Päevapoliitika

trendipiider
12-03-2012
kell 14:09

Vist on muidugi aru saada ka, et ma küll loen uudiseid hea meelega, aga ajakirjanikest laias plaanis suurt midagi ei pea.

metsik
12-03-2012
kell 16:35

kui tore, et keegi minu mõtteviisiga paremini kursis on kui ma ise ;)

aga palun, ma tõepoolest tahaks teada, millised need alternatiivid on? et nagu tõsiselt käib jutt kesikutest ja sotsidest?

ää, just sai selgeks tehtud, et ERM ongi kesikute ja reformarite algatus?


Härrased, kas võiks antud teemat käsitleda väheke laiemas kontekstis ning mitte taandada probleemi taaskord KE-RE tasandile? Eks meil igaühel ole omad valikud ja seisukohad ning arvatavasti on enamvähem ka kõigile selge, kes keda valimistel valib ning kelle valimata jätab. Pigem võiks siinsed ERMi projekti pooldajad (kui neid on) selgitada, miks see projekt peab just selline olema nagu planeeringus? Kas ERM end ka iseseisvalt ülal pidada jaksab ning miks on väiksem/odavam hoone halvem ning mis puudused sellega siis kaasneksid kui praeguse projekti eelarvest näiteks (vabandust, kuid tulistan puusalt) 50% maha kärbitaks.

al(tm)
12-03-2012
kell 18:31

ilmselt ei viitsi keegi end dokumentatsioonist läbi närida, mina küll ei viitsiks. ilma vastava hariduseta on see ka totaalne õudukas, uskuge mind. :)

ette teada vastusega küsimusi pole ka mõtet küsida, selge see, et mingit isemajandamist ei toimu, sama tobe on seda nõuda minupärast EKA'lt või kasvõi Ülikoolilt.

edasine on lihtsalt diletandi pakkumine- kujutan ette, et projekt on siiski koostatud mingeid lähteülesandeid silmas pidades. nii üldiselt tehakse ;)
tõenäoliselt on seal mingi arendusvaru. kui õigesti aru sain, oli maja kestvuseks vist planeeritud 100 aastat. ütleme nii, et 200+ aasta vanustes majades on igasugune töine tegevus pehmelt öeldes huvitav (ei paku, tean), niiet mingi telliskonstruide fänn mina isiklikult kindlasti ei ole, vajadused muutuvad totaalselt juba 10 aastaga. kahtesada aastat pole vajagi, ilmselt teab Margus oma kogemusest, kui lill (või siis mitte) on 30nendatel alustatud endine keemiahoone peale ümberehitust. Tähe tn rindehaigla on näiteks nii lootusetu monstrum, et odavam oleks see üleüldse kokku lükata. ajuti tekib seal kellelgi jälle optimism (hetkel vist on erakool seal asjatamas), aga siis kui järjekordse terasvaheseinani jõutakse saabub uus ahastusperiood :))))

tervikust ei saa üldjuhul juppe maha nüsides kokkuhoidu, sellisel juhul oleks see projekt pidanud nii olema ka koostatud, st juba lähteülesandes etappide kaupa ehitamine sees, minu teada see nii mitte ei ole, võin eksida.

al(tm)
12-03-2012
kell 18:55

muidugi kui valik oleks näiteks selle raha suunamine pealinna viimisele Paidesse (näiteks) :) oleksin igal juhul selle variandi poolt, riigi kui terviku huvidest lähtuvalt :)

mkiis
13-03-2012
kell 09:58

Ma olen juba öelnud, et Raadi mõisahoone varemete taga on küllalt ruumi ehitada sinna nii suur peahoone kui vaja. See praegune lennuvälja pikendus on idiootlik, sest ta on kaugelt liiga suur, ebapraktiline, asub baasist (raadi mõisakompleksist) totralt kaugel (taheti vist rajada ühenduseks tunnel) ja kui võsa maha võeti, ilmnes, et ümbritsev maastik on lihtsalt kole. Lisaks on ümbritsevad eramaad samuti kohutavas seisus, nende korrastamiseks tuleks nad samuti ära osta.

Heavyuser
13-03-2012
kell 14:56

no EKA uue majaga vähemalt läheb veel veits aega

Heavyuser
13-03-2012
kell 14:57

ma selle tädikese asemel lubaks täna endale midagi head

voss
13-03-2012
kell 17:08

Midagi loogikutele.

pahareino
14-03-2012
kell 22:19

Homses Ekspressis: Väga vaese pere isa sööb vaid korra päevas (200)...

tahtsin natukene kaalu anda oma kunagistele sõnadele, et ellujäämine Eestis pole ainult ettevõtlikkuse ning pealehakkamise asi

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/homses-ekspressis-vaga-vaese-pere-isa-soob-vaid-korra-paevas.d?id=64074299

pahareino
14-03-2012
kell 22:21

selle valguses kogu Reformi valitsejate künism tundub väga haiglane

pahareino
14-03-2012
kell 22:28

keegi võiks mulle ära seletada, miks Eesti makstakse lapsetoetust kõikidele - mitte kui mingisugust diferentseerimist ei ole sissetuleku järgi. Kõigile ja ühtemoodi.

pahareino
14-03-2012
kell 22:32

pole vahet kas teenid 40 keur kuus või 0 eur kuus. Mõnus küll.

See ajabki enim vihale, kuradi mõnusad tegematajätmised viimaste valimisaegade jooksul kõikides reformi vajavatest valdkonadades, nagu ülal sai mainitud, ning täiesti konfigureerimata toetussüsteemid. Nagu tõesti - okei olen nõus vaherahu tegema mingite vaadete osas, aga vähemalt konfigureerige olemasolevad vahendid õigesti, et tekiks mingit heaolu. Selle asemel tegeleme mingite kaheldava väärtusega sots maksu lagedega. Hea lihtne teha.

metsik
14-03-2012
kell 22:47

Sel mehel on lihtsalt väga kehvasti läinud elus, see ei ole ju erandlikult ühegi erakonna ega valitsuse süü. Selliseid probleeme esineb ka kõigis teistes riikides. Nõustun, et vajaduspõhiseid toetusi võiks kindlasti kaaluda, kuid tekib küsimus, kuhu siis piir tõmmata. Elan ise ühes keskmises mustamäe paneelikas, kus ühes kõrvaltrepikoja ühetoalises korteris elavad 2 parmu, kes samuti ainult invaliidsuspensionist elavad ning selle erandlikult kõik tilga alla panevad ja seega oma haisu ja kisaga kõiki teisi elanikke häirivad. Teine lugu - ühes tavalises Kesk-Eesti külas elab üks täiesti tavaline võsa-petsi saate kandidaat, kelle töövõimetus on põhjustatud - ülla-ülla...maksatsirroosist. Seega, mida rohkem tüüp joob, seda rohkem saab järk-järgult töövõimetuspensioni ja seega saab veel rohkem juua. Ütle nüüd, kas sellistele on siis vaja mingeid toetusi veel. Ausalt ei oleks kellelgi neist kahju, kui nad mingil hetkel teise ilma peaks minema, aga riik peab selliseid rahulikult üleval. Ühtegi päeva aastas neist keegi tööd ei tee. Õiglast lahendust siin ilmselt kahjuks ei ole.

pahareino
14-03-2012
kell 22:53

see ei ole päris nii. selliseid korralikke peresid on Eesti veel, aga okei vajaduspõhisus indeed. Kuidas toestusüsteemi mitte olemasolu ei ole valitsuste süü? Kes selle peaks looma siis?

