Metsakutsu

Paks Basilio
17-11-2011
kell 13:15

Juba sellel nädalavahetusel esitleb Metsakutsu oma kohe-kohe ilmuvat uut videot loole "Õmmeldud Suu", mis on valmis meisterdatud koos Eksotikuga. Lugu ise kõlas avalikult esimest korda selle aasta EHHF-il, aga siis veel vägagi toores võtmes. Nüüdseks on lugu valmis ning valmis ka video, mille esmaesitlused toimuvad 17. novembril klubis Balou ning 18. novembril Pirados Stuudios Tallinnas. Kes üritustele ei jõua, saab uuest loost ja vidoest rohkem aimu 29. novembril saates Eesti Top 7 kanalil ETV2. Kõige täpsem info Metsakutsu Facebooki lehel.

Videotiiser

erikhallik
18-11-2011
kell 08:38

opaa

boddahh
29-11-2011
kell 22:13

väga õnnestunud lugu video pray

boddahh
29-11-2011
kell 22:15

lugu ja video*

Paks Basilio
30-11-2011
kell 00:36

Video siin vaatamiseks

bly
30-11-2011
kell 12:24

mesi

painkiller
30-11-2011
kell 13:56

väga mõnus sünge lugu ja video
y y y y y y y y y y y

ivo
30-05-2013
kell 00:40

Kohalikus hiphop muusika maailmas tuntud Metsakutsu avaldas oma kõige värskema loo "Mustad Südamed". Kahekesi koos sõbraga valmis sellele ka stiilne video. "Mustad Südamed" on esimene singel Metsakutsu sellel sügisel ilmuvalt uuelt albumilt "Kelmiküla Unistus".

Video autoriteks on tuntud räpivideo meister Felix Laasme (Beebilõust "Mendid", Okym Riim "Pahamees", Pirados Mixtape) ja Metsakutsu ise. Kogu video eelarveks on üks paar Nike Air Max jalatseid, mida Metsakutsu oma video kaasautorile video filmimise ja monteerimise eest lubas. "Lihtsalt on nii kujunenud, et minu kordaminekud muusikas kükitavad täielikult mu sõprade ja tuttavate õlgadel nagu lasteaia eelik Tallinna Loomaaias" kommenteerib Metsakutsu.

Uus singel "Mustad Südamed" on iTunes'i muusikapoest ostetav alates 07.06. Metsakutsu kolmas album "Kelmiküla Unistus" ilmub sellel sügisel.

ivo
23-10-2013
kell 11:35

Metsakutsu uus plaat Kelmiküla Unistus

Aastal 2010 oma esikalbumiga „Testament” Eesti Muusikaauhindadel parima hiphop albumi kategoorias võitnud Metsakutsu ilmutab 1.novembril oma teise kauamängiva „Kelmiküla Unistus”. Plaadi on produtseerinud teiste seas DJ Critikal, Paul Oja, Eskimo ning kaasa teevad State of Zoe laulja Anneliis Kits, Ekillaz ja Tallinn Daggers. Plaadi väljastajaks on Legendaarne Records koostööd Pirados Brandiga.„Kelmiküla Unistus" on kõlalt natukene eksperiment, natukene traditsiooniline, natukene värske ja natukene nostalgia. Kokkuvõttes täpselt selline nagu algupäraselt planeeritud oli - ei mingeid žanri, teema ega koostöö piiranguid. Just sellepärast täiesti erinev eelmisest albumist, kus olid kindlad suunad ja helilised eesmärgid, kuhugi sobituda,” iseloomustab Metsakutsu oma uut materjali. „Sisult jutustab plaat kümne erineva inimese loo. Kümme erinevat karakterit, kes on kokku lapitud natukene minust endast, natukene minu sõpradest ja natukene kõigest ülejäänust. Mina-vorm lugudes on suure osa ajast hoopis sina või tema,” kirjeldab räppar oma plaadi kontseptsiooni.

Koos plaadiga ilmub ka täiesti uus video loole „11”, mida on võimalik esmakordselt näha ETV2 saates „Eesti Top7” 29.novmebril. Samuti saavad kõik huvilised Metsakutsut näha koos Põhja-Tallinnaga ettevõetaval Eesti tuuril järgmistes kohtades:

25.10 Tallinn
26.10 Tartu
01.11 Pärnu
02.11 Viljandi
08.11 Kuressaare
15.11 Rakvere
16.11 Rapla
22.11 Haapsalu
23.11 Tallinn

ivo
23-10-2013
kell 11:37

hea foto, ühte nägu

ivo
30-10-2013
kell 12:07

11 video siin: http://www.youtube.com/watch?v=jCOp0yCnm2w

Rada7.ee
07-07-2014
kell 20:41

Metsakutsu uus lugu ja video "Karikad"

Metsakutsu (Legendaarne Records) andis välja uue loo nimega "Karikad", millele tegi video koos Felix Laasmega, kelle portfooliosse kuulub ka näiteks Beebilõiusta "Mendid" video.


