Päevapoliitika

tess
08-10-2013
kell 11:19

Minule läkitatud kirjas oli selline info:

Kõik telefonil 6 273 460 eelregistreerinud saavad kingituseks Keskerakonna logoga kassettmaki ja Trash müüb sealsamas igaühele kasseti hea eesti muusikaga.


y Trashist võib seda uskuda küll. talle ei ole ju miski püha, peaasi kui saab oma kassette pahaaimamatutele pähe määrida.

pahareino
08-10-2013
kell 15:25

Oh rõõmu! Näen, et Toomas Altnurme kandideerib Keskerakonna ridades. Mul lõi mingi seose kohe Tauno Kangroga.

http://poliitika.postimees.ee/kandidaat/13980

rohtlane
09-10-2013
kell 11:14

Veel pealinna muusikauudised
http://www.tallinncity.ee/2330856/edgar-savisaar-laulab-vabaduse-valjakul-oma-hitti

Sügispeo kontserdil esinevad rahvale Erich Krieger, Getter Jaani, Jaagup Kreem ja RAMi Lõbusate Poiste Bänd.

McWill
09-10-2013
kell 12:12

Kutsun üles kogu radapere homme sinna Vabakale minema ning Edgarit loosungite ja sobivate hüüetega kostitama.

metsik
09-10-2013
kell 12:29

Kutsun üles kogu radapere homme sinna Vabakale minema ning Edgarit loosungite ja sobivate hüüetega kostitama.

Ei soovitaks, pärast tehakse üldplaanist ja rahva arvust lihtsalt suur pilt, mida siis korraliku töötluse tagajärjel esitletakse reklaamtulpadel koos mingi haige loosungiga kui mingit sotsiaalabi jagamise üritust.

McWill
09-10-2013
kell 12:32

Aga midagi peab tegema... olen nõutu, kops on üle maksa. Ühe päevaga üle 60 000 euri linna raha valimispropagandaks kantida. axe

metsik
09-10-2013
kell 12:53

Äkki SEE MEES viib alustatu lõpuni? wtf

McWill
09-10-2013
kell 13:10

Tume pool minust on ka vahel mõelnud, et kas ei ole mõnd viimase staadiumi haiget või muidu inimest, kel enam midagi kaotada pole ja ei tahaks ühiskonnale teenet teha.... aga kardetavasti tooks see kaasa veel suurema märtriefekti ES kasuks ning Toom, Kõlvart jne. jätkaks oma missiooni veel edukamalt kui varem.

metsik
10-10-2013
kell 11:22

Pagan, hakkab tunduma, et mu eelmises postis kirjeldatut on keegi ka tõepähe võtnud. LINK

Jux
10-10-2013
kell 15:29

Aga midagi peab tegema... olen nõutu, kops on üle maksa. Ühe päevaga üle 60 000 euri linna raha valimispropagandaks kantida.

Kurb lugu on see, et selle ürituse eesmärk ongi rahva vastandumist korraldada. Politsei välja saada ja uudistelehtedele jõuda. Ka Krossi kampaania tegelikult mõjub Savisaare kampaaniale hästi, sest ka tema on pildil. Halb reklaam on kah reklaam.

Parim mida teha saab on ikka ignoreerida seda jama.

McWill
10-10-2013
kell 15:43

Tundub et on parem ignoreerida tõesti.... täna juba mingit mäsu korraldamist kahtlustatakse.

Trash
10-10-2013
kell 22:18

Minule läkitatud kirjas oli selline info:

Kõik telefonil 6 273 460 eelregistreerinud saavad kingituseks Keskerakonna logoga kassettmaki ja Trash müüb sealsamas igaühele kasseti hea eesti muusikaga.


He he! Renku sa va vallatu!

Jux
10-10-2013
kell 23:25

https://myspace.com/kelderkelder/music/song/transistorraadio-2295715-2273031

ivo
21-10-2013
kell 00:37

tln alla 60% valimisaktiivsus, palju õnne

McWill
21-10-2013
kell 08:32

Kurb ei ole mitte otseseslt selle pärast, et KE võitis - iga erakond teeb täpselt nii palju kui ta teeb ja kasutab neid võtteid, mida õigeks või võimalikuks peab ja mis siis ikka. Aga kurb on selle pärast, et nii suur osa inimesi tegelikult oma häält kellelegi ei andnud, ehk lasi siis teistel enda eest otsustada.

Eesti võiks siin ka teistele riikidele eeskuju näidata ning valimissüsteemi uuendada - variante on päris mitu:

* tekitada vastuhääle võimalus (kõigil on üks poolt ja üks vastuhääl - ei pea olema 1:1 kaaluga, vaid näiteks 2:1 jne)
* valmine kohustuslikuks - koos vastava trahvi või mõne muu piiranguga
* maakonnakeskuste valimistel saaksid osaleda ka kõik maakonna inimesed. Näiteks oleks kõigil Tartumaa elanikel kaks häält - üks kohalikus omavalituses ning teine maakonnakeskuses ehk Elvakal üks Elvas, teine Tartus ning Tartlastel kaks Tartus. See oleks aus, kuna suurte linnade lähistel olevad elanikud on ka tollega pidevalt seotud.
* kõigil oleks na nö. B hääl mis rakendub, kui A hääle saanu ei ületa valimiskünnist - vältimaks häälte nö. kaotsi minekut väiksemate parteide puhul.

