Kes või mis on Evestus? Mis on asja point?

FanAttic
31-12-2004
kell 11:16

Tiivustatuna Madu tekstist HRCs, millest jäi mulle vähemalt mulje, et on popp Evestust kritiseerida selle pärast mis ta on ja mis mulje ta endast jätab. Ootaksingi siinkohal arutelusid, teoretiseerimisi, miks on Evestus selline nagu ta on:Et siis nagu once and for all, räägiks asja läbi. Ma ei ole lihtsalt aru saanud Evestuse fenomenist (riietus, hoiak ja kõik sinna juurde kuuluv). [b ]Selle teema point ei ole mitte see kas Evestuse look ja atiitude meeldib või meeldi, vaid hoopis see, et milleks. Inimesed kes leiavad, et asi on oluline püüdke selgitada, miks, sest antud juhul ei ole ma sellest aru saanud milleks. Tundub nagu mõttetu. Mille poolest erineb Evestus ntx Marilyn Mansonist ja teistest šokikatest ja kas üldse erineb.

Tänud

Ja Evestus võib selle teema kohe esimese postiga ära lõpetada juhul kui soovib.

fjodor
31-12-2004
kell 12:13

haha mees norib madult molli

fjodor
31-12-2004
kell 12:15

evestus on ju eesti metalskene personaalne jeesus ja ebajumal, kaarel kose ja cool d, vaba miljonär ja stiilne viisik, algus ja ots, alfa ja oomega, sussi poeg ja draxi vend, Jam-i Juss ja Baari-Maarit, Bilbo Baggins ja Modern Talking.

chrstr
31-12-2004
kell 12:34

bwahahaaa
ja fjodor on "noorte mölisejate skene" karismaatiline esinumber :D

FanAttic
31-12-2004
kell 12:56

Tegelikult võiks selle teema laiendada üldiselt Eesti bändidele. Kas visuaalne külg on kannab mingit olulist sõnumit, või on lihtsalt mingid normid mille järgi tuleb bändi teha ja kuidas bänd peab välja näegema.

TPB
31-12-2004
kell 13:38

fjodorile TEN FUCKIN POINTS n

Arethe
31-12-2004
kell 14:03


evestus on ju eesti metalskene personaalne jeesus ja ebajumal, kaarel kose ja cool d, vaba miljonär ja stiilne viisik, algus ja ots, alfa ja oomega, sussi poeg ja draxi vend, Jam-i Juss ja Baari-Maarit, Bilbo Baggins ja Modern Talking.

Paremat annab välja mõelda! n

bonne
31-12-2004
kell 14:13

.....evestus on eesti hevi ÕÕ ja ÖÖ...... n

haakkristi
31-12-2004
kell 14:16

klege ...mul on nagu suht poohui mis se evestus on...aga õõõõõõõ-d jätke küll mängust välja....õõõdega pole evestusel küll mingit pistmist!

haakkristi
31-12-2004
kell 14:17

aga tegelikult on evestus üks noorkoll kes mängib ema meigitoodetega...selleasemel et isaga garaasis istuda n

Koletis
31-12-2004
kell 14:18

Kes või mis on Evestus? Mis on asja point?

FanAttic, tsekka siia, äkki saad targemaks.

Madu
31-12-2004
kell 14:25

molli ei anna.
õuna võin pakkuda.
n

võtame näiteks estonianmetal.com'i ette:

Meinardus
Loits
Forgotten Sunrise
Metsatöll
No-Big-Silence
Tharaphita

milline neist bändidest n-ö normaalne välja näeb? laval näiteks? või promopiltidel? milleks kogu see melu üldse selle imago ümber, kui see oluline ei ole? kas Ank käib päriselus ka ringi ja mõtleb ainult ja täpselt neist asjust (ja teeb neid asju), millest ta laval laulab? kas Rabapagan võtab tõesti igal õhtul tõukekelgu ja leegib koos huntidega metsa poole, võrksärk seljas? kas Lembetu hiilib pidevalt ja vahetpidamata mööda kaevikuid ja Karje seob iga päev haavatuid? kas Anders tõmbab end iga natukese aja tagant kuskile oksa?

mispoolest Evestus nendest tüüpidest erineb kui üldse erineb?
mis vahe on Evestuse näomaalingul ja küberpatsidel võrreldes Bentoni jalavarjudega? või mis vahe on Evestuse ja Bentoni kulmurõngal?

miks näeb Kalvet Heraldis välja selline, aga Dawn of Gehennas selline?
mille poolest erineb Herald ntx Motörheadist ja teistest hevibändidest ja kas üldse erineb?

miks on Leech loobunud oma suhtumisest "ainult muusika on oluline, me läheme just nendesamade riietega lavale, millega me siinsamas saalis ringi hängime" ja ajab usinalt vikerkaareliini?

miks tehakse selliseid promopilte nagu näiteks Human Ground ja Horricane?
Madox ja Erki või Valm ja Kuriraivo ei käi ju iga päev selliste põrnitsevate nägudega ringi, eks ole, vastupidi, me kõik oleme harjunud nende üpris sõbraliku silmavaatega. milleks siis selliseid nägusid teha? tundub nagu mõttetu või mis.

filosoofiaprofessor Mart Raukas seletas meile kunagi loengus väga kenasti, et oluline ei olegi alati mitte otseselt mõista, vaid hoopis mõista, et võib ka teistmoodi. elada, mõelda, otsustada, laval välja näha - mida iganes.
Raukas seletas seda lahti nende usklike varal, kes väidavad, et neil on olnud mingi nägemus või kogemus, mis nad usu teele juhatas. või siis need, kes on (ja enda arvates täitsa kindlalt sealjuures) näinud ufot - neil on võimatu tõestada vastupidist neile, kes on otsustanud, et ufosid pole olemas, kui neil pole mingeid tõendeid, mis uskmatutele sobivad. samuti pole uskmatutel enam võimalik neile tõestada, et ufosid ei ole olemas.

FanAttic!
kui sa ei mõista Evestust, siis sa ei mõista Evestust ja katsu sellega leppida. ning mõista, et võib ka peast Evestus olla ja Evestuse jaoks võib see täitsa mõttekas tunduda. sama kehtib Bentoni, Kalveti, Sussi, Nygma, Peinka, fjodori, Haakkristi - kelle iganes - kohta. nii laval kui lava ees olijatel on omad eripärad. alati on keegi, kellele tundub asi mõttetu, ükskõik, mida ja kuidas ka ei tehtaks. Evestusel on oma sihtgrupp. FanAttic sellesse ilmselt ei kuulu. no mis siis teha nüüd? maailm on mitmekesine ja kõik "standardid" ei sobi kõigile.

ma arvan, et kui visuaalset külge rõhutatakse, siis kannab see kindlasti ka sõnumit. kas või näiteks "ma erinen" või siis just "ma kuulun" sõnumit. kui on reegel, et rohkem n-ö mansoneid ei tohi olla, miks siis ei ole reeglit, et maailmas võib olla ainult üks n-ö lemmy? minu teada on ainult Kiss siiamaani oma look'i patenteerinud. või on keegi veel? ma ausalt öeldes pole seni huvi tundnud.

fjodor
31-12-2004
kell 15:10

ega need meinarduse mehed on päriselus ka sjuksed dorkid ma pakun.

fjodor
31-12-2004
kell 15:10

ja NBS pilt on minuteada tehtud Crami köögis, kui mehed piparkooke tehes üleannetuks läksid ja jahuga sõda hakkasid mängima.

kajre
31-12-2004
kell 15:31


ja NBS pilt on minuteada tehtud Crami köögis, kui mehed piparkooke tehes üleannetuks läksid ja jahuga sõda hakkasid mängima.

ja kristol olid juhuslikult patsid peas, kui ta krämmi juurde küpsetama tõttas

kodutööstus
31-12-2004
kell 15:33


ja NBS pilt on minuteada tehtud Crami köögis, kui mehed piparkooke tehes üleannetuks läksid ja jahuga sõda hakkasid mängima. ja kristol olid juhuslikult patsid peas, kui ta krämmi juurde küpsetama tõttas

Jah muidu lähevad juuksed ju taina sisse. n

Jarmo
31-12-2004
kell 15:54

...juhuslikult.

Lunastaja
31-12-2004
kell 15:58

Inimestel, eriti "kurjadel" hevimeestel, on vaja ohvreid (loe "nõidasid") keda oleks võimalik kividega surnuks pilduda. Sest need nõiad ei ole teistega sarnased.. sest need nõiad on imelikud ja mis veel hullem, need imelikud nõiad julgevad vahel isegi lavale tulla..
.. ja "inimestel" on suurim mure leida võimalikult vägev kivi, millega saaks pilduda.