... ma arvan et ka alkohoolik väärib elu sest tegu on ju meditsiiniliselt haigusega. Nad vajavad ravi. Ma tean mitmeid, kes üritavad sealt välja tulla. Sellel alkoholismil on ka põhjused, miks on see tekkinud -- pikaajaline töötus .See pole pöördumatu protsess. Samamoodi võiks ju vähihaiged maha kanda. Neid tulek ravida ja ühiskonda integreerida, see toimib isegi. Muidugi võib teha ka Venemaa stiilis, et a la narkomaanid koondatakse kokku ja lastakse neil vaikselt surra siis. Valik on oma ma usun - vastavalt oma haritusele ja humaannusele.

pahareino
14-03-2012
kell 22:54

Seda absoluutse vaesuse trummi ikka aeg ajalt tagutakse meil Eestis. Sotsiaalteadlased, teadusasutuste uuringud ja "ekskommarid" põhiliselt.

metsik
14-03-2012
kell 23:15

Valitsust ei ole mõtet süüdistada selles, kui mingi tüübi tervis ütleb üles, naine jätab maha ning kõik muu läheb ka elus veel halvasti. Toetussüsteem on ju hetkel olemas, aga see toimib vastavalt võimalustele. Samuti peaks see ideeliselt vähendama selliseid tegelasi, kes toetustest püüavadki ära elada kuigi võiksid vabalt veel tööl käia. Kokkuvõttes jõuame ikka raha vähesuseni. Kõik tahavad ju käsi pikalt saada, toetustesaajad, päästjad, politseinikud, õpetajad jne. Täpselt sellesama probleemi ümber on siinne poliitikateema 19 lk tiirlenud. Paar päeva tagasi käis meediast läbi mingi paanika, et täisealiste puudega isikute eestkostjate käest nõutakse tõenditeks kulutšekke, jälle oli jama majas. See peaks ju ometigi näitama, mis siis selle eestkostetava rahaga eestkostja teeb ning selle järgi saaks põhimõtteliselt eestkostetava vajadusi hinnata ning ka hüvitise suurust võibolla vastavalt kohandada, aga see ka ei sobinud jälle kellelegi. Kulutšekid peaks ju ometigi näitama, mida täpselt siis selle rahaga tehti ning sellest siis ka edasise hüvitise määramisel lähtuda, kuid ilmselt ei sobi ka see variant jälle paljudele.
Mis alkohoolikutesse puutub, siis välja saavad ikka need, kes seda tahavad. Kui tüüp joob seepärast, et rohkem hüvitist saada, et saaks veel rohkem juua, siis ma kahtlen, kas tal on üldse mingit motivatsiooni sellest välja tulla. Samas, kui parm esitaks oma kulutšekid, millest nähtuks, et tüüp on kogu raha maha joonud ning seejärel järgmise kuu rahast seetõttu ilma jääks, siis äkki see motiveeriks seda hüvitist otstarbekamalt kasutama? Muud varianti ei oska pakkuda. Ilmselt aitaks pisut ka see, kui töövõimetuspensioni saaks ainult kindlaksmääratud haiguste või puuete tagajärjel või siis KOVis tegutseks mingi spetsiaalne komisjon (nt. med. töötajad, KOVi töötaja ning psühholoog vms), kes siis lähtuvalt kõikidest olemasolevatest tõenditest otsustab hüvitise vajaliku suuruse. Iseasi, kui objektiivne suudab mingi tädidest koosnev komisjon muidugi olla ning kas see praktikas ka töötaks.

painkiller
14-03-2012
kell 23:23

selle eesti kübersõda on ikka kõvasti promotud mulle tundub

trendipiider
15-03-2012
kell 00:17

Homses Ekspressis: Väga vaese pere isa sööb vaid korra päevas (200)...

tahtsin natukene kaalu anda oma kunagistele sõnadele, et ellujäämine Eestis pole ainult ettevõtlikkuse ning pealehakkamise asi

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/homses-ekspressis-vaga-vaese-pere-isa-soob-vaid-korra-paevas.d?id=64074299


Kle mis jutt see on nüüd? Tsiteerin: Kui püsikulud lahutada, jääb Aivari neljaliikmelisele perele (pluss kass) toiduks napilt 200 eurot.

Kolm tonni eeku ja ei saa söönuks ja õhuke telekas on ka või? Ma ei väida, et elatakse külluses, aga mida kuradit? Alguses tundus südantlõhestav, aga numbriteni jõudes siis see raha on ikka kuninglik võrreldes paljude teistega. Ütleme et 1000 jääb muuks, siis 2k eeki eest sööb VÄGA korralikku kodutoitu. Mingi error on selle artikli juures.

trendipiider
15-03-2012
kell 00:18

Ma jah ei räägi rieslingust ja juustust, aga no mida fakki? Mõnitamine paljude teiste suhtes.

TnX
15-03-2012
kell 02:18

Ma ei taha mingit erilist arvamust võtta enne, kui täismahus artikkel läbi loetud. Kuid põgus pilk kommentaariumile ja ka siinsele viimasele - see 200€ ei ole ainult toit ju. Vahel peab ostma ka riideid, koolitarbeid, jätma veidi kõrvale näiteks arvuti (milleta tänapäeval enam kooliõpilane hakkama ei saa), ootamatute kulude jms jaoks.

Minul tekkis küll tunne, et kui teaksin mõnd sellist inimest, siis aegajalt ostaks väiksele lapsele jogurtit, viiks riideid jne. See vist üks artikli eesmärk oligi. :)

al(tm)
15-03-2012
kell 08:07

toetused võiks suuremas osas olla sihtotstarbelised. kommunaalid, toidutšekid, huvialaringide tasud jne.

üldistada pole suuremat mõtet, elatakse igat moodi ära soovi korral. mis on jahhh sitasti- teatud elementaarsed elukvaliteeti tõstvad teenused võiks olla tõepoolest doteeritavad- hambaravi, prillid jms, samas mingi omaosalus peab ka seal põhimõtteliselt säiluma.

suuresti taandub aga tõepoolest prioriteetidele. muidugi vähihaige ja alkohooliku võrdlus on suht kohatu. ühel puhul on sageli tegu mingil määral kontrollitava kroonilise haigusega, mille põdeja võib ravi korral ühiskonnale aastaid kasulik olla ja igati täisväärtuslikku elu elada (no näiteid vast ei hakka tooma). teisel puhul on tulud null (kui tuludeks mitte arvestada kahju minimeerimist), andeka inimese korral saab veel lisaks ohkida seda juttu, et kaine peaga on kuldsed käed jne.

neid väga raskeid haigusi/sünnidefekte jne on ju veel, mille all kannatajad võivad olla tavalistest inimestest kordades tublimad ja töökamad- multipleksikud nt jne jne jne.

lõpeks taandub kõik ikkagi konkreetsele inimesele.

al(tm)
15-03-2012
kell 08:12

=lõppeks

ja suuresti ka seda, et abstraktne riik ei hakka taolisi juhtumeid kunagi ega kusagil märkama, selleks ongi suuresti kõikvõimalikud kolmanda sektori ühendused, olgu siis päästearmee vms, st kodanikud ise peavad ka miskit tegema.

hetkel on suuresti suhtumine see, et keegi abstraktne teine PEAB sellega tegelema. aga miks ise ei tegele? selle asemel, et kuhugi Keenia vms pärapersesse ronida võiks siis oma kodukandi alkassidega mässata, aga näedsa, see pole piisav väljakutse. millest me siis räägime.