Ja need meetmed ei oleks mõeldud üldse mitte otseselt KE tõrjumiseks, vaid aitaksid palju täpsemalt väljendada rahva tegelikku tahet ning mitte ükski erakond ei peaks tegelikult neid kartma, kui kasutab ausaid ning seaduslikke võtteid.

kcx
21-10-2013
kell 10:40

vastuhäält läheksin palju parema meelega andma tõepoolest

Rivera
21-10-2013
kell 11:57

* valmine kohustuslikuks - koos vastava trahvi või mõne muu piiranguga

Riigiõiguses kunagi räägiti mingist mõistest isegi, mis käis selle kohta, et kodanikel on õigus oma hääl mitte kellegile anda, väljendada niimoodi protesti valimiste ja kandidaatide suhtes... abtsess? Abtsent? Kurat ma mäletan.

Aga meil ei käinud rahvas hääletamas mitte protesti tõttu, vaid neid tõenäoliselt lihtsalt ei huvitanud. Või olid Soomes tööl parajasti.

Igatahes valimised kohustuslikus muuta ei poolda. Küll aga võiks valimiste korda rangemaks muuta kuidagi, liiga palju kõlakaid oli meie kandis Viinaga või kingitustega häälte ostmisest.

thon
21-10-2013
kell 12:24

Vaadates häälte jagunemist, siis paneb ikka ahastama, kuidas teatud isikud ikka nii palju hääli on saanud. Rahval on ikka haugi mälu.

Serial K
21-10-2013
kell 12:31

ansipi tänane vigisemine valimisliitude on eriti kohatu - selle asemel, et abitut imikut teeselda, kaotagu valimiskünnis ära ja vsjoo.

pahareino
21-10-2013
kell 12:36

ansipi tänane vigisemine valimisliitude on eriti kohatu - selle asemel, et abitut imikut teeselda, kaotagu valimiskünnis ära ja vsjoo.

mhmh. ma pole aru saanud, miks seda künnist üldse vaja on. väidetavalt pilt oleks liiga kirju?

Serial K
21-10-2013
kell 12:48

vastab Kristen Michal, jaanuar 2012: Täna on valimiskünnis kuhugi tõmmatud ja me võime öelda, et see on kõrge või madal, aga tegelikult see valimiskünnis üldiselt on väga hea piir, millest lähtuda ja öelda, et sellest üle erakonnad on saanud valijate piisava toetuse, nad on saanud mandaadi, ju see maailmavaade siis vajab ka edasist jäädvustamist.

Serial K
21-10-2013
kell 12:49

delfi kommentaator lisab: selleks, et parlamenti ei pääseks äärmusrühmitused. Kui valimiskünnis kaotada, on järgmises Riigikogus nii Notšnoi Dozori kui Satanistide esindaja.

Rene13
21-10-2013
kell 12:51

Mul siiralt kahju, et üle eestilise valimisliidu müstikuid edu ei saatnud. :(((

McWill
21-10-2013
kell 12:57

See paar protsenti, mis eile valimisliitudele läks, nüüd suurt pilti küll ei muuda. Ehk oleks isegi kuidagi KE alla 50% saand, aga see on siuke komade mäng ja sama hästi võiks nende kadunud häälte teine valik just KE olla... aga me ei saagi seda teada, kuigi võiks. Ehk siis süsteemi tuleks ikka kõvasti täiendada.

HaraldHaak
21-10-2013
kell 14:55

Mul siiralt kahju, et üle eestilise valimisliidu müstikuid edu ei saatnud. :(((

y

Lembetu
21-10-2013
kell 15:38

OLEKS ON PAHA POISS ehk kuus mõtet seoses KOV valimistega Tallinnas:
Keskerakond võitis need valimised ainult siis kui me nendest midagi ei õppinud.

1) "Minu hääl ei maksa midagi".
Kolmandik hääleõiguslikest kodanikes ei länud Tallinnas valima. Silmnähtavalt ei olnud need Keskerakonna valijad. Ometi valisid need inimesed vaikides Keskerakonda.

2) "Andes hääle väikesele valimisliidule, annad hääle Keskerakonnale".
VTK'l jäi valimiskünnise ületamisest puudu vähem kui 1%. Selle hirmutuskampaaniaga andsid "valged" parteid ise Keskerakonnale need paar kohta ära ja jäid ühest koostööpartnerist sedapuhku ilma. Rohelised äkki kaaluvad järgmine kord siiski koostööd?
VTK siiski võitis. VTK liikmed said halduskogude liikmeteks. VTK on kindlasti esindatud Põhja-Tallinna, Nõmme, Pirita ja Kristiine halduskogudes, esialgse vaatluse põhjal tundub, et ka Kesklinnas ja Mustamäel! Ehk siis on esimene julge samm tehtud ja ma loodan väga, et aina enam kodanikuhäält kandvad organisatsioonid ühinevad VTK'ga. Tuleb etteotsa selge pilgu ja sirge seljaga inimesi juurde ja need, kes olid täna noored ja rohelised (sic) on nelja aasta pärast küpsed rahvasaadikud.
Ma ei poolda miljoni väikese partei olemasolu, aga üks tugev parteivaba ja kodaniku häält edastav katuseorganisatsioon peab olema!