Majestic
31-12-2004
kell 16:00

Madu jõuab rohkem küsida, kui terve skene vastata ;)

Üldiselt arvan aga (pelgalt minu subjektiivne arvamus jälle ofkoors), et kui mõnda meest nähtavasti häirib see, et Evestus niipalju tähelepanu pälvib, siis ei tasuks vast selliseid teemasi aretada, sest see juhib hr. E-le veel enam tähelepanu ju. Kui ta tahab "selline" olla, siis las ta olla kes ta on, leave him the fuck alone already...

FK
31-12-2004
kell 16:30


Madu jõuab rohkem küsida, kui terve skene vastata ;)

Retoorilistele küsimustele ei peagi vastama, Majestic...
Sellised küsimused sisaldavad endas juba valmis vastuseid, näiteks:
"Kas Lembetu hiilib pidevalt ja vahetpidamata mööda kaevikuid ja Karje seob iga päev haavatuid= Lembetu ei hiili ju pidevalt ja vahetpidamata mööda kaevikuid ja Karje ei seo iga päev haavatuid."
"Kas Anders tõmbab end iga natukese aja tagant kuskile oksa= Anders ei tõmba end ju iga natukese aja tagant kuskile oksa." jne.

jan
31-12-2004
kell 16:37

Tegelikult originaalne olla ei ole enam üldse originaalne, sest kõik tahavad olla originaalsed ja see pole originaalne.

Või kuidas kellelgi välja kukub. n

Rokkstaarid rsk.

Toniz
31-12-2004
kell 17:14

ma tahaks selle teema juures egotripitseda aga ma ei viitsi n

carzok
31-12-2004
kell 17:20


aga tegelikult on evestus üks noorkoll kes mängib ema meigitoodetega...selleasemel et isaga garaasis istuda n


hahahahahahaaaa n n

Madu
31-12-2004
kell 18:15


Üldiselt arvan aga (pelgalt minu subjektiivne arvamus jälle ofkoors), et kui mõnda meest nähtavasti häirib see, et Evestus niipalju tähelepanu pälvib, siis ei tasuks vast selliseid teemasi aretada, sest see juhib hr. E-le veel enam tähelepanu ju. Kui ta tahab selline olla, siis las ta olla kes ta on, leave him the fuck alone already...

justjust... kui puid kogu aeg lõkkesse juurde visatakse, siis ta üldiselt kipub lõõmama jah. n

Magic
01-01-2005
kell 05:52

no kuulge! selle asemel, et teiste kallal nokkida, parem mõelge välja, miks te ise nii väljapaistvad persoonid pole? n

martin
01-01-2005
kell 09:15

nokiks ikka teiste kallal n

FanAttic
01-01-2005
kell 10:58

Mingit umbes sellist reaktsiooni ootasingi, samas vastus küsimusele jäi ikka saamata, sest ei osata või ei teata mingit lahendust välja pakkuda.
@Madu
Sul on täiesti õigus selle mõistmise koha pealt. See on elementaarne ja selle teema algatamisega ei olnud plaanis vihjata, et Evestus on selline ja selline ja ei kõlba "normaalsesse" ühiskonda jne. Igaüks ise teab mis teeb ja mul pole isiklikult selle vastu midagi. Samas, kuna Evestus on silmapaistev tegelane, võib olla silmapaistvam kui teised Eesti bändide vokalistid, eelkõige oma imago pärast, siis tekib paratamatult küsimus miks. Mõistmine, või küsimus "miks, kellele ja milleks" võiks olla siis teine mõistmise tasand, peale seda kui oled aru saanud, et saab ka teistmoodi.
Kahju, et sa ei saa muidgugi aru millest ma räägin. Ma ytlesin juba esimese posti alguses, et SELLE TEEMA MÕTE EI OLE MITTE ARUTLEDA KAS EVESTUS ON "NORMAALNE" VÕI MITTE, VAID SEDA MIS ON TEMA SÕNUM!!! JA KAS SEDA ÜLDSE ON. Ja ma ei räägi üldse mingitest stanadarditest. See, et Evestuse fenomen mulle ei meeldi, ei takista mul sellest aru saamast. Probleem, on ainult selles, et mitte kuskilt ei tule välja kas see fenomen kannab endas ka mingit sygavamat tähendust kui ainult teistmoodi välimus.
ma arvan, et kui visuaalset külge rõhutatakse, siis kannab see kindlasti ka sõnumit. kas või näiteks "ma erinen" või siis just "ma kuulun" sõnumit. kui on reegel, et rohkem n-ö mansoneid ei tohi olla, miks siis ei ole reeglit, et maailmas võib olla ainult üks n-ö lemmy? minu teada on ainult Kiss siiamaani oma look'i patenteerinud. või on keegi veel? ma ausalt öeldes pole seni huvi tundnud.
Nyyd me hakkame juba asja tuumale lähemal jõudma ja ma natukese kahtlustasin, et teema võib võtta selle suuna. Ja jan teataval määral toetab seda hypoteesi hilisemas sõnavõtus: Kas siis kui ma erinen välimuselt, kuid pms. sügavamat sõnumit mis seda toetaks, ei ole, kas sellisel juhul on originaalne ja eriline või hoopis tavaline..
Pms. tundub asi praegu nii. Evestus on selline nagu ta on. Imago ja välimus on erilised ja nö väljaspool "tavanorme" vähemalt väliselt. Samas kas saab rääkida ikkagist mingisugusest originaalsusest või erilisusest, kui tegelikult puudub sügavam sõnum. Kui Evestuse eripäraks on ainult välimus, siis mille poolest erineb ta kõikidest nendest tavalistest "erilistest" kes meil juba olemas on (mansonid, kissid jne.). See ongi kogu asja point., sest kui mingit sügavamat myyti, eluviisi, tegevust seda välimust toetamas ei ole, siis on Evestuse puhul tegelikult tegemist tavalise tyybiga eriliste tyypide seas, kellel pole tegelikult mitte midagi öelda. Mina võin ju sellest välimusest välja lugeda mida iganes ning omistada selline sõnum ja tõlgendada seda välimust ja imagot kuidas soovin, aga kui kõik need sõnumid (mis mina olen talle omistanud) ei erista teda teistest šokirokkaritest, siis on ta ju tegelikult täiesti tavaline šokirokkar. Tekib kaks küsimust: Milleks see kõik kui tegelikult on tegemist täiesti tavalise šokirokkariga. Milleks omistada Evestuse välimusele eriline tähendus ja milleks seda fännata, kui tegemist on täiesti tavalise asjaga.

FanAttic
01-01-2005
kell 11:15

Või ongi Evestuse puhul tegemist lihtsalt tavalise šokirokkariga, kelle välimus on lihtsalt tavaline šokirokkari välimus ja selle teema saab nyyd lõpetatuks lugeda?
Korraks käis lihtsalt peast läbi mõte, et tegelikult Evestus ei tahagi midagi oma välimusega näidata või väita. Ta lihtsalt on kujundanud sellise välimuse mis käib tavalise šokirokkari juurde ja kõik. Probleem on võib olla ainult selles, et auditoorium/kuulajaskond võib tema välimusele omistada erilise tähenduse, ignoreerides juba olemasolevaid ja olnud šokirokkareid. Naiivne (mitte pahas mõttes, termin on lihtsalt selline) tõlgendamine ilma laiema kontekstita.
Minu poolest võib teema lõpetatuks lugeda ja tundub, et ma olen järjekordselt sääsest elevandi teinud. Evestus on tegelikult täiesti tavaline artist, ainult kuulajaskond või vaatajaskond on omistanud talle erilise tähenduse. See on umbes sama, kui sul on laual kaks pudelit mineraalvett ja sa ole mineraalvee ekspert. Sa oled mõlemid proovinud ja mitte mingisugust vahet ei tunneta, kuid valid lõpuks ntx kodumaise (kui on tegemist välismaise ja kodumaise brändiga), sest see tundub sulle olulisem, jättes kõrvale asjaolu, et vesi ei pruugi ntx üldse Eestist pärit olla (lihtsalt turustatakse seda kodumaise brändi all) ja üleüldse on mineraalvett kõik kohad täis, ainult sina näed selles konkreetses valikus midagi erilist mis on sinu jaoks oluline ja mis seda sinu jaoks eristab, kuigi tegelikult ei pruugi seda üldse olemas olla (valad mineraalveed ühesugustesse klaasidesse ja lisaväärtus kaob). Teisisõnu omistad asjale lisaväärtuse, kuigi seda ei pruugi tegelikult üldse olemas olla. Evestusele on samuti omistatud lisaväärtus, kuid laiemas kontekstis see lisaväärtus kaob.
Niiet jälle see originaalsuse mõte (mida enam ei eksisteeri) on olematu. Jääb üle ainult tõdeda kas Evestuse imago ja välimus on meeldiv või ebameeldiv ja selle üle arutada ei ole enam mõtet.