mkiis
15-03-2012
kell 09:25

Mina (erinevalt mõnest targutajast siin, kes on pea kogu oma täiskasvanud elu veetnud stabiilse institutsiooni kabinetis, kust ta teisi naiivseteks ja eluvõõrasteks sõimab) olen elanud ja näinud igasugust elu, praktiliselt täisskaalas. Ma olen ühel ja samal aastal olnud nii madalamast madalam lihttööline kui ka ülkooli lektor. Ma ei saa küll öelda, et kõik sõltub inimesest endast ja saatus käkki keerab, siis piisab pisikesest järeleaitamisest. Prioriteedid on täiesti paigast ära. Refi-Eesti peamine prioriteet on statistika ja positiivsed ERRi uudised. Nende nimel tõmmeldakse, hoolimata sellest, kas nende numbrite taga mingit sisu ka on. Et saada iivet, makstakse naistele poolteist aastat palka, samas väheseid huvitab see, mis neist sündinud lastest saab siis kui nad pooleteiseaastaseks saanud on. Igasugu esindusobjektid kullatakse üle, samas kui vajalik infrastruktuur kiratseb. Kõiksugu maineprojekte rahastatakse hoolega, samas kui tegelikult vajalikud ideed unustatakse. Suuremad linnad, elavad OK-lt, maapiirkonnad surevad välja. Või endale väga tuttav näide: kõrgkoolidelt nõutakse, et teatud formaalsed punktid oleks täidetud. Samas makstakse õppejõududele nii vähe kui võimalik. Mis tase saab sealt tulla?

trendipiider
15-03-2012
kell 10:54

Ma ei taha mingit erilist arvamust võtta enne, kui täismahus artikkel läbi loetud. Kuid põgus pilk kommentaariumile ja ka siinsele viimasele - see 200€ ei ole ainult toit ju. Vahel peab ostma ka riideid, koolitarbeid, jätma veidi kõrvale näiteks arvuti (milleta tänapäeval enam kooliõpilane hakkama ei saa), ootamatute kulude jms jaoks.

Minul tekkis küll tunne, et kui teaksin mõnd sellist inimest, siis aegajalt ostaks väiksele lapsele jogurtit, viiks riideid jne. See vist üks artikli eesmärk oligi. :)


Sissejuhatuse põhjal on see minumeelest ülepingutatud lugu. 3000 eeki kuus (püsikulud maha arvatud) tähendab näiteks, et 2000 söögiks ja 1000 muuks. Kui 1 kuu ei osta humana riideid (mida ostavad ka nö. rikkad inimesed ning mis on vähe kallimad, seega ei saa öelda, et rämps) ega muid asju, siis teiseks kuuks on juba 2000 eeki olemas. Jne jne jne. Külluslik see elu pole, aga mingitest elementaarsete vajaduste rahuldamisest ei saa juttugi olla. Reisile ei saa ja arvutil pole piisavalt head videokaarti, et Skyrimit mängida a la. First world problems tundub.

trendipiider
15-03-2012
kell 10:55

mingitest elementaarsete vajaduste rahuldamisest ei saa juttugi olla

Parandus - rahuldamata jätmisest.

painkiller
15-03-2012
kell 11:03

4ja liikmeline pere ja 200€ kuus .. nalja teete siin või?

trendipiider
15-03-2012
kell 11:12

4ja liikmeline pere ja 200€ kuus .. nalja teete siin või?

Seleta palun lähemalt, mida sa mõtled. Pole külluslik? Ei ole jah. Aga 3000 eekiga elab 4 liikmeline pere (isa + 3 last) ära küll minu arvates ja mitte kõige halvemini. Ei saa juttugi olla, et taoline nälg on majas, et pereisa peaaegu ei söögi.

trendipiider
15-03-2012
kell 11:14

3000 eeki puhul on jutt siis sellest, et püsikulud on maas, nagu artikli algusest selgub.

painkiller
15-03-2012
kell 11:18

ma eeldan et püsikulude all on küte ja elekter mitte hambapasta, jalatsid, kooliskäimise kulutused
ja pakinuudel ei ole toit, millest paljud veel halvemini elavad (vbla see rootsi vana kes autos elas 2 kuud ja 40kg kaalus)

pahareino
15-03-2012
kell 11:19

4ja liikmeline pere ja 200€ kuus .. nalja teete siin või?

x2

pahareino
15-03-2012
kell 11:22

1.667 eurot päeva toit per nägu. Head isu.

Ilmselt mingid muud eks prompt kulud vähendavad ka seda 200 euri.

Serial K
15-03-2012
kell 11:22

hmm, hmm, tundub mullegi, et isa peaks söögitegemise ära õppima. porgand, kapsas, kartul kaerahelbed etc ei maksa praktiliselt midagi.

pahareino
15-03-2012
kell 11:22

maapoodides on need hinnad ka mõnusamalt soolasemad tihtipeale kui linnas

pahareino
15-03-2012
kell 11:23

hmm, hmm, tundub mullegi, et isa peaks söögitegemise ära õppima. porgand, kapsas, kartul kaerahelbed etc ei maksa praktiliselt midagi.

ma lisaks selle insuldi teema ka. Pikemas artiklis on, et ta ei suuda suht tihti kontsentreeruda ja selgelt mõelda. Tundub, et rängalt on masendunud ka.

pahareino
15-03-2012
kell 11:25

"ja suuresti ka seda, et abstraktne riik ei hakka taolisi juhtumeid kunagi ega kusagil märkama, selleks ongi suuresti kõikvõimalikud kolmanda sektori ühendused, olgu siis päästearmee vms, st kodanikud ise peavad ka miskit tegema."

no kuule, ma maksan praegu makse ja ma nt ei taha et lapsetoetust saavad kõrgepalgalised mu arust. Kuidas riik ei hakka neid märkama, mis selle riigi point on siis? Siit tulevadki maailmavaatelised lahkholud. Meil on hulgaliselt heaoluriikide näiteid, asi on fookuses ja prioriteetides. Miks peaks eeldama, et esinevad ühiskonnas vabatahtlikud head inimesed, kes teevad head - kas poleks õige eeladada, et see on riigi üks eesmärke?

mkiis
15-03-2012
kell 11:26

Mitu last sul trendipiider on? Ma küsin ausalt. Mul on peres 3 last. Mina naisega teenime kordi rohkem kui see mees, kuid puhtalt toidu peale läheb enamus meie pere sissetulekust. Kusjuures me ei toitu üldse eriliselt, luksuslikult. Kartul, porgand, kapsas, natuke liha ja magusat kõik. Vaatan, et mõni eluaeg mugavas kabinetis istunud targutaja ei tea päris elust kohe üldse mitte midagi.

pahareino
15-03-2012
kell 11:27

Arvutasin, et toimetuletutoetust saaks juhul kui kuusissetulek sellisel perekonnal miinus korteri ülalpidamise kulud on 275 eur. Neil on korter ema oma ning tulud miinus kommunaal / jooksvad kulud on ilmselt napilt üle selle.

Alimentide väljanõudmisega on Eestis probleeme minu arvates - eriti kui alimentide maksja ise elab ise väikse palga peal - inimesele peab kätte jääma vähemalt mingi summa ca 2.2 tuh eek vanas rahas või umbes nii.
Ma ei tea muidugi, mida see sellel aastal jõustunud Perekonnaseadus muutis. Võin teoretiseerida, et kas emal on väga väike palk või saab mustalt. Pikemast artiklist ilmneb ka, et insuldi läbinul ei ole päris seda mälu ega energiat neid asju korraldada. Mulle tundub, et KOV sotsiaaltöö võibolla ei ole ka viimase peal.