3) Venekeelsele elanikonnale tuleb selgitada, et neil on ka teisi alternatiive kui Keskerakond. Nendega ei tohi suhelda samal toonil, nagu teeb seda Keskerakond. Vastupidi, Keskerakonna tegelikud motiivid ja kuritegelik taust tuleb avalikustada rahulikul viisil. Hirmutamine, palagan ja populistlikud või põhiseaduse vastased lubadused tuleb kõrvale jätta. Raske töö ja võit võib olla mõni protsent valijaskonnast, aga seda mõnda protsenti ongi vaja. Inimestele, kes soovivad eestlastega dialoogi astuda peavad selle võimaluse saama.
Lubadustega liiga hasarti minna ei tohi, sest tegemist ei ole siiski erivajadusega inimestega. Kõigile linnakodanikele peavad siiski kehtima ühed ja samad reeglid/hüved.

4) Protestiks ennast Tallinnast välja registreerimine on vale samm. Seda raskem on järgmine kord võita või õigemini selle väikese võiduga edasi minna. Mägede rahvas ei kirjuta ennast siit kuhugi välja. Nemad on siin linnas justkui vangis, sest selle maaga neid mitte miski muu kahjuks ei seo. Neid kirjutab välja ainult vikatimees ise.

5) Pensionäärid on ju ometi meie (vana)emad ja (vana)isad. Käime neil rohkem külas ja teeme neile rohkem lapsi, et neil oleks tegevust. Küll nad siis usaldavad ka meie otsuseid rohkem.

6) Kindlasti ei tohi Keskerakonnale vastata samaga. REF'i madal häälte arv on väga kõnekas fakt.

Valimisseaduse muutumist on vist hetkel veel palju tahta, seega jätsin selle punktidest välja.
Edgari surm ei pruugi olla lahendus. Uus Savisaar tõstab vaikselt pead ja kui ei tõstaks küll siis leiaks vaenulikud jõud mingi muu lahenduse. Venemaal on jätkuvalt raha kui putru ja suure osa venekeelsete valijate tähelepanu.

painkiller
21-10-2013
kell 18:20

Tallinnast tasub välja kirjutada küll, linn on piisavalt rikas.
4 aasta pärast saab tagasi sisse kirjutada.

McWill
21-10-2013
kell 18:38

Aga need napilt pildile mitte-pääsenud valimisliidud võiks küll nüüd mitte vaikselt ära hääbuda, vaid tõsist tööd teha selle nimel, et tekiks usaldav hääletajaskond just nende nelja aastaga mis jälle jäänud. Sest olgem ausad - väga suur osa neist, kes KE poolt ei hääletanud tegid oma valiku üsna viimasel hetkel ülejäänute vahel vastavalt sellele, mis vähegi vastuvõetav tundus.

Kui visandada selge programm, millest kõik aru saavad ja vähe meeldejäävam nimi hankida (MESI või Anti-Partei või mida iganes), siis peaks olema üsna lihtne ülejäänud kolme suure hääled endale krahmata, sest nende seljatagune on ikka väga väga nõrguke praegu.

Rene13
21-10-2013
kell 20:25

See juba epideemia mõõdu võtnud, kuidas hulk inimesi ei ole võimelised isegi mitte guugeldama. Ei jäta just kõige arukamat muljet kui inimene alustab poliitilise kommentaariga ja juba teises lauses selgub, et valimistulemuste selgitamise meetodidest ei ole tal tegelikult halli aimu ka.
Mõistaksin, kui oleks alusprinstiibid endale selgeks tehtud ja arutletaks nende ülevaatamise vajalikkusest (kasvõi üsna järelemõtlematu valimiskünnise kaotamise idee, kuigi seegi oleks suur samm edasi asise arvamuse suunas) aga lollpea emotsionaalne vehkimine hüüatustega "ei ole õiglane", "ma lihtsalt ei saa aru" on peale koera haukumise, titekisa ja juuksehevi üks tüütumaid asju siin maamunal.

PS
Vaadake, missugune imemees Ruhnus puhta töö tegi.

kõnd
21-10-2013
kell 21:26

Tallinnast tasub välja kirjutada küll, linn on piisavalt rikas.
4 aasta pärast saab tagasi sisse kirjutada.


Just nii! Ma toetan seda mõtet.

overture
21-10-2013
kell 23:14

Ainukene "lahendus" on praegusel riigi koalitsioonil "mäelasi" ilge populismiga moosima hakata, sest vastaval juhul on järgmistel Riigikogu valimistel kellad ja ma ei mõtle mitte poliitikuid, vaid meie rahvust tervikuna.

Kujutage ette, Yana Toom - haridusminister, Mihhail Kõlvart - siseminister jne.

Serial K
22-10-2013
kell 00:32

üle Eesti oli kõige enam hääli kogunud Keskerakond (31,9% ja 199 888 häält), kellele järgnesid IRL (17,2% ja 107 772), Reformierakond (13,7% ja 85 805), sotsid (12,5% ja 78 494), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (1,1% ja 8 339) ning Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (0,0% ja 36).

liidame mittekodanikud maha ja ei näe see parlamendivalimiste seis sugugi nii nutune välja. kui ei ole muidugi kurb, et reform võidab

Gallacher
22-10-2013
kell 02:21

üle Eesti oli kõige enam hääli kogunud Keskerakond (31,9% ja 199 888 häält), kellele järgnesid IRL (17,2% ja 107 772), Reformierakond (13,7% ja 85 805), sotsid (12,5% ja 78 494), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (1,1% ja 8 339) ning Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (0,0% ja 36).

liidame mittekodanikud maha ja ei näe see parlamendivalimiste seis sugugi nii nutune välja. kui ei ole muidugi kurb, et reform võidab


Jah. Kui omal ajal poleks erinevalt Lätist tehtud ka idiootlikku otsust, et mittekodanikud võivad hääletada KOV-valimistel, oleks pilt ka praegu kenam.

