskil ja veel kuskil...

ma olen kah kõigest nõrk inimene kesise jälgimisvõimega. nii et ka mina märkan eeskätt rasvaseid kirjakohti. n
samuti hiljem teemassetulijad. vt. näiteks Marlewsi esimene postitus teemas: No ma ei saa aru, iga kord kui rada7messe satun, siis on miskine Evestuse teema üleval.
ning siis hakkavad need hiljemtulijad omakorda just nimelt Evestusest jaurama... nii et jälle ta on nigu kummipaelaga tõmmatult kenasti teemas tagasi.
n

aga n eest aitäh! ma panen selle oma päeviku vahele ja kuivatan ära. n

Madu
05-01-2005
kell 03:49

ja seda kah veel, et minu meelest ON Evestuse näol tegemist vägagi erilise nähtusega - ühestki teisest konkreetsest tüübist pole siin foorumis samapalju räägitud. mis sest, et tubli 3/4 sellest rääkimisest tuleb sinu ja minu arvele. n

HaraldHaak
05-01-2005
kell 05:12

Mind on kogu selle vohava ja enda saba neelava diskussiooni juures hakanud kõige rohkem vaevama küsimus, et kes see FanAttic selline on. rada7 profiil on üsna hõre, HRC oma veidi turskem, aga nohh. Väga salapärane igatahes. Ja lõpuks tuleb niikuinii jälle välja, et oleme kuskilt tuttavad.

ivo
05-01-2005
kell 10:17

Ma olen juba öelnud, Evestuse tituleerimine mingiks "friigiks" (sinu termin kuskil eespool) või teistsuguseks on mõttetu kuna see on lihtne vastandamine subkultuuri ja peavoolu kultuuri tõekspidamiste ja kriteeriumite vahel. Kui me aktsepteerime fakti, et selline valimus, suhtumine ja ka pidev vastandamine on subkultuuri osa, siis tegelikult ei ole tegemist mingisuguse erilise nähtusega (ma ei tea mitmendat korda ma seda kirjutan, aga no olen kindel, et mõned korrad veel n ).

No inimesed teatavasti mõtlevad erinevalt. Ja vastandumine muidugi, kuid kas see siis ei teegi pmst peavoolu jaoks "friigiks".

No mõtle nüüd ise kui lööv pealkiri oleks "Muidugi ma lihtsalt vastandun subkultuuri ja peavoolu kultuuri tõekspidamiste ja kriteeriumite vahel!!" n

Madu
05-01-2005
kell 11:07

ma arvan, et Sirbis selline pealkiri töötaks küll. n

KiisukeAuh
05-01-2005
kell 11:08

Iroonia? Mu meelest sõidab see "iroonia" talle endale juba endale sisse. Ta on koju jõudnud

Madu
05-01-2005
kell 12:19

no näed, FanAttic - me võime siin vahepeal vadrata millest iganes, kas või suu- ja sõrataudi vältimise võimalusest sulelistel, ikka võetakse kuskilt ajusopist mingi täiesti suvalisena tunduv lause ja räägitakse ilmselt konkreetselt Evestuse isikust, vaevumata isegi tema nime nimetamast, et ülejäänud aru saaks, millest või kellest jutt käib.
n

Berg
05-01-2005
kell 13:37

@Berg - miks mulle tundub, et päris ma olen täitsa tavaline! -suhtumisega ei roni ka sina lavale... vähemalt mitte kontserdilavale. saunalavast ma muidugi ei tea. n

Madu ära muutu *jälle* isiklikuks n
Ma tean niigi et mu nimi kõlab ilusasti :)

Minu jaoks on need nu ja mis iganes bändid meelde jäänud sellega, et A) üritatakse välja näha erilised ja B) lauludes nutetakse, et oi olen värdjas ja saan tänaval peksa aga pohui, tegelt olen normaalne.

Ja üldse mõjub Eestis selline ohoo olen mingi rokkistaar teema ei mängi välja.