This thread is fucking pointless and I've made an ass out of myself. n

FanAttic
01-01-2005
kell 11:17


no kuulge! selle asemel, et teiste kallal nokkida, parem mõelge välja, miks te ise nii väljapaistvad persoonid pole? n

Kas väljapaistev persoon Eesti, Euroopa või maailma kontekstis? Kas see väljapaistvus jääb püsima kui sa reastad Evetuse teiste šokirokkarite kõrvale.

JRGN
01-01-2005
kell 15:13

aga matahaks hullult ahvi või karumõmmi kostüümis esineda, aga selle mõtte peale on mind ainult persse saadetud n

keli
01-01-2005
kell 15:23

Inimene omistab tegelikult väga paljule lisaväärtust. Raha on enamasti ka kõigest paber (või hoopis mingi number kusagil) millele on lisatud mingi lisaväärtus. Samas on see ikka ju lihtsalt paber või number..

Madu
01-01-2005
kell 15:57

kule, FanAttic, sa seda toredat lugu tead?

Kahe rännumehe tee viis mööda jõest
Kaldal kaunis neiu valas pisaraid
Neiu ütles: ei saa üle Emajõest
Aga mehed sellest niigi aru said

Noorem rändur võttis neiu kätele
Üle jõe ta viis ja pani kaldale
Tuli tagasi ja kuivatades end
Ütles teisele: meil aeg on minna vend

Paari tunni järel küsis teine mees:
Kas sa puhas oled oma südames
Kas ei toonud sulle patumõtteid see
Kui sa neiu viisid süles üle vee

Noorem rändur seisma jäi ja ütles nii:
Jätsin neiu mitu tundi tagasi
Mina neiu panin maha ammugi
Sina kannad teda ikka edasi


(jessss, ma sain jälle Juhan Viidingut vahendada! n )

et mida ma öelda tahan -
mina juhtisin juba ammugi tähelepanu sellele, et Evestus pole sugugi ainus, kes tavapärasest erineva (lava)imago tõttu silma jääb ja teema on palju laiem.
SINA patrad vahetpidamata just Evestusest ja tema fenomenist. SINA ISE omistad Evestusele erilise tähenduse.
mine vaata Solwaigi teemasse - kes kisub igakord Evestuse personaalküsimuse üles, mh, ah? kes kirjutab sel teemal pikki tiraade, mh, ah? (minu tiraadid ei loe, mina ei algata neid, vaid ainult jauran vastu, kui juba ON algatatud.)


mulle Evestus lihtsalt meeldib. ja ma räägin temast heameelega, kui mulle võimalust pakutakse. sest Evestus on laval ilus, liikuv ja värviline. ja irooniline. lisa see viimane sõna oma sõnavarasse FanAttic ja püüa oma prismasid sellega täiendada. ja väljaspool lava on Evestus väga meeldiv, huvitav ja nauditav persoon. minu jaoks igati promomist vääriv.

ma katsun nüüd kannatlikult selgitada oma osa Evestuse n-ö meediakarjääris. ja - palun tähelepanu! - ma räägin seda sellepärast, et mõned teist saaksid lõpuks ometi servastki aru, kuidas meedia töötab. Evestuse näide lihtsalt on väga hea seda kirjeldama.

esimene asi, mis kiskus kõikide Evestuse-mittesallijate haavad valusalt lahti, oli ilmselt minu lugu "Muidugi olen ma staar!" SL Õhtulehes 2. augustil 2003, mille juures oli Evestuse ja Stichi suur pilt ja mis väga suures osas rääkis nende omavahelisest suhtest näiteks.

ning kohevarsti tuli ära FanAtticu kommentaar rada7-me Solwaigiteemas:

FanAttic
03-08-2003 kell 10:56
ei saa aru mis selles Solwaigis nii erilist on. Võib olla ei imponeeri selline muusika lihtsalt, aga see viimane väide ollakse staarid ja on parim sound. Selle peale ütleks ainult, et ennast kiitmast ikka üldse ei väsi. Tagasihoidlikkus ON voorus, eriti kui pole veel staariks saadud ju tegelikult.
enne tuleks plaadileping saada mis konnatiigist välja viib ja siis seda staarijuttu hakata ajama


ning seepeale minu kommentaar, kus ma nüüd mõned mõtted rasvaseks vean:
Madu
03-08-2003 kell 12:22
tagasihoidlikkusega, eriti veel võltsiga, jääd niikuinii konnatiiki kükitama. n
aga tegelikult on asi nii, et ükskõik millisest eesti metalbändist on praktiliselt võimatu lugu lehte saada, sest see on toimetajate arvates "klikivärk" ja "täiesti mõttetu" ja peatoimetaja vanaema ei saa sellest aru ja tavapärast lehelugejat see ei huvita absull. talle anna arnoldit ja liisi koiksoni. kui on valida, kas panna lugu lehte uue plaadiga maha saanud metalbändist või sellest, et viimasel mitte sittagi märkimisväärset teinud vaiko eplik käis juuksuris - mis te arvate, kumb lugu lehte läheb? loomulikult epliku uus soeng...
metalbändiloo saab lehte ainult siis, kui on hapukurgihooaeg nagu praegu. ja ka siis ei piisa ainult sellest, et bänd teeb midagi, vaid on vaja mingit tõmbenumbrit. solwaigi puhul on see olemas - evestuse imago. ja tänu sellele saab nad lehte ja selle kõrval annab kirjutada ka teistest asjadest - näiteks sellest, et on tulemas uus METALvideo.
moodustub surnud ring - meedia metalit ei kajasta, sest seda pole nende arvates olemas. klikivärk. liiga vähe huvilisi. huvilisi on aga seda vähem, et meedia midagi ei räägi.
ja kui te tahaks, et metalit rohkem meediasse saaks, peaks te praegu palehigiswww.sloleht.ee lehel solwaigi lugu kommenteerima. kas või sitasti. aga kommenteerima, sest järgmine kord loeb metaliloo lehtepääsemisel ka see, palju lugu kogus netiväljaandelugejaid ja paljud vaevusid lugu kommenteerima.
aga te tulete siin tagasihoidlikkusele manitsema.
minge, palun, perse! ja kükitage konnatiigis edasi.


see kõik kehtib ka täna veel.
kui sa, FanAttic, seda lugu natuke tähelepanelikumalt loeks, siis loeksid sa muuhulgas sealt välja järgmisi asju:
1. Evestus ei kipu ise kilkama, et ta on staar, vaid see viimane, sind kõige enam ärritav lõik, on selline:
Ütlusele, et teda on tituleeritud Eesti ainsaks tõeliseks rokistaariks, reageerib Evestus iseteadva, aga muheda muigega: «Muidugi olen ma staar! Ja meil on Eesti bändidest kõige parem sound!»

niisiis - mitte Evestus ise ei öelnud, vaid keegi teine ütles. mul ei olnud mingit mõtet kirjutada sinna, KES ütles, sest laiem avalikkus kehitab määratluse "rada7-mes tuntud persoon ja muusikanautleja Peinka tituleeris su Eesti ainsaks tõeliseks rockstaariks" peale tõepoolest ainult õlgu. aga faktiliselt on kõik õige - Evestust ON TITULEERITUD EESTI AINSAKS TÕELISEKS ROCKSTAARIKS ja miks ma ei võiks seda asjaolu loo kirjutamisel ära kasutada, seda enam, et sellel on kergelt kollane vine küljes? muidugi võin.
nüüd Evestuse vastusest: ta reageerib iseteadva, aga muheda muigega
: «Muidugi olen ma staar! Ja meil on Eesti bändidest kõige parem sound!»