Kui see härra elab toimetuleku piiri peal, siis tegelikult ongi asi süsteemne - olemasolev toetus ei võimalda ära elada ning tõesti sihtotstarbelisi meetmeid on vähe. Seda probleemi süsteemust, mitte unikaalsust kinnitab ka ... "hr Teder väitis et Eestis elab absoluutses vaesuses 45 tuhat last ehk iga viies laps."

trendipiider
15-03-2012
kell 11:52

Mitu last sul trendipiider on? Ma küsin ausalt. Mul on peres 3 last. Mina naisega teenime kordi rohkem kui see mees, kuid puhtalt toidu peale läheb enamus meie pere sissetulekust. Kusjuures me ei toitu üldse eriliselt, luksuslikult. Kartul, porgand, kapsas, natuke liha ja magusat kõik. Vaatan, et mõni eluaeg mugavas kabinetis istunud targutaja ei tea päris elust kohe üldse mitte midagi.

Lähed isiklikuks jah? Ei no kena, et ma mingi ref-i stereotüüp sulle olen, kes 12ndas klassis tutika premium-klassi autoga koolis käis ja kellele issi kütusekaardi ja ühe keskmise palga kuus kinos käimiseks ja muuks andis jne. Ma ei hakka pikalt seletama, milline minu elu on olnud. On olnud üsna kesiseid aegu minevikus, kah üksikvanema laps koos väikeõega, kelle isa maha jättis ja ema oli vahepeal üldse töötu ja ka pikalt haiguslehel. Lapsi mul isiklikult pole, elan üksi kesklinnas liisingukorteris ja söön mis tahan (fileed, peale rüüpan chiantit jne), sõidan V6 autoga (pohhui palju kütust võtab) ja järgm nädal lähen austriasse lauda sõitma, maksan magistri eest mingi 40keeki aastas (täpselt ei tea, polegi ju oluline, because i can jne). Mis siis? See devalveerib minu arvamuse kohe või?

3000 eeki jääb minu arusaama järgi alles peale korterikulude. Seega 3000 eeki võiks jääda toiduks ja muudeks kuludeks (riided jne). Ma väidan, et 1000 muudeks kuludeks ja 2000 söögiks on niivõrd elatav (võrdlen oma toidukulutustega ja mina söön mida kätte saan ning üksinda, poolfabrikaatidest valmistatut), et nälgimisest ei tohiks küll juttu olla. Maal on naabrimehelt ju kapsad-kaalid odavalt saadaval jne. Riideid saab korralikke ka kasutatud. Mina näiteks olen ostnud humanast asju ja peale kallite 80 euriste teksade, mis soetasin detsembris, ostsin riideid viimati 2011 jaanuaris ja mu perse pole paljas miskipärast.

Asja point on see, et te ajate sassi tõelise puudusekannatamise ja niisama emotsioonid. Keegi ei vaidle, et see pole külluslik ja täisväärtuslik elu, et meie riigi toetusrahad on väga õhukesed, et mainit perel on läinud halvasti (isa insult ja ema lahkumine, 3 väikest last kellest üks peab ise lasteaeda minema, vähe raha) jne. Aga antud momendil lähevad küll siin mõned ikka nii retsilt hästi pisarakiskuja-artikli õnge, et UUU-LAAA-LAAAAA kohe. Mingist näljast pole sellise sissetuleku juures juttugi. Mul on tunne, et lisaks kõigele logisevad pereisal kruvid kah veidi, üsna depre tundub.

mkiis
15-03-2012
kell 11:53

Meil on puhtalt elamiseks arvestatud kuus 430 EURi. 60 -- kommunaalid ja elekter, 30 EURi internet+TV, 10 --20 EURi küttepuud. 10 --20 EUR muud kodukulud. Ülejäänud siis toidu peale, kodus ise teeme, lihtsalt, kokkuhoidlikult. Väljas söömas ei käi. Alkot ei tarbi, suitsu ei tee.pahareino
15-03-2012
kell 11:56

Ei no trendipiider korra arvuta see päeva peale per nägu... 2000/4/30 on 16.67 eek per nägu terve päeva toit.

pahareino
15-03-2012
kell 11:58

ma ei suudaks näiteks välja mõelda, et mida ma tarbima peaks et oma 2000 kcal täis saada. Toiduõli?

trendipiider
15-03-2012
kell 11:59

Ei no trendipiider korra arvuta see päeva peale per nägu... 2000/4/30 on 16.67 eek per nägu terve päeva toit.

Ära arvuta per nägu, sellises olukorras tehakse süüa ikka suure potiga tervele perele ja mitte fabrikaatidest vaid värskest kilo-kraamist ning lapsed söövad tööpäeviti mujal lõunat. Mina arvutan per nägu, kes ma üksi elan. Kui pereisa ei suuda või ei oska majandada, see on teine lugu.

mkiis
15-03-2012
kell 12:01

Kusjuures mul on 3 suht väikest last, kes söövad veel vähe. Ma kujutan ette kui palju õgivad kasvueas teismelised, nagu sel mehel on.

Kui sa, trendipiider, reaalsest elust, elementaarsetest hindadest suurt midagi ei tea, siis see muidugi devalveerib sinu arvamuse täitsa väikeseks, sama adekvaatseks kui Katariina Suure arusaamise talupoegade elust. Mis õigus on sul targutada 3-lapselise pere kulude osas, kui sul endal pole ühtegi last?

pahareino
15-03-2012
kell 12:07

no ok ... kaerahelbd 1 kg ... 18 eek? see on siis 3540 kcal
võilaadne asi 12 eek? 150 g mingi 400 kcal / 100 g siis 600 kcal
leib hind 10 eek ja kaalub 500 g ja on 230 kcal / 100 g ehk siis 1150 kcal...
piim 8 eek ja 1 liiter ning 50 kcal per 100 g ca 500 kcal siis
--------------------------------

48 eek läinud ja kulutada per nas 4.6 eek. niih vaja leida nüüd 2210 kcal väärtuses toitu

mkiis
15-03-2012
kell 12:08

Kusjuures meie teemegi päeva hommikus 1,5 korda süüa, kerge hommikusöök ja tõsisem lõuna-õhtusöök, täpselt nii ühes suures potis, kus Maximast ostetud lihtsad elemendid sees. Aga ikka läheb oma 300 EURi puhtalt toidu peale.

pahareino
15-03-2012
kell 12:09

suhkur on 20 eek kilo ja kulutangi selle raha ära sellele - lisaks on energiat ka ca 350 kcal / 100 g ehk siis 3500 kcal...

pahareino
15-03-2012
kell 12:09

250 kcal per nas siis päevas nuuman neid . Kurat ma ei saa aru üldse miks nad nii peenikesed on :(

pahareino
15-03-2012
kell 12:11

hinnad võtsin netist nupi.ee portaalist. Lisaks tõesti see, et maapoodides ei ole reeglina Säästuka hindu. Mu kogemus on, et mingi 10 või 20% kallimad nad.

trendipiider
15-03-2012
kell 12:11

Kui sa, trendipiider, reaalsest elust, elementaarsetest hindadest suurt midagi ei tea, siis see muidugi devalveerib sinu arvamuse täitsa väikeseks, sama adekvaatseks kui Katariina Suure arusaamise talupoegade elust. Mis õigus on sul targutada 3-lapselise pere kulude osas, kui sul endal pole ühtegi last?