Madu
05-01-2005
kell 13:40

irwww@Berg
ma ei saa sinna midagi parata, et mulle ilgelt meeldib sinuga isiklik olla.
sa näed laval lihtsalt nii rockstaar välja ja seda isegi püüdmata seda olla.
no päriselt ka.
ma ikka täiega kaifisin vanaaastaõhtul seda su iseteadvat hoiakut.
täitsa tõsiselt räägin.
lahe oli. n

Berg
05-01-2005
kell 13:41

puts viimane lause sai veidi vildak, aga sitta kah, ega siin teemas polegi targemat öelda... või kui, siis "Lahinguväljal (baaris) näeme, raisk!"

Berg
05-01-2005
kell 14:07

ohoo ma suutsin selle teema omanimeliseks muuta n

Rokistaarluse kohta, ogei, kellele ei meeldiks väike munnipikendus, aga viisid kuidas seda saadakse on erinevad. Nagu keegi enne ütles, tüübil pole midagi publikule öelda ja samas on kogu tema imago ehitatud üles väljanägemisele ja oma neti viha-päeviku pidamisel (olen jah lugenud ühte Loitsukohast sissekannet sinna ja naerupisar tuli lausa silma).

-- bottom line --
madu teeme uue rokistaari teema, ma ei viitsi siin ühe naga munni pigendada, läheb veel uhkeks ära...

Charlie
05-01-2005
kell 15:01

Oh teid inimesi küll.
Minu arvates on Evestus sama palju inimene, kui kõik teised. Selliseid tüüpe on enne olnud ja on tõenäoliselt ka pärast teda.

ja FanAttic... miks just Evestus sulle ette jäi? Selle pärast, et ta ei ole, nagu teised? Või selle pärast, et tema olemasolu häirib sind? Või on veel mingeid põhjusi?

Mina igal juhul ei mõista, miks see teema siin käib. Pointless.

JokeR
05-01-2005
kell 15:50


Rokistaarluse kohta, ogei, kellele ei meeldiks väike munnipikendus, aga viisid kuidas seda saadakse on erinevad, ma ei viitsi siin ühe naga munni pigendada, läheb veel uhkeks ära...


tyra berg mis sa mölised siin, ise oled samasugune ja sama vana naga, tixud rauakoorma otsas laval nagu jõulukuusk. ja mida vittu teema munnipikendus.........kui sul munn väike siis mine pikenda ära või lase vabsee maha võtta!
lasteaed!

n

Kuratino
05-01-2005
kell 16:02

kaua võib sel teemal arutada..............peaks uue foorumi tegema kui hakkaks üles lugema asju ja inimesi, kes mind siin maailmas häirivad.....
Neid on peaaegu 6 miljardit.......
asju kindlasti enamgi veel........või on neil üldse vahet?

Kati
05-01-2005
kell 16:07

No on peded.

Berg
05-01-2005
kell 16:48

tyra berg mis sa mölised siin, ise oled samasugune

n

Ann
05-01-2005
kell 18:07

Hee jah...tore kui foorumites veel komplimente jagatakse..... n

ivo
05-01-2005
kell 19:50

aga mulle meeldib see teema just selle meediaarutelu üle n
ja kellele ei meeldi see teema, see ei pea seda passima, et saaks kuskil teises teemas seda kõige mõttetumaks sõimata.

ja Berg... natuke labane komm nende "nu ja misiganes" bändide kohta eksole... see on juba sadu kordi arutatud mõttetu teema, kas pole? nu metal ei ole ainult limp bizkit. sama rumalalt võiks öelda, et "bläkk ja misiganes bändid - A) üritatakse välja näha erilised B) lauludes öeldakse, et on eriti iivõlid ja kurjad, aga tegelt on tavalised õllekõhuga peerud." või vadever stiili me võtame.

Berg
05-01-2005
kell 19:54

höhööö n ma tänan, aga ma ei lähe (enam) teie agitatsiooni õnge... n

Madu
05-01-2005
kell 21:57

@ivo
ma vahepeal lootsin kah naiivselt, et laiem üldsus märkab ka meediaarutelu, aga sittagi. Evestus isiksusena ruulib ikka kõigest täiega üle. n
(selles eelmises lõigus oli pisike kogus õela irooniat, aga mitte Evestuse aadressil...)
n

ja Bergi egotripiteema tuleb kohe, kui mul õnnestub see igivana sõnumilehe pikkade juuste lugu paberkandjal üles leida ja sisse skännida... sest netiversioonist on Bergi kastike täiesti ebaõiglaselt välja jäetud, raisk. ma tean, see peab mul kuskil olema...

