Mari Kalkun

villem
14-09-2010
kell 16:21

Õunaviksil ilmub homme Mari Kalkuni uus album "Vihmakõnõ". Plaadi Eesti esitluskontserdid toimuvad kolmes linnas:

- 15.09 Tallinnas Vanalinna muusikamajas algusega 20:00
- 16.09 Tartus Genialistide klubis algusega 21:00
- 18.09 Võrus kultuurimaja Kannel väikses saalis algusega 18:00

Esitlustel astub Mari Kalkun üles koos Triin Normani, Karoliina Kreintaali ja Tanel Kadalipu (Tallinn, Võru) või Siim Soobiga (Tartus). Tartus jätkub õhtu plaadimuusikaga Tiit Kusnetsi, Martin Oja, Berk Vaheri ja Villem Valme kohvritest.

Pääs kõigile kontsertidele 50 krooni, esitlustel müügil plaat poeprotsendita, 100 krooniga.

Siin plaadi tracklist, loost "Hommikuvalge" mp3 ja video:
http://www.ounaviks.ee/ov11.htm

Õunaviksi häälekandjas Mahlapress nr 6 plaadi kohta lähemalt ja intervjuu Mariga:
http://www.ounaviks.ee/mahlapress/2010.09.13.htm

Kõike hüva soovides,
Õunaviks

3eb
14-09-2010
kell 17:09

mõtsin juba, et teine ei tulegi, aga tuli. meeldiv.

ponks
14-09-2010
kell 17:29

väga meeldiv. ilus video. äkki jõuab isegi esitlusele

ivo
01-02-2011
kell 17:54

Mari Kalkuni kontsert jõuab miljonite raadiokuulajateni üle Euroopa

Klassikaraadio salvestab neljapäeval Eesti noore muusiku Mari Kalkuni kontserdi, mis jõuab 2011. aastal eetrisse paljudes Euroopa raadiojaamades. Eesti raadiokuulajad saavad Mari Kalkuni kontserti kuulata Klassikaraadiost 8. märtsil kell 20 ja kõik huvilised on oodatud neljapäevasele salvestusele.

Rahvusvahelisse raadiosarja "Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011" kuuluv kontsert toimub neljapäeval 3. veebruaril kell 19.30 Tallinnas, Kanuti Gildi saalis avaliku muusikasündmusena. Kavas on palad Mari Kalkuni mullu ilmunud plaadilt "Vihmakõnõ" ja esikalbumilt "Üü tulõk". Mari Kalkuniga koos musitseerivad Triin Norman (laul, klaver), Silver Sepp (klarnet, löökpillid), Karoliina Kreintaal (viiul, laul) ja Tanel Kadalipp (kontrabass).

Mari Kalkuni poeetilistes lauludes on sügav traditsioonitunnetus ning muusikas Kihnu ja eriti Võru folkloori mõjud. Mari ema on sündinud Kihnus ja isa on pärit Võrumaalt.

“Võru poeetide luules olen leidnud salapära ja looduslähedust, mis tänapäeva maailmas haruldasena mõjub. Mulle on võrdselt tähtis hoida sidet oma juurtega ning vaadata ilmas ringi, et leida avaramat tunnetust,” ütleb laulja. Albumi "Vihmakõnõ" pühendas Mari oma vanavanematele, kellelt kuuldud lugusid, muusikalisi muljeid ja ka väikesi jutukatkeid lauludes kõlab.

24-aastane Mari Kalkun on praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrant pärimusmuusika ja laulu alal. Tema laulud leiavad järjest enam tunnustust ka mainstream-muusika ringkondades. Mulluse albumiga "Vihmakõnõ" kandideerib Mari Kalkun Eesti muusikaauhinnale aasta naisartisti kategoorias kõrvuti tuntud poplauljatega.

Kontsert on osa Klassikaraadio poolt Euroraadiole pakutavast sarjast "Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011", mis tutvustab mitmekesist muusikaelu tänases Tallinnas.

Lisainfo: http://klassikaraadio.err.ee/klassik/Tallinn2011/tallinn_2011-03-13_folk.html

EL84
02-02-2011
kell 00:04

Folkmuusika mulle eriti ei istu, aga Mari Kalkun on üks suur erand!

