Päevapoliitika

mustkaaren
04-07-2016
kell 22:04

Ja kus on progressiivse maailma videomonteerijad? Teatavasti tuleb Peltsebuli peletada Peltsebuliga ehk võltsvideosid võltsvideotega, Rammstein Alla Borissovna vastu.

Rene13
20-07-2016
kell 01:12

Lähipiirkonna üks parimaid huumoriskenesid pakub järjekordset pirni.
Turkey Extends Purge to Universities, Asking All Deans to Go

Turkey’s highest education authority asked heads of university faculties across the country to resign, broadening the government purge that’s followed Friday night’s failed coup. The currency plummeted.

painkiller
30-08-2016
kell 12:08

siim

Rene13
07-09-2016
kell 19:56

Filipiinidel lapsesuiselt "making great again'i" tegev Rodrigo Duterte tunneb meetodit. Nüüd ta on lubanud Islamiriigile truudust vandunud kohalike kaikameeste rakukese Abu Sayyaf'i liikmed ära süüa.

But it didn’t take long for Duterte to find another podium and take things too far once again — this time threatening to not only execute Islamist militants loyal to terrorist organization Abu Sayyaf, but to eat them alive. “They will pay. When the time comes, I will eat you in front of people,” he said Monday. “If you make me mad, in all honesty, I will eat you alive, raw…I will really carve your torso open. Give me vinegar and salt and I will eat you.”

Head isu!

azad
07-09-2016
kell 21:29

et see taat ka jaksab.

tore on mõelda, et kodumaisest poolitjamast eemale saab. samas tuleb Duterte toimetamistest hakata lähemalt osa saama.... vihmakäest räästa alla.

Rene13
08-09-2016
kell 13:49

Kui pukis on inimestesööja, tuleb võimalikult vähesöödavana välja näha.
Idi Amini aegses Ugandas hakati kandma suuri kaabusid ja kübaraid, kuna teati, et pealikule ei maitse seened.

Kirill
24-09-2016
kell 14:12

siim

verrückt
26-09-2016
kell 13:47

Kas nüüd peaks äkki lisama ka kurva Siimu? Või hoopis mitte?

kurmet
26-09-2016
kell 16:02

Tõsine Siim

Osmium
09-11-2016
kell 19:11

Tea, kas näeme ka sellist päeva, mil Venemaa presidendiks saab Žirinovski.

tank
09-11-2016
kell 20:37

see oleks küll väga hirmus päev anal

Rene13
22-11-2016
kell 00:39

Tragikomöödia Hispaaniast.
Make Spain great again
Teagi kohe, mida selle "great" all silmas peetakse. Siglo de Oro't?
Nõutakse uut Kolumbust ja asteroidivööndi koloniseerimist?

Rene13
26-11-2016
kell 02:20

sõjandusssait war is boring arvab, et Trump on saavutanud esimese triumfi.
Appointing ‘Mad Dog’ Mattis to Lead the Pentagon Could Be Trump’s Best Decision

pta
26-11-2016
kell 14:50

Püha Castro pani lõpuks siis pillid kotti. Ma teda taga ei nuta, aga peaks selle peale ühe Kuuba sigari ära tõmbama.

Rene13
24-01-2017
kell 22:13

Hakkab looma. Väga hea lahendus tehtud.
Investopedia Trumpimonitor

Rene13
26-04-2017
kell 20:55

Wild boar stampede crushes ISIS fighters
"A herd of wild boars became the latest group to join the fight against ISIS — killing three jihadi barbarians during a stampede this week in Iraq, according to reports."

