Tenfold Rabbit

ivo
02-05-2012
kell 14:38

Tenfold Rabbit esitleb 1500 käsitsi maalitud pildist koosnevat muusikavideot

Tenfold Rabbit esitleb 4. mail kinos Sõprus 1500 käsitsi maalitud pildist koosnevat muusikavideot loole “Oblivion”.

Ansambel Tenfold Rabbit üllatas ja vaimustas laiemat publikut Eesti Laulu konkursil, kus senitundmatu bändi lugu “Oblivion” kolmandaks hääletati.

Tenfold Rabbiti ja video tootja, animatsioonistuudio Fork Film, koostöö sai alguse konkursil Noortebänd 2011, kus Tenfold Rabbit pälvis Fork Filmi eriauhinna - animeeritud muusikavideo tegemise. Video režissöör-animaator on Roland Seer ja režissöör-operaator hinnatud moefotograaf Indrek Arula (Indaru Entertainment).

“Loo sound ja helipilt inspireerisid mind välja pakkuma ja kasutama väreleva pildiga rotoskoop- animatsioonitehnikat,” räägib video üks režissööridest, Roland Seer. Rotoskoop on 1915. aastal leiutatud animatsioonitehnika, mille iga joonistus on kopeeritud või joonistatud kaader-kaadri haaval filmimaterjali põhjal. “Oblivioni” video puhul filmis operaator Indrek Arula materjali esmalt üles ning seejärel maaliti see kaader kaadri haaval käsitsi üle.

“Tegemist on väga omanäolise muusikavideoga. Eesti muusikavideote maastikul pole me sellist tehnikat ja stiili ennem kunagi näinud!” on Tenfold Rabbiti solist Andres Kõpper video esitluse eel põnevil.

“Tööprotsess oli küllaltki mahukas. Lisaks Telegraafi hotellis, Tallinna Linnateatris ja talvest krõbekülmades kesklinna trepikodades toimunud kahele intensiivsele võttepäevale, maalisime hiljem kolmekesi nädal aega jutti filmitud kaadreid üle - kokku 1500 miniatuurset maali. Koos monteerimise, materjali printimise, hilisema skännimise, lõikamise ja muude töödega kulus video ettevalmistamisele ja tegemisele kaks kuud,” selgitab režissöör Roland video tegemise tehnilisi tagamaid. Rotoskoop-tehnikat on varem kasutatud näiteks A-ha “Take On Me” ja Queens Of The Stone Age “Go With The Flow” muusikavideote tegemisel.

“Valisime Tenfold Rabbiti Fork Filmi eriauhinna laureaadiks, kuna “Oblivion” võlus meid esmakordsel kuulamisel koheselt oma valsirütmi, ootamatu vokaali, ajatuse ja eristuvusega. Fork Filmi missiooniks on kasutada ja populariseerida klassikalisi animatsioonitehnikaid ning “Oblivion” ja Tenfold Rabbiti muusika haakub meie filosoofiaga tunnetuslikul moel,” selgitab Fork Filmi produtsent Marianne Ostrat kuidas bändi ja animatsioonistuudio koostöö alguse sai.

Video avalik esitlus toimub 4. mail kell 19.00 kinos Sõprus.
Video making-of: http://www.youtube.com/watch?v=HjuABBjrrkY
Alates 5. maist on muusikavideo vaadatav internetis.

***
Režissöör-animaator-monteerija: Roland Seer, režissöör-operaator: Indrek Arula, peaosades: Öösike Niit, Andres Kõpper, tantsijad: Liisi Org, Mirjam Luhakooder ja Merlin Toovis, produtsendid: Helen Paat, Marianne Ostrat, koreograaf: Kristjan Rohioja, stilist: Britta Ratas, make-up ja soeng: Daria Tamm

Tootjad: Fork Film, Indaru Entertainment

ivo
07-05-2012
kell 16:08

Video ise kah siis: http://www.youtube.com/watch?v=HGa_3GyXO_0

ivo
14-01-2013
kell 15:06

Tenfold Rabbit alustas uut aastat välistuuri ja videoga uuele loole “Balance of Water and Stone”

Folk-rokk kollektiiv Tenfold Rabbit alustas uut aastat eduka välistuuriga, mis koosnes seitsmest publikurohkest kontsertist Lätis,Leedus, Poolas, Tšehhis ja Saksamaal.
Tegu on bändi karjääri esimese laiahaardelise välistuuriga, varem on Tenfold Rabbit esinenud Riias eestlastele tuttavas indie-lokaalis I Love You Bar ning möödunud suvel Balti riikide populaarseimal festivalil Positivus.
Esimest korda kohtus tuuri jooksul bänd Cesise, Liepaja, Vilniuse, Praha ja Lodzi publikuga.

Kontserttuuri raames filmiti koostöös Leedu muusikaturundus keskkonnaga Vilnius Temperature video bändi uusimale loole “Balance of Water and Stone”, millega Tenfold Rabbit osaleb ka 2013. aasta Eesti Laulu konkursil.

Lisaks möödunud tuurile jõuab Tenfold Rabbiti muusika 2013. aastal veelgi suurema hulga välispublikuni. Planeeritud on järgmine kontserttuur ning suvised festivali esinemised Lätis, Leedus, Poolas ja Tšehhis.