Loos teeb kaasa ansamblitest Groundhog Day ja Flank tuntud vokalist Tõnn Tobreluts. Loo muusika on teinud Paul Oja ning lõppviimistluse DJ Critikal. Artist ise ütleb oma video kohta: "Loo inspiratsioon pärineb paari kuu tagusest ajast, kui ma Eesti Muusikaauhinnad 2013 Hip-Hop/Rap/RnB kategoorias tühja pihu ja tatise ninaga jäin. Üritusele eelnenud mölin ja frustratsioon paisus minu parema käe rusikasse ja plahvatas paberile. Käisin läbi kõik oma sügavad hingesopid ja kanalisatsiooni nurgatagused. Otsisin ajendeid, analüüsisin tulemust ja leidsin vastused".

Rada7.ee
31-10-2016
kell 20:58

Metsakutsu andis välja singli “Pole piiri“ ning sõlmis lepingu plaadifirmaga Universal Music Baltics


ilmus Metsakutsu singel ”Pole piiri“, milles teeb kaasa Koit Toome. Loo on produtseerinud DJ Critikal. ”Pole piiri“ on kolmas singel uuelt albumilt ”Kuhu Koer On Maetud“, mis ilmub 25. novembril plaadifirma Universal Music Baltics alt.

„Olen terve oma elu muusikat välja andnud ühtemoodi ja seda albumit salvestades mõtlesin, et soovin seekord teha midagi teisiti. Kui tekkis võimalus Universaliga koostööd teha, haarasin sellest ka kinni. 16-aastaselt andsin endale naljaga lubaduse, et kunagi annan albumi välja Eminemiga sama plaadifirma alt ja nüüd ongi Eminem mu kolleeg. Tõesti pole piiri,” sõnas Metsakutsu.

Album on Metsakutsul järjekorras kolmas ning seal teevad lisaks Koit Toomele kaasa Cool D, Bad Art, Johanna Eenma (I Wear* Experiment), Anett Kulbin jpt. Terve albumi on salvestanud, miksinud ja produtseerinud DJ Critikal, biite on lisaks loonud Paul Oja, Shromik ja produtsendid Prantsusmaalt, Ukrainist, Soomest ja Belgiast.

„K.K.O.M. on keskmisest süngem ja tõsisem. Saund on natuke isegi ootamatult tume ja põhiliselt annavad sellele värvi välismaa produtsentide biidid. Kõige ägedam oli koostöö Helsingist pärit Kaspergiga ehk Kasper Granrothiga, kes teeb igapäevaselt asju ka Tallinn Music Weekil mitu korda üles astunud Soome artisti Noah Kiniga. Minu jaoks otsib mu kolmas album vastuseid igasugustele küsimustele nii tekstiliselt kui kõlaliselt ja kogu selle otsimise koondangi pealkirja ”Kuhu Koer On Maetud” alla. Eks iga kuulaja leiab sealt oma koera. Või ei leia.“

Metsakutsu on varasemalt välja andnud kaks albumit. Neist esimene, 2010. aastal ilmunud duubeldebüütalbum ”Testament”, seejärel 2013. aasta ”Kelmiküla Unistus”. Metsakutsu eelmine singel ”Ära mine närvi“ on kogunud Youtubes üle 430 000 vaatamise ning ligi 70 000 Spotify striimi.

Metsakutsu ”Kuhu Koer On Maetud“ lugude nimekiri:
01. Pühatont
02. Mees-mees
03. Ära Mine Närvi
04. Ta Ei Oota Rohkem feat. Anett Kulbin
05. Ma 0, Sa 100 feat. Johanna Eenma, IW*E
06. Pole Piiri feat. Koit Toome
07. 50RRY
08. Aknad Lõpuni All
09. Aga Siis (Remix) feat. Jüri Pootsmann
10. Ära Mine Närvi (Remix) feat. Cool D, Gringo (HANF KUNG), Bad Art

KUULA JA VAATA:

Metsakutsu feat. Koit Toome ”Pole piiri“ Spotifys: http://spoti.fi/2eiNcSX
Metsakutsu feat. Koit Toome ”Pole piiri“ video Youtubes: https://youtu.be/F3opBE-XXM8

Rada7.ee
15-12-2017
kell 11:36

Metsakutsu avaldas uue loo Koplifornia, mis võistleb ka Eesti Laul 2018 poolfinaalis


Metsakutsu uus lugu "Koplifornia" valmis koostöös legendaarse kodumaise produtsendiga Meelis Meri. Lugu võistleb ka ”Eesti Laul 2018” poolfinaalis.