ivo
24-03-2011
kell 16:01

Mari Kalkuni värske sooloalbum „Vihmakõnõ“ tuleb välja Jaapanis ja Aasias

Jaapani plaadifirma Nature Bliss plaanib selle aasta mais välja anda Mari Kalkuni sügisel ilmunud albumi „Vihmakõnõ“. CDna ja digitaalselt on plaadi levikuala Jaapan, Hiina, Taiwan, Hong Kong, Korea, Singapur, Malaisia ja Macau. Kalkun sattus Jaapanisse 2009. aastal koos Eesti elektroonikaartist Pastacaga, kus duo esitles Pastaca uut plaati. „Jaapani tuuril oli Nature Bliss üks produtsente meie Tokyo kontserdil, ostis minu esimese albumi ja oli sellest vaimustuses. Praeguseks on sõlmitud plaadileping ja käib plaaditegemise protsess. Nature Bliss näeb kõvasti vaeva ka sisu vahendamisega kohalikule publikule – laulusõnad tõlgitakse jaapani keelde ja täiustatakse plaadi vahelehte,“ ütleb lauljatar. Nature Bliss on maailma- ja eksperimentaalmuusika leibel, kes on muuhulgas välja andnud selliseid artiste nagu Tujiko Noriko, Tetuzi Akiyama, Toshimaru Nakamura, Peter Wright. „Eriti hea meel on mul selle üle, et see on ilmselt esimene kord, kui ka võrukeelsed laulud jõuavad nii kaugesse maailma nurka nagu Aasia,“ kommenteerib Kalkun.

3eb
24-03-2011
kell 18:03

lahe n

kurmet
25-03-2011
kell 12:40

Praegu Mari Kalkun räägib R2s, ma niisama mainin.

Janek
25-03-2011
kell 20:33

Väga meeldiv uudis. Palju õnne! l l l

ogalik
25-03-2011
kell 23:38

Ka mina tänan kurmetit!!

tsillhill
26-03-2011
kell 08:08

see hea ,et albumi nimi pole "Lainõkõne" jaapanlaste jaoks.

Koit
26-03-2011
kell 19:19

see hea ,et albumi nimi pole "Lainõkõne" jaapanlaste jaoks.

või "Värinakõnõ"..(hea, et ikka nalja tehakse)

Kannibal
26-03-2011
kell 19:31

"tulõq, tulõq, rassõ uni"...

tore uudis, muidugi.

Rada7.ee
07-11-2016
kell 23:42

Mari Kalkun tuuritab Jaapanis

Mari Kalkun & Maija Kauhanen. Foto: Gabriela Liivamägi.Mari Kalkun & Maija Kauhanen. Foto: Gabriela Liivamägi.
12. - 20. novembrini annab armastatud Mari Kalkun Jaapani neljas linnas kokku kuus kontserti. Tema võro- ja eestikeelne looming saab kõlama Tokyos, Kyotos, Naras ja Kagoshimas. Tokyo kontserdil astub üles ka erikülaline Mr. Silla Islandilt, kes on Jaapanis populaarse Islandi indie-bändi Múm liige.

Mari Kalkun on oma senise muusikutee jooksul Jaapanis juba ka varem tuuritanud, kuid seekord antakse kontserte ka duona ning esitletakse koos kandlemängija ja perkussionist Maija Kauhaneniga ansamblist Mari Kalkun & Runorun ühist plaadimaterjali "Tii ilo". Album ilmus 2015. aastal maineka Soome plaadifirma Rockadillo Records ning Jaapani plaadifirma Afterhours alt, kusjuures tegu on juba kolmanda Mari Kalkuni plaadiga, mis Jaapanis ilmavalgust näinud. Tema sooloalbum ”Vihmakõnõ” valiti 2011. aastal Japan Music Magazine poolt suisa top 5 albumi hulka Euroopa/Roki kategoorias. “On siiras hea meel, et nüüdseks on meid ühtlasi valitud mängima ka Põhjamaade muusika eksportsündmusele Hokuo Fest, mille raames Tokyo kontserdid aset leiavad”, lisab Kalkun.

"Tii ilo" on kättesaadav Jaapani suurimates plaadipoodides ja albumi Jaapani versioon sisaldab laulusõnade jaapanikeelseid detailideni lihvitud tõlkeid ning spetsiaalselt Jaapani turu jaoks loodud disaini. Mari Kalkun ise sõnab tuuri kohta, et on südantsoojendav kolmandat korda Jaapanisse naasta: “Öeldakse, et jaapanlastega loodud suhted on eluaegsed ja nendega ongi tekkinud kuidagi väga eriline side. Pärast esimest külaskäiku koos Pastacaga Jaapanisse võtsid mitmed tuttavad Jaapani kunstnikud pika tee Eesti ja minu külastamiseks ette. Esteetikas ja maailmavaates võib leida palju ühist. Kontserdikohad, kus seni mänginud olen, on erakordselt hubased ja loodud ülima stiilitundega.”