See asi on otsustatud, eliitüksused on sekkunud.

widzhit
28-04-2017
kell 16:11

See asi on otsustatud, eliitüksused on sekkunud.

axe

Rene13
11-07-2017
kell 23:25

Lihtsalt panen selle siia.
ERR Brüsselis: ministrid näitasid orienteerumist EL-i asjades ja keeleoskust

Kõik on kontrolli all, polüglotid on puldis.
Antakse endast ja asjadest lõpuni aru.
Ühtlasi selgusid 2018. aasta Lutsu preemia nominendid.

pta
12-07-2017
kell 01:42

Püha müra! Mitte et ma mingi inglise keele native speaker oleks, aga oli üsna hirmus neid sõnavõtte kuulata. Eesti eesistumine, mu kannikas!

Rene13
12-07-2017
kell 09:04

Räägitakse, et Häkkinen ise oli enne eesistumist valitsuseliikmeid keeleküsimuses konsulteerimas käinud.

Osmium
06-09-2017
kell 22:17

Augusti alguses oli uudis, et Austraalias kaebasid osanikud panga kohtusse, sest panga finantsaruanne ei peegeldanud kliimamuutusest tingitud võimalikku kahju panga majandustegevusele ja investeeringutele. Ma ei saanudki aru, kas see oli kohtuskäimise hasardist tingitud samm või reaalne hirm luhtunud investeeringu pärast. Igal juhul nüüd eksperdid nendivad, et konkreetsete hinnangute andmiseks kliima muutumisest tingitud kahjumi kohta oleks igal firmal tarvis superraale ja teadure ja palju aega. Kuni kohus hakkab keissi lahkama, võib ajaviiteks lugeda hoopis üleujutustega kaasnevate terviseriskide kohta. Mina küll lugesin. Leiab näiteks vastuse küsimusele, kas üleujutusveest võib nakatuda HIV-i. Vastus on:"Jaa! Üleujutuse ajal tuleb ööpäevaringselt kondoomi kanda." Phuhuhu.

ivo
18-09-2017
kell 13:07

EU plan to raise taxes for global internet firms hits snag (Reuters)

EU divided on how to tax internet firms (EU Observer)

US retaliation feared as Brussels prepares to close Google’s tax loopholes (the Guardian)

Varem või hiljem peab see tulema, et maksud sinna, kus teenus osutatakse.

USA enda viimaste presidendivalmiste oluline teema ka siseriiklikult see oli, ehkki muidugi jäi arusaadavatel põhjustel kajastuses tahaplaanile (aga ka nt "keda valida" testides prominentsel kohal teemakohased küsimused). USAs endas muidugi ka segadust kui palju, osariikidel eri skeemid ja osaliselt lahendatud kuidagi teistmoodi (see sales tax aseainena?), aga pmst neil ka seal omal ka mure, et kipub voolama ühte kohta kokku. Ses mõttes muidugi silmakirjalik juhtum selle backslashi teemal.

Ja muidugi kõige kõhklevamad noodid nende poolt, kes mingi sohiga omale mingid HQd sebinud (kasvõi tagasilöökidega, kas polnud mingi värk, et Iirimaa lubas midagi kokku ja siis leiti, et ikka ebaseaduslik kogemata ja maksustati kedagi suht rängalt tagantjärgi... või vähemalt prooviti).

ivo
22-09-2017
kell 12:12

"Facebook to give Congress thousands of ads bought by Russians during election" ja arvamuslugu "Russia's election ad campaign shows Facebook's biggest problem is Facebook".

(+ miks mitte boonuseks ka "How Germany's Russian minority could boost far right").

Lisaks lugude ilmselgele temaatikale on huvitav ka võrrelda ka erinevust suhtumises ja regulatsioonides. Kuidas oleks, kui saaks osta EE või NYT vms kaanele reklaam, et noh, näiteks vihatud või lihtsalt oponeeriva grupi (olgem loomingulised, võib olla ka nt mõni erakond) esindajad tegid midagi erakordselt õõvastavat, ehkki väide on tõest kaugel. Ajaleht ütleks pärast, et jajah, sorry, timmisime natuke oma poliitikat, no stress ning konkreetsele reklaami tellijale ei pöörata ülemäära tähelepanu.