MUIGEGA. sa FanAttic, ikka tead, et muie ja naeratus ja irvitus on kõik erinevad asjad. muie sisaldab endas juba eos annuse irooniat. antud juhul siis Evestuse eneseirooniat.

nüüd veel sellest, kuidas Evestus üldse tookord lehte jõudis. Evestus andis küll võimaluse loole kerge kollane külge pookida ning efektse pildi abil lugu üle pooleteise külje venitada, kuid loo kirjutamise taust on palju laiem - tänu Evestuse look'ile (nii friigi väljanägemisega kuti peab ju lehte panema, eks ole, isegi peatoimetaja vanaema saab sellest aru, kuigi raskustega) õnnestus mul selles loos ära mainida terve rida nimesid (ma jätan välja need, mis on loos tänu telele ja otseselt muusikat ja/või metalskenet ei puuduta):
Liina Paakspuu alias piina-liina, kes muuseas on ilgelt huvitatud, et eesti muusikavideote maastik mitmekesistuks, mida seal loos ka rõhutatakse,
Kristel Põld (tibi, kes tegi videot),
Ott ja Grete ehk Evestus ja Stich,
Kadriann Kibus ehk piina-liina võitluskaaslane,
Oulu muusikavideofestival, kus näidati ka Eesti videosid, mis, muuseas, on kõik sidebaris ära nimetet ja mõned loos sees kah ([o3], Metsatöll, Loom),
Karmo Koppel ehk tüüp, kes valgust tegi ja teeb seda hrc konsadel näiteks kah ja keda te ehk ei märkagi, aga kes on väga oluline persoon tegelikult, eks ole,
lisaks on Solwaigi ajalugu lahtikirjutavas sidebar'is ära märgitud kõik endised ja senised osalejad ning nende teised bändid. ehk siis: Jan Talts, Killemboth, Kuriraivo, Melu, Tharaphita, Lii Kask, Charly, Marko Atso, Loits, Sergei Abolõmov, Tiiu Kiik, Forgotten Sunrise,
ning bändid, kelle videosid Oulus näidati ning nende videote rezhissöörid.

nii et omalt poolt tegin kõik selleks, et võimalikult palju nimesid läbi käiks. mis muuhulgas tähendab seda, et kui kunagi tulevikus mõni neist nimedest kuskil googlesse sisse tipitakse, siis tuleb muuhulgas välja ka see SL Õhtulehe artikkel, kus on ka kõik need teised nimed sees. ning see oli minu jaoks loo tegemise juures üks tähtsamaid momente muuseas, mitte Evestuse staaristaatus. ning ka just sellepärast valisin ma selle lause pealkirjaks - sest see tõmbab tähelepanu peale. keda ei hakkaks huvitama, kui keegi kilkab: "Muidugi olen ma staar!" ikka hakkab. ja Evestus andis mulle võimaluse see pealkiri kirjutada, eks ole. ja ma olen talle selle eest sitaks tänulik.

mida ma selle nimede ettelugemisega öelda tahtsin?
see ikka ei ole päris nii, et lugu ilmub ära ja Evestusel on tema staaritripp ja kogu lugu. ei. kui inimeste kohta hiljem infi otsitakse, leitakse muuhulgas üles ka lood, kus neid mainitud on. ning kui see lugu omakorda silma jääb, on lootust, et sealt märgatakse veel mõnda nime. minu endaga on küll niimoodi juhtunud, et hakkan midagi otsima ja lõpuks jõuan välja hoopis mingi ohoo!-asjani, mis mu maailmapilti korrektiive teeb.

nii et imago on sitaks oluline. palju olulisem, kui tihtipeale arvatakse. ning Evestuse imago on kullaauk. hoolimata sellest, et tal on hääl võibolla nõrk ja sõnum segane. inimene saab märkimisväärselt suure osa infost visuaalsel viisil, eks ole. ning eriti inimene, kes näiteks metalit varem kuulanud ei ole, lähtub väga tihti visuaalsest tõmbenumbrist. ning Evestus on visuaalne tõmbenumber. üsna paljud hakkasid seda lugu just lisatud pildi ja staaripealkirja pärast lugema. aga kohe alguses oli jutt hoopis Eesti muusikavideodest laiemalt. Ott ja Grete ehk asi, mille peale mul kästi lugu üles ehitada (et oleks piisavalt kollane) on hoopis lõpupoole. ja lugema hakatakse ikka algusest. aga - ma rõhutan veel kord - võimaluse see algus kirjutada oli mul tänu sellele, et Evestus friik välja näeb. n

nii et FanAttic, pane nüüd Evestus ilusasti uuesti sülest maha ja katsu oma maailmapilt natuke laiemaks ja mitmekesisemaks mõelda. n

Bastard
01-01-2005
kell 16:01

teil pole vist m*****i targemat teha

Madu
01-01-2005
kell 16:08

ah jah, seda tahtsin kah öelda, et kes iganes kuhugi mingitest bändidest midagi kirjutab, alati on kaval just nimelt neil põhjustel bändi kodulehe aadress loosse sisse kirjutada ning tüüpide puhul nende teised bändid ka sulgudesse kribada - märk jääb maha ja see on peamine. internet on võimas asi. samuti on kaval ära märkida näitekswww.rada7.ee ja/võiwww.hardrockclub.ee - selliseid asju märgatakse. n

Madu
01-01-2005
kell 16:09

või kui bändist kirjutatakse, siis võib bänd nõuda, et kodulehe aadress loo lõppu pandaks, kui on oht, et ajakirjanik ise selle peale ei tule (ja paljud ei tule).

Madu
01-01-2005
kell 16:22

ja üleüldse, FanAttic, miks sa ei jaura näiteks N-euro ja nende sõnumi üle?

Evestus
01-01-2005
kell 17:16

Ann
01-01-2005
kell 18:25

oolrait....siin pole vist sõnu vajagi..... n

Milouu
01-01-2005
kell 18:28

n
tõepoolest

kurmet
01-01-2005
kell 18:28

Evestus - twelve points!!!!

draam
01-01-2005
kell 18:45

kes või mis on FanAttic?

ma nõuan pilti!!

Madu
01-01-2005
kell 19:04

kurmetil on õigus. 12 punni. ja 10 palli süsteemis. n

slip
01-01-2005
kell 20:25

Miks sul keskimine näpp pildil kakine on?

jan
01-01-2005
kell 20:39

Ei ole katki, sinna kukkus midagi peale lihtsalt. Küünealune verevalum.

slip
01-01-2005
kell 20:42

Kakine, kakane n

Arethe
01-01-2005
kell 22:03

Teeks pildisõja. n

kajre
02-01-2005
kell 10:54

teeks lindisakndaali. n

FanAttic
02-01-2005
kell 12:01

mina juhtisin juba ammugi tähelepanu sellele, et Evestus pole sugugi ainus, kes tavapärasest erineva (lava)imago tõttu silma jääb ja teema on palju laiem.
SINA patrad vahetpidamata just Evestusest ja tema fenomenist. SINA ISE omistad Evestusele erilise tähenduse.

n See läheb nyyd natuke valesti, aga olgu. Tähendab, mina EI omista Evestusele mingit erilist tähendust. See, et ma püüan selgusele jõuda kas tal on mingi eriline tähendus (läbi välimuse), ei ole veel tähenduse omistamine. Vastupidi, kui selles selgusele ei jõua kas tal on mingi eriline tähendus, siis tal ei olegi ju. Teisisõnu: minu jaoks on Evestus täiesti tavaline ja vahet pole kas tal on selline välimus või ei ole. Ma ei ole mitte yhelgi Solwaigi laivil käinud ja tõenäoliselt ei lähe ka, sest ma ei näe põhjust. Tavaline värk.
Saa aru kallis Madu mis ma mõtlen. Ma ei ole Evestusele mingit tähendust omistanud. Minu jaoks on ta lihtsalt veel üks šokirokkar.
nii et imago on sitaks oluline. palju olulisem, kui tihtipeale arvatakse. ning Evestuse imago on kullaauk.
Imago ON oluline, kuid kui imago muutub olulisemaks kui olemus (teisisõnu sa ei ole keegi ilma imagota) siis on asi nõrk ju tegelikult.
ning eriti inimene, kes näiteks metalit varem kuulanud ei ole, lähtub väga tihti visuaalsest tõmbenumbrist. ning Evestus on visuaalne tõmbenumber.
It's all been done a million times ja kindlasti tuleb ka tulevikus neid inimesi veel ja veel, kes imagole rõhuvad.
üsna paljud hakkasid seda lugu just lisatud pildi ja staaripealkirja pärast lugema. aga kohe alguses oli jutt hoopis Eesti muusikavideodest laiemalt.
Ja kas sa arvad, et kui sina konstrueerid teksti ühe rõhuasetusega, siis loetakse seda sama rõhuasetusega. Ei hakka siinkohal rääkima lugemisest, interpreteereerimsest ja sõnumitest. Ütlen aint niipalju, et ükstaspuha kui palju ei yrita meedias töötavad inimesed pakkuda välja just seda konteksti mida soovitakse, et lugeja kasutab, siis ikkagist lugeja kasutab ainult oma konteksti ja lähtub eelkõige oma vajadustest ja märksõnadest. Miljon raamatut auditooriumiuuringute kohta mis räägivad sõnumi interpreteerimisest mitte dekodeerimisest.
Kallis Madu, ma näengi asju laiemalt. Olen vähemalt enda jaoks jõudnud järeldusele, et Evestuse puhul on tegemist tavalise šokirokkariga, kellele endale on ka tähtis tema imago (vt. žümboolne žest natuke ülevalpool), aga see on ka kõik. Sümboone välimus käib lihtsalt asja juurde, part of the package.