Berg
05-01-2005
kell 22:01

höh, tahad ma vabastan sind vaevast mul naisel oli see artikel olemas ta just lehvitas siin sellega, tirin ise sisse?

n

Madu
05-01-2005
kell 22:09

jep. tee ära. n

Arethe
05-01-2005
kell 22:37

Hehe. Ja ärge siis unustage linki kõigile lugemiseks välja panna n

Berg
05-01-2005
kell 22:55

jääb ära scänner ei tööta n n a

Madu
06-01-2005
kell 00:26

totaalne ebaõnn... n

Ann
06-01-2005
kell 12:57

Ehk mõni teine kord siis...... n

Berg
06-01-2005
kell 18:47

pole hullu, eks esimene l2heb ikka aja taha, ega see "intervjuu" teab mis asjalik kah polnud hehe n

Kruvi
06-01-2005
kell 19:08

Ühe mehe üle nii palju kära.
Ei, tore.:D

Bastard
06-01-2005
kell 19:21

sitt ilm täna rsk

Madu
06-01-2005
kell 19:37


ega see intervjuu teab mis asjalik kah polnud hehe n

noh, seal on pigem nostalgiamoment juures. et kes mida mõtles ja kuidas ütles viis (? midagi sinnakanti...) aastat tagasi.

Peinka
06-01-2005
kell 19:40

vaata kui palju madu poste, evestus. kujuta ette, et see tädi tahab sinuga seksida. nämmi. mõtle, sinu kiitsakas gootrokkari glamuurne keha nende grotesksete reite vahel sõtkumas nagu hulpiv sampanjakork vahusel tormisel ookeanil. ilu. sügavus. armastus. rohkem polegi vaja. see on elu.

Peinka
06-01-2005
kell 19:41

kes sa oled evestus? kes sa oled...

Peinka
06-01-2005
kell 19:41

..kes...

FK
06-01-2005
kell 20:11


vaata kui palju madu poste, evestus. kujuta ette, et see tädi tahab sinuga seksida. nämmi.

Yeah, right... Vaatame siis, kellel veel on siin rohkem kui paar posti...
Ühesõnaga, Evestusega tahaksid seega seksida veel FanAttic, fjodor, haakKRISTI, Bastard, Berg, ivo, Ann, Arethe, HaraldHaak jt.? n
(krt, see oli nüüd ka minul endal juba kolmas post selles teemas...! n )

Madu
06-01-2005
kell 20:25

n @Peinka

@FK
Peinka lihtsalt ei saa sellest kuidagi üle, et ma temaga enam ei seksi. n
ma küll kinkisin talle lohutuseks kunstvagiina, kui ma ta maha jätsin, aga ilmselt sellest ikkagi ei piisa.
ja nüüd ta, vaene loom, toidabki oma fantaasiaid, kujutledes mind seksimas teiste meestega. mõnel on selline ennastpiitsutav loomus, pole parata. jääb üle vaid kaasa tunda või midagi.
n , saatuslik naine

FK
06-01-2005
kell 20:39


Peinka lihtsalt ei saa sellest kuidagi üle, et ma temaga enam ei seksi. n ma küll kinkisin talle lohutuseks kunstvagiina, kui ma ta maha jätsin, aga ilmselt sellest ikkagi ei piisa. ja nüüd ta, vaene loom, toidabki oma fantaasiaid, kujutledes mind seksimas teiste meestega. mõnel on selline ennastpiitsutav loomus, pole parata. jääb üle vaid kaasa tunda või midagi. n , saatuslik naine

Ten points @Madu! n
Või isegi kaksteist... n

Berg
06-01-2005
kell 20:48


Ühesõnaga, Evestusega tahaksid seega seksida ....... Berg

WTF?!?

Ytled sitasti, siis on mingid tillid kikkis et mis m"lised, enam sitasti ei ytle, on kohe mingi n n

n

FK
06-01-2005
kell 21:03


Ühesõnaga, Evestusega tahaksid seega seksida ....... Berg

Seal "Bergi" ja teiste taga on mul ju küsimärk...

Mina mõtlesin Peinka posti lugedes ka, et WTF?!?