Mari Kalkun on üha enam rahvusvahelist tuntust koguv artist, keda on kirjeldatud kui midagi väga unikaalset ja eksootilist. Sellele viitavad positiivsed arvustused nii kontsertide kui ka plaadi kohta mainekate valdkonna tegijate ning meediakajastuste näol. Tuuri toimumisele panevad õla alla Kultuuriministeerium ja MTÜ Eesti Muusika Eksport / EAÜ.

Vaata Mari Kalkuni & Runoruni värsket videomaterjali Tallinn Music Weekilt:

Rada7.ee
16-01-2019
kell 22:11

Mari Kalkun esineb mainekal Šoti pärimusmuusikafestivalil

Foto: Ruudu Rahumaru
Võrumaa juurtega laulja ja laulukirjutaja Mari Kalkun esineb 19. jaanuaril Glasgow muusikafestivalil Celtic Connections.

“Mul on ülimalt hea meel, et nii pikkade traditsioonidega festival mind esinema kutsus,” ütles Mari Kalkun, kes on üles astunud ka Islandil, Saksamaal, Poolas, Ungaris, Skandinaavia riikides, Šveitsis, Portugalis, Hispaanias ning Jaapanis.

Mari Kalkuni viimane autoriplaat “Ilmamõtsan” on rahvusvahelistelt muusikakriitikutelt palju kiita saanud. Detsembri lõpus avaldas Briti ajaleht The Guardian 2018. aasta parimate maailmamuusika albumite edetabeli, kus “Ilmamõtsan” platseerus 9. kohale. “Sellised tunnustused on alati toredad. Eriti hea meel on mul selle üle, et võro ja eesti keeles laulmine jõuab ühtviisi hästi nii sakslaste, inglaste kui jaapanlasteni,” rääkis laulja.

Keldi talentide ning üle maailma erinevate rahvaste pärimusmuusikat tutvustav talvine festival Celtic Connections toimus esmakordselt 1994. aastal. Viimastel aastatel on festivalilt läbi käinud enam kui 100 000 külastajat. Sel aastal toimuvad kontserdid 17. jaanuar - 3. veebruar.

Pipa_audio
24-01-2019
kell 17:28

Väga ilus laul!

Tänan Teid, Mari,

Kõike-kõike parimat ja edu!

Rada7.ee
25-03-2019
kell 17:03

Mari Kalkuni “Läbi katsa kalamere” sai videoks


Fotograaf Kaupo Kikkas tegi video Mari Kalkuni autobiograafilise taustaga loole “Läbi katsa kalamere”. Video on saanud inspiratsiooni maagilisest realismist.

“Läbi katsa kalamere” (eesti k. läbi kaheksa kalamere) jutustab elus olulistest äratundmishetkedest ja pöördepunktidest. “Sageli tuleb maailmas ringi rännates teha pikad tiirud mõistmaks, et see, mida otsid, ootab sind seal, kust oma teekonda alustasid,” avas loo tausta Mari Kalkun, kes armastab ühendada omaloomingut pärimusega. Nii on ka selle võrukeelse laulu lõppu põimitud regilaul kui mõistukõne, mis ärgitab kuulajat tunnetama oma juuri. “Mina tajun regilaulu kui iidset luulevormi, kuhu on peidetud vastused paljudele olulistele küsimustele. Kuigi aeg on muutunud, on inimese põhiolemus ja mured-rõõmud jäänud ikkagi suuresti samaks.”

Video režissööri, fotograaf Kaupo Kikkase kohta lausub Mari Kalkun nõnda: “Olen tema ande suur austaja ja mind liigutas hingepõhjani Kaupo osalusel sündinud žanriülene teos “Saja lugu”, kus ka ise kaasa lõin. Sealt sündis idee koostööks. Tunnen, et minu ja Kaupo loomingut ühendab püüd igavikuliste teemade poole, seega peaks meie looming üksteist täiendama.”“Läbi katsa kalamere” on pala Mari Kalkuni kolmandalt sooloplaadilt “Ilmamõtsan” (2017). Album anti lisaks Eestile välja ka Saksamaal, Jaapanis ja Suurbritannias. Briti ajaleht The Guardian valis selle 2018. aasta kümne parima maailmamuusika albumi sekka.

Albumi pealkiri, mis eesti keeli tähendab maailma või ilmalaant, on olnud justkui omamoodi ettekuulutuseks, viies muusiku lisaks kodupublikule esinema Saksamaale, Inglismaale, Jaapanisse, Šotimaale, Soome, Rootsi, Islandile, Belgiasse ja Luksemburgi.

Eestis näeb Mari Kalkunit Tallinn Music Weekil 30. märtsil kell 23 Vabal Laval.

Video väljatulekut tähistatakse koos asjaosalistega sel neljapäeval, 28. märtsil kell 20-22 baaris TOPS (Soo 15, Tallinn). Kõik on oodatud!