Lahe värk see "sul pole lapsi, pane suu kinni" :) Ma võrdlen sellega, et ma söön tööpäeval küll mujal lõunat, aga ülejäänud nädalas kulub toidule mingi 30 euri umbes ja täiesti puusalt pannes, selverist (kallis), poolfabrikaatidest jne. Ma olen suur mauk ja ei vali kah väga. No mis ma söön? Penne (mitte see odav nuudel) pestoga või riis, kanafilli väheke kõrvale (300 gr pakist saab 3x õhtust), jääkapsast ja 1 tomat per toidukord + salatikaste. Või salvesti purgisupp (kallis jällegi, ise potiga tehes oleks palju tervislikum pealegi) , lahja hapukoor ja vbla vinkut sisse, leiba kõrvale. Või hommikuks jogurt+cornflakes või piim+kiirkaerahelbed pluss vanaema moos (tasuta).

See ju puha laristamine tegelikult, kas mitte? Ohin mina ka, et midagi nagu ei ostnudki aga raha läks normaalselt jälle. Ma tõmbaks selle ikka ilusti eelarveliselt kokku, kui vaja oleks.

trendipiider
15-03-2012
kell 12:13

Momendil on kapis 2 kiievikotletti kah. Selle eest võiks mind risti lüüa ilmselt.

mkiis
15-03-2012
kell 12:15

Mind ei huvita, mida sa ise sööd. Lapsi sul pole, seega pole sul tegelikult mingit teadmist sellest, mida laste kasvatamine tähendab ja millised on kulud. Lastetu ja lastega, need on kohe väga erinevad situatsioonid. Lastetud ei kujuta seda kunagi ette, isegi kui nad on profid pedagoogid.

pahareino
15-03-2012
kell 12:17

hmm, hmm, tundub mullegi, et isa peaks söögitegemise ära õppima. porgand, kapsas, kartul kaerahelbed etc ei maksa praktiliselt midagi.

nende probleem on, et toiteväärtus on väikene. See pere vajab ca 8000 kcal - minimaalselt, et BMRi ülal hoida.

The EAR for boys aged 11 to 14 years is 2220 kcal per day, and for girls, 1845 kcal per day. The EAR for boys aged 15 to 18 years is 2755 kcal per day, and for girls, 2110 kcal per day. After the age of 18, the EAR for adults is 2550 kcal per day for men, and 1910-1940 kcal per day for women.

pahareino
15-03-2012
kell 12:18

enivei kuidagi küüniline on nende toidulauda lahti lüüa, et kas nad toituvad efektiivselt või teevad vigu - see pole päris inimlik ausalt

Serial K
15-03-2012
kell 12:24

ontopic, kas koolis praegu tasuta süüa antakse vaestele ja paljulasteliste perede lastele, nagu 90.-tel? või ma ei teagi, kas see sõltus konkreetsest koolist või oli üldine reegel.

mkiis
15-03-2012
kell 12:28

Koolilõuna on praegu kõigile tasuta. Väga kurja kolli Savisaare teene.

pahareino
15-03-2012
kell 12:32

enivei ma tegin praegu neile annetuse

trendipiider
15-03-2012
kell 12:59

Mind ei huvita, mida sa ise sööd. Lapsi sul pole, seega pole sul tegelikult mingit teadmist sellest, mida laste kasvatamine tähendab ja millised on kulud. Lastetu ja lastega, need on kohe väga erinevad situatsioonid. Lastetud ei kujuta seda kunagi ette, isegi kui nad on profid pedagoogid.

Heaküll. Mina aga üritasin artikli kohta öelda, et minu meelest on selge, et riik on õhuke ja ei hooli (sest pole raha) ja olukord on kurb, aga kindlasti mitte nii kurb, et lausa nälgima peaks.

Ka sinul tasuks ilma emotsioonideta suhtuda mõnikord. Minu arvates oled sina jällegi niivõrd kibe ja tige riigi ja minusuguste "rikkurite" peale, et igasugune väikenegi provokatiivne piuks triggerib su tohutu vihajõe ja kibestumuse. Kui sinu valik praeguses riigis oma pere toitmiseks ja eneseteostuseks on arvamuse avaldamine artiklites, mingi muuseumi hoidmine või loengu pidamine (kurat, ma ei teagi mida sa peale selle põlluvärgi veel teed ja ei huvita ka) või misiganes reaalselt mõõdetavat väärtust mitteomava tegevuse tegemine (ma kohe nüüd jälle ref, aga liinitöölisest on kordades rohkem kahju, kui sinusugusest vihasest kibedapommist kultuurijobust), siis see on sinu valik. Seda pidid sa teadma ennem oma kutsumuse valimist. Kui see ei lase sul teisi inimesi ilma vihata näha, siis hoia see viha endale.

Antud artikli puhul minnakse ikka niivõrd kergelt taotlusliku õnge otsa, et kohutav. Mina jään oma seisukoha juurde (kuigi mul selleks ilmselgelt vist õigust ei ole mõne arvates), et 2000 eeki toiduks ja 1000 eeki muuks (ilma korterikuludeta) ei ole NÄLG. On kitsikus, aga ei ole nälg.

Ja veel, serveerin sulle teisiti asju oma eelpool kirjeldatu osas. Minu auto maksab 1700 euri umbes ja kunagi ma pidin selle liisima (100 euri kuus), sest polnud võimalust kohe osta. Kütusehind ei huvita, sest sõidan kuus 500 km. Saaks ka üleüldse ka ilma autota. Teen tõesti kontoritööd. Mu tohutu kesklinna palee on 40m2 ja kuumaksuga 220 euri + komm. Millise normaalse üürikorteri saab 220 euri kuus? Minu tohutu euroopa-turnee lennupilet maksis 99 euri, puhkasin viimati eelmisel suvel sest olen vahepeal homikust õhtuni tööd teinud. TÖÖD, kuigi kontoritöö pole sinu meelest töö. Lisaks pean selle kuu lõpus emalt natuke raha laenama, sest maksin oma vaevaga kogutud rahast kooli maksu ära ja läheb maha ka õppelaen 100 euri ja kõigeks korraga ei jätku. Võiksin viriseda, et miks ma tasuta õppida ei saa, aga kuhu see mind viiks? Mul on selle aja peale kool ammu läbi. Toetust ma ka ei hakka 2013 saama, sest siis ma enam ei käi koolis ja ma ju olen rikas pealegi. Teleka paketi vahetasin odavama vastu (23 pealt vist 17.99 euri). Ka see on sääst minu jaoks. Kui väljas käin (aina harvem), siis joon vaid õlut, sest see on odavam. Kiievi kotletid tõi ema.

Kas ma nüüd pole enam nii rikas ja muretu vaeste pähe kuseja või? Asja point on see, et asju saab erinevalt serveerida ja minu subjektiivse hinnangu kohaselt, olles kalkuleeriv ja ka kunagi puudustkannatanud inimene, on minu empaatiavõime tunduvalt laiem, kui sinu oma. Sa oled oma klassivihaga nagu pull punase rätiku peale, täiesti ettearvatav ja puine elukas.

trendipiider
15-03-2012
kell 13:17

Tuli veel meelde, et eelmise kuu lõpus laenasin sõbrale 5 ja palusin kiirelt tagasi kanda võimalusel, endal oli 10 vist vms ja tahtsin ka süüa saada veel pool nädalat ennem palka. Olen tööstur, ref-i armastaja ja teen kõigile kroonlühtreid välja. Kultuuri ei mõista ja tahan vaid rahvast rusuda. Kaastunne on võõras emotsioon. Kõike mõõdan rahas.

mkiis
15-03-2012
kell 13:55

Heh, trendikas, kui mina olen "reaalselt mõõdetavat väärtust mitteomava tegevuse tegija", siis on seda absoluutselt kõik õpetajad, sest seda ma põhitöökohal olen (mingit muuseumi ma ei hoia, "põlluvärki" ei tee). OKi, koolitage siis oma lapsi kus tahate siis, kui koolipapad-mammad on teie jaoks mõttetud tegelased. Aga jah, õigus, trendipiideril lapsi ju pole aga see ei takista teda õpetamast, kuidas lapsi õieti toita ja katta. Sama "tore", kui mõni lubadeta tegelane kukub keset liiklusmelu autojuhile seletama, kuidas tuleb õieti sõita.