Serial K
22-10-2013
kell 12:12

siit loeb välja palju huvitavaid asju, nt seda, et sotside kants on nõmme ja IRLi oma kesklinn, aga reformil ei olegi tallinnas sihukest kohta, kus seis väga hea oleks

Serial K
22-10-2013
kell 12:13

nõmmel ikka ka irlil suurem toetus, sry

Serial K
22-10-2013
kell 12:16

IRL on üllatusvõitja ja RE kaotaja, kui asju trendide põhjal vaadata. siis oleks üks fatamorgaana praegune koalitsioon, aga teistpidi jõuvahekordadega. aga krossi peaministrina ei suudaks veel ette kujutada, reinsalut samas mõistagi veel vähem.

McWill
22-10-2013
kell 12:26

RE'l hakkab tervikuna pind alt ära kaduma. Nende nö. leivanumber on alati olnud selle suure majanduse käigushoidmine - välisinvesteeringud, pangad, suurfirmad, ägedad bürood ja kerkivad pilvelõhkujad, konsultatsioonifirmad siin ja seal, sekretärineiud kahekordse keskmise palgaga jne. Isegi kui reatöölisel oli madal palk, oli kõrval alati kerkiva majanduskasvu graafik ning lootus, et suurest pirukast pudeneb varsti ka allapoole midagi. See suur pirukas on aga koos viimase masuga ära kuivanud ning uut ei paista ahjus kuskilt. Ka nende joontega seonduv valijaskond on kas vaesunud või minema kolinud.

Serial K
22-10-2013
kell 12:34

üks fatamorgaana või utoopia oleks minu jaoks irli, vabakodanike ja sotside koalitsioon, seda võiks nimetada lausa heaks tulemuseks. aint et välja kukuks ka see ilmselt nagu alati. kuigi mine tea.

McWill
22-10-2013
kell 12:43

IRL'i ja Sotside koalitsioonis on alati RE sees olnud - mitte kunagi pole nad saanud kahekesi koos või kellegi muuga selle ära teha... vähemalt nii palju kui mäletan. Ja ma olen üsna veendunud, et RE on ka see suslik, kes alati need koalitsioonid on lõhki ajanud (kas otse või kulisside taga) ning järgnevana KE voodisse jooksnud.

McWill
22-10-2013
kell 14:48

Lahe kaart. Hipster City on muuseas ka sinine, kuigi Põhja-Tallinn tervikuna Roheline. Aga kenasti joonistub see viimaste aastate Kalamaja-Pelgulinna muutumine välja.
http://tallinn.delfi.ee/

pahareino
22-10-2013
kell 14:58

üle Eesti oli kõige enam hääli kogunud Keskerakond (31,9% ja 199 888 häält), kellele järgnesid IRL (17,2% ja 107 772), Reformierakond (13,7% ja 85 805), sotsid (12,5% ja 78 494), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (1,1% ja 8 339) ning Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (0,0% ja 36).

liidame mittekodanikud maha ja ei näe see parlamendivalimiste seis sugugi nii nutune välja. kui ei ole muidugi kurb, et reform võidab

Jah. Kui omal ajal poleks erinevalt Lätist tehtud ka idiootlikku otsust, et mittekodanikud võivad hääletada KOV-valimistel, oleks pilt ka praegu kenam.


Tallinnas on 40 tuhat välisriigi kodanikku jah - pole paha. Samas paljudes kohtades on KOV valimiste õigus kõikidel residentidel.

pahareino
22-10-2013
kell 14:58

kohtades = riikides

Serial K
22-10-2013
kell 18:15

venelastelt ei tohiks maksu ka võtta. kes teab, kus see raha olnud on!

metsik
23-10-2013
kell 15:21

Siinsete kasutajate häältesaak:
Azad 36 häält
Mkiis 17 häält

Radapartei jaoks jääb väheks, aga ilmselt läheks partei enne selle loomist laiali, sest maailmavaadetelt ei saadud kokkuleppele.

metsik
23-10-2013
kell 15:31

Aga minu poolt tunnustus muidugi neile.

tempo
23-10-2013
kell 19:00

Värskendage mu mälu,mis kodanikud need vene ja mittemehed üldse valima laskis! Ei noh OESc või mis iganes ju ainult soovitas,siin aga ju miskid tondid hääletasid selle poolt?!

Serial K
23-10-2013
kell 19:30

oh, 1920. aasta põhiseadusest leiab huvitavamaidki sätteid. nt
§ 22. Neis kohtades, kus elanikkude enamus ei ole Eesti, vaid kohalikul vähemusrahvusel, võib kohalikkude omavalitsusasutuste asjaajamise keeleks olla selle vähemusrahvuse keel, kus juures igal ühel õigus on tarvitada neis asutustes riigikeelt. Kohalikud omavalitsusasutused, kus vähemusrahvuse keel tarvitusel, peavad riigikeelt tarvitama läbikäimises riiklikkude asutustega, kui ka nende teiste omavalitsusasutustega, kus ei ole tarvitusel sama vähemusrahvuse keel.

Serial K
23-10-2013
kell 19:39

ahah, leidsin üles sätte, 1920 vastuvõetud maanõukogu valimise seaduse järgi said siiski valida aint 20-aastased kodanikud, naised ka. aga kõik olid kodanikud enivei. hilisema aja kohta ei tea, igav.

dokora
25-10-2013
kell 11:05


Iga Eesti elaniku hääl pealinnas kuuldavaks!