Rada7.ee
03-03-2014
kell 20:21

Tenfold Rabbit läheb Itaalia tuurile

Teisipäeva hommikul alustab Tenfold Rabbit oma esimese Itaalia tuuriga, mis viib bändi kahe nädala jooksul viiteteistkümnesse linna.

“Meiega töötab seal üks kohalik agentuur, kellele meie muusika väga meeldib ning kes usub, et meie looming meeldib ka Itaalia publikule,” kommenteerib bändi solist ja helilooja Andres Kõpper.

Kontsertide repertuaari kuulub suuremas osas bändi uus looming, mis ilmub albumil 2014. aasta jooksul. Tuuri ajal avaldatakse ka uus videoga singel “Eyes Wide Shut”.

Varem on bänd esinenud lisaks Balti riikidele Tšehhis, Poolas, Saksamaal ja Türgis. Möödunud aasta 5. detsembril käis Tenfold Rabbit esindamas Eesti kultuuri Eesti Turismiagentuuri poolt korraldatud esitlusmessil Milaanos.

Eesti publiku ette astub Tenfold Rabbit otse tuuribussist 28. märtsil Tallinn Music Weeki raames Rock Cafes kell 20.00.

Itaalia tuuri ajakava:
7.märts EDEN CAFE', Treviso
8.märts RE DI DENARI, Portogruaro
9 märts: RIVE JAZZ CLUB, Bassano del Grappa
10 märts: MOOG SLOW BAR, Ravenna
12 märts: VINILES, San Benedetto del Tronto
13 märts: TENDER CLUB, Firenze
14 märts: MR ROLLY'S, Vitulazio
15 märts: SOTTOSCALA9, Latina
16 märrts: GODOT ART BISTROT, Avellino
18 märts: FANFULLA, Roma
19 märts: TEATRO C, Livorno
21 märts: OFFICINE CORSARE, Torino
22 märts: TETRIS, Trieste

tess
21-03-2014
kell 22:57

Tenfold Rabbit avaldas uue loo ja video


Kolmapäeval, 19.märtsil, avaldas hetkel Itaalias tuuril olev Tenfold Rabbit uue loo ning video “Eyes Wide Shut”. Video koosneb stuudiokaadritest ja bändi fännide poolt saadetud materjalist, mis on filmitud rohkem kui kahekümnes eri paigas üle maailma.

““Eyes Wide Shut” räägib tehnoloogiast sõltuvast ühiskonnast, kus inimlik kontakt asendub üha enam virtuaalsega. Kollektiivi muutus, millele järgnes tihe prooviperiood, on meid viinud uue muusikalise suunani, milles varasemad folgi mõjutused on asendunud elektrooniliste elementidega,” kommenteerib bänd.

Loo lüürika on kirjutanud Andres Kõpper ning muusika ja video idee autor on terve bänd koosseisus Andres Kõpper, Meelik Samel, Jaan Jaago ja Oliver Rõõmus.

Rada7.ee
05-11-2014
kell 12:53

Tenfold Rabbit avaldas singli peatselt ilmuvalt albumilt "Fools"


Nii kodu- kui välismaa publikule tuntud indie-elektroonika bänd Tenfold Rabbit avaldas täna uue loo "Don´t Wanna Waste a minute", mis on kolmas singel bändi 21.novembril ilmuvalt teiselt albumilt "Fools".

"Uus materjal on päris erinev meie esimese plaadi omast, mis oli peamiselt rock ja folkmuusika. Umbes aasta aega tagasi hakkasime eksperimenteerima arvuti- ja süntesaatori võimalustega ja uus kõla on palju elektroonilisem. Lugude lüürika peamine inspiratsiooni allikas on püsinud sama - armastus, seks ja võimu suhted ühiskonnas. "kommenteerib bändi vokalist ja lugude autor Andres Kõpper.

Albumi salvestusprotsessi kirjeldab kitarrist Jaan Jaago tempoka, efektiivse ja inspiratsioonist laetuna :"Kui me talve hakul proovis kokku saime ja Andrese kirjutatud uute lugude ideid katsetama hakkasime, ei hoidnud me keegi end tagasi. Livedel ei saa me kõiki oma fantaasiaid teostada ning need on kuuldavad albumil - lõrisevad sub-bassid, ärevad timpanid, kommikarpidega prepareeritud klaver, elektrikitarril esitatud Godzilla-hääled - kõik hullused on olemas!"

Albumi trummid, basskitarr, süntesaator ja klaver on salvestatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kitarrid Viljandi Pärimusmuusika Aidas ning vokaalid produtsent Charlie Chastaini kodustuudios.
Plaadil kõlava muusika autorid on Andres Kõpper, Jaan Jaago, Meelik Samel ja Oliver Rõõmus. Albumi produtsent on Charlie Chastain. Loos "Don´t Wanna Waste a Minute" laulab taustavokaale armastatud noor Ugala teatri näitlejanna Adeele Sepp.


[video]http://www.youtube.com/watch?v=pU0xOu2bwZo&feature=youtu.be[/video]