See on muidugi lausa hämmastav, kuidas mõned kontoritooli nühkijad on endast jube kõval arvamusel. Äsja oli mul pikk vaidlus mingi SEB analüütikuga, kes ka kõiki humanitaare "reaalselt väärtust mittetootvateks" elik kasututeks kuulutas. Nagu ta ise toodaks midagi peale formaalsete tekstide ja numbrite!

trendipiider
15-03-2012
kell 14:15

Sain isegi aru peale postitamist, et olin teinud ränga vea, kust kiis kinni saab tingimata. Tunnistan seda ja parandan end, et ma väärtustan õpetajaid ja õppejõude väga. Muidugi on nad riigi ja ühiskonna suhtes olulised. Aga sinu arvamusartiklid ei tooda mitte sittagi juurde peale küsitava vaimse väärtuse. Nad ei õpeta kedagi, nad ei toida kedagi peale sinu enda. Ma tahtsin seda öelda, et Eesti sarnases vaeses riigis on "kultuuri" tegemine oma valik. Kui ikka kitsikus jalaga perse peksab, siis tuleb muu amet valida, mis siis et ei meeldi. Oma valik. Ära vihka müürseppi ja analüütikuid.

Selline artikkel oli kunagi, mis kirjeldas vist iraagist tulnud neidsamuseid Estlpa mehi vms, kui õigesti mäletan. Konflikt tekkis sellest, et kui neil oli naine kodus lapsega, siis naine pidas end sangariks, et üksinda vapralt last kasvatas seni, kuni mees sõjas oli. Mees aga suhtus asjasse nii, et mis sul viga, vaatasid siin lapsega telekat, aga mina olin lahingus.

Tõmba nüüd paralleel siia. Sinu meelest oled sina kui õpetaja aga ka arvamusliider ja kultuuriboss see rusutud ja valestimõistetud, overfucked and underpaid tüüp, kuigi samal ajal teevad inimesed päevast päeva tööd mis neile ei meeldigi vbla, et leib laual oleks. Pereema ei saa aru sõdurist, sõdur ei saa aru pereemast. Analüütik ei saa sinusugusest "hipist ja kitarritinistajast" aru, et nahh sa virised ja ootad mingit riigipalukest ja sina ei saa aru, et analüütikul on ka väga suur vastutus, ta on end harinud ja vbla selle kapitalistliku koore all on tegelt tore inimene, kellele meeldivad samad bändid mis sullegi.

al(tm)
15-03-2012
kell 14:44

kuule Margus, kui keegi siin targutab, siis ära nüüd teistele küll näpuga näita, eriti mis mingisse "kabinetis istumisse" puutub.

maapoodides võib juurdehindlus eriti karmil juhul ka 100% olla, üldiselt viiendik kuni kolmandik juures jah. ja keegi ei garanteeri, et koor tükki ei lähe või miskit hallitanud jne. seda siis suhteliselt suures kohas veel, isegi ei taha mõelda, mida sealt vihikupoodidest võib saada.

mkiis
15-03-2012
kell 14:54

Artiklitega ei teeni ma küll midagi, tariifid on samad mis 2002, naerukoht. Ma ei saa aru, kus ma olen üldse kirjutanud, et ma "kultuuriga" raha tahan teenida vms. Sa ajad midagi sassi.
Ja SEB analüütik on sama "tootlik" ja "kasulik" kui mingi literaat. Oleks neil mingi tasegi. Kui lugeda nende analüüse ajakirjanduses, siis sageli suvalise rullnoka loogika kumab seal läbi.

Kui nüüd isiklikuks minna, siis ajab mind vihaseks küll, et õpetajatelt, õppejõududelt nõutakse küll kõrget taset aga vat raha ei taheta selle eest küll mitte kuidagi maksta. Päriselt ka. Õpetamine ei ole mingi lihtne töö, eriti kui pead oma programmi ise koostama, selle kinnitama, bürokraatiaga jändama jne. Ja katsu ise 1,5 (tavaline loengupikkus kõrgkoolis) tundi järjest korraliku tempoga esineda. See pole mingi nali.

metsik
15-03-2012
kell 15:01

Kiis, analüütikute töö tulemusena liigutatakse selliseid summasid ja toodetakse sellises koguses rahas mõõdetavat väärtust, mida me siin keegi kogu elu jooksul kokku ei jaksa koguda. Väide, et analüütikud on vaid paberimäärijad, su majandusalaseid teadmisi just heas valguses ei näita. Ma ei hakka hetkel argumenteerima õpetajate poolt loodava väärtuse üle, sest see ei ole lihtsalt rahas mõõdetav, mis ei tähenda, et nende töö muidugi seetõttu alaväärsem oleks. Lihtsalt osad elualad toodavad (või nende töö tulemusena toodetakse) käegakatsutavamat väärtust rohkem kui teised. Seetõttu on analüütikute palganumbrid mõnevõrra rammusamad kui õpetajate omad. Lisaks tegutsevad nad ikkagi erasektoris, kus iga tööandja pakub täpselt seda palka, milles pooled kokkuleppele jõuavad.

Mis sellesse ekspressi artiklisse puutub, siis olen jätkuvalt seisukohal, et tegemist on lihtsalt halva õnnega. Nii väga kui ka tahaks, ei ole võimalik kõiki siin maailmas aidata. Kas ta on kõik võimalused, mida riik ja KOV pakuvad, ikka läbi proovinud? Ilmselt saab teda aidata ka muul viisil peale riigi või annetajate poolt rahaga ülekülvamise, see ei lahenda probleemi, raha saab mingi hetk ikka otsa ja kogu lugu. Pakkuda KOVi poolt väiksemate kuludega eluaset? Toiduabi? Kasutatud riideid? vms

trendipiider
15-03-2012
kell 15:16

Kui nüüd isiklikuks minna, siis ajab mind vihaseks küll, et õpetajatelt, õppejõududelt nõutakse küll kõrget taset aga vat raha ei taheta selle eest küll mitte kuidagi maksta. Päriselt ka. Õpetamine ei ole mingi lihtne töö, eriti kui pead oma programmi ise koostama, selle kinnitama, bürokraatiaga jändama jne. Ja katsu ise 1,5 (tavaline loengupikkus kõrgkoolis) tundi järjest korraliku tempoga esineda. See pole mingi nali.

Ofkoorss, polegi väitnud, et kerge töö ja kõva palk seal.

pahareino
15-03-2012
kell 15:19

Kiis, analüütikute töö tulemusena liigutatakse selliseid summasid ja toodetakse sellises koguses rahas mõõdetavat väärtust, mida me siin keegi kogu elu jooksul kokku ei jaksa koguda.

noh oleneb ka analüütikust vist eks... mu arvates võlakirja-,aktsiaturgude ja pangandussektori liigse libreaalsuse tõttu kanti päris suur hulk raha maha reaalsetet ettevõtetest ja eraisikute säästudest. Pangandussektoris selle lisaväärtuse tootmine muidu on selline nii ja naa ehk n lisaväärtus kellele?

pahareino
15-03-2012
kell 15:19

meenutan viimast ja ka käimasolevat kriisi

Cyberbear
15-03-2012
kell 15:21

Paremnaivistid on õnnetus. Kasulike idiootide raskekujuline ja paraku üsna levinud erivorm...

pahareino
15-03-2012
kell 15:21

lisaväärtust toodavad pigem finantsistid ja ökonomistid tootmisettevõtetes nagu ma ise

pahareino
15-03-2012
kell 15:22

l l l

pahareino
15-03-2012
kell 15:27

illustreerin ka end praegu http://www.gifflix.com/media/6989/Penguin_And_Girl/

trendipiider
15-03-2012
kell 15:35

noh oleneb ka analüütikust vist eks... mu arvates võlakirja-,aktsiaturgude ja pangandussektori liigse libreaalsuse tõttu kanti päris suur hulk raha maha reaalsetet ettevõtetest ja eraisikute säästudest. Pangandussektoris selle lisaväärtuse tootmine muidu on selline nii ja naa ehk lisaväärtus kellele?