Teen ettepaneku valimisseadusse muudatuse sisseviimiseks mille järgi iga Eesti Vabariigi elanik saab hääletada Tallinna volikokku liikmete valmisel.

Valijal (väljaspool Tallinna on kaks häält, yks oma valla hääl ja teine Tallinna hääl)

Nii saame Tallinna eemale linnriigi staatusest, pealinna heaolu on iga eesti elaniku huvides.

ivo
01-11-2013
kell 23:41

http://www.theguardian.com/world/interactive/2013/nov/01/snowden-nsa-files-surveillance-revelations-decoded

Põhjalik ülevaade.

Rene13
24-11-2013
kell 23:42

Mõtleme Eesti 5 kõige jõukama Euroopa riigi hulka.
Ma ei ole Tiia Selli eneseabitemalisest sogast lollemat teksti enam ammu lugenud. Paras Sirbi teadustoimetajaks.

pahareino
27-11-2013
kell 18:11

Uuest EL eelarvest:

When comparing the volume of
EU funding received to gross national
income, Estonia was the top beneficiary,

followed by Latvia and Lithuania.
Germany (followed by France, the UK
and Spain) remained the top beneficiary
of EU funds in areas such as research
and innovation, while Poland gained
the most from cohesion funding. France
was the biggest recipient of agricultural
funds, followed by Germany, Spain and
Italy.

pahareino
28-11-2013
kell 11:34

aasta debiil...

Taavi Rõivas:
Jube kahju, et loomeliidud ja avalikkus ei näe just praegu käivat valitsuse istungit, kus Lang lõvina loomemajanduse eelarve eest võitleb.

Serial K
28-11-2013
kell 12:25

noh, see on ka asjakohane märkus. meenutame kasvõi seda, kuidas ligi tahtis kulka vahendite kallale minna ja lang ei lasknud.

pahareino
28-11-2013
kell 12:27

mkay. tänks meenutamast. ma ei teadnud seda

Serial K
28-11-2013
kell 12:48

link

Serial K
28-11-2013
kell 12:49

hmm, olümpiakomitee vahendid, mäletasin valesti ilmselt.

pahareino
29-11-2013
kell 16:10

Ligi on oma elektoriaadi vihale ajanud...

EVEA: Jürgen Ligi peab tagasi astuma

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/evea-jurgen-ligi-peab-tagasi-astuma.d?id=67350406

Serial K
29-11-2013
kell 16:13

miks väikeettevõtja peaks RE elektoraat olema? neil pole ju niipalju raha, et endale seadusi osta.

pahareino
29-11-2013
kell 16:15

hahaha hea.

Serial K
29-11-2013
kell 16:19

võiks teha muide graafiku, et kontrollida, kas jürgen ligi ja neinar seli kehamassiindeksi vahel on pöördvõrdeline seos

al(tm)
02-12-2013
kell 12:05

http://pluss.postimees.ee/2616426/tiina-kangro-asi-pole-ju-sirbis

tsiteerin-

Kaht viimast, eriti praegust, ei saa aga enam valitsuseks pidadagi – see pole riiki juhtiv meeskond, vaid wolf-pack, eraldiseisvate ja omatahtsi tegutsevate isikute kogum, kus igaüks teeb, mida tahab, murrab, kui tahab, ja heal juhul veel ka vaimutseb, kuidas oskab.

tahtmata muu artikliga kuidagi suhtestuda sooviksin siinkohal märkida-

wolfpack'i all peeti siinkohal tõenäoliselt silmas II maailmasõja aegset Kriegsmarine taktikat, mille algne nimi on hoopis Rudeltaktik
vt http://en.wikipedia.org/wiki/Wolfpack_(naval_tactic)

LOOMULIKULT pole lugupeetud ajakirjanik suvatsenud endale selle termini sisu endale selgeks teha.
hästi üldistatult- laevad suunati keskusest konvoile, piisava ründajate kontsentratsiooni saavutamisel toimus üheaegne rünnak, mida iseloomustas ründajate edasine kaitumine vastavalt kujunevale situatsioonile. ent tegu ei olnud kaugeltki organiseerimatu ja stiihilise tegevusega.
mis oli ka üheks põhjuseks selle taktika edukuse järsul langusel sõja lõpul (Enigma seansside lahtimurdmine, suurte ja kiiresti liikuvate konvoide moodustamine, tehniline areng (ASDIC, radar, täiustatud süvaveepommid jne) jne), mil ainukeseks edukaks taktikaks jäi vabajaht

kui päris hunte mõeldakse, on asi veelgi jaburam.

vihalemb
03-12-2013
kell 15:59

tõenäoliselt peab ta silmas siiski hundikarja, teadmata samas, kuidas hundikari käitub. meie valitsus on kui kari lapsi, kes oskavad ainult karjuda ja röökida ning teistele näpuga näidata

mina sinu liivakasti enam kusele ei tule jne

dokora
03-12-2013
kell 17:18

Mina toetan valitsust ja reformierakonda. Pigem on need rahulolematud, kui kari lapsi.

al(tm)
03-12-2013
kell 17:22

nojah, ta võib ju palju asju silmas pidada. võibolla on ta tõesti nt gay teema valdaja, mina ei ole. ilma taustata ei saa paraku sellisest kõrgelennulisest allegooriast aru.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=wolfpack


pole Eesti keeles seda muus tähenduses kuulnud (st vaid otselaenuna dokkides), ses mõttes eriti arusaamatu.