Metsakutsu kommentaar koostööst Meelis Merega: ”Mõtlesin, et tahaks saundi muuta ja koostöö house-muusikast tulnud Merega tundus täpselt see väljakutse, mida Metsakutsu vajab. Võtsime kontakti ja Meri oli asjast huvitatud. Kui salvestasime Meelise Pärnu stuudios lugu, oli meie omavaheline klapp väga hea. "Koplifornia" on meie koostöö esimene küps vili, aga neid vilju tuleb tulevikus kindlasti veel.”

Metsakutsu ”Eesti Laul 2018” konkursist: ”Lugu sai valmis täpselt enne Eesti Laulu lugude esitamise tähtaega. Kuna träkiga otseselt mingeid suuri plaane polnud ja kuna loo teema tundus Eesti Laulu kontekstis sobilik, siis uitmõtte tulemusena otsustasimegi selle Eesti Laule saata.”

"Koplifornia" on lugu eestlastest. Meie enesekindlus on maapõhja tambitud, meie riik on väike, meie rahvas on väike, meie turg on väike, meie identiteet on käinud ühe võimu alt teise alla. Kohati tundub, et me ei suuda mitte kunagi maailma mastaabis võistelda suurte rahvustega. Selline suhtumine lämmatab meie noorte unistusi. Tegelikult oleme me täpselt nii suur rahvas, kui me olla tahame. Me oleme Olümpiavõitjad, maailmakuulsad helijoojad, artistid, disainerid, modellid. Koplist Californiani on ainult üks väike samm. See on selle loo sõnum."

Kuula uut singlit ”Koplifornia” siit: https://lnk.to/Metsakutsu_Koplifornia

thon
15-12-2017
kell 12:51

Ei saa mitte vaiki olla - Koprofornia :)

Rada7.ee
28-05-2019
kell 20:20

Metsakutsu avaldas uue loo “Ei saa taevaga läbi”, kus teeb kaasa INGA


Metsakutsu avaldas peale pisikest loomepausi uue pala, mis kannab pealkirja “Ei saa taevaga läbi”. Loos teeb kaasa Eesti Laul 2019 finaalis osalenud INGA. Muusika eest vastutab Metsakutsuga varemgi koostööd teinud produtsent ja muusik Meelis Meri.

“Uus lugu “Ei saa taevaga läbi” on oluline etapp Metsakutsu loometeel, sest see on välja antud täiesti üksinda, nö minu enda alt. Otsustasime plaadifirmaga Universal Music Baltics 3 aastat kestnud edukale koostööle praeguseks joone alla tõmmata. Viimati andsin ise, ilma plaadifirma toeta muusikat välja umbes 14 aastat tagasi. Tõmbas jala tudisema küll.”

Lugu räägib ühiskonnas levivast vabanduste otsimise epideemiast. “Selle loo kirjutasin jälle endale meeldetuletuseks. Võiks, peaks, oleks, tahaks ei vii mitte kuhugi. Aitab ettekäänetest, kui sul on mingi soov, siis võta see ette koos kogu vastutusega. Tahaks vanade klassivendadega rohkem suhelda, võiks koeraga iga päev pikema tiiru teha, oleks veits rohkem raha, läheks reisile. Ainult ise saan need asjad ette võtta ja ära teha. Toompeal piketeerimas ja teisi süüdistamas käia ei ole mõtet.”

Koostöö INGAga sujus õlitatult: “Kuulsin tema lugu “Bad” ja tekkis kohe mõte, et kindlasti peaks midagi koos tegema. Nägin teda Eesti Laulul ja mõtlesin sama asja teist korda. Kirjutasin siis INGAle Instagrami privaatsõnumitesse, et teeks koos muusikat. Inga oli nõus. Saime koos Meelisega prooviruumis kokku, jämmisime ja sõna otseses mõttes järgmisel päeval tegime kõik stuudios sisse. Nagu kellavärk!”

Spotify: https://open.spotify.com/album/2Kj69gqxX6MDERMsPXG7XC