Word. Väärtus on suurelt osalt õhk, kui kõik perse keeratakse siis aitab riik või ikka välja. Ja kuidas vastutavad pensionifondide tüübid inimeste raha eest? Käsi laiutades.


lisaväärtust toodavad pigem finantsistid ja ökonomistid tootmisettevõtetes nagu ma ise

Word 2.

Serial K
15-03-2012
kell 15:40

analüütikute töö tulemusena liigutatakse selliseid summasid ja toodetakse sellises koguses rahas mõõdetavat väärtust, mida me siin keegi kogu elu jooksul kokku ei jaksa koguda.

..et mitte öelda, et kogu seda liigutatavat raha on isegi rohkem, kui asju, mida selle väärtuse eest osta saaks...

pahareino
15-03-2012
kell 17:44

Natukene rõõmsamatel teemadel jälle tagasi:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/lembit-tampere-eka-hoone-saab-teha-ka-ilma-archimedese-ja-kulkata.d?id=64075353

Sama paralleeli toon ka nüüd. EKA maja ei pea olema EKA oma. Teeme ühe asjaliku konkursi ja 25 aasta pikkuse üürilepingu vastu tuleb sinna pakkujaid terve hulk.

Public-private partnership ehk avaliku ja erasektori koostöö on kindlasti asine alternatiiv, mida viimasel viiel aastal Eestiski üha enam viljeletud. Nii on tänaseks renoveeritud hulgaliselt Tallinna koole ja lasteaedu – miks ei võiks EKA hoone ehitamine võiks olla järgmine?


meenus, et Tallinnas Kesk on hunniku koole niimoodi üsna kulukaks mänginud iseendale n heatahtlik kapitalist ulatab aga käe. Mis on selle juurdehindlus küsiksin see ehk mille maksame kinni sina ja mina? Kaldun arvama, et isegi laenust on seda tunduvamalt odavam teha.

pahareino
15-03-2012
kell 17:47

miks isegi laenust? laen on väga ebapopulaarne praegusel ajal :) kõik sellised kasutusrendi vormi asjad on tunduvamalt kulukamad mu kogemusel.

hahhaha

Kuna mul puudub vajalik kvalifikatsioon, et võtta sõna EKA sisulise tegevuse osas ning kuna ma pean Signe Kivi ja tema juhitavat kollektiivi äärmiselt võimekaks, siis selle koha pealt vaikin.

voss
16-03-2012
kell 00:41

Härrastele ja prouastele "teatud asju ei saa mõõta" soovitan suurepärast raamatut nimega How to Measure Anything - Finding the Value of Intangibles in Business

pahareino
16-03-2012
kell 10:53

Härrastele ja prouastele "teatud asju ei saa mõõta" soovitan suurepärast raamatut nimega How to Measure Anything - Finding the Value of Intangibles in Business

oot kes seda mõõta ei saanud? ma vist ei märganudki seda.

major laks
16-03-2012
kell 10:54

Kuna mul puudub vajalik kvalifikatsioon, et võtta sõna EKA sisulise tegevuse osas ning kuna ma pean Signe Kivi ja tema juhitavat kollektiivi äärmiselt võimekaks, siis selle koha pealt vaikin.
klassivend, kui selline :)

maarja kangro kirjutas muarust täitsa hea jutu

pahareino
16-03-2012
kell 15:44

Igatsus demokraatia lõpu järele paistab välja nii mõnegi ajakirjaniku ja valitsuseliikme pädevuse teemalisest retoorikast: luuakse pilt valitsejatest kui pädevatest ekspertidest, analüüsivõimelistest infovaldajatest, kes peavad toime tulema analüüsivõimetute, kisavate ja lippe lehvitavate alamatega. See oleks justkui masside mäss: õudne dēmos võtab sõna ega tea ise ka, mis alustel ta midagi nõuab või mil moel saaks tema nõudmisi realiseerida.
....
Retoorika teemal "inimesed on juba sünnilt erinevad" on poliitilisest võrdsusest rääkides kohatu ja viib edasiarendusena mõne üpris jubeda riigikorrani. Õigus nähtav olla, oma elukorraldust puudutavates küsimustes arvamust avaldada ja selle arvamuse arvestamist nõuda on eeldus, millest peab lähtuma igasugune demokraatlik poliitika.
Maarja Kangro: osa valitsusest ja ajakirjanikest ei taha demokraatiat (23)

http://uudised.err.ee/?06248248

Serial K
17-03-2012
kell 19:28

hähää, ennustan, sotside saaremaa-tulemus tegi KE häälte arvel hüppe, ilma, et nad ise oleks pidand midagi selle nimel tegema, palju õnne, edgar, ootame siis, mitu tuhat häält kutserid, toobalid ja batrakovad korjama hakkavad

painkiller
20-03-2012
kell 10:47

ma ütlen .. varsti pole ERMi uut hoonet vaja .. kõik hallitab

pahareino
20-03-2012
kell 10:57

no siis saab kõik sinna 33 tuhandele ruutmeetrile laia laotada kuivama

pahareino
20-03-2012
kell 10:59

ja paneme uuesti Euroopa Liidu komisjon alustas taotluse omapoolset menetlemist ja EL komisjoni hinnang saabus 27. juuni 2011. Hinnang oli kriitiline: hoone on liiga suur, vales kohas, külastajate prognoos teoreetiline ja liiga optimistlik, ülalpidamiskulud liiga suured, samas töötajate palgad liiga väikesed jne.

al(tm)
20-03-2012
kell 11:59

paneks konteksti ka juurde?

mis ei välista iseenesest hinnangut, aga no katsume olla eks.

mkiis
20-03-2012
kell 12:13

Mis konteksti?
Aru vassib ja demagoogitseb mis hirmus. Hallitab see Veski tänava vana hoone, see on vaid üks kümnekonnast ERMI käsutusest olevast majast ja pole mingit vajadust, et seal peaks üldse midagi muud olema peale osade kontorite. Raadil on ruumid kõikideks hoidlateks ja töökodadeks, Aru hoiab aga Veski tänavas mõningaid esemeid ja paari töökoda, et näidata kui jube vaeseke ERM on. Puhas väljapressimine.

major laks
20-03-2012
kell 12:53

a milleks seda muuseumi ennast üldse tarvis on?
kultuuri säilimiseks piisab ju ühe korraliku samba püstitamisest. no ok, see raadi sammas on lihtsalt maapeal pikali. mul pole selle vastu midagi. innovatiivne lähenemine. a milleks sellest kenast asjast juba eos prügimägi teha???. tartus pole prügimäge vä? põletage ära oma vanad pask, kui ära ei raatsi visata. või las iga prahikoguja hoiab oma keldris oma rämpsu.