al(tm)
03-12-2013
kell 17:25

st kirjakeeles kasutatult näinud, pidasin silmas. hundikari on hundikari.

ei maksa nii peeneks ka minna, või nagu CoolD on öelnud, nii p..de, et imeb ka läbi kõrre.

pahareino
03-12-2013
kell 18:23

see šedööver Hangover osa 1-3 kasutab wolf packi urban dictionary tähenduses

pahareino
06-12-2013
kell 12:16

Veider kirjandi stiilis "mulle tundub, et" artikkel - Habakuk laksib kunstnikke, kes ei oska oma sissetulekuid planeerida. Samuti teeb ta väära üldistuse, et mitte edasipüüdlikud ja madalama haridustasemega inimesed valivad sotsiaaldemokraate. Erakondade eelistuse kohta tehtud uuringud seda ei toeta.

http://arvamus.postimees.ee/2621822/madis-habakuk-opetame-vaeseks-olemist#.UqF-NkjEm_M.facebook

kraaba
06-12-2013
kell 12:48

Lõpp on artiklis eriti vastuoluline, ühelt poolt ütleb, et vaeste toetamine riigi poolt on halb ja teisalt ütleb viimases lõigus, et rikastest peredest tulevad targemad lapsed kuna neil on rohkem raha laste haridusele kulutada. Tsiteerida veel viimast lauset: "Kõik see kokku loob olukorra, kus vaeste ja rikaste elluastumise stardipositsioonid on üksteisest kaugel ja selle tagajärjel kujunevad vaeste elueesmärgid uskumatult madalad."

Kokkuvõttes saab aru, et vaesus toodab vaesust, aga teisalt vaeseid toetada pole õige kuna see ei tooda rikkust.

pahareino
06-12-2013
kell 13:18

:) touche

pahareino
18-12-2013
kell 14:45

Trasberg: rääkida tulumaksu ebaõiglusest on lapsemeelne

Tartu Ülikooli majandusteooria dotsendi Viktor Trasbergi hinnangul on endise majandusministri Meelis Atoneni ettepanek tulumaks kaotada ja tulumaksu ebaõiglusest rääkimine lapsemeelne.

«Arvan, et Meelis Atonen räägib asjatundmatut, et mitte öelda rumalat juttu,» ütles Trasberg. «Eesti tänane maksusüsteem on ilmselgelt tasakaalust väljas ja sellisena ei ole jätkusuutlik. Ta on muutunud nii ettevõtja- kui tarbijavaenulikuks. Täna katavad tulumaksud Eesti 21% kõikidest maksutuludest (koos sotsmaksudega). Seda summat ei ole mitte ühegi valemiga võimalik asendada muude maksudega, isegi kui ressursimaksud ja kinnisvaramaksud kosmosesse tõuseksid. Juba täna oleme mitmesuguste ressursitasudega Euroopa esikolmes.»

Sellisel kujul tulumaksu ebaõiglusest rääkimine on astmelist tulumaksu pooldava Trasbergi sõnul lapsemeelne. «Progresseeruv indiviidi tulumaks on väga hea ja efektiivne maks ning vastab kõikidele tänapäevase majandus- ja maksuteooria tingimustele. Üksikisiku tulumaks ei ole mitte ettevõtja kulu, vaid indiviidi kohustus ning selle mõju äritegevusele on siiski kaudne,» ütles ta.

Täiesti «üle võlli jutuks» nimetas Trasberg Atoneni ettepanekut tõsta sotsiaalmaksu taset. «Juba täna on Eesti ettevõtja sotsiaalkindlustusmaksete koorem konkurentsitult Euroopa suurim. Kas siis Atonen kutsub üles Eesti ettevõtlust ja tööturgu täiesti ära tapma? Sotsiaalkindlustusmaksete kõrge tase on suurim takistus meie majanduse arengule ja töökohtade loomisele,» kirjeldas Trasberg.

Tema sõnul ei ole Eestile vaja mitte innovaatilist maksuuuendust, vaid laiatasandilist maksureformi. «Täna valitsev koalitsioon on aga ennast sõna otsese mõttes purki liiminud sellega, et julge puutuda tulu- ja kasumimaksutemaatikat ning püüab võtta tarbimismaksudest viimast sõidupäevikute ja kaubatšekkide kaudu. Niikaua kui tulumaksude üle on debatt summutatud, niikaua lähevad asjalood ainult hullemaks,» rääkis Trasberg.

Trasbergi sõnul on ainus sisuline võimalus vähendada ettevõtete maksukoormust sotsmaksu ulatuslik vähendamine ja selle maksukoormuse ülekandmine indiviidi tulu ja ettevõtte kasumimaksu tasemele. Tarbimismaksude taset pole tema hinnangul enam võimalik tõsta.

«Kasumimaksu saab otseselt käsitleda kui tasu ühiskonna ja avalike ressursside kasutamise eest. See ongi ju ressursimaks! Täna oleme aga olukorras, kus välispangad saavad teenidada kasumit (mis sisaldab ka Eesti riigi panust ärikeskkonna loomisesse) ja selle kasumi maksuvabalt riigist välja nihverdada. Eesti oma riigiettevõtted pumbatakse aga kasumist dividendide väljavõtmise kaudu tühjaks. Riigil on ju raha vaja,» kirjeldas Trasberg.