FanAttic
02-01-2005
kell 12:15

ja üleüldse, FanAttic, miks sa ei jaura näiteks N-euro ja nende sõnumi üle?
N-Euro üle, hmm, võiks ju jaurata, aga sellest ei tuleks mingit vastukaja, arvan. Ma olen saanud vähemalt sinu arutlema ja diskuteerima. N-Euro puhul kardan saada lihtsalt mingisuguseid üherealisi vastukajasid ja see oleks ju igav.
Samas, ega nemad ka midagi originaalset ei ole. Kui palju on tegelikult originaalsust ja kui palju sellest originaalsusest mis artist endale omistab jõuab üldse kuulaja, auditooriumini? Tegelt see võib ollagi kogu minu asja point: Kas Eesti artistid arvavad, et nad on originaalsed, kui palju seda üritatakse auditooriumile edastada ning milliste kriteeriumite järgi ja kui palju näeb auditoorium artistis originaalsust? (Kellegil mingit bakatööd ei ole vaja kirjutada, saaks suurepärase kultuuriuuringute kvalitatiivuuringutega teema n ).

FanAttic
02-01-2005
kell 12:29

aga - ma rõhutan veel kord - võimaluse see algus kirjutada oli mul tänu sellele, et Evestus friik välja näeb.
Aga Evestus ei näe ju friik välja. Ta on täiesti tavaline (nagu ülevalpool pildilt näha on) ja ta on ka täiesti tavaline teisi analoogseid "friike" arvesse võttes, kes samasugused välja näevad. Muidugi, see kõik sõltub sellest millised kriteeriumid on seatud, et oleks friik. Tundub, et sinu jaoks on igasugune väike anomaalia friiklus (paranda kui ma eksin). Samas minu jaoks ei tee välimus veel mitte kellegistki friiki, kuigi võib olla mõni konservatiivne tädike ehmatab kohe ära. See kõik käib lihtsalt asja juurde. Umbes sama kui sa paned ballikleidi selga, et ballile minna, aga tegelikult tegemist ju täiesti tavalise ja toreda poisiga.

FanAttic
02-01-2005
kell 12:53

milline neist bändidest n-ö normaalne välja näeb? laval näiteks? või promopiltidel? milleks kogu see melu üldse selle imago ümber, kui see oluline ei ole? kas Ank käib päriselus ka ringi ja mõtleb ainult ja täpselt neist asjust (ja teeb neid asju), millest ta laval laulab? kas Rabapagan võtab tõesti igal õhtul tõukekelgu ja leegib koos huntidega metsa poole, võrksärk seljas? kas Lembetu hiilib pidevalt ja vahetpidamata mööda kaevikuid ja Karje seob iga päev haavatuid? kas Anders tõmbab end iga natukese aja tagant kuskile oksa?

See sõltub tegelikult millega sa seda normaalsust vastandad. Kas metalbändid vs. "normaalne" ühiskond või metalbändid vs samalaadsed metalbändid. See oli ju umbes sama mis öeldi Sex Pistolsi aegse imago kohta. DIY'st sai norm ja seega normaalsus. Sõltub sellest kontekstist millega sa normaalsust vastandad.

Pms. võib ju kõik olla normaalne ja tavaline, ainult sõltub sellest kontekstist. Kõige parem on oma "ebanormaalsust" esile tuua kõige üldisemate kriteeriumite järgi: "Mina olen erinev sellepärast, et ma olen teistugune kui sinu average Joe". Samas kui kontekst läheb spetsiifilisemaks ja normaliseerumise ja ebanormaliseerumise standardid spetsiifilisemaks, siis hakkavad ka sellised asjad mis muidu olid ebanormaalsed, normaalsetena olema.

Kõik oleneb normaalsuse ja ebanormaalsuse kriteeriumitest (kindlasti aitab normaalsusele siin kaasa esinemissagedus). Ntx kui ma teeksin metalbändi ja tahaksin väga erineda oma imago poolest siis teeks ntx sellise asja, et teeks corpsepainti üle terve keha ja tuleks alasti lavale. Vahva, eksju? Alguses oleks midagi uudset (üle keha värvitud ja alasti) kuid kui siis äkki ilmuks veel bände kes hakkaksid sama meetodit kujutama, siis see muutuks normiks spetsialistide (metalfännide) jaoks ja miks mitte hiljem ka laiema avalikkuse jaoks. Ja ei saa ära märkimata ka asjaolu, et isegi kui mitte keegi peale minu bändi ei hakkaks sellist asja tegema, siis see normaliseerumisefekt toimuks ikkagi, kuna bänd toetaks seda. Et mitte normaliseerumist toetada peaks bänd iga kord erineva välimusega olema. Ning isegi siis kui ma ntx. iga kord olen erineva outfitiga jääks ma ikkagist normaalseks, sest kuna bändidel mängib olulist rolli imago, siis on see NORMAALNE, et mul on iga kord erinev outfit.

Kokkuvõtteks: normaalsus on subjektiivne, esineb kõikjal ning sõltub erinevatest individuaalsetes kriteeriumitest. Mida vähem kriteeriume on normaalsuse iseloomustamiseks, seda kergem ja lihtsam on normaalsust vastandada "ebanormaalsusele".

Heheh, on üks sõna mida ma teadlikult ei kasuta - objektiivne ja tundub, et sellele lisandub sõna "ebanormaalne" ning selle sünonyymid.

FanAttic
02-01-2005
kell 12:58

Tegelikult ootaks rohkem inimesi teoretiserima. Madu on minu vaieldamatu lemmik n ja muidugi Evestus (sümboolne žest on lihtsalt super), Jan ja Majestic ning Keli raha kommentaar raha kohta oli ka ülimalt hea, aga tahaks rohkem. Siit on praegu juba niipalju teemasid läbi jooksnud (Evestus, normaalsus, friiklus, ebanormaalsus, sõnumite konstrueerimine, edastamine ja interpreteerimine jne.). Võta aint ja kirjuta oma arvamus.

JRGN
02-01-2005
kell 13:16

võtan ainult ja kirjutan oma arvamuse


pole elu sees evestust kuskil näinud, aga ma arvan, et ükskõik kus ta praegu ka on, on tal näol lõbus irve ja naudib tähelepanu: ja seda tänu sinule

FanAttic
02-01-2005
kell 13:27

Madu sul on tegelikult täiesti õigus. Mina ise olen tõstnud seda Evestuse teemat üle, sest mulle on millegipärast jäänud mulje, et Evestuse puhul ei ole tegemist tavalise artistiga, või vähemalt jättis ta mulje nagu tegemist oleks millegi ebatavalisega (sama hästi oleks võinud võtta ette suvalise black-metal bändi ja rääkida nende värvimisest ja imagost vs. ühiskonna normaalsuse kriteeriumid). Isiklikud normaalsuse ja ebanormaalsuse kriteeriumid olid liiga pealiskaudsed kuid see arutelu on kindlasti palju juurde andnud. Samas nyyd kus ma olen jõudnud (vähemalt enda jaoks) järeldusele, et Evestuse puhul on tegemist täiesti tavalise nähtusega, siis ei näe ka põhjust miks ma peaks imagost nii palju juttu tegema ja seda "fännama". Mul võtab arusaamine kaua aega, aga parem hilja kui mitte kunagi.
Pms. vabandan kõikide ees keda olen solvanud ja kannatusi põhjustanud.

(Ebanormaalsust ei eksisteeri, kõik on tegelikult normaalne. Lihtsalt sõltub isiklikest kriteeriumitest ja kontekstist. Kas siis ebanormaalsust üldse eksisteerib? Tundub, et vist mitte, sest kontekst ja kriteeriumid määravad normaalsuse. Mis ei ole ühe jaoks normaalne, on teise jaoks normaalne.)