vabadus meil juba on, see post on püsti. nüüd tuleks võidelda veel eesti keele säilimise eest. selleks puhuks soovitan jällegi mastaapsemat sorti posti. näiteks ruhnu saarele. ruhnu on muidu veits nagu ära lõigatud. Eesti Keele Postiga saaks ka seda kolgast elavdada. orienteeruvalt pakun, et 80-90 miljardit külastajat aastas võiks seal täiesti reaalselt käima hakata. kulude kärpimise mõttes võib majakavaht posti tulede süütamise ja kustutamisega ka tegeleda. sellega oleks eesti keele säilimine tagatud ja kõik emakeele õpetajad saaks ära koondada või sundümberõppele suunata. vähem õpetajaid, vähem jama.

al(tm)
20-03-2012
kell 13:07

kontekst selles mõttes, et hinnang anti millele (st rahastus oli mis artikli all)? me võime näiteks Ülikooli peahoonet hinnata sellest lähtuvalt, kui hästi aula akendest Pariisi südalinn paistab.

muus osas ei julge vaielda. ma oskan üksnes oma kogemusest lähtuvalt seda arvata, et nii suurte asutuste (ruumi)probleemidest on väljaspoolt vaadates pea võimatu terviklikult aru saada. ja igal juhul usun Sind rohkem kui mingeid suvalisi sooja õhu väljapuhujaid.

minu arust (see on tõesti IMO) tehti põhimõtteline viga sellega, et välistati võimalus etappidena ehitamiseks. ütleme kontekst 30M on siiski midagi muud.

al(tm)
20-03-2012
kell 13:19

sambakäki ja ERM'i võrdlemine on ikka demagoogia musternäidis.

kusjuures muidugi asukohta arvestades on see sammas igati sobilik, vähemalt KONTEKSTIS ja omas elemendis, sama jabur nagu see silotorn (mida kirikuks kutsutakse) ja auk Viru Keskuse juures (st mitte auk iseenesest, aga kogu protsess), tra täielik suvest suveni :)))))))))))))


krt ikka huumor kuubis plastist pedemajakas ala "hi- tech" ojeeeeeee

kurmet
20-03-2012
kell 13:36

hmm, hmm, tundub mullegi, et isa peaks söögitegemise ära õppima. porgand, kapsas, kartul kaerahelbed etc ei maksa praktiliselt midagi.

Ma eelmisel suvel ostsin maalt poest mingi salati jaoks paar tomatit ja kurki, läks kokku 50 krooni, u 3 korda rohkem kui Tlnas oleks läinud.

kurmet
20-03-2012
kell 13:37

See oli vist ikka üleeelmine aasta, krooniajal noh.

major laks
20-03-2012
kell 15:02

sambakäki ja ERM'i võrdlemine on ikka demagoogia musternäidis.
küsimus ei ole objektides, kui sellistes, vaid mentaalsuses. selle asemel, et kultuuri ennast hoida ja turgutada, pannakse ilge rull kultuurile mälestusmärgi püstitamisse. et ametnikud saaksid jälle õnnelikult õhata: "ära päästsime selle eesti kultuuri." eesvõitlejad saavad medalid rinda ja karavan liigub edasi. siis mõne aasta pärast erastatakse muuseum ära, kuna kõik on liiga kallis ja siis loodetavasti tehakse sinna kasiino.

pahareino
20-03-2012
kell 15:06

ma ei saa aru seda, et selle miljardihoone (vanas rahas) ehitamine tundub nii hea projekt eriti selles valguses, et tädid kes nende õllekappadega majandavad saavad ise mingi 500-600 euroseid palju kui sedagi n

Serial K
20-03-2012
kell 15:43

hee, selle kohta oli komisjoni vastuses ju ka kirjas, et töötajate palka te nii küll tõsta ei saa, kuidas te inimesi kinni kavatsete hoida.

Serial K
20-03-2012
kell 15:47

pannes KONTEKSTI: "Lisanduvad kulud riigieelarvele oleks saadud informatsiooni järgi umbes 800 000 eurot aastas. Kultuuriministeeriumi muuseumide tegevuskulude kogueelarve oli 2011. aastal 12,9 mln eurot. Lisakulu moodustaks seetõttu ligi 6,2 protsenti kõigi muuseumide tegevuskuludest kokku. Seda eeldusel, et külastajate arvu eesmärgid täidetakse ettepandud sissepääsuhinnaga ja et muuseumi töötajate – kes enamasti on kõrgelt kvalifitseeritud – palgad on umbes 640 eurot kuus 2015. aastal. 2011. aasta märtsis oli Eesti keskmine palk 840 eurot ja seetõttu näib, et selle tegevusala palgad on kõvasti allapoole riigi keskmist ning mingit tõusu pole ette näha. Kalli taristu, suurte kommunaalkulude ja madalate palkadega süsteemi jätkusuutlikkus on küsitav."

Serial K
20-03-2012
kell 15:49

"Seda eeldusel, et külastajate arvu eesmärgid täidetakse ettepandud sissepääsuhinnaga" = "oodatakse, et tulevikus oleks 142 000 inimest [aastas] valmis maksma sissepääsu eest kuus eurot."

Serial K
20-03-2012
kell 15:51

konteksti pannes: "Praegu on ainult 6000 inimest [aastas] valmis maksma 0,75 eurot näituse külastamise eest."

(veel kord, kumus käib aastas 120 000 inimest)

pahareino
20-03-2012
kell 16:43

n n n y hea ülevaade

al(tm)
20-03-2012
kell 19:19

minu arust Mihkel Raual oli sõna "mentaalsus" kohta üks hea väljend. kas ta funktsionaalsest kirjaoskusest (või siis selle puudumisest) midagi arvanud on, paraku ei tea.

aga muidu jaksu.

celandine
20-03-2012
kell 21:18

Mis konteksti?
Aru vassib ja demagoogitseb mis hirmus. Hallitab see Veski tänava vana hoone, see on vaid üks kümnekonnast ERMI käsutusest olevast majast ja pole mingit vajadust, et seal peaks üldse midagi muud olema peale osade kontorite. Raadil on ruumid kõikideks hoidlateks ja töökodadeks, Aru hoiab aga Veski tänavas mõningaid esemeid ja paari töökoda, et näidata kui jube vaeseke ERM on. Puhas väljapressimine.


mitte alahinnata kogudele ja eraldi tööruumidele kuluvat ruumi!

Heavyuser
20-03-2012
kell 22:43

päris hea

pahareino
20-03-2012
kell 23:23

Tüüpiline Arraku lahmimine - ma ei tea täpselt mida tema koolis õpetatkse aga:

Põhimõtteliselt samas seisus on ülikooli lõpetanud bakalaureus. Teatakse hästi palju, üldained on selged, aga erialaaineteni ei ole veel jõutud. Nood tulevad magistrantuuris, aga enamus ju sinna kunagi ei jõua. Nii sisenebki tööturule roosades sussides ja valgetes kinnastes elujõuetu humanitaar, omast arust miljonit väärt, aga miskipärast ei taha tööandja sellest aru saada.

võta ette kas TTÜ või IT kolledži või kasvõi TLÜ reaalharude õppekavad bakas - millest me räägime esiteks? Mis mõttes pole seal erialaaineid?

Lisaks on maailmas levinud praktika, eriti kõrgkooli tasandil, ühitada töötamine ja õppimine. Nii tulevad kogemus ja ka oskused.

möh? Kus see levinud on? Mulle on jäänud arusaam, et Eesti on üks selliseid haruldusi, kus tudengid töötavad kooli kõrvalt ja mujal on täisajaõpe ka magis vaikimisi levinuim.