Serial K
20-01-2014
kell 12:26

a milleks meile balti jobudega sehkendada, kui meil on vaimustavad perspektiivid kesk-aafrika vabariigis? rä.

widzhit
20-01-2014
kell 12:46

a milleks meile balti jobudega sehkendada, kui meil on vaimustavad perspektiivid kesk-aafrika vabariigis? rä.

y

Serial K
20-01-2014
kell 14:16

on kulda! on naftat! on teemante!

Serial K
12-02-2014
kell 20:55

aafrika-missiooni arutelu (alguses jahutakse protseduurilistel teemadel, siis tuleb väitlus)

Serial K
12-02-2014
kell 21:06

lühikokkuvõte:

Simson: "oleme ka selles küsimuses jälle pühamad kui paavst ise"
Vahtre: "See on selline riiklikul tasemel rehepaplus tegelikult, mida meile siin soovitatakse, et ah, mis me sinna oma nina topime, ega meie kohalolek nagunii mingit vahet ei tee. [...] Kui eelkõneleja lõpetas sellega, et kui me läheme appi, siis me jäämegi vastutama selle eest, mis sellest riigist hiljem saab, siis ma ütlen, et vabandage väga, kui me ei lähe appi, siis me jääme samavõrd või veelgi enam vastutama selle eest, mis sellest riigist saab."

esialgu kõik

Serial K
19-02-2014
kell 19:09

Mikko: "kus on Aafrika strateegia paber? Kui seda pole, siis mis on see jõud, mis sunnib meid panustama just Kesk-Aafrika Vabariiki? Must Manner on oma kümnete riikidega kordi värvilisem kui see ekvaatori juures paiknev endine Prantsusmaa koloonia, mille kohta otsesõnu öeldakse: nurjunud riik. Piltlikult öeldes tuiskame me prantslaste kutsel Aafrikasse, ilma et teaksime, mida meil endil tegelikult Aafrikast oodata ja tahta on. Küsigem otse: kumb on tähtsam, kas strateegia või taktika? Miks on enne hüpe ja siis alles mõte?"

Simson: "Me ei hääleta Kesk-Aafrika Vabariigi missiooni vastu, kuna sellel missioonil on ÜRO Julgeolekunõukogu mandaat ja tegemist on Euroopa Liidu missiooniga."

Ossinovski: "kui me sisuliselt tahaksime panustada Kesk-Aafrika Vabariigis toimuva parema lahenduse suunas, siis üks neljakuuline rangelt piiritletud rotatsioon tõenäoliselt ei ole see, mis seda olukorda positiivselt ja lõpuni lahendaks."

Rohkem kõnesoove ei ole. Tulemusega poolt 43, vastu 14, erapooletuid ei ole on Vabariigi Valitsuse esitatud Riigikogu otsuse "Kaitseväe kasutamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel Euroopa Liidu rahutagamismissioonil Kesk-Aafrika Vabariigis" eelnõu 583 otsusena vastu võetud. Viies päevakorrapunkt on käsitletud.

Rene13
19-02-2014
kell 19:23

Sedamoodi küll, et hipster läheb neljaks kuuks Botswanasse kilekottidevastast teavitust tegema, riik KAV'i moslemeid kaitsma. Näiliselt tõesti väga nunnu, hooliv ja kaasatundev.

metsik
19-12-2014
kell 12:22

Kahe ja poole kuu pärast on valimised. Seega vist on paslik aeg vana teema taas välja kaevata. Küsitluste järgi uutel erakondadel künnise ületamiseks erilisi shansse kahjuks pole ja jõujoone tunduvad siiski paigas olevat.

Rene13
09-01-2015
kell 11:18

Tagatubades liiguvad jutud, et papa Ossinovsksi ostab kevadisteks valimisteks sotsdemmidesse häältemagnetiks müüki mineva Messi.
Spordihärg Erki Nool oli hullult vihastanud selle peale.

Rene13
28-01-2015
kell 18:12

Teemakohane.
How to Get Bad Law That Nobody Supports Through Parliament

pahareino
04-02-2015
kell 01:48

:):) Tagatubades liiguvad jutud, et papa Ossinovsksi ostab kevadisteks valimisteks sotsdemmidesse häältemagnetiks müüki mineva Messi.
Spordihärg Erki Nool oli hullult vihastanud selle peale.

Osmium
29-03-2015
kell 01:43

kuulge. miks EL kunagi al-Assadile bänni peale pani? oli mingi mõistlik põhjus? või aint kadedusest, et tal nii ilus naine on? ja nüüd, kui Islamiriik tundub märksa võikam ja oleks tarvis al-Assadiga semutseda on too juba Putiniga mestis. eino täitsa perses (halvas mõttes;). oeh, tekib tahtmine vihaselt kõikvõimalikesse maailma affffääääridesse sekkuda. sedasi fuuroriga teate. iseenda pauerit ka testida.

Osmium
29-03-2015
kell 04:01

muide, teravustunud multikultuursetest suurlinnadest. näiteks Pariis. teate kui äge on tütarlapsel öösel üles ärgata selle peale et keegi hõikab tänavatel, et "tuleme võtame te elu. alllahakrabakra". väga äge. sellega harjub ära küll, sest lõppude lõpuks on ju metropolitan nagu džungel. kõikvõimalikud psühhopaadid ja neurootikud tänavatel. las siis lõugavad, eks?
oleks siis vähemalt midagitki ilusat siin ilmas, et hullumist takistada, a ei, ei viitsita vaeva näha.

aksel
21-04-2015
kell 18:12

Päevapoliitika: http://www.postimees.ee/3164551/metsatoll-ja-telekanalid-ei-noustu-oma-loomingu-kasutamisega-meeleavalduse-klipis

Rene13
09-09-2015
kell 03:07

Siit hakkab nagu midagi huvitavat välja joonistuma, neid arenguid olen mõnda aega hobi korras jälginud.