FanAttic
02-01-2005
kell 13:28

pole elu sees evestust kuskil näinud, aga ma arvan, et ükskõik kus ta praegu ka on, on tal näol lõbus irve ja naudib tähelepanu: ja seda tänu sinule
Mina naudiks ka n

Madu
02-01-2005
kell 15:24

See läheb nyyd natuke valesti, aga olgu. Tähendab, mina EI omista Evestusele mingit erilist tähendust.

omistad küll. niimoodi meedia ju töötabki. kellest räägitakse, sellele on antud tähendus. kas või ainult see tähendus, et temast ON midagi rääkida. rääkida võib muidugi ka 'täiesti tavalisest' inimesest. ja ka 'täiesti tavalisel' inimesel on sealjuures tähendus. ning kui temast juba räägitakse, siis paraku selles kontekstis ta enam ei ole 'täiesti tavaline' inimene. siis on ta juba kas farmigabriel või baarimaarit või solwaigievestus. n et siis - lisandub mingi täiesti uus määratlus, mingi ERILINE TÄHENDUS.

ma jätkan hiljem, praegu on natuke liiga kiire.

FanAttic
02-01-2005
kell 17:52

omistad küll. niimoodi meedia ju töötabki. kellest räägitakse, sellele on antud tähendus. kas või ainult see tähendus, et temast ON midagi rääkida. rääkida võib muidugi ka 'täiesti tavalisest' inimesest. ja ka 'täiesti tavalisel' inimesel on sealjuures tähendus. ning kui temast juba räägitakse, siis paraku selles kontekstis ta enam ei ole 'täiesti tavaline' inimene. siis on ta juba kas farmigabriel või baarimaarit või solwaigievestus. n et siis - lisandub mingi täiesti uus määratlus, mingi ERILINE TÄHENDUS.

ma jätkan hiljem, praegu on natuke liiga kiire.


Jaa, aga mina ei ole antud juhul Solwaigevestus tähendust loonud, või olen? Minu arust Evestuse ja Solwaigi imago eksisteerib, kujuneb/kujundatakse minust sõltumatult ja see ka taastoodab ennast minust sõltumatult. Mina võin siin padrata kuidas jaksan, kuid egas Evestuse ja Solwaigi populaarsus või imago rõhuasetus ja väljakujunemine pole minu teha. Ma ei püüagi seda. Mina lihtsalt (antud juhul) TAASTOODAN neid tähendusi mis meedia ja ka osa kuulajas/vaatjaskonnast on omistanud (Evestus kui silmapaistev kuju Solwagis) püüan fenomenist aru saada (õigemini olen enda jaoks juba selgeks teinud).Meedias töötava inimesena tead suurepäraselt kuidas protsessid käivad. Nii subjekt kui ka meedia ise loovad ja omistavad lisaväärtusi. See ongi umbes see, et Anu Saagimi ja Kroonika ning teiste klatšikate vahel on tegelikult sümbioos. Saagim kasutab Kroonikat lisaväärtuse (imago) levitamiseks ja loomiseks, ning Kroonika kasutab Saagimit oma müüginumbrite suurendamiseks. Ja loomulikult on võimalik omistada ka tavalisele inimesele lisaväärtus (baariliisid, farmigaabrielid) e. ajutised avaliku elu tegelased.

napalm
02-01-2005
kell 23:35

kuradi grafomaanid n

Madu
03-01-2005
kell 03:29

jah@napalm n

@ FanAttic
just nimelt, kõik on suhteline ja sõltub kontekstist ja mõtestajast ja tõlgendajast. ning minu meelest võib koos tõdemusega, et Evestust on suhteliselt võimatu väljaspool konteksti mõtestatult defineerida, nii et kõik tõlgendajad seda ühtmoodi mõistaksid selle teema nüüd lukku panna.
(loe: ma ei viitsi praegu rohkem jaurata.)

haakkristi
03-01-2005
kell 03:34

kuidas te üldse viitsite niipalju jaurata....maarueisaa

Madu
03-01-2005
kell 03:53

tead, see on nigu Kivinõial:
...kui mu sisemus kokku mind kisub,
käseb: kuku nüüd jaurama! ...


n

Bastard
03-01-2005
kell 08:44

rada7 hakkab aina rohkem delfi naistekat meenutama n

Kati
03-01-2005
kell 09:22

Kas tõesti enam millestki muust ei ole rääkida? Mis selles Evestuses siis nii erilist on? Tavaline inimene ju.

FK
03-01-2005
kell 11:08


rada7 hakkab aina rohkem delfi naistekat meenutama n

??? Ole nüüd... Erinevalt delfi naistekast oli seda mõttevahetust siin ju päris huvitav jälgida.
Evestuse enda lühike ja konkreetne panus arutellu oli muidugi veel eriti hea n

piina-liina
03-01-2005
kell 12:40

fui

Ann
03-01-2005
kell 13:01

Mis fui? n

marlews
03-01-2005
kell 16:39

No ma ei saa aru, iga kord kui rada7messe satun, siis on miskine Evestuse teema üleval.

haakkristi
03-01-2005
kell 16:44


No ma ei saa aru, iga kord kui rada7messe satun, siis on miskine Evestuse teema üleval.

vot sellepärast...
evestus on ju eesti metalskene personaalne jeesus ja ebajumal, kaarel kose ja cool d, vaba miljonär ja stiilne viisik, algus ja ots, alfa ja oomega, sussi poeg ja draxi vend, Jam-i Juss ja Baari-Maarit, Bilbo Baggins ja Modern Talking.

marlews
03-01-2005
kell 16:48

Seda ma juba irvitasin

HaraldHaak
03-01-2005
kell 18:29

Väga huvitav teema töö vahele lugemiseks.
Kuigi mulle tundub, et Evestus on siin lihtsalt metafoor.
Sama hästi võiks threadi nimi olla "Bentoni saapad ja nende suhe metali kajastamisesse Eesti meedias" või midagi muud sellist.

FanAttic, kas Sa oled sellele ka mõelnud, miks Evestus Forgottenis trummides maski kannab?

Me pole Evestusega palju rohkemat kui teretuttavad, nii et ma tõesti ei tea, mis ta pea sees toimub ja kas kujundatud kuvandil ja suhtumisel tegelikult tõepõhi all on, aga mulle tundub, et me peame teineteisest lugu, kuigi olen korduvalt kritiseerinud Solwaigi anaalseid halatekste ja õlgukehitamapanevat vokaalikäsitlust. Aga kõik see ei vasta FanAtticu püstitatud küsimusele, vähemalt otse mitte.

Ma tõesti ei usu, et Evestus "mängib meigiga" selleks, et oma muid (oletatavaid) puudujääke peita. Kui Solwaig ei sooviks sellist vokaali, võtaksid nad teise vokalisti (kamoon, kui keeruline on inimesele patse pähe siduda, krohv näkku tulistada ja ekstsentrilisema kaltsuka nädala käive selga suruda?) või nõuaksid Evestuselt, et ta laulaks teistmoodi. Aga nad ei tee seda. Järelikult nende meelest peabki nii olema. Kas sellest ei piisa?

Äkki küsid Evestuse käest privas järele, miks ta on selline, nagu on?

.Q7
04-01-2005
kell 11:44

"yo! too much is never enough"

ivo
04-01-2005
kell 13:48

Fanattic...Mina võin siin padrata kuidas jaksan, kuid egas Evestuse ja Solwaigi populaarsus või imago rõhuasetus ja väljakujunemine pole minu teha. Ma ei püüagi seda. Mina lihtsalt (antud juhul) TAASTOODAN neid tähendusi mis meedia ja ka osa kuulajas/vaatjaskonnast on omistanud...

Jah, muidugi TAASTOODAD, aga samas on ka see üks meedia ülesandeid ja omadusi. Peegelduvate peeglite mäng änd shitt. Ning sellega oledki (vähemalt mingis ringis) viinud asjad järgmisele astmele, mis võib kajastuda veel kuskil ja veel kuskil ja veel kuskil...

elaskordhunt
04-01-2005
kell 14:44

Kuna ma juba kogu selle teema läbi olen viitsinud lugeda siis ma lihtsalt pean midagi ütlema.
ma ei saanud lõpuks enam Fanatticust tuhkagi aru. Jutt läks juba nii segaseks ja vastuoluliseks ja ennast välja vabandavaks. Sorry.
Aga mis Evestusesse puutub, siis minu meelest on ainult tervitatav et on siin meil Eestis inimene kes julgeb ajada oma rida nii äärmuslikult kui soovite. Ise ei ole ma ka mingi Solweigi austaja kuid respekt siiski. Respekt inimestele kes vaatamata kõigele jamale siin elus teevad seda mida nad tahavad ja on sellised nagu nad tahavad. Isegi kadestan neid pisut, sest endal ei ole veel õnnestunud nii kaugele jõuda kuigi liigun sinna poole.
Ja lõpuks veel Fanatticule: äkki on hoopiski nii ei Evestusele lihtsalt tundub et ta on selliselt kõige ilusam eh? Ja ilu ei sünni patta panna ja maitse üle ei vaielda.