Tema jutust tulebki nii välja, et
sitasti ei ytle, on kohe mingi n n

FK
06-01-2005
kell 21:12


Tema jutust tulebki nii välja, et sitasti ei ytle, on kohe mingi n n

Või isegi nii, et kui juba sel teemal rohkem sõna võtad, on igal juhul mingi n n , ükskõik, kas ütled sitasti või ei... n

Madu
06-01-2005
kell 21:15

ää pabista, Berg.
Peinkal on lihtsalt minuga ammustest aegadest selline love-hate suhe. et tema loveb ja heidib, aga minul on juba pikemat aega pohhui. aga ta ei suuda ikka veel leppida asjaoluga, et ta on (minu jaoks) nii enam-vähem mittekeegi. no ja siis ta igiseb mu kallal vahel. ja maalib värvikaid (enda meelest ka šokeerivaid, aga ma kahtlustan, et ega ta eriti enam kedagi ei üllata) pilte sellest, kuidas ma seksin iga võimaliku mehega, kellega või kellest ma natuke rohkem räägin, kui tema meelest sünnis on.
no aga FK ei teadnud seda tausta ja siis üritas asju enda jaoks selgemaks saada. ja nüüd peaks pilt kõigi jaoks üsna selge olema. n

FK
06-01-2005
kell 21:23


no aga FK ei teadnud seda tausta ja siis üritas asju enda jaoks selgemaks saada. ja nüüd peaks pilt kõigi jaoks üsna selge olema. n

Täpselt nii, Berg. Ära võta isiklikult... n (Vabandan juba ette ka teiste minu loetellu sattunud isikute ees n )

kajre
06-01-2005
kell 22:00

dingel dangel dungel -kära täis on dzungel n

FK
06-01-2005
kell 22:41


dingel dangel dungel -kära täis on dzungel n

Justjust n n

Berg
07-01-2005
kell 00:21

Täpselt nii, Berg. Ära võta isiklikult...

n 2i v6tnudki n

minus lihtsalt tekitab hirmu, et teema l6pus esineb minu nimi rohkem kui peategelase oma n

FK
07-01-2005
kell 00:30


minus lihtsalt tekitab hirmu, et teema l6pus esineb minu nimi rohkem kui peategelase oma n

you stole his spotlight... n


Kuna sa ju näed laval lihtsalt nii rockstaar välja ja seda isegi püüdmata seda olla. n

marlews
07-01-2005
kell 11:29

Mida ma pean tegema, et minust ka rääkima hakataks?

Bastard
07-01-2005
kell 11:39

situ purki või pane ennast põlema

Madu
07-01-2005
kell 11:44

mõlemad variandid on juba olnud. kui purki sittuda või end põlema panna, tulevad ainult "no on vannabii!"-jutud. n

Tiiger
07-01-2005
kell 15:48


rada7 hakkab aina rohkem delfi naistekat meenutama n


Ja jah muidu veel loeks ja naeraks igavusmomendil aga mõnel mehel on ju selline novelli kirjutamise vajadus et ei viitsi kohe kuidagi neid katsetusi siin lugema hakata mis on pool meetrit pikad n

Ann
07-01-2005
kell 15:51

Laiskus....laiskus..... n

Tiiger
07-01-2005
kell 15:57


Laiskus....laiskus..... n

Oh jah ega laiskus ei anna häbeneda! minul võtab ta viimasel ajal pöördeid veel üles ka a tegelt ma ei saagi aru kas tegemist on laiskusega või lihtsalt ükskõiksusega

zara
26-01-2005
kell 04:20

silmad märjad

Lizzy
26-01-2005
kell 10:27

hello my name is Jan...and I play guitar...

jan
29-01-2005
kell 22:07

hello my name is Jan...and I play guitar...

Milline kokkusattumus. n

Aizakell
03-02-2005
kell 12:31

Paar täitsa seks-lugu:D
Aga muidu jätab külmaks selline Prodidzi ahvimine:)

Aizakell
03-02-2005
kell 12:32

aga tegelikult on vaheldust küll:)

Draconic
23-08-2005
kell 13:25

Ei aga ikkagi...?

ivo
23-08-2005
kell 16:22

aitab kah.