Praegu nii, et venelased on juba mõnda aega oma Süürias asuvasse Tartuse baasi niisama laiguliste sekka mereväelasi kolinud.
Austria välisminister käis välja salongikõlbmatu seisukoha kuidas ISIL'i vastases võitluses on võimul püsiv Assad võtmemängija ja oleks arukas tema toetajaid toetada. Hispaania on samuti mestis.
Venemaa ja Iraani seisukoht, eks ole, seisneb kindlas veendumuses, et Asssad jääb püsima kasvõi üle laipade.
Paremas musklis osa NATO'st on siiamaani mõõdukaid mässulisi toetanud. Aasta või nii tagasi oli näiteks Prantsusmaal rahvas nõus, et Süüria valitsusevägede vastu võiks lausa lennukituld anda.

Seega vahepeal õhus olnud võimalus, kuidas Süürias võib aset leidma hakata vahetu sõda, on muutumas looks, kuidas EU's on väljaspool äärmuspoliitilisi liikumisi olemas poliitiline tahe toetamaks araabia destillaati euroopa romantilisest elitarismist, et mitte õelda rahvussotsialismist. Võib ka kiigata, kes teiste seas veel Süüria valitsuskabinetti moodustavad.

Sellega jõuan pointini. Ma siiamaani veel hellitasin lootust esitada küsimus, et kui NATO toel peaks Süürias võim vahetuma ja erinevate mässuliste kättemaksuterror algab, kas kohalikud aatekaaslased (ERSP ja EIP näiteks) oleks nõus Süüriast pagevaid ideoloogilisi vendi vastu võtma? Või issanda teed on imelikumad kui ma julgen arvata?

Serial K
09-09-2015
kell 17:57

selline uudispomm muide, et Margus Tsahkna mõistab tänases EE-s ristisõjad hukka!

Rene13
10-09-2015
kell 01:25

Venemaa valmistub sõjaks, mobiliseeritakse seksuaalenergiat.
Russia blocks Pornhub and ten other adult sites

widzhit
10-09-2015
kell 09:58

Nagu me teame siis Venemaal seksi ei ole!
https://www.youtube.com/watch?v=Q2FAGMdWl_Y

Rene13
11-09-2015
kell 13:44

Venemaa valmistub sõjaks vol 2.
Esitletakse uut lahingbuldooserit.

pahareino
11-09-2015
kell 14:32

Venemaa valmistub sõjaks vol 2.
Esitletakse uut lahingbuldooserit.


haha hea

Rene13
13-09-2015
kell 16:20

Venemaa valmistub sõjaks vol3
Ukraina piirle rajatakse suurt sõjaväebaasi.
Suuremahulised tööd juba käivad, lööktöölistel on kasutada käru.

Rene13
16-09-2015
kell 14:34

Kergem kraam. Väga USA keskne test, kui kõvasti poliitika vastu peanuppu on äsanud. Nohkaritele võib pinget pakkuda.
Mõõda oma poliitiliste veendumuste põhjustatud eruditsiooninihet.

NB! see pigem ei ole sotsmeedia tarvis disainitud ja nad tegelt ka ei spämmi.

Rene13
30-09-2015
kell 14:24

Viimased uudised.
Savisaare langemine tekitas kraatri, millese kukkudes hukkus lasteaialaps.

Serial K
30-09-2015
kell 15:26

kosmiliste seaduste järgi on kõik korrektne

Rene13
30-09-2015
kell 19:07

Kui uskuda mitteametlikke andmeid ja vene kaitseminni korraga siis peidab kurikaval IS oma moona muuhulgas ka Homsi provintsis Vaba Süüria Armee kontrollitaval territooriumil.

Areas of the province of Homs struck by the Russians are controlled by an array of rebel groups including several operating under the banner of the "Free Syrian Army", activists, locals and rebels said. None of the sources named Islamic State as one of the groups operating in the areas hit on Wednesday.

The Russian Defense Ministry said however that its attacks were directed at Islamic State military targets. It said it had hit IS weapons depots, ammunition, communications infrastructure, and fuel.


Ühtlasi leiutasin välispoliitilise seltskonnamängu, milles jagatakse vastavalt päevastele sooritustele populaarsuspunkte.
Hetkeseis:
IS: 1 (ebamaise logistilise võimekuse eest)
Opositsioon: 0 (no comments)
Režiim+: 0 (vilets luure või halvastimaskeeritud kavatsused)
US-NATO: 0 (proxy war loading...)

Rene13
06-10-2015
kell 21:42

Vapsjee
Siin ei saa anna tegutsemist punkte jagada.

Rene13
22-10-2015
kell 17:19

Netanyahu andmetel olid holokausti taga palestiinlased.

ajudoonor
23-10-2015
kell 20:30

alates 0:29

ivo
04-07-2016
kell 12:54

Saksa menubänd Rammstein langes Moskva kontserdil Kremli propaganda lõksu — solistile monteeriti selga Putini särk ja pandi suhu ennekuulmatud laused

http://publik.delfi.ee/news/inimesed/saksa-menuband-rammstein-langes-moskva-kontserdil-kremli-propaganda-loksu-solistile-monteeriti-selga-putini-sark-ja-pandi-suhu-ennekuulmatud-laused?id=74965393