Bastard
04-01-2005
kell 14:59

nii tehaksegi muide ebajumalaid ja staare.
tegelt see peaks hala ja läbu alla käima või hoopis lukku pandama.

HaraldHaak
04-01-2005
kell 15:02

Ma tahtsin ka 15-aastaselt välja näha nagu Alice Cooper + W.A.S.P. + The Exploited, aga ei saanud – koolis ei lubatud pikki juukseid kanda, stiilseid rõivaid polnud saada, vanemad ei lubanud "kaltsaka moodi tänaval käia" ja ise kartsin moemeestelt peksa ka saada. Aeg-ajalt siiski tegin oma välimusega midagi (tolle aja kontekstis) ekstreemsemat, aga see tundus endalegi mannetu. Ja peksa sain ma diskopersedelt ka tihti.

Ja nüüd, kus ma endale ekstreemsusi vabalt lubada saaksin, olen ma vana, paks ja maharahunenud, aga mul on neetult ja siiralt hea meel, et on selliseid toredaid enda välimusega kunsti tegijaid. Ja Evestusel on neist veel vast kõige rohkem stiilitunnetust.

Aga teema oli vist hoopis milleski muus... Ma olen 28 tundi järjest tööl olnud, aju enam ei jaga matsu eriti, aga samas on paras eufooria kallal kogu aeg, kui töötegemise vahele midagi muud leiutan. Vabandust offtopiku pärast.

marlews
04-01-2005
kell 17:00

Tegelikult olete te jumala ogarad. Aga ma lugesin 31. dets Tartu bussis sellist Kivirähki artiklit: http://www.epl.ee/artikkel_281766.html

Mingil määral on seotud Madu jutuga meediast ja persoonidest selles. Kui kelleski räägitakse, siis ta ongi "keegi". Ning, et räägitaks on kuidagi vaja ju silma paista.

"Samas pole ju tegelikult nägudest puudust. On teada-tuntud tõsiasi, et kui panna kellegi intervjueerimiseks tänavale üles kaamera, siis trügivad otsekohe kaadrisse ka poisikesed ja muidu napi aruga isikud. Nad torkavad oma lõusta otse kaamera ette või põrnitsevad lollakalt taamal, ise aeg-ajalt lehvitades – ilmselt tervitamaks teisi omataolisi napakaid."
Lõik siis tollestsamast artiklist.

marlews
04-01-2005
kell 17:07

loodan, et ma nüüd õhtulehe monopoli siin foorumis ei kahjustanud. :)

Madu
04-01-2005
kell 17:32

Bastard, ära mölise, kui sul midagi öelda ei ole. n
vabandust...

aga see pole nii väga hala ja läbu midagi.
imago kujundamine/kujunemine ja sellega seonduv on tegelt tõesti täitsa põnev teema.
mul oli omal ajal täpselt sama probla nigu Haraldil. ja teenisin mingil ajahetkel ära näiteks hüüdnime "pärlperse", kui ma oma püksid mingil enda meelest väga punkarlikul moel ära "neetisin" (see oli umbes see aeg, kui punk hakkas tallinnas väga vaikselt pead tõstma, aga viljandis, kus mina olin, käisid kõik nööri mööda ja punk oli väga ebalahe). siis riputasin endale kellukese jala külge. nigu pidalitõbistel. et kui kõnnid, siis on kaugele kuulda, et tuled ja teatakse eest ära hoida. mu õeke ja sõbrants tegid sedasama. ning varsti olid kalamehepoed kellukestest tühjad ja pooled tibid kilisesid, siis me korjasime oma kellukesed jälle ära. ja õmbelsime hoopis konnad ja kärbsed riiete külge (kuradi hea pood oli see kalameestepood ikka tollal). ja rohelist küünelakki tehti nii, et hangiti kuskilt värvitu või valge küünelakk ja puhuti rohelise pastaka sisu sinna sisse. või siis kasutati briljantrohelist. ja juukseid värviti templivärviga. jne. jne.

a see selleks.

@marlews
ei kahjustand sa miskit. muu meedia rokib täpselt samamoodi. ja kivirähul on üsna õigus. ning paraku on nii, et kui selle vooluga kaasa ei lähe, siis pole sind tegelt ikka olemaski. või vähemalt on väga keeruline olemas olla. vale on ainult suhtumine, et kui meedia sinust pajatab, siis sa oled ilmtimngimata baaripaavo või farmigaabriel. meediat tuleb ise kujundada. ja seda saab teha ikkagi ainult nii, et topid oma nina igale poole sisse ja vahele. et kui ilmub lugu, mis natukenegi millestki alternatiivsest pajatab, siis tuleb seda kommenteerida. isegi siis, kui see pole päris sinu küpsis, vaid ainult servast haagib. oluline on, et see on alternatiivne. mitte nii, et kui baaritalise lugu ilmub, siis kõik vinguvad, et jälle see baaritalis! ära on tüüdanud! ja kirjutavad sel teemal 300 kommentsi. aga kui ilmub metsatöllu lugu, siis loevad küll, aga kommentside arv ei küüni üle paarikümne kui sinnanigi.
tropid olete. vot mis. sellepärast meedia ongi siuke, nigu ta on. ega pakkumine tuleb ju ikka vastavalt nõudmisele.
n

Madu
04-01-2005
kell 17:33

et see viimane jutt ei olnud siis tegelt üldse mitte ainult marlews'ile... n

Berg
04-01-2005
kell 18:38

kuule madu, sina vist oled sellese va ainsasse rokistaari armunud hehe... ainult üks (põhjendamatu ) kiidulaul n

ja teine asi, et Metsatöll eesti meedias, no kuulge... Milleks? Kui tuleks mingi Nexus oma asju rada7 või HRCs reklaamima siis on piss majas (ja ausalt, mida ITTU teeb HRC bänner reidis ja reidi bänner HRC lehel == sell out rsk n ) See "tavameedia" vallutamine las jääb Evestuse sarnastele pissikottidele...

Bastard
04-01-2005
kell 18:38

ära ise mölise
targutaja väljas n

Madu
04-01-2005
kell 19:02

Bastard@'targutaja' is my middle name... n

@Berg, kule, kas ma pean sulle jälle meelde tuletama, et ma olen sinu kah korra lehte torgand? ma võin selle üles otsida ja sisse skännida. see oht ripub kogu aeg õhus. n

eelmine kord see ähvardus igatahes aitas... n

mai äss, nii kui ma kellegi suhtes positiivset meelestust üles näitan, olen ma kohe armund. see pole mitte esimene kord, kui mind milleski sellises (põhjendamatult) süüdistada üritatakse. n

tegelt ütleme nii, et mulle meeldib ilgelt kõrvalt vaadata, kuidas on võimalik meediat mõjutada. ja kuidas meedia inimesi mõjutab. et nigu loomkatse või midagi. ja Metsatöllu plaadimüüginumbreid on nende n-ö tavameedias esinemine üpris kõvasti tõstnud, usun ma. see tähendab bändile suuremat sissetulekut, mis omakorda tähendab paremaid võimalusi järgmise plaadi tegemisel. ning üks meediakanal võib viia ka teiseni. tavameedias figureerimine võib ükskõik kellele või ükskõik millisele nähtusele tähendada ka seda, et neid kogemata ka märgatakse kellegi poolt, kelle jaoks see on nagu rusikas silmaauku, aga kes mingitel põhjustel sellega lihtsalt kokku ei puutu. nii et n-ö tavameediat ei saa sugugi alahinnata.

haakkristi
04-01-2005
kell 19:07

Eve S Tuss

Bastard
04-01-2005
kell 19:12

minus tekitab see haipimine vastumeelsust hoopis.

Madu
04-01-2005
kell 19:35

sellepärast, et sa oled otsustanud, et see tekitab sinus vastumeelsust.
pealoogia.

Berg
04-01-2005
kell 22:08

@Berg, kule, kas ma pean sulle jälle meelde tuletama, et ma olen sinu kah korra lehte torgand?

Alright, see oli viga, aga olgem ausad - juuksed olid ka minu omad, mitte kellegi Mänsoni'i omad. Tavameedia on ehk jah veidi teine teema, ärme seda siin arutama hakka.