mart
22-09-2017
kell 20:17


Lisaks lugude ilmselgele temaatikale on huvitav ka võrrelda ka erinevust suhtumises ja regulatsioonides. Kuidas oleks, kui saaks osta EE või NYT vms kaanele reklaam, et noh, näiteks vihatud või lihtsalt oponeeriva grupi (olgem loomingulised, võib olla ka nt mõni erakond) esindajad tegid midagi erakordselt õõvastavat, ehkki väide on tõest kaugel. Ajaleht ütleks pärast, et jajah, sorry, timmisime natuke oma poliitikat, no stress ning konkreetsele reklaami tellijale ei pöörata ülemäära tähelepanu.


Kas mitte AdBusters juba 90ndatel midagi sarnast ei proovinud. Oma tarbimisevastase kampaaniaga. Tulemuseks oli minu mälu järgi meediaväljaannete keeldimine, pöhjendusega, et tekika vastuolu tarbimist soodustavate kampaaniatega. Hägune side aga vast arusaadav. Sellest tarbimisvastasest reklaamikampaaniast on Lasn ühes oma publikatsioonidest pikemalt kirjutanud, millises täpsemalt kahjuks ei mäleta....
Samas tänapäeval vöib olukord olla muutunud. Tabuja mälu ol lühem kui haugil jaraha otsustab rohkem kui moraal.

ivo
22-09-2017
kell 22:24

Jaaa, saan aru seosest ja peakski uuesti meelde tuletama ka neid mõtteid.

Aga ehkki justkui tore võit, igaüks tõesti võib igat asja nüüd reklaamida, siis kui need kaks juttu kokku panna, võib vist öelda, et enne oli moraaliga kehvasti ja nüüd on moraaliga kehvasti. Jube sant lugu, eksju.

Ning tundub ka üpris paratamatu, et jõuvahekord kipub hea tahtega asjaarmastajate kahjuks olema. Ka üldsegi mitte ainult erakordselt iivõl asjades, kasvõi muusika levitamine, st ka nö distribution, aga peamiselt just kommunikatsioon.

mart
24-09-2017
kell 02:31

Kusjuures ansoluutselt ei kurda. Pigem on pönev. Kuna meedia poolt piirangud praktiliselt puuduvad, hakkavad mingitel tasanditel hoopis uued faktorid kaasa mängima. Kui varem oli teemaks toote/teenuse/idee sobivus reklaamimiseks, siin nüüd kaahutavad köik ainult vormi ümber.
Teagi kas vabam ühiskond v midagi siledat ja halli

ivo
13-12-2017
kell 10:15

Võib täitsa lugemiseks soovitada seda NYT opinion lugu, The Plot Behind Saudi Arabia’s Fight With Qatar

ivo
26-10-2018
kell 13:19

Politico: Argentina would use no-deal Brexit to ‘enhance’ Falklands claim, says foreign minister

Argentina would seek to “enhance” its claim to the Falkland Islands if the U.K. crashes out of the EU without a deal, according to its Foreign Minister Jorge Faurie.

Buenos Aires plans to “have a negotiation that will enable stronger relations between the people on the islands and the people on the Continent,” Foreign Minister Jorge Faurie told the Daily Telegraph. “And we hope that the non-Brexit [no-deal] solution will enhance the possibility of that dialogue to be truly one with the results.”

He continued: “If you think member states would not sustain the Malvinas claim in favor of the U.K., we are there … to talk, to negotiate, to see what would be the best solution for the people in the islands to be much more in touch with Argentina.”

https://www.politico.eu/article/argentina-would-use-no-deal-brexit-to-enhance-falklands-claim-says-foreign-minister-jorge-faurie/

Vaene UK oma Brexitiga. Ikka igast suunast sada häda.

pta
12-03-2019
kell 22:59

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ratas-loodav-koalitsioon-toetab-eesti-kuulumist-euroopa-liitu-ja-nato-sse?id=85581553

See on ikka tase omaette.