Rokistaaride kohta eestis mnjah, õige staari tunneb ikka sellest ära, et tüüpidele piss pähe ei löö. Atsogi ju ütles, et isegi Lemmy tuli ennast ise tutvustama. Isiklikul tasandil ei oska kosta, aga mulle näiteks selline "ohooo look at me olen eriline" stiil ei istu, ja ma võtan omale vabaduse antud juhul inimese (lava) tegude järgi ka tema iseloomu hinnata.

keegi võiks mulle meenutada, miks ittu mul oli vaja esimene kiri siia kirjutada... n n

fjodor
04-01-2005
kell 22:33

madu, palun lõpeta, oleks aeg kõigile üks hea uusaasta kingitus teha.

fjodor
04-01-2005
kell 22:34

tänan.

konnapea
04-01-2005
kell 23:25

Tegelt olen mina eesti kõige lahedam metalmees,varsti saate kõik näha-ma ilmun taevast ja toon siia stseeni uue korra..Ja siis kummardate ainult mind ,miiiiiind.... kuradi kaabakad! n

MetalleR
05-01-2005
kell 00:10

n

FanAttic
05-01-2005
kell 01:21

Äkki küsid Evestuse käest privas järele, miks ta on selline, nagu on?
Veelkord, mul ei ole Evestuse vastu mitte midagi ja mulle ei lähe ka korda miks ta selline on. See on omaette teema. Mõte oli lihtsalt arutleda selle fenomeni üle, et on kujunenud/kujundatud selline "vastuoluline ja ebatavaline" imago ja kas see tegelikult on nii väga vastuoluline. Mina enda jaoks jõudsin järeldusele, et see "vastuolulisus", "ebanormaalsus", "erinevus" kui soovite ei olegi tegelikult mingi erinevus vaid normaalsus. Erinevus on näiline ja tuleneb sellest kui me vastandame normaalse maailma (peavool e. mainstream) kriteeriumid metali kui subkultuuri kriteeriumitega. Võrreldes Jüri või Mardiga tänavalt torkab silma erinevus. Samas kui me aktsepteerime asjaolu, et jah, see kõik on subkultuuri tunnus siis on see normaalsus. Tituleerida asja või fenomeni "ebanormaalseks" või "hälbeliseks" tuleneb tihtipeale suutmatusest aktsepteerida teiste tõekspidamisi. Tegelikult ei ole olemas ebanormaalsust. On olemas ainult kas aktsepteeritav normaalsus või vastuvõetamatu normaalsus. Ntx selline Islamimaades (eelkõige Pakistanis ja Iraanis) levinud tava nagu naiste kividega surnuks pildumine. Lääne kultuuri aspektist tundub selline asi ebanormaalasena (me lihtsalt ei mõista seda). Samas kui me püüame aru saada tagamaadest (traditsioonid, kultuur, Islami äärmuslik tõlgendamine) siis jõuame järeldusele, et tegelikult on see normaalne nendele, ainult vastuvõetamatu meile kui Läänekultuuri inimesele, e siis vastuvõetamatu normaalsus. Ebanormaalsus terminina on lihtsalt egotsentristlik lähenemine. Alati on kõike ebanormaalseks tembeldada kui tegelikult sellest üritada aru saada (süüvida põhjustesse) ja siis omad järeldused teha.

Evestus sellisena nagu ta on üleval pildil ja sellisena nagu on kontserdil on igal juhul normaalne (vähemalt minu jaoks). Ma ei näe põhjust rääkimiseks millestki erilisest fenomenist või sündmusest. Tuleb lihtsalt lähenemisnurka vahetada ja teha seda erinevate kriteeriumite alusel.

Madu
05-01-2005
kell 01:23


madu, palun lõpeta, oleks aeg kõigile üks hea uusaasta kingitus teha.

fjodor, sa nigu näeks mind esimest korda... n

FanAttic
05-01-2005
kell 01:23

Aga mis Evestusesse puutub, siis minu meelest on ainult tervitatav et on siin meil Eestis inimene kes julgeb ajada oma rida nii äärmuslikult kui soovite.
Milles see äärmuslikkus seisneb? Kuidas see äärmuslikkus kujuneb?

Madu
05-01-2005
kell 01:25

kui see nüüd muidugi irritatsioon ei olnd. n
aga ka sel juhul ei anna see oodatud tulemust.
mina lõpetan siis, kui mina ise tahan või vajalikuks pean.

Madu
05-01-2005
kell 01:27

näh, FanAttic, sa hakkad ju jälle otsast peale... n

ja @Berg - miks mulle tundub, et päris "ma olen täitsa tavaline!"-suhtumisega ei roni ka sina lavale... vähemalt mitte kontserdilavale. saunalavast ma muidugi ei tea. n

FanAttic
05-01-2005
kell 01:33

ei kahjustand sa miskit. muu meedia rokib täpselt samamoodi. ja kivirähul on üsna õigus. ning paraku on nii, et kui selle vooluga kaasa ei lähe, siis pole sind tegelt ikka olemaski. või vähemalt on väga keeruline olemas olla. vale on ainult suhtumine, et kui meedia sinust pajatab, siis sa oled ilmtimngimata baaripaavo või farmigaabriel. meediat tuleb ise kujundada. ja seda saab teha ikkagi ainult nii, et topid oma nina igale poole sisse ja vahele. et kui ilmub lugu, mis natukenegi millestki alternatiivsest pajatab, siis tuleb seda kommenteerida. isegi siis, kui see pole päris sinu küpsis, vaid ainult servast haagib. oluline on, et see on alternatiivne. mitte nii, et kui baaritalise lugu ilmub, siis kõik vinguvad, et jälle see baaritalis! ära on tüüdanud! ja kirjutavad sel teemal 300 kommentsi. aga kui ilmub metsatöllu lugu, siis loevad küll, aga kommentside arv ei küüni üle paarikümne kui sinnanigi.
tropid olete. vot mis. sellepärast meedia ongi siuke, nigu ta on. ega pakkumine tuleb ju ikka vastavalt nõudmisele.

Vaata selle olemisega on paraku nii, et kui sa vajad olemiseks meediat siis sa tikud sinna. Kui sa leiad tunnustust teistmoodi ja sul ei ole otseselt vaja imagot kujundada (ei ole sõltuvuses imagost), teisisõnu, ei ole avaliku elu tegelane, siis ei ole mõtet sinna kaamerate ette ennast ajada. Nagu enne ütlesin, siis seltskonnajakirjanduse ja avaliku elu tegelaste vahel on sümbioos. Mõlemad sõltuvad üksteisest. Seltskonnaajakirjandus annab abaliku elu tegelasele sümbolilist kapitali ja avaliku elu tegelane seltskonnajakirjandusele majanduslikku kapitali. See toimib enamjaolt muidugi niimoodi. Paha oli vaadata kuidas TLÜ ja TÜ "sõja" ajal oli ülepäeviti üks või teine professor/õppejõud sõna võtmas. Mõttetu.

Kui ntx terve metal skene aktiviseeruks järgmise artikli peale ja kommentse tuleks kõige rohkem, siis kas on reaalne võimalus, et ntx HRC laagri kohta käiv reportaaž või mingi muu samalaadne üritus oleks kajastatud esiküljel. Kas kommentaaride arv muudab kõrvalvoolu uudise peavoolu uudiseks?

Madu
05-01-2005
kell 01:42

ei, nii lihtsalt (ja kiiresti ja ühekorraga) need asjad nüüd ka ei käi.
HRC laager pääseks esiküljele põhiuudiseks tõenäoliselt ikkagi vaid siis, kui seal kellelgi pea põhjalikult lõhki löödaks või keegi end põlema paneks.
aga väike viide võib esiküljele jõuda küll.

Madu
05-01-2005
kell 01:45

Vaata selle olemisega on paraku nii, et kui sa vajad olemiseks meediat siis sa tikud sinna. Kui sa leiad tunnustust teistmoodi ja sul ei ole otseselt vaja imagot kujundada (ei ole sõltuvuses imagost), teisisõnu, ei ole avaliku elu tegelane, siis ei ole mõtet sinna kaamerate ette ennast ajada.

huvitav, miks suurem osa eesti bände on hirmsasti huvitatud sellest, et nende video teleeetrist läbi käiks, kui nad selle juba valmis on teinud?

ja kas bändi album ei ole kah mitte meedium???

Madu
05-01-2005
kell 01:47

no ütle, fjodor, kuidas ma saan lõpetada, kui nii elementaarset asjagi ei märgata. n

n

haakkristi
05-01-2005
kell 01:54

niii...mina arvan et proua madu on kivis ...ja nii igapäev ja siis ta ei viitsi üxi trippida ...ja siis jaurab omaette siin evestusest :weed: n

ivo
05-01-2005
kell 02:08

ja kas bändi album ei ole kah mitte meedium???

ja kas bändide tegijad ei ole avaliku